· Start → Turneringer: Turneringsdata ; Hjælp ;

Turneringsdata: International Elite PRO league
Navn :    International Elite PRO league
Til :    Seniorholdet
Start dato :    16-11-2018 16:00:00
Antallet af hold :    128
Runder :    13
Start hoved runde :    7
Grupper :    32

Vinder af turneringen



Stars FC





Razesii



Grupper
GRUPPE 1
Holdnavn PTS F-A P W D L
 Quattro Pini 15 34 - 18 (+16) 6 5 0 1
 Ostrów City 10 21 - 11 (+10) 6 3 1 2
 BARBARIAN 10 20 - 16 (+4) 6 3 1 2
 USMKhenchela 0 0 - 30 (-30) 6 0 0 6
GRUPPE 2
Holdnavn PTS F-A P W D L
 Parque Norte 16 31 - 9 (+22) 6 5 1 0
 Super 10 17 - 15 (+2) 6 3 1 2
 Spartak SPb 6 4 - 11 (-7) 6 1 3 2
 Tsoukaleika FC 1 6 - 23 (-17) 6 0 1 5
GRUPPE 3
Holdnavn PTS F-A P W D L
 AGUILA Futbol Club 16 33 - 4 (+29) 6 5 1 0
 FK Dřemík 12 30 - 15 (+15) 6 4 0 2
 Nk Gwozd 4 14 - 32 (-18) 6 1 1 4
 Racing 3 6 - 32 (-26) 6 1 0 5
GRUPPE 4
Holdnavn PTS F-A P W D L
 Austria WBC 18 69 - 4 (+65) 6 6 0 0
 Salmonetes 12 43 - 25 (+18) 6 4 0 2
 triki 6 17 - 42 (-25) 6 2 0 4
 villalobos 0 1 - 59 (-58) 6 0 0 6
GRUPPE 5
Holdnavn PTS F-A P W D L
 Cainii Rosii 18 32 - 0 (+32) 6 6 0 0
 Ravens 12 18 - 6 (+12) 6 4 0 2
 Everton de Viña del Mar 6 14 - 20 (-6) 6 2 0 4
 Sacachispas 0 0 - 38 (-38) 6 0 0 6
GRUPPE 6
Holdnavn PTS F-A P W D L
 Tias Buenas F.C. 15 35 - 10 (+25) 6 5 0 1
 BJD Panthers 15 30 - 10 (+20) 6 5 0 1
 FC Necaxa 6 14 - 29 (-15) 6 2 0 4
 Guayaquil CFC 0 0 - 30 (-30) 6 0 0 6
GRUPPE 7
Holdnavn PTS F-A P W D L
 jeverdrengene 18 41 - 9 (+32) 6 6 0 0
 Sao Lorenzo 12 25 - 13 (+12) 6 4 0 2
 Fresco 6 10 - 24 (-14) 6 2 0 4
 FK Aludariai 0 0 - 30 (-30) 6 0 0 6
GRUPPE 8
Holdnavn PTS F-A P W D L
 Stars FC 18 63 - 2 (+61) 6 6 0 0
 VODKA JUNIORS CLUB 12 24 - 21 (+3) 6 4 0 2
 FC Scheven Hoek 6 21 - 29 (-8) 6 2 0 4
 Spiderman 0 3 - 59 (-56) 6 0 0 6
GRUPPE 9
Holdnavn PTS F-A P W D L
 glubb 16 24 - 0 (+24) 6 5 1 0
 xervXerox 7 1 - 1 (0) 6 1 4 1
 FC Groningen 6 1 - 10 (-9) 6 1 3 2
 Šumari 2 0 - 15 (-15) 6 0 2 4
GRUPPE 10
Holdnavn PTS F-A P W D L
 Untura in Damigeana 16 49 - 8 (+41) 6 5 1 0
 FC NIUPI 11 34 - 20 (+14) 6 3 2 1
 Brussels United 7 17 - 25 (-8) 6 2 1 3
 Baranya FC 0 4 - 51 (-47) 6 0 0 6
GRUPPE 11
Holdnavn PTS F-A P W D L
 Eleven 11 15 37 - 7 (+30) 6 5 0 1
 C.D. GESVER 12 19 - 12 (+7) 6 4 0 2
 CHEMLON HUMENNE 9 15 - 22 (-7) 6 3 0 3
 FC Eintracht Altona 0 0 - 30 (-30) 6 0 0 6
GRUPPE 12
Holdnavn PTS F-A P W D L
 Oteam 15 41 - 12 (+29) 6 5 0 1
 Galatasaray 12 34 - 23 (+11) 6 4 0 2
 refucilo 9 31 - 29 (+2) 6 3 0 3
 Shile 0 12 - 54 (-42) 6 0 0 6
GRUPPE 13
Holdnavn PTS F-A P W D L
 Razesii 18 62 - 10 (+52) 6 6 0 0
 Os Pilas F.C. 12 30 - 18 (+12) 6 4 0 2
 VCSV Oostkamp 6 27 - 30 (-3) 6 2 0 4
 S.H.E 0 0 - 61 (-61) 6 0 0 6
GRUPPE 14
Holdnavn PTS F-A P W D L
 C.A.I. de AVELLANEDA 18 46 - 1 (+45) 6 6 0 0
 FC Soldiers 7 7 - 20 (-13) 6 2 1 3
 C.F. Once Cracks 7 9 - 23 (-14) 6 2 1 3
 Gattopardo 3 6 - 24 (-18) 6 1 0 5
GRUPPE 15
Holdnavn PTS F-A P W D L
 FC Sparta Piatra Neamt 18 52 - 0 (+52) 6 6 0 0
 brigada do reumatico 12 44 - 20 (+24) 6 4 0 2
 Platini FC 6 16 - 34 (-18) 6 2 0 4
 Albion Football Club... 0 5 - 63 (-58) 6 0 0 6
GRUPPE 16
Holdnavn PTS F-A P W D L
 cf casal da mata 15 45 - 16 (+29) 6 5 0 1
 A.S.Fidanken 13 46 - 18 (+28) 6 4 1 1
 Jablanica 7 26 - 44 (-18) 6 2 1 3
 Colo colo mi vida 0 8 - 47 (-39) 6 0 0 6
GRUPPE 17
Holdnavn PTS F-A P W D L
 PENROSE BOYS 18 42 - 14 (+28) 6 6 0 0
 CAMBISTA 12 50 - 17 (+33) 6 4 0 2
 FC Spartak Velká Bíteš 6 33 - 36 (-3) 6 2 0 4
 Oxford FC 0 3 - 61 (-58) 6 0 0 6
GRUPPE 18
Holdnavn PTS F-A P W D L
 Freitagplan 18 56 - 13 (+43) 6 6 0 0
 Kleszcze z lasu 12 38 - 22 (+16) 6 4 0 2
 Peribeca FC 6 23 - 37 (-14) 6 2 0 4
 Nova Sela 0 4 - 49 (-45) 6 0 0 6
GRUPPE 19
Holdnavn PTS F-A P W D L
 A.C. Lake Baikal 18 54 - 9 (+45) 6 6 0 0
 Balibate 12 41 - 24 (+17) 6 4 0 2
 Central 6 19 - 31 (-12) 6 2 0 4
 Luque 0 5 - 55 (-50) 6 0 0 6
GRUPPE 20
Holdnavn PTS F-A P W D L
 Mistelbach East End 14 35 - 9 (+26) 6 4 2 0
 Dep Mandiyu FC 14 35 - 11 (+24) 6 4 2 0
 Fire Ants 6 12 - 32 (-20) 6 2 0 4
 Enger Sport 0 0 - 30 (-30) 6 0 0 6
GRUPPE 21
Holdnavn PTS F-A P W D L
 Club Siero 16 34 - 4 (+30) 6 5 1 0
 CURCC 9 9 - 3 (+6) 6 2 3 1
 Ghilardi´s 8 23 - 13 (+10) 6 2 2 2
 Toof Football Club 0 1 - 47 (-46) 6 0 0 6
GRUPPE 22
Holdnavn PTS F-A P W D L
 Noeliuka FC 18 35 - 7 (+28) 6 6 0 0
 Allobrassit 12 23 - 15 (+8) 6 4 0 2
 The Strongers 6 16 - 22 (-6) 6 2 0 4
 ac kewi fc 0 0 - 30 (-30) 6 0 0 6
GRUPPE 23
Holdnavn PTS F-A P W D L
 FC Midtjylland 18 63 - 2 (+61) 6 6 0 0
 AC MonzaBrianza1912 9 19 - 22 (-3) 6 3 0 3
 Payne to the Max 9 22 - 27 (-5) 6 3 0 3
 Vilavelhense FC 0 1 - 54 (-53) 6 0 0 6
GRUPPE 24
Holdnavn PTS F-A P W D L
 Die Roten Teufeln 15 38 - 5 (+33) 6 5 0 1
 Huracán de Rada Tilly 15 27 - 2 (+25) 6 5 0 1
 renca junior 6 13 - 32 (-19) 6 2 0 4
 AC Budapest 0 2 - 41 (-39) 6 0 0 6
GRUPPE 25
Holdnavn PTS F-A P W D L
 US Faenza 18 59 - 3 (+56) 6 6 0 0
 Prosiak19861986 10 22 - 23 (-1) 6 3 1 2
 F.C. Blauwe Reiger 7 20 - 27 (-7) 6 2 1 3
 Paisleys winning team 0 1 - 49 (-48) 6 0 0 6
GRUPPE 26
Holdnavn PTS F-A P W D L
 Recreativo de Juerga F.C 16 44 - 14 (+30) 6 5 1 0
 Waas United 13 30 - 22 (+8) 6 4 1 1
 Spartaks 6 34 - 44 (-10) 6 2 0 4
 los vandalos 0 13 - 41 (-28) 6 0 0 6
GRUPPE 27
Holdnavn PTS F-A P W D L
 Zhel-dor (Mos.Obl.) 18 45 - 1 (+44) 6 6 0 0
 fc dragasani 10 33 - 19 (+14) 6 3 1 2
 Star Trek 7 22 - 29 (-7) 6 2 1 3
 LZS Ciepielowice 0 1 - 52 (-51) 6 0 0 6
GRUPPE 28
Holdnavn PTS F-A P W D L
 Supercampeones 14 40 - 2 (+38) 6 4 2 0
 C.D. Saprissa 13 35 - 14 (+21) 6 4 1 1
 Harambe United 6 11 - 45 (-34) 6 2 0 4
 sabagim 1 0 - 25 (-25) 6 0 1 5
GRUPPE 29
Holdnavn PTS F-A P W D L
 Sevilla Panthers 16 35 - 5 (+30) 6 5 1 0
 Fotogui 10 16 - 18 (-2) 6 3 1 2
 Sport Boys 9 21 - 19 (+2) 6 3 0 3
 FC Banga 0 0 - 30 (-30) 6 0 0 6
GRUPPE 30
Holdnavn PTS F-A P W D L
 nyampa-zampa 18 37 - 9 (+28) 6 6 0 0
 Zeta F.C 10 18 - 20 (-2) 6 3 1 2
 Wilde Kobolde 7 16 - 12 (+4) 6 2 1 3
 Furia 0 0 - 30 (-30) 6 0 0 6
GRUPPE 31
Holdnavn PTS F-A P W D L
 Pauli FC 18 31 - 1 (+30) 6 6 0 0
 Palmeiras de Chocolate F7 12 21 - 11 (+10) 6 4 0 2
 Ryds Alle FC 2 0 - 20 (-20) 6 0 2 4
 AS Agen 2 0 - 20 (-20) 6 0 2 4
GRUPPE 32
Holdnavn PTS F-A P W D L
 FC Nacional 18 59 - 9 (+50) 6 6 0 0
 Higueras 10 40 - 21 (+19) 6 3 1 2
 Zoe Butterflies 6 19 - 39 (-20) 6 2 0 4
 SGFC 1 3 - 52 (-49) 6 0 1 5


Kampe
Runde 1
Ostrów City - BARBARIAN 1 - 2 Quattro Pini - USMKhenchela 5 - 0
Super - Tsoukaleika FC 5 - 1 Parque Norte - Spartak SPb 6 - 1
AGUILA Futbol Club - FK Dřemík 6 - 0 Nk Gwozd - Racing 5 - 0
Austria WBC - Salmonetes 11 - 2 triki - villalobos 7 - 0
Ravens - Cainii Rosii 0 - 2 Everton de Viña del Mar - Sacachispas 8 - 0
Tias Buenas F.C. - BJD Panthers 9 - 0 FC Necaxa - Guayaquil CFC 5 - 0
Sao Lorenzo - jeverdrengene 4 - 7 Fresco - FK Aludariai 5 - 0
Stars FC - VODKA JUNIORS CLUB 11 - 1 FC Scheven Hoek - Spiderman 11 - 2
glubb - FC Groningen 6 - 0 xervXerox - Šumari 1 - 0
Untura in Damigeana - FC NIUPI 9 - 4 Brussels United - Baranya FC 6 - 0
C.D. GESVER - Eleven 11 1 - 10 CHEMLON HUMENNE - FC Eintracht Altona 5 - 0
Oteam - refucilo 9 - 3 Galatasaray - Shile 7 - 4
Razesii - Os Pilas F.C. 9 - 3 VCSV Oostkamp - S.H.E 11 - 0
C.A.I. de AVELLANEDA - FC Soldiers 11 - 0 Gattopardo - C.F. Once Cracks 4 - 2
FC Sparta Piatra Neamt - brigada do reumatico 5 - 0 Platini FC - Albion Football Club... 10 - 1
A.S.Fidanken - cf casal da mata 9 - 1 Colo colo mi vida - Jablanica 4 - 7
PENROSE BOYS - CAMBISTA 5 - 4 FC Spartak Velká Bíteš - Oxford FC 10 - 1
Freitagplan - Kleszcze z lasu 9 - 3 Peribeca FC - Nova Sela 8 - 2
A.C. Lake Baikal - Balibate 9 - 0 Central - Luque 8 - 1
Dep Mandiyu FC - Mistelbach East End 4 - 4 Fire Ants - Enger Sport 5 - 0
Club Siero - CURCC 3 - 0 Ghilardi´s - Toof Football Club 11 - 0
Noeliuka FC - Allobrassit 8 - 4 The Strongers - ac kewi fc 5 - 0
FC Midtjylland - AC MonzaBrianza1912 6 - 1 Payne to the Max - Vilavelhense FC 8 - 1
Huracán de Rada Tilly - Die Roten Teufeln 0 - 2 renca junior - AC Budapest 8 - 0
US Faenza - Prosiak19861986 10 - 0 F.C. Blauwe Reiger - Paisleys winning team 7 - 0
Recreativo de Juerga F.C - Waas United 11 - 2 Spartaks - los vandalos 8 - 3
Zhel-dor (Mos.Obl.) - fc dragasani 7 - 1 Star Trek - LZS Ciepielowice 8 - 0
Supercampeones - C.D. Saprissa 13 - 2 sabagim - Harambe United 0 - 5
Sevilla Panthers - Sport Boys 8 - 0 Fotogui - FC Banga 5 - 0
nyampa-zampa - Wilde Kobolde 6 - 4 Zeta F.C - Furia 5 - 0
Palmeiras de Chocolate F7 - AS Agen 5 - 0 Pauli FC - Ryds Alle FC 5 - 0
FC Nacional - Zoe Butterflies 12 - 0 Higueras - SGFC 9 - 1
Runde 2
USMKhenchela - Ostrów City 0 - 5 BARBARIAN - Quattro Pini 4 - 6
Spartak SPb - Super 0 - 0 Tsoukaleika FC - Parque Norte 1 - 5
Racing - AGUILA Futbol Club 0 - 5 FK Dřemík - Nk Gwozd 11 - 0
villalobos - Austria WBC 0 - 12 Salmonetes - triki 9 - 0
Sacachispas - Ravens 0 - 7 Cainii Rosii - Everton de Viña del Mar 7 - 0
Guayaquil CFC - Tias Buenas F.C. 0 - 5 BJD Panthers - FC Necaxa 7 - 0
FK Aludariai - Sao Lorenzo 0 - 5 jeverdrengene - Fresco 9 - 0
Spiderman - Stars FC 0 - 13 VODKA JUNIORS CLUB - FC Scheven Hoek 7 - 0
Šumari - glubb 0 - 8 FC Groningen - xervXerox 0 - 0
Baranya FC - Untura in Damigeana 0 - 10 FC NIUPI - Brussels United 2 - 2
FC Eintracht Altona - C.D. GESVER 0 - 5 Eleven 11 - CHEMLON HUMENNE 9 - 1
Shile - Oteam 0 - 11 refucilo - Galatasaray 9 - 5
S.H.E - Razesii 0 - 10 Os Pilas F.C. - VCSV Oostkamp 5 - 0
C.F. Once Cracks - C.A.I. de AVELLANEDA 1 - 8 FC Soldiers - Gattopardo 3 - 0
Albion Football Club... - FC Sparta Piatra Neamt 0 - 11 brigada do reumatico - Platini FC 10 - 0
Jablanica - A.S.Fidanken 6 - 6 cf casal da mata - Colo colo mi vida 9 - 0
Oxford FC - PENROSE BOYS 0 - 10 CAMBISTA - FC Spartak Velká Bíteš 11 - 3
Nova Sela - Freitagplan 1 - 11 Kleszcze z lasu - Peribeca FC 9 - 4
Luque - A.C. Lake Baikal 2 - 12 Balibate - Central 9 - 3
Enger Sport - Dep Mandiyu FC 0 - 5 Mistelbach East End - Fire Ants 11 - 0
Toof Football Club - Club Siero 0 - 9 CURCC - Ghilardi´s 0 - 0
ac kewi fc - Noeliuka FC 0 - 5 Allobrassit - The Strongers 6 - 3
Vilavelhense FC - FC Midtjylland 0 - 14 AC MonzaBrianza1912 - Payne to the Max 5 - 2
AC Budapest - Huracán de Rada Tilly 0 - 5 Die Roten Teufeln - renca junior 12 - 1
Paisleys winning team - US Faenza 0 - 10 Prosiak19861986 - F.C. Blauwe Reiger 5 - 2
los vandalos - Recreativo de Juerga F.C 3 - 8 Waas United - Spartaks 8 - 4
LZS Ciepielowice - Zhel-dor (Mos.Obl.) 0 - 10 fc dragasani - Star Trek 9 - 2
Harambe United - Supercampeones 0 - 10 C.D. Saprissa - sabagim 5 - 0
FC Banga - Sevilla Panthers 0 - 5 Sport Boys - Fotogui 9 - 1
Furia - nyampa-zampa 0 - 5 Wilde Kobolde - Zeta F.C 0 - 1
Ryds Alle FC - Palmeiras de Chocolate F7 0 - 5 AS Agen - Pauli FC 0 - 5
SGFC - FC Nacional 0 - 13 Zoe Butterflies - Higueras 2 - 11
Runde 3
USMKhenchela - BARBARIAN 0 - 5 Quattro Pini - Ostrów City 2 - 6
Spartak SPb - Tsoukaleika FC 1 - 0 Parque Norte - Super 9 - 2
Racing - FK Dřemík 0 - 5 Nk Gwozd - AGUILA Futbol Club 0 - 7
villalobos - Salmonetes 0 - 11 triki - Austria WBC 0 - 11
Sacachispas - Cainii Rosii 0 - 4 Everton de Viña del Mar - Ravens 0 - 2
Guayaquil CFC - BJD Panthers 0 - 5 FC Necaxa - Tias Buenas F.C. 2 - 6
FK Aludariai - jeverdrengene 0 - 5 Fresco - Sao Lorenzo 0 - 2
Spiderman - VODKA JUNIORS CLUB 0 - 8 FC Scheven Hoek - Stars FC 0 - 5
Šumari - FC Groningen 0 - 1 xervXerox - glubb 0 - 1
Baranya FC - FC NIUPI 3 - 10 Brussels United - Untura in Damigeana 1 - 7
FC Eintracht Altona - Eleven 11 0 - 5 CHEMLON HUMENNE - C.D. GESVER 0 - 6
Shile - refucilo 4 - 9 Galatasaray - Oteam 9 - 3
S.H.E - Os Pilas F.C. 0 - 9 VCSV Oostkamp - Razesii 3 - 10
C.F. Once Cracks - FC Soldiers 3 - 1 Gattopardo - C.A.I. de AVELLANEDA 0 - 6
Albion Football Club... - brigada do reumatico 2 - 13 Platini FC - FC Sparta Piatra Neamt 0 - 6
Jablanica - cf casal da mata 4 - 7 Colo colo mi vida - A.S.Fidanken 1 - 6
Oxford FC - CAMBISTA 1 - 12 FC Spartak Velká Bíteš - PENROSE BOYS 4 - 5
Nova Sela - Kleszcze z lasu 1 - 3 Peribeca FC - Freitagplan 3 - 10
Luque - Balibate 0 - 10 Central - A.C. Lake Baikal 0 - 6
Enger Sport - Mistelbach East End 0 - 5 Fire Ants - Dep Mandiyu FC 2 - 7
Toof Football Club - CURCC 0 - 4 Ghilardi´s - Club Siero 1 - 7
ac kewi fc - Allobrassit 0 - 5 The Strongers - Noeliuka FC 3 - 6
Vilavelhense FC - AC MonzaBrianza1912 0 - 6 Payne to the Max - FC Midtjylland 1 - 14
AC Budapest - Die Roten Teufeln 0 - 5 renca junior - Huracán de Rada Tilly 0 - 4
Paisleys winning team - Prosiak19861986 0 - 5 F.C. Blauwe Reiger - US Faenza 2 - 9
los vandalos - Waas United 0 - 6 Spartaks - Recreativo de Juerga F.C 4 - 10
LZS Ciepielowice - fc dragasani 0 - 8 Star Trek - Zhel-dor (Mos.Obl.) 0 - 6
Harambe United - C.D. Saprissa 1 - 11 sabagim - Supercampeones 0 - 0
FC Banga - Sport Boys 0 - 5 Fotogui - Sevilla Panthers 2 - 8
Furia - Wilde Kobolde 0 - 5 Zeta F.C - nyampa-zampa 4 - 9
Ryds Alle FC - AS Agen 0 - 0 Pauli FC - Palmeiras de Chocolate F7 6 - 1
SGFC - Zoe Butterflies 0 - 8 Higueras - FC Nacional 5 - 6
Runde 4
BARBARIAN - Ostrów City 0 - 0 USMKhenchela - Quattro Pini 0 - 5
Tsoukaleika FC - Super 1 - 5 Spartak SPb - Parque Norte 1 - 1
FK Dřemík - AGUILA Futbol Club 1 - 7 Racing - Nk Gwozd 6 - 4
Salmonetes - Austria WBC 2 - 11 villalobos - triki 1 - 7
Cainii Rosii - Ravens 4 - 0 Sacachispas - Everton de Viña del Mar 0 - 6
BJD Panthers - Tias Buenas F.C. 6 - 1 Guayaquil CFC - FC Necaxa 0 - 5
jeverdrengene - Sao Lorenzo 6 - 5 FK Aludariai - Fresco 0 - 5
VODKA JUNIORS CLUB - Stars FC 0 - 10 Spiderman - FC Scheven Hoek 1 - 9
FC Groningen - glubb 0 - 4 Šumari - xervXerox 0 - 0
FC NIUPI - Untura in Damigeana 2 - 2 Baranya FC - Brussels United 0 - 4
Eleven 11 - C.D. GESVER 1 - 2 FC Eintracht Altona - CHEMLON HUMENNE 0 - 5
refucilo - Oteam 0 - 2 Shile - Galatasaray 1 - 7
Os Pilas F.C. - Razesii 2 - 9 S.H.E - VCSV Oostkamp 0 - 11
FC Soldiers - C.A.I. de AVELLANEDA 0 - 4 C.F. Once Cracks - Gattopardo 2 - 1
brigada do reumatico - FC Sparta Piatra Neamt 0 - 11 Albion Football Club... - Platini FC 0 - 6
cf casal da mata - A.S.Fidanken 8 - 2 Jablanica - Colo colo mi vida 7 - 2
CAMBISTA - PENROSE BOYS 3 - 4 Oxford FC - FC Spartak Velká Bíteš 1 - 9
Kleszcze z lasu - Freitagplan 6 - 7 Nova Sela - Peribeca FC 0 - 7
Balibate - A.C. Lake Baikal 4 - 9 Luque - Central 0 - 4
Mistelbach East End - Dep Mandiyu FC 5 - 5 Enger Sport - Fire Ants 0 - 5
CURCC - Club Siero 0 - 0 Toof Football Club - Ghilardi´s 1 - 8
Allobrassit - Noeliuka FC 0 - 4 ac kewi fc - The Strongers 0 - 5
AC MonzaBrianza1912 - FC Midtjylland 0 - 9 Vilavelhense FC - Payne to the Max 0 - 6
Die Roten Teufeln - Huracán de Rada Tilly 0 - 4 AC Budapest - renca junior 2 - 4
Prosiak19861986 - US Faenza 0 - 8 Paisleys winning team - F.C. Blauwe Reiger 1 - 5
Waas United - Recreativo de Juerga F.C 0 - 0 los vandalos - Spartaks 4 - 9
fc dragasani - Zhel-dor (Mos.Obl.) 0 - 4 LZS Ciepielowice - Star Trek 0 - 7
C.D. Saprissa - Supercampeones 0 - 0 Harambe United - sabagim 5 - 0
Sport Boys - Sevilla Panthers 2 - 8 FC Banga - Fotogui 0 - 5
Wilde Kobolde - nyampa-zampa 0 - 3 Furia - Zeta F.C 0 - 5
AS Agen - Palmeiras de Chocolate F7 0 - 5 Ryds Alle FC - Pauli FC 0 - 5
Zoe Butterflies - FC Nacional 1 - 6 SGFC - Higueras 2 - 2
Runde 5
Ostrów City - USMKhenchela 5 - 0 Quattro Pini - BARBARIAN 9 - 4
Super - Spartak SPb 3 - 0 Parque Norte - Tsoukaleika FC 6 - 2
AGUILA Futbol Club - Racing 5 - 0 Nk Gwozd - FK Dřemík 2 - 5
Austria WBC - villalobos 13 - 0 triki - Salmonetes 3 - 10
Ravens - Sacachispas 5 - 0 Everton de Viña del Mar - Cainii Rosii 0 - 7
Tias Buenas F.C. - Guayaquil CFC 5 - 0 FC Necaxa - BJD Panthers 0 - 7
Sao Lorenzo - FK Aludariai 5 - 0 Fresco - jeverdrengene 0 - 9
Stars FC - Spiderman 13 - 0 FC Scheven Hoek - VODKA JUNIORS CLUB 0 - 3
glubb - Šumari 5 - 0 xervXerox - FC Groningen 0 - 0
Untura in Damigeana - Baranya FC 11 - 0 Brussels United - FC NIUPI 3 - 6
C.D. GESVER - FC Eintracht Altona 5 - 0 CHEMLON HUMENNE - Eleven 11 3 - 7
Oteam - Shile 11 - 0 Galatasaray - refucilo 6 - 1
Razesii - S.H.E 12 - 0 VCSV Oostkamp - Os Pilas F.C. 0 - 3
C.A.I. de AVELLANEDA - C.F. Once Cracks 8 - 0 Gattopardo - FC Soldiers 1 - 2
FC Sparta Piatra Neamt - Albion Football Club... 11 - 0 Platini FC - brigada do reumatico 0 - 9
A.S.Fidanken - Jablanica 14 - 1 Colo colo mi vida - cf casal da mata 0 - 9
PENROSE BOYS - Oxford FC 8 - 0 FC Spartak Velká Bíteš - CAMBISTA 4 - 8
Freitagplan - Nova Sela 10 - 0 Peribeca FC - Kleszcze z lasu 1 - 7
A.C. Lake Baikal - Luque 11 - 1 Central - Balibate 2 - 8
Dep Mandiyu FC - Enger Sport 5 - 0 Fire Ants - Mistelbach East End 0 - 5
Club Siero - Toof Football Club 10 - 0 Ghilardi´s - CURCC 0 - 0
Noeliuka FC - ac kewi fc 5 - 0 The Strongers - Allobrassit 0 - 3
FC Midtjylland - Vilavelhense FC 15 - 0 Payne to the Max - AC MonzaBrianza1912 5 - 2
Huracán de Rada Tilly - AC Budapest 9 - 0 renca junior - Die Roten Teufeln 0 - 9
US Faenza - Paisleys winning team 13 - 0 F.C. Blauwe Reiger - Prosiak19861986 3 - 3
Recreativo de Juerga F.C - los vandalos 6 - 0 Spartaks - Waas United 4 - 10
Zhel-dor (Mos.Obl.) - LZS Ciepielowice 9 - 0 Star Trek - fc dragasani 5 - 5
Supercampeones - Harambe United 12 - 0 sabagim - C.D. Saprissa 0 - 5
Sevilla Panthers - FC Banga 5 - 0 Fotogui - Sport Boys 2 - 0
nyampa-zampa - Furia 5 - 0 Zeta F.C - Wilde Kobolde 2 - 2
Palmeiras de Chocolate F7 - Ryds Alle FC 5 - 0 Pauli FC - AS Agen 5 - 0
FC Nacional - SGFC 13 - 0 Higueras - Zoe Butterflies 10 - 1
Runde 6
BARBARIAN - USMKhenchela 5 - 0 Ostrów City - Quattro Pini 4 - 7
Tsoukaleika FC - Spartak SPb 1 - 1 Super - Parque Norte 2 - 4
FK Dřemík - Racing 8 - 0 AGUILA Futbol Club - Nk Gwozd 3 - 3
Salmonetes - villalobos 9 - 0 Austria WBC - triki 11 - 0
Cainii Rosii - Sacachispas 8 - 0 Ravens - Everton de Viña del Mar 4 - 0
BJD Panthers - Guayaquil CFC 5 - 0 Tias Buenas F.C. - FC Necaxa 9 - 2
jeverdrengene - FK Aludariai 5 - 0 Sao Lorenzo - Fresco 4 - 0
VODKA JUNIORS CLUB - Spiderman 5 - 0 Stars FC - FC Scheven Hoek 11 - 1
FC Groningen - Šumari 0 - 0 glubb - xervXerox 0 - 0
FC NIUPI - Baranya FC 10 - 1 Untura in Damigeana - Brussels United 10 - 1
Eleven 11 - FC Eintracht Altona 5 - 0 C.D. GESVER - CHEMLON HUMENNE 0 - 1
refucilo - Shile 9 - 3 Oteam - Galatasaray 5 - 0
Os Pilas F.C. - S.H.E 8 - 0 Razesii - VCSV Oostkamp 12 - 2
FC Soldiers - C.F. Once Cracks 1 - 1 C.A.I. de AVELLANEDA - Gattopardo 9 - 0
brigada do reumatico - Albion Football Club... 12 - 2 FC Sparta Piatra Neamt - Platini FC 8 - 0
cf casal da mata - Jablanica 11 - 1 A.S.Fidanken - Colo colo mi vida 9 - 1
CAMBISTA - Oxford FC 12 - 0 PENROSE BOYS - FC Spartak Velká Bíteš 10 - 3
Kleszcze z lasu - Nova Sela 10 - 0 Freitagplan - Peribeca FC 9 - 0
Balibate - Luque 10 - 1 A.C. Lake Baikal - Central 7 - 2
Mistelbach East End - Enger Sport 5 - 0 Dep Mandiyu FC - Fire Ants 9 - 0
CURCC - Toof Football Club 5 - 0 Club Siero - Ghilardi´s 5 - 3
Allobrassit - ac kewi fc 5 - 0 Noeliuka FC - The Strongers 7 - 0
AC MonzaBrianza1912 - Vilavelhense FC 5 - 0 FC Midtjylland - Payne to the Max 5 - 0
Die Roten Teufeln - AC Budapest 10 - 0 Huracán de Rada Tilly - renca junior 5 - 0
Prosiak19861986 - Paisleys winning team 9 - 0 US Faenza - F.C. Blauwe Reiger 9 - 1
Waas United - los vandalos 4 - 3 Recreativo de Juerga F.C - Spartaks 9 - 5
fc dragasani - LZS Ciepielowice 10 - 1 Zhel-dor (Mos.Obl.) - Star Trek 9 - 0
C.D. Saprissa - Harambe United 12 - 0 Supercampeones - sabagim 5 - 0
Sport Boys - FC Banga 5 - 0 Sevilla Panthers - Fotogui 1 - 1
Wilde Kobolde - Furia 5 - 0 nyampa-zampa - Zeta F.C 9 - 1
AS Agen - Ryds Alle FC 0 - 0 Palmeiras de Chocolate F7 - Pauli FC 0 - 5
Zoe Butterflies - SGFC 7 - 0 FC Nacional - Higueras 9 - 3


Topscorere
Position Spiller Hold Mål
  Alan Migas   Stars FC 54


Knald eller fald kampe: 6 Runder
32-delsfinale

32.1 Quattro Pini
7 - 4
Super

32.2 AGUILA Futbol Club
9 - 4
Salmonetes

32.3 Cainii Rosii
4 - 0
BJD Panthers

32.4 jeverdrengene
9 - 0
VODKA JUNIORS CLUB

32.5 glubb
8 - 9
FC NIUPI

32.6 Eleven 11
4 - 9
Galatasaray

32.7 Razesii
5 - 0
FC Soldiers

32.8 FC Sparta Piatra Neamt
5 - 0
A.S.Fidanken

32.9 PENROSE BOYS
3 - 7
Kleszcze z lasu

32.10 A.C. Lake Baikal
8 - 0
Dep Mandiyu FC

32.11 Club Siero
8 - 1
Allobrassit

32.12 FC Midtjylland
0 - 2
Huracán de Rada Tilly

32.13 US Faenza
2 - 8
Waas United

32.14 Zhel-dor (Mos.Obl.)
8 - 0
C.D. Saprissa

32.15 Sevilla Panthers
2 - 1
Zeta F.C

32.16 Pauli FC
0 - 2
Higueras

32.17 Parque Norte
6 - 9
Ostrów City

32.18 Austria WBC
9 - 1
FK Dřemík

32.19 Tias Buenas F.C.
9 - 1
Ravens

32.20 Stars FC
11 - 0
Sao Lorenzo

32.21 Untura in Damigeana
8 - 1
xervXerox

32.22 Oteam
1 - 4
C.D. GESVER

32.23 C.A.I. de AVELLANEDA
0 - 1
Os Pilas F.C.

32.24 cf casal da mata
4 - 0
brigada do reumatico

32.25 Freitagplan
11 - 0
CAMBISTA

32.26 Mistelbach East End
4 - 8
Balibate

32.27 Noeliuka FC
9 - 0
CURCC

32.28 Die Roten Teufeln
4 - 1
AC MonzaBrianza1912

32.29 Recreativo de Juerga F.C
9 - 2
Prosiak19861986

32.30 Supercampeones
14 - 2
fc dragasani

32.31 nyampa-zampa
11 - 0
Fotogui

32.32 FC Nacional
3 - 9
Palmeiras de Chocolate F7

16-dels finale

16.1 Quattro Pini
4 - 9
AGUILA Futbol Club

16.2 Cainii Rosii
4 - 0
jeverdrengene

16.3 FC NIUPI
3 - 12
Galatasaray

16.4 Razesii
8 - 3
FC Sparta Piatra Neamt

16.5 Kleszcze z lasu
4 - 8
A.C. Lake Baikal

16.6 Club Siero
1 - 2
Huracán de Rada Tilly

16.7 Waas United
0 - 3
Zhel-dor (Mos.Obl.)

16.8 Sevilla Panthers
6 - 1
Higueras

16.9 Ostrów City
0 - 9
Austria WBC

16.10 Tias Buenas F.C.
1 - 11
Stars FC

16.11 Untura in Damigeana
7 - 6
C.D. GESVER

16.12 Os Pilas F.C.
1 - 0
cf casal da mata

16.13 Freitagplan
10 - 9
Balibate

16.14 Noeliuka FC
10 - 0
Die Roten Teufeln

16.15 Recreativo de Juerga F.C
5 - 8
Supercampeones

16.16 nyampa-zampa
0 - 1
Palmeiras de Chocolate F7

8.-dels finaler

8.1 AGUILA Futbol Club
3 - 4
Cainii Rosii

8.2 Galatasaray
0 - 5
Razesii

8.3 A.C. Lake Baikal
7 - 3
Huracán de Rada Tilly

8.4 Zhel-dor (Mos.Obl.)
6 - 0
Sevilla Panthers

8.5 Austria WBC
4 - 10
Stars FC

8.6 Untura in Damigeana
0 - 0
Os Pilas F.C.

8.7 Freitagplan
9 - 5
Noeliuka FC

8.8 Supercampeones
9 - 3
Palmeiras de Chocolate F7

Kvartfinaler

4.1 Cainii Rosii
2 - 5
Razesii

4.2 A.C. Lake Baikal
0 - 2
Zhel-dor (Mos.Obl.)

4.3 Stars FC
11 - 1
Os Pilas F.C.

4.4 Freitagplan
1 - 14
Supercampeones

Semifinale

2.1 Razesii
9 - 3
Zhel-dor (Mos.Obl.)

2.2 Stars FC
9 - 6
Supercampeones

Finale

1.1 Razesii
2 - 12
Stars FC



Liste over bekræftede
1.     C.D. GESVER → ES
2.     Tias Buenas F.C. → ES
3.     Salmonetes → ES
4.     Zoe Butterflies → ES
5.     Palmeiras de Chocolate F7 → ES
6.     nyampa-zampa → ES
7.     Club Siero → ES
8.     Oteam → ES
9.     Noeliuka FC → ES
10.     Recreativo de Juerga F.C → ES
11.     FC Nacional → RO
12.     CAMBISTA → RO
13.     Fire Ants → RO
14.     Untura in Damigeana → RO
15.     F.C. Sparta P.N. → RO
16.     Razesii → RO
17.     fc dragasani → RO
18.     Cainii Rosii → RO
19.     US Faenza → IT
20.     Gattopardo → IT
21.     A.S.Fidanken → IT
22.     A.C. Lake Baikal → IT
23.     ✰ PINETAMARE ✰ → IT
24.     AC MonzaBrianza1912 → IT
25.     Quattro Pini → IT
26.     Club de Catamarca → AR
27.     Instituto Atlético Buenos Aires → AR
28.     Huracán de Rada Tilly → AR
29.     SPORTMAN FUTBOL CLUB → AR
30.     Sao Lorenzo → AR
31.     C.A.I. de AVELLANEDA → AR
32.     refucilo → AR
33.     cf casal da mata → PT
34.     Fotogui → PT
35.     brigada do reumatico → PT
36.     Ravens → PT
37.     Os Pilas F.C. → PT
38.     jeverdrengene → DK
39.     Paisleys winning team → DK
40.     FC Midtjylland → DK
41.     Kleszcze z lasu → PL
42.     LZS Ciepielowice → PL
43.     Prosiak19861986 → PL
44.     SSC Ostrów → PL
45.     Waas United → BE
46.     F.C. Blauwe Reiger → BE
47.     VCSV Oostkamp → BE
48.     FC Scheven Hoek → BE
49.     Sport Boys → PE
50.     Higueras → PE
51.     Parque Norte → PE
52.     VODKA JUNIORS CLUB → VE
53.     C.F. Once Cracks → VE
54.     xervXerox → VE
55.     Everton de Viña del Mar → CL
56.     renca junior → CL
57.     Shile → CL
58.     Colo colo mi vida → CL
59.     Club de Deportes Treinta y Tres → UY
60.     Zeta F.C → UY
61.     Club Plaza Artigas → UY
62.     Sevilla Panthers → CH
63.     Die Roten Teufeln → CH
64.     Zhel-dor (Mos.Obl.) → RU
65.     Eleven 11 → RU
66.     Spartak SPb → RU
67.     Central → BR
68.     Atlético Proletário → BR
69.     Associação Desportiva Recife → BR
70.     Stars FC → FI
71.     Allobrassit → FI
72.     FK Dřemík → CZ
73.     FC Spartak Velká Bíteš → CZ
74.     FC Necaxa → MX
75.     villalobos → MX
76.     Racing → MX
77.     Austria WBC → AT
78.     Mistelbach East End → AT
79.     Pauli FC → AT
80.     Tsoukaleika FC → GR
81.     BARBARIAN → GR
82.     Fire Nevada → US
83.     Crew Louisiana → US
84.     Wilde Kobolde → DE
85.     TSG Wuppetal → DE
86.     Freitagplan → DE
87.     glubb → DE
88.     Supercampeones → CO
89.     Caldas Magdalena → CO
90.     Independiente Guainía → CO
91.     triki → PY
92.     Luque → PY
93.     Furia → PY
94.     Payne to the Max → NL
95.     FC Groningen → NL
96.     Platini FC → FR
97.     Toof Football Club → FR
98.     AS Agen → FR
99.     FC Soldiers → EURO
100.     CHEMLON HUMENNE → EURO
101.     Šumari → HR
102.     Hajduk Vukovar → HR
103.     LC Miskolc → HU
104.     FC Nagykanizsa → HU
105.     Enger Sport → NO
106.     Nk Gwozd → SI
107.     Harambe United → SI
108.     ac kewi fc → SI
109.     IF Lessebo → SE
110.     Fresco → MD
111.     SGFC → CN
112.     Suzhou Businiao → CN
113.     C.D. Galápagos → EC
114.     FC Banga → LT
115.     FK Aludariai → LT
116.     Hawarden Rangers → GB
117.     Ghilardi´s → BG
118.     BJD Panthers → IE
119.     Super → LV
120.     LFKA Lielvārde → LV
121.     Balibate → UA
122.     C.D. Saprissa → CR
123.     The Strongers → BO
124.     Jablanica → RS
125.     AS FC Віцебск → BY
126.     AS Afula → IL
127.     Galatasaray → TR
128.     USMKhenchela → MA
Generel information & Regler
01.  España → 10 Hold
02.  România → 8 Hold
03.  Italia → 7 Hold
04.  Argentina → 7 Hold
05.  Portugal → 5 Hold
06.  Danmark → 3 Hold
07.  Polska → 4 Hold
08.  België → 4 Hold
09.  Perú → 3 Hold
10.  Venezuela → 3 Hold
11.  Chile → 4 Hold
12.  Uruguay → 3 Hold
13.  Schweiz → 2 Hold
14.  Rossiya → 3 Hold
15.  Brasil → 3 Hold
16.  Suomi → 2 Hold
17.  Česká republika → 2 Hold
18.  México → 3 Hold
19.  Österreich → 3 Hold
20.  Hellas → 2 Hold
21.  USA → 2 Hold
22.  Deutschland → 4 Hold
23.  Colombia → 3 Hold
24.  Paraguay → 3 Hold
25.  Nederland → 2 Hold
26.  France → 3 Hold
27.  Global PRO → 2 Hold
28.  Hrvatska → 2 Hold
29.  Magyarország → 2 Hold
30.  Norge → 1 Hold
31.  Slovenija → 3 Hold
32.  Sverige → 1 Hold
33.  Moldova → 1 Hold
34.  China → 2 Hold
35.  Ecuador → 1 Hold
36.  Lietuva → 2 Hold
37.  England → 1 Hold
38.  Bulgaria → 1 Hold
39.  Ireland → 1 Hold
40.  Latvija → 2 Hold
41.  Ukraina → 1 Hold
42.  Costa Rica → 1 Hold
43.  Bolivia → 1 Hold
44.  Srbija → 1 Hold
45.  Belarus → 1 Hold
46.  Israel → 1 Hold
47.  Türkiye → 1 Hold
48.  Al-Maghrib → 1 Hold

Plads nr.1:
- 1ª valg: Holdet der slutter som nummer 1 i hele II divisionsrække.
- 2ª valg: Holdet der slutter som nummer 2 i hele II divisionsrække.
- 3ª valg: Holdet der slutter som nummer 3 i hele II divisionsrække.

Plads nr.2:
- 1ª valg: Holdet der slutter som nummer 1 i hele III alternativt II divisionrække.
- 2ª valg: Holdet der slutter som nummer 2 i hele III alternativt II divisionrække.
- 3ª valg: Holdet der slutter som nummer 3 i hele III alternativt II divisionrække.

Plads nr.3:
- 1ª valg: Holdet der slutter som nummer 1 i hele IV alternativt II divisionrække.
- 2ª valg: Holdet der slutter som nummer 2 i hele IV alternativt II divisionrække.
- 3ª valg: Holdet der slutter som nummer 3 i hele IV alternativt II divisionrække.

Plads nr.4:
- 1ª valg: Holdet der slutter som nummer 1 i hele V alternativt II divisionrække.
- 2ª valg: Holdet der slutter som nummer 2 i hele V alternativt II divisionrække.
- 3ª valg: Holdet der slutter som nummer 3 i hele V alternativt II divisionrække.

Plads nr.5:
- 1ª valg: Holdet der slutter som nummer 1 i hele VI alternativt II divisionrække.
- 2ª valg: Holdet der slutter som nummer 2 i hele VI alternativt II divisionrække.
- 3ª valg: Holdet der slutter som nummer 3 i hele VI alternativt II divisionrække.

Pladser og valg-orden, generelle regler:
Hvert land har lige nu et antal pladser baseret på antallet af brugere og divisioner. (I fremtiden vil der bliver lavet en anden type rangering). Hver plads bliver besat efter ovenstående tabel, der viser at hvis første valget allerede er kvalificeret eller hvis det er et bot-hold, går pladsen videre til alternativet, og så videre derned af, til alle landets pladser er besat.
Vinder af turneringen
Hold



Stars FC





Razesii





 
Tilbage

Op




 Hold: 16.464 · Online: 7
Vælg dit sprog →
Du er i US-DA 
 
 
ProFurgol.com ®
Fortrolighed - 0.296 - Juridiske spørgsmål