· Start → Turneringer: Turneringsdata ; Hjælp ;

Turneringsdata: International Elite PRO league
Navn :    International Elite PRO league
Til :    Seniorholdet
Start dato :    08-03-2019 16:00:00
Antallet af hold :    128
Runder :    13
Start hoved runde :    7
Grupper :    32

Vinder af turneringen



nyampa-zampa





Sporting Estrada



Grupper
GRUPPE 1
Holdnavn PTS F-A P W D L
 Fc Forssa 18 33 - 5 (+28) 6 6 0 0
 glubb 12 34 - 6 (+28) 6 4 0 2
 renca junior 6 11 - 37 (-26) 6 2 0 4
 El ángel gris F.C 0 6 - 36 (-30) 6 0 0 6
GRUPPE 2
Holdnavn PTS F-A P W D L
 Albirroja 16 34 - 3 (+31) 6 5 1 0
 Aesernia Calcio 13 34 - 6 (+28) 6 4 1 1
 FC Blēži 18 6 10 - 39 (-29) 6 2 0 4
 leopard SE 0 0 - 30 (-30) 6 0 0 6
GRUPPE 3
Holdnavn PTS F-A P W D L
 Oteam 18 41 - 1 (+40) 6 6 0 0
 CHEMLON HUMENNE 10 13 - 15 (-2) 6 3 1 2
 FV Splavinho 7 10 - 18 (-8) 6 2 1 3
 Harambe United 0 0 - 30 (-30) 6 0 0 6
GRUPPE 4
Holdnavn PTS F-A P W D L
 Union de Zapala 18 41 - 4 (+37) 6 6 0 0
 kvk 12 27 - 17 (+10) 6 4 0 2
 Smil´s drenge 6 7 - 19 (-12) 6 2 0 4
 Nekar CP 0 5 - 40 (-35) 6 0 0 6
GRUPPE 5
Holdnavn PTS F-A P W D L
 Noeliuka FC 18 45 - 5 (+40) 6 6 0 0
 Luque 12 32 - 26 (+6) 6 4 0 2
 Le Havre AC 6 31 - 30 (+1) 6 2 0 4
 O Rei Pele 0 5 - 52 (-47) 6 0 0 6
GRUPPE 6
Holdnavn PTS F-A P W D L
 Beitar FC 15 31 - 11 (+20) 6 5 0 1
 WINNER`S DUBAI Club 12 37 - 21 (+16) 6 4 0 2
 fc ochiul alb 9 19 - 23 (-4) 6 3 0 3
 xervXerox 0 2 - 34 (-32) 6 0 0 6
GRUPPE 7
Holdnavn PTS F-A P W D L
 FC Sparta Piatra Neamt 15 48 - 5 (+43) 6 5 0 1
 serimfa f.c. 15 37 - 12 (+25) 6 5 0 1
 Ludza Latgol/NSS 4 2 - 32 (-30) 6 1 1 4
 SGFC 1 0 - 38 (-38) 6 0 1 5
GRUPPE 8
Holdnavn PTS F-A P W D L
 Olissipo Futebol Clube 15 32 - 5 (+27) 6 5 0 1
 _Real Sociedad_ 15 29 - 6 (+23) 6 5 0 1
 AS ROMA 6 10 - 30 (-20) 6 2 0 4
 Bella 0 0 - 30 (-30) 6 0 0 6
GRUPPE 9
Holdnavn PTS F-A P W D L
 Scampi 16 34 - 10 (+24) 6 5 1 0
 Viola 65 Timisoara 12 24 - 20 (+4) 6 4 0 2
 Assassin of old people 7 32 - 27 (+5) 6 2 1 3
 Ska F.C. 0 0 - 33 (-33) 6 0 0 6
GRUPPE 10
Holdnavn PTS F-A P W D L
 vea cf 18 41 - 9 (+32) 6 6 0 0
 Toof Football Club 9 19 - 18 (+1) 6 3 0 3
 tifon de munro 9 20 - 23 (-3) 6 3 0 3
 Atletico Nacional 0 0 - 30 (-30) 6 0 0 6
GRUPPE 11
Holdnavn PTS F-A P W D L
 C.A.I. de AVELLANEDA 18 43 - 7 (+36) 6 6 0 0
 The Rebels 12 38 - 26 (+12) 6 4 0 2
 Grêmio 3 9 - 31 (-22) 6 1 0 5
 Campos 3 11 - 37 (-26) 6 1 0 5
GRUPPE 12
Holdnavn PTS F-A P W D L
 GP CALCIO 18 30 - 1 (+29) 6 6 0 0
 Kwangchowan FC 9 15 - 24 (-9) 6 3 0 3
 The Strongers 7 20 - 15 (+5) 6 2 1 3
 Paysandu Sport Clube 1 0 - 25 (-25) 6 0 1 5
GRUPPE 13
Holdnavn PTS F-A P W D L
 Zarnitsa 16 42 - 1 (+41) 6 5 1 0
 Telemarketing Nation 13 18 - 5 (+13) 6 4 1 1
 Boca Juniors. 6 23 - 14 (+9) 6 2 0 4
 FK Aludariai 0 0 - 63 (-63) 6 0 0 6
GRUPPE 14
Holdnavn PTS F-A P W D L
 Top Notch Football 18 65 - 0 (+65) 6 6 0 0
 hampi team 12 26 - 26 (0) 6 4 0 2
 Dyskobolia Grodzisk... 6 14 - 34 (-20) 6 2 0 4
 Xtralicu CT 0 1 - 46 (-45) 6 0 0 6
GRUPPE 15
Holdnavn PTS F-A P W D L
 FC Montana 15 19 - 5 (+14) 6 5 0 1
 A.C. Lake Baikal 12 37 - 8 (+29) 6 4 0 2
 Raja Taza 6 4 - 18 (-14) 6 2 0 4
 Hattrick 3 6 - 35 (-29) 6 1 0 5
GRUPPE 16
Holdnavn PTS F-A P W D L
 Agapito fobal clú 18 53 - 4 (+49) 6 6 0 0
 GUASAVENSES FC 10 16 - 17 (-1) 6 3 1 2
 Univeristario FC 3 1 - 23 (-22) 6 0 3 3
 Jablanica 2 0 - 26 (-26) 6 0 2 4
GRUPPE 17
Holdnavn PTS F-A P W D L
 Schalke Temeto 04 16 33 - 7 (+26) 6 5 1 0
 Esta es la U 13 41 - 6 (+35) 6 4 1 1
 Fightclub46 6 7 - 24 (-17) 6 2 0 4
 Dinamo Zagorje 0 2 - 46 (-44) 6 0 0 6
GRUPPE 18
Holdnavn PTS F-A P W D L
 Razesii 18 63 - 16 (+47) 6 6 0 0
 FC Ústí nad Orlicí 9 43 - 32 (+11) 6 3 0 3
 Manchester Red Devils 9 32 - 37 (-5) 6 3 0 3
 Fullzer0 F.C 0 6 - 59 (-53) 6 0 0 6
GRUPPE 19
Holdnavn PTS F-A P W D L
 Balibate 18 58 - 11 (+47) 6 6 0 0
 BSC Young Boys 12 33 - 24 (+9) 6 4 0 2
 De Swingende Spanjaarden 6 33 - 44 (-11) 6 2 0 4
 Colo colo mi vida 0 3 - 48 (-45) 6 0 0 6
GRUPPE 20
Holdnavn PTS F-A P W D L
 fc frodesvej 16 39 - 1 (+38) 6 5 1 0
 Ελλάδα 13 23 - 12 (+11) 6 4 1 1
 Cultural El Melón 6 10 - 29 (-19) 6 2 0 4
 Csélcsap Fc. 0 0 - 30 (-30) 6 0 0 6
GRUPPE 21
Holdnavn PTS F-A P W D L
 Pampers United 15 43 - 14 (+29) 6 5 0 1
 C.D. Saprissa 7 17 - 18 (-1) 6 2 1 3
 Spartak SPb 7 7 - 23 (-16) 6 2 1 3
 Kärppä 6 17 - 29 (-12) 6 2 0 4
GRUPPE 22
Holdnavn PTS F-A P W D L
 Sporting Estrada 18 60 - 14 (+46) 6 6 0 0
 PENROSE BOYS 12 46 - 17 (+29) 6 4 0 2
 DREAM STAR 4 8 - 45 (-37) 6 1 1 4
 Des paravenki 1 4 - 42 (-38) 6 0 1 5
GRUPPE 23
Holdnavn PTS F-A P W D L
 FC Eulach 16 56 - 9 (+47) 6 5 1 0
 Don Mario 13 35 - 19 (+16) 6 4 1 1
 Speranta B-jiu 4 11 - 39 (-28) 6 1 1 4
 ΑΠΟΛΛΩΝ 1 11 - 46 (-35) 6 0 1 5
GRUPPE 24
Holdnavn PTS F-A P W D L
 SmashinG DevilS 18 53 - 9 (+44) 6 6 0 0
 ELECTRÓNICA HD 9 13 - 21 (-8) 6 3 0 3
 FC SCHEVENINGEN 5 7 - 23 (-16) 6 1 2 3
 Ortiga 2 0 - 20 (-20) 6 0 2 4
GRUPPE 25
Holdnavn PTS F-A P W D L
 FC Scheven Hoek 18 45 - 11 (+34) 6 6 0 0
 FC Schlecker 12 35 - 14 (+21) 6 4 0 2
 Rokuyukai 6 15 - 40 (-25) 6 2 0 4
 Azul y oro 0 0 - 30 (-30) 6 0 0 6
GRUPPE 26
Holdnavn PTS F-A P W D L
 Texas 13 22 - 1 (+21) 6 4 1 1
 cruz jujuy 13 21 - 5 (+16) 6 4 1 1
 Chicharitos rojos 9 15 - 22 (-7) 6 3 0 3
 Team Cerote FC 0 0 - 30 (-30) 6 0 0 6
GRUPPE 27
Holdnavn PTS F-A P W D L
 Vienna Invaders 18 23 - 1 (+22) 6 6 0 0
 Piekary 12 32 - 5 (+27) 6 4 0 2
 Bayern RotBlau 6 11 - 30 (-19) 6 2 0 4
 ac kewi fc 0 0 - 30 (-30) 6 0 0 6
GRUPPE 28
Holdnavn PTS F-A P W D L
 Muresul Chirileu 15 33 - 10 (+23) 6 5 0 1
 Os Pilas F.C. 15 31 - 11 (+20) 6 5 0 1
 Campeones del Siglo 3 8 - 27 (-19) 6 1 0 5
 Šumari 3 13 - 37 (-24) 6 1 0 5
GRUPPE 29
Holdnavn PTS F-A P W D L
 Pistos CF 18 57 - 2 (+55) 6 6 0 0
 S. L. Caridade 12 35 - 16 (+19) 6 4 0 2
 Krolsen 6 13 - 28 (-15) 6 2 0 4
 Nordic PSG 0 0 - 59 (-59) 6 0 0 6
GRUPPE 30
Holdnavn PTS F-A P W D L
 Palmeiras de Chocolate F7 12 39 - 18 (+21) 6 4 0 2
 pottestampers 12 38 - 19 (+19) 6 4 0 2
 Pauli FC 12 34 - 19 (+15) 6 4 0 2
 FK Bankrotas 0 4 - 59 (-55) 6 0 0 6
GRUPPE 31
Holdnavn PTS F-A P W D L
 nyampa-zampa 18 43 - 11 (+32) 6 6 0 0
 Cainii Rosii 12 24 - 14 (+10) 6 4 0 2
 Amiens-Sporting-Club 6 16 - 28 (-12) 6 2 0 4
 Guayaquil CFC 0 0 - 30 (-30) 6 0 0 6
GRUPPE 32
Holdnavn PTS F-A P W D L
 CimediRapaUTD 14 37 - 0 (+37) 6 4 2 0
 Phenomen 14 28 - 4 (+24) 6 4 2 0
 Quattro Pini 6 23 - 38 (-15) 6 2 0 4
 Alll Stars 0 8 - 54 (-46) 6 0 0 6


Kampe
Runde 1
Fc Forssa - glubb 2 - 1 renca junior - El ángel gris F.C 5 - 3
Aesernia Calcio - Albirroja 2 - 2 FC Blēži 18 - leopard SE 5 - 0
Oteam - FV Splavinho 10 - 0 CHEMLON HUMENNE - Harambe United 5 - 0
kvk - Union de Zapala 3 - 4 Smil´s drenge - Nekar CP 2 - 0
Noeliuka FC - Le Havre AC 3 - 0 Luque - O Rei Pele 7 - 1
WINNER`S DUBAI Club - Beitar FC 0 - 5 fc ochiul alb - xervXerox 1 - 0
FC Sparta Piatra Neamt - Ludza Latgol/NSS 11 - 0 serimfa f.c. - SGFC 9 - 0
_Real Sociedad_ - Olissipo Futebol Clube 5 - 0 Bella - AS ROMA 0 - 5
Scampi - Viola 65 Timisoara 6 - 0 Assassin of old people - Ska F.C. 8 - 0
vea cf - tifon de munro 10 - 3 Toof Football Club - Atletico Nacional 5 - 0
C.A.I. de AVELLANEDA - The Rebels 11 - 2 Grêmio - Campos 6 - 2
GP CALCIO - Paysandu Sport Clube 5 - 0 The Strongers - Kwangchowan FC 0 - 5
Telemarketing Nation - Zarnitsa 0 - 4 Boca Juniors. - FK Aludariai 12 - 0
Top Notch Football - hampi team 12 - 0 Xtralicu CT - Dyskobolia Grodzisk... 1 - 4
A.C. Lake Baikal - FC Montana 0 - 5 Hattrick - Raja Taza 4 - 0
Agapito fobal clú - Univeristario FC 9 - 0 GUASAVENSES FC - Jablanica 6 - 0
Esta es la U - Schalke Temeto 04 5 - 6 Fightclub46 - Dinamo Zagorje 5 - 0
Razesii - FC Ústí nad Orlicí 11 - 3 Manchester Red Devils - Fullzer0 F.C 7 - 2
De Swingende Spanjaarden - BSC Young Boys 6 - 8 Balibate - Colo colo mi vida 10 - 0
fc frodesvej - Csélcsap Fc. 5 - 0 Ελλάδα - Cultural El Melón 7 - 0
Pampers United - C.D. Saprissa 2 - 9 Kärppä - Spartak SPb 5 - 1
Sporting Estrada - PENROSE BOYS 9 - 3 DREAM STAR - Des paravenki 3 - 0
FC Eulach - Don Mario 9 - 0 Speranta B-jiu - ΑΠΟΛΛΩΝ 8 - 3
ELECTRÓNICA HD - SmashinG DevilS 3 - 8 FC SCHEVENINGEN - Ortiga 0 - 0
FC Schlecker - FC Scheven Hoek 4 - 5 Rokuyukai - Azul y oro 5 - 0
cruz jujuy - Chicharitos rojos 3 - 4 Texas - Team Cerote FC 5 - 0
Piekary - Vienna Invaders 0 - 2 Bayern RotBlau - ac kewi fc 5 - 0
Os Pilas F.C. - Muresul Chirileu 2 - 0 Šumari - Campeones del Siglo 4 - 3
S. L. Caridade - Pistos CF 1 - 7 Krolsen - Nordic PSG 7 - 0
Palmeiras de Chocolate F7 - pottestampers 9 - 2 Pauli FC - FK Bankrotas 11 - 1
nyampa-zampa - Cainii Rosii 5 - 3 Amiens-Sporting-Club - Guayaquil CFC 5 - 0
CimediRapaUTD - Phenomen 0 - 0 Quattro Pini - Alll Stars 10 - 2
Runde 2
El ángel gris F.C - Fc Forssa 2 - 7 glubb - renca junior 9 - 1
leopard SE - Aesernia Calcio 0 - 5 Albirroja - FC Blēži 18 9 - 0
Harambe United - Oteam 0 - 5 FV Splavinho - CHEMLON HUMENNE 0 - 2
Nekar CP - kvk 3 - 6 Union de Zapala - Smil´s drenge 6 - 0
O Rei Pele - Noeliuka FC 0 - 9 Le Havre AC - Luque 5 - 10
xervXerox - WINNER`S DUBAI Club 0 - 9 Beitar FC - fc ochiul alb 10 - 1
SGFC - FC Sparta Piatra Neamt 0 - 9 Ludza Latgol/NSS - serimfa f.c. 1 - 6
AS ROMA - _Real Sociedad_ 0 - 6 Olissipo Futebol Clube - Bella 5 - 0
Ska F.C. - Scampi 0 - 5 Viola 65 Timisoara - Assassin of old people 6 - 5
Atletico Nacional - vea cf 0 - 5 tifon de munro - Toof Football Club 6 - 0
Campos - C.A.I. de AVELLANEDA 0 - 5 The Rebels - Grêmio 8 - 1
Kwangchowan FC - GP CALCIO 0 - 5 Paysandu Sport Clube - The Strongers 0 - 0
FK Aludariai - Telemarketing Nation 0 - 6 Zarnitsa - Boca Juniors. 6 - 0
Dyskobolia Grodzisk... - Top Notch Football 0 - 12 hampi team - Xtralicu CT 8 - 0
Raja Taza - A.C. Lake Baikal 1 - 0 FC Montana - Hattrick 2 - 0
Jablanica - Agapito fobal clú 0 - 9 Univeristario FC - GUASAVENSES FC 0 - 0
Dinamo Zagorje - Esta es la U 0 - 10 Schalke Temeto 04 - Fightclub46 7 - 0
Fullzer0 F.C - Razesii 2 - 11 FC Ústí nad Orlicí - Manchester Red Devils 7 - 6
Colo colo mi vida - De Swingende Spanjaarden 2 - 7 BSC Young Boys - Balibate 1 - 6
Cultural El Melón - fc frodesvej 0 - 13 Csélcsap Fc. - Ελλάδα 0 - 5
Spartak SPb - Pampers United 0 - 7 C.D. Saprissa - Kärppä 7 - 5
Des paravenki - Sporting Estrada 1 - 10 PENROSE BOYS - DREAM STAR 11 - 0
ΑΠΟΛΛΩΝ - FC Eulach 1 - 9 Don Mario - Speranta B-jiu 6 - 0
Ortiga - ELECTRÓNICA HD 0 - 2 SmashinG DevilS - FC SCHEVENINGEN 9 - 2
Azul y oro - FC Schlecker 0 - 5 FC Scheven Hoek - Rokuyukai 12 - 2
Team Cerote FC - cruz jujuy 0 - 5 Chicharitos rojos - Texas 0 - 3
ac kewi fc - Piekary 0 - 5 Vienna Invaders - Bayern RotBlau 5 - 0
Campeones del Siglo - Os Pilas F.C. 0 - 5 Muresul Chirileu - Šumari 5 - 2
Nordic PSG - S. L. Caridade 0 - 12 Pistos CF - Krolsen 12 - 0
FK Bankrotas - Palmeiras de Chocolate F7 2 - 8 pottestampers - Pauli FC 6 - 1
Guayaquil CFC - nyampa-zampa 0 - 5 Cainii Rosii - Amiens-Sporting-Club 5 - 0
Alll Stars - CimediRapaUTD 0 - 7 Phenomen - Quattro Pini 8 - 0
Runde 3
El ángel gris F.C - glubb 0 - 8 renca junior - Fc Forssa 1 - 9
leopard SE - Albirroja 0 - 5 FC Blēži 18 - Aesernia Calcio 0 - 10
Harambe United - FV Splavinho 0 - 5 CHEMLON HUMENNE - Oteam 0 - 6
Nekar CP - Union de Zapala 1 - 7 Smil´s drenge - kvk 1 - 2
O Rei Pele - Le Havre AC 2 - 6 Luque - Noeliuka FC 0 - 9
xervXerox - Beitar FC 0 - 5 fc ochiul alb - WINNER`S DUBAI Club 5 - 9
SGFC - Ludza Latgol/NSS 0 - 1 serimfa f.c. - FC Sparta Piatra Neamt 0 - 7
AS ROMA - Olissipo Futebol Clube 0 - 6 Bella - _Real Sociedad_ 0 - 5
Ska F.C. - Viola 65 Timisoara 0 - 5 Assassin of old people - Scampi 6 - 6
Atletico Nacional - tifon de munro 0 - 5 Toof Football Club - vea cf 3 - 4
Campos - The Rebels 2 - 10 Grêmio - C.A.I. de AVELLANEDA 1 - 6
Kwangchowan FC - Paysandu Sport Clube 5 - 0 The Strongers - GP CALCIO 0 - 5
FK Aludariai - Zarnitsa 0 - 14 Boca Juniors. - Telemarketing Nation 0 - 2
Dyskobolia Grodzisk... - hampi team 0 - 7 Xtralicu CT - Top Notch Football 0 - 11
Raja Taza - FC Montana 0 - 1 Hattrick - A.C. Lake Baikal 0 - 11
Jablanica - Univeristario FC 0 - 0 GUASAVENSES FC - Agapito fobal clú 3 - 7
Dinamo Zagorje - Schalke Temeto 04 1 - 8 Fightclub46 - Esta es la U 0 - 7
Fullzer0 F.C - FC Ústí nad Orlicí 0 - 10 Manchester Red Devils - Razesii 2 - 11
Colo colo mi vida - BSC Young Boys 0 - 3 Balibate - De Swingende Spanjaarden 12 - 3
Cultural El Melón - Csélcsap Fc. 5 - 0 Ελλάδα - fc frodesvej 0 - 11
Spartak SPb - C.D. Saprissa 1 - 0 Kärppä - Pampers United 3 - 6
Des paravenki - PENROSE BOYS 0 - 7 DREAM STAR - Sporting Estrada 2 - 11
ΑΠΟΛΛΩΝ - Don Mario 4 - 8 Speranta B-jiu - FC Eulach 1 - 8
Ortiga - SmashinG DevilS 0 - 8 FC SCHEVENINGEN - ELECTRÓNICA HD 0 - 4
Azul y oro - FC Scheven Hoek 0 - 5 Rokuyukai - FC Schlecker 0 - 9
Team Cerote FC - Chicharitos rojos 0 - 5 Texas - cruz jujuy 0 - 1
ac kewi fc - Vienna Invaders 0 - 5 Bayern RotBlau - Piekary 1 - 12
Campeones del Siglo - Muresul Chirileu 0 - 5 Šumari - Os Pilas F.C. 0 - 7
Nordic PSG - Pistos CF 0 - 9 Krolsen - S. L. Caridade 0 - 1
FK Bankrotas - pottestampers 0 - 7 Pauli FC - Palmeiras de Chocolate F7 0 - 3
Guayaquil CFC - Cainii Rosii 0 - 5 Amiens-Sporting-Club - nyampa-zampa 4 - 8
Alll Stars - Phenomen 2 - 4 Quattro Pini - CimediRapaUTD 0 - 11
Runde 4
glubb - Fc Forssa 1 - 3 El ángel gris F.C - renca junior 1 - 4
Albirroja - Aesernia Calcio 4 - 1 leopard SE - FC Blēži 18 0 - 5
FV Splavinho - Oteam 0 - 6 Harambe United - CHEMLON HUMENNE 0 - 5
Union de Zapala - kvk 9 - 0 Nekar CP - Smil´s drenge 1 - 4
Le Havre AC - Noeliuka FC 4 - 9 O Rei Pele - Luque 2 - 8
Beitar FC - WINNER`S DUBAI Club 4 - 9 xervXerox - fc ochiul alb 0 - 6
Ludza Latgol/NSS - FC Sparta Piatra Neamt 0 - 7 SGFC - serimfa f.c. 0 - 9
Olissipo Futebol Clube - _Real Sociedad_ 6 - 0 AS ROMA - Bella 5 - 0
Viola 65 Timisoara - Scampi 0 - 5 Ska F.C. - Assassin of old people 0 - 5
tifon de munro - vea cf 1 - 9 Atletico Nacional - Toof Football Club 0 - 5
The Rebels - C.A.I. de AVELLANEDA 4 - 9 Campos - Grêmio 5 - 0
Paysandu Sport Clube - GP CALCIO 0 - 5 Kwangchowan FC - The Strongers 0 - 14
Zarnitsa - Telemarketing Nation 0 - 0 FK Aludariai - Boca Juniors. 0 - 9
hampi team - Top Notch Football 0 - 10 Dyskobolia Grodzisk... - Xtralicu CT 6 - 0
FC Montana - A.C. Lake Baikal 2 - 5 Raja Taza - Hattrick 3 - 2
Univeristario FC - Agapito fobal clú 0 - 9 Jablanica - GUASAVENSES FC 0 - 1
Schalke Temeto 04 - Esta es la U 0 - 0 Dinamo Zagorje - Fightclub46 0 - 2
FC Ústí nad Orlicí - Razesii 6 - 7 Fullzer0 F.C - Manchester Red Devils 1 - 7
BSC Young Boys - De Swingende Spanjaarden 10 - 5 Colo colo mi vida - Balibate 0 - 12
Csélcsap Fc. - fc frodesvej 0 - 5 Cultural El Melón - Ελλάδα 0 - 5
C.D. Saprissa - Pampers United 0 - 7 Spartak SPb - Kärppä 4 - 0
PENROSE BOYS - Sporting Estrada 6 - 8 Des paravenki - DREAM STAR 2 - 2
Don Mario - FC Eulach 6 - 6 ΑΠΟΛΛΩΝ - Speranta B-jiu 2 - 2
SmashinG DevilS - ELECTRÓNICA HD 10 - 2 Ortiga - FC SCHEVENINGEN 0 - 0
FC Scheven Hoek - FC Schlecker 8 - 3 Azul y oro - Rokuyukai 0 - 5
Chicharitos rojos - cruz jujuy 1 - 7 Team Cerote FC - Texas 0 - 5
Vienna Invaders - Piekary 2 - 1 ac kewi fc - Bayern RotBlau 0 - 5
Muresul Chirileu - Os Pilas F.C. 11 - 2 Campeones del Siglo - Šumari 5 - 3
Pistos CF - S. L. Caridade 9 - 1 Nordic PSG - Krolsen 0 - 6
pottestampers - Palmeiras de Chocolate F7 7 - 4 FK Bankrotas - Pauli FC 1 - 10
Cainii Rosii - nyampa-zampa 2 - 9 Guayaquil CFC - Amiens-Sporting-Club 0 - 5
Phenomen - CimediRapaUTD 0 - 0 Alll Stars - Quattro Pini 4 - 11
Runde 5
Fc Forssa - El ángel gris F.C 3 - 0 renca junior - glubb 0 - 6
Aesernia Calcio - leopard SE 5 - 0 FC Blēži 18 - Albirroja 0 - 9
Oteam - Harambe United 5 - 0 CHEMLON HUMENNE - FV Splavinho 0 - 0
kvk - Nekar CP 11 - 0 Smil´s drenge - Union de Zapala 0 - 5
Noeliuka FC - O Rei Pele 11 - 0 Luque - Le Havre AC 6 - 5
WINNER`S DUBAI Club - xervXerox 10 - 2 fc ochiul alb - Beitar FC 1 - 4
FC Sparta Piatra Neamt - SGFC 10 - 0 serimfa f.c. - Ludza Latgol/NSS 8 - 0
_Real Sociedad_ - AS ROMA 8 - 0 Bella - Olissipo Futebol Clube 0 - 5
Scampi - Ska F.C. 5 - 0 Assassin of old people - Viola 65 Timisoara 4 - 8
vea cf - Atletico Nacional 5 - 0 Toof Football Club - tifon de munro 4 - 0
C.A.I. de AVELLANEDA - Campos 7 - 0 Grêmio - The Rebels 1 - 5
GP CALCIO - Kwangchowan FC 5 - 0 The Strongers - Paysandu Sport Clube 5 - 0
Telemarketing Nation - FK Aludariai 8 - 0 Boca Juniors. - Zarnitsa 1 - 4
Top Notch Football - Dyskobolia Grodzisk... 9 - 0 Xtralicu CT - hampi team 0 - 6
A.C. Lake Baikal - Raja Taza 9 - 0 Hattrick - FC Montana 0 - 7
Agapito fobal clú - Jablanica 10 - 0 GUASAVENSES FC - Univeristario FC 5 - 1
Esta es la U - Dinamo Zagorje 10 - 0 Fightclub46 - Schalke Temeto 04 0 - 1
Razesii - Fullzer0 F.C 12 - 1 Manchester Red Devils - FC Ústí nad Orlicí 8 - 5
De Swingende Spanjaarden - Colo colo mi vida 9 - 1 Balibate - BSC Young Boys 7 - 4
fc frodesvej - Cultural El Melón 4 - 0 Ελλάδα - Csélcsap Fc. 5 - 0
Pampers United - Spartak SPb 10 - 0 Kärppä - C.D. Saprissa 2 - 0
Sporting Estrada - Des paravenki 11 - 1 DREAM STAR - PENROSE BOYS 0 - 10
FC Eulach - ΑΠΟΛΛΩΝ 12 - 1 Speranta B-jiu - Don Mario 0 - 8
ELECTRÓNICA HD - Ortiga 1 - 0 FC SCHEVENINGEN - SmashinG DevilS 2 - 9
FC Schlecker - Azul y oro 5 - 0 Rokuyukai - FC Scheven Hoek 2 - 10
cruz jujuy - Team Cerote FC 5 - 0 Texas - Chicharitos rojos 9 - 0
Piekary - ac kewi fc 5 - 0 Bayern RotBlau - Vienna Invaders 0 - 4
Os Pilas F.C. - Campeones del Siglo 5 - 0 Šumari - Muresul Chirileu 4 - 7
S. L. Caridade - Nordic PSG 13 - 0 Krolsen - Pistos CF 0 - 8
Palmeiras de Chocolate F7 - FK Bankrotas 11 - 0 Pauli FC - pottestampers 5 - 4
nyampa-zampa - Guayaquil CFC 5 - 0 Amiens-Sporting-Club - Cainii Rosii 0 - 4
CimediRapaUTD - Alll Stars 11 - 0 Quattro Pini - Phenomen 2 - 5
Runde 6
glubb - El ángel gris F.C 9 - 0 Fc Forssa - renca junior 9 - 0
Albirroja - leopard SE 5 - 0 Aesernia Calcio - FC Blēži 18 11 - 0
FV Splavinho - Harambe United 5 - 0 Oteam - CHEMLON HUMENNE 9 - 1
Union de Zapala - Nekar CP 10 - 0 kvk - Smil´s drenge 5 - 0
Le Havre AC - O Rei Pele 11 - 0 Noeliuka FC - Luque 4 - 1
Beitar FC - xervXerox 3 - 0 WINNER`S DUBAI Club - fc ochiul alb 0 - 5
Ludza Latgol/NSS - SGFC 0 - 0 FC Sparta Piatra Neamt - serimfa f.c. 4 - 5
Olissipo Futebol Clube - AS ROMA 10 - 0 _Real Sociedad_ - Bella 5 - 0
Viola 65 Timisoara - Ska F.C. 5 - 0 Scampi - Assassin of old people 7 - 4
tifon de munro - Atletico Nacional 5 - 0 vea cf - Toof Football Club 8 - 2
The Rebels - Campos 9 - 2 C.A.I. de AVELLANEDA - Grêmio 5 - 0
Paysandu Sport Clube - Kwangchowan FC 0 - 5 GP CALCIO - The Strongers 5 - 1
Zarnitsa - FK Aludariai 14 - 0 Telemarketing Nation - Boca Juniors. 2 - 1
hampi team - Dyskobolia Grodzisk... 5 - 4 Top Notch Football - Xtralicu CT 11 - 0
FC Montana - Raja Taza 2 - 0 A.C. Lake Baikal - Hattrick 12 - 0
Univeristario FC - Jablanica 0 - 0 Agapito fobal clú - GUASAVENSES FC 9 - 1
Schalke Temeto 04 - Dinamo Zagorje 11 - 1 Esta es la U - Fightclub46 9 - 0
FC Ústí nad Orlicí - Fullzer0 F.C 12 - 0 Razesii - Manchester Red Devils 11 - 2
BSC Young Boys - Colo colo mi vida 7 - 0 De Swingende Spanjaarden - Balibate 3 - 11
Csélcsap Fc. - Cultural El Melón 0 - 5 fc frodesvej - Ελλάδα 1 - 1
C.D. Saprissa - Spartak SPb 1 - 1 Pampers United - Kärppä 11 - 2
PENROSE BOYS - Des paravenki 9 - 0 Sporting Estrada - DREAM STAR 11 - 1
Don Mario - ΑΠΟΛΛΩΝ 7 - 0 FC Eulach - Speranta B-jiu 12 - 0
SmashinG DevilS - Ortiga 9 - 0 ELECTRÓNICA HD - FC SCHEVENINGEN 1 - 3
FC Scheven Hoek - Azul y oro 5 - 0 FC Schlecker - Rokuyukai 9 - 1
Chicharitos rojos - Team Cerote FC 5 - 0 cruz jujuy - Texas 0 - 0
Vienna Invaders - ac kewi fc 5 - 0 Piekary - Bayern RotBlau 9 - 0
Muresul Chirileu - Campeones del Siglo 5 - 0 Os Pilas F.C. - Šumari 10 - 0
Pistos CF - Nordic PSG 12 - 0 S. L. Caridade - Krolsen 7 - 0
pottestampers - FK Bankrotas 12 - 0 Palmeiras de Chocolate F7 - Pauli FC 4 - 7
Cainii Rosii - Guayaquil CFC 5 - 0 nyampa-zampa - Amiens-Sporting-Club 11 - 2
Phenomen - Alll Stars 11 - 0 CimediRapaUTD - Quattro Pini 8 - 0


Topscorere
Position Spiller Hold Mål
  Joni Tihinen   Razesii 47


Knald eller fald kampe: 6 Runder
32-delsfinale

32.1 Fc Forssa
2 - 1
Aesernia Calcio

32.2 Oteam
8 - 0
kvk

32.3 Noeliuka FC
10 - 4
WINNER`S DUBAI Club

32.4 FC Sparta Piatra Neamt
2 - 1
_Real Sociedad_

32.5 Scampi
2 - 0
Toof Football Club

32.6 C.A.I. de AVELLANEDA
10 - 0
Kwangchowan FC

32.7 Zarnitsa
1 - 3
hampi team

32.8 FC Montana
3 - 0
GUASAVENSES FC

32.9 Schalke Temeto 04
10 - 3
FC Ústí nad Orlicí

32.10 Balibate
9 - 2
Ελλάδα

32.11 Pampers United
9 - 0
PENROSE BOYS

32.12 FC Eulach
0 - 2
ELECTRÓNICA HD

32.13 FC Scheven Hoek
4 - 6
cruz jujuy

32.14 Vienna Invaders
0 - 6
Os Pilas F.C.

32.15 Pistos CF
9 - 0
pottestampers

32.16 nyampa-zampa
8 - 1
Phenomen

32.17 Albirroja
3 - 7
glubb

32.18 Union de Zapala
8 - 0
CHEMLON HUMENNE

32.19 Beitar FC
8 - 4
Luque

32.20 Olissipo Futebol Clube
8 - 7
serimfa f.c.

32.21 vea cf
9 - 4
Viola 65 Timisoara

32.22 GP CALCIO
0 - 5
The Rebels

32.23 Top Notch Football
0 - 2
Telemarketing Nation

32.24 Agapito fobal clú
4 - 9
A.C. Lake Baikal

32.25 Razesii
11 - 2
Esta es la U

32.26 fc frodesvej
0 - 1
BSC Young Boys

32.27 Sporting Estrada
10 - 5
C.D. Saprissa

32.28 SmashinG DevilS
9 - 3
Don Mario

32.29 Texas
0 - 0
FC Schlecker

32.30 Muresul Chirileu
5 - 0
Piekary

32.31 Palmeiras de Chocolate F7
9 - 0
S. L. Caridade

32.32 CimediRapaUTD
0 - 0
Cainii Rosii

16-dels finale

16.1 Fc Forssa
0 - 10
Oteam

16.2 Noeliuka FC
9 - 2
FC Sparta Piatra Neamt

16.3 Scampi
2 - 8
C.A.I. de AVELLANEDA

16.4 hampi team
1 - 2
FC Montana

16.5 Schalke Temeto 04
8 - 4
Balibate

16.6 Pampers United
7 - 0
ELECTRÓNICA HD

16.7 cruz jujuy
9 - 1
Os Pilas F.C.

16.8 Pistos CF
0 - 10
nyampa-zampa

16.9 glubb
5 - 6
Union de Zapala

16.10 Beitar FC
1 - 4
Olissipo Futebol Clube

16.11 vea cf
13 - 2
The Rebels

16.12 Telemarketing Nation
6 - 4
A.C. Lake Baikal

16.13 Razesii
4 - 2
BSC Young Boys

16.14 Sporting Estrada
9 - 5
SmashinG DevilS

16.15 Texas
1 - 0
Muresul Chirileu

16.16 Palmeiras de Chocolate F7
8 - 4
Cainii Rosii

8.-dels finaler

8.1 Oteam
5 - 10
Noeliuka FC

8.2 C.A.I. de AVELLANEDA
3 - 2
FC Montana

8.3 Schalke Temeto 04
7 - 4
Pampers United

8.4 cruz jujuy
3 - 8
nyampa-zampa

8.5 Union de Zapala
1 - 6
Olissipo Futebol Clube

8.6 vea cf
7 - 6
Telemarketing Nation

8.7 Razesii
5 - 9
Sporting Estrada

8.8 Texas
0 - 0
Palmeiras de Chocolate F7

Kvartfinaler

4.1 Noeliuka FC
9 - 2
C.A.I. de AVELLANEDA

4.2 Schalke Temeto 04
1 - 9
nyampa-zampa

4.3 Olissipo Futebol Clube
1 - 9
vea cf

4.4 Sporting Estrada
1 - 0
Palmeiras de Chocolate F7

Semifinale

2.1 Noeliuka FC
4 - 9
nyampa-zampa

2.2 vea cf
1 - 3
Sporting Estrada

Finale

1.1 nyampa-zampa
3 - 0
Sporting Estrada



Liste over bekræftede
1.     nyampa-zampa → ES
2.     Schalke Temeto 04 → ES
3.     vea cf → ES
4.     Noeliuka FC → ES
5.     Oteam → ES
6.     Palmeiras de Chocolate F7 → ES
7.     _Real Sociedad_ → ES
8.     Sporting Estrada → ES
9.     Telemarketing Nation → ES
10.     Pistos CF → ES
11.     WINNER`S DUBAI Club → RO
12.     Muresul Chirileu → RO
13.     Speranta B-jiu → RO
14.     Viola 65 Timisoara → RO
15.     F.C. Sparta P.N. → RO
16.     Razesii → RO
17.     Cainii Rosii → RO
18.     SmashinG DevilS → RO
19.     A.C. Lake Baikal → IT
20.     AS ROMA → IT
21.     ✰ PINETAMARE ✰ → IT
22.     GP CALCIO → IT
23.     CimediRapaUTD → IT
24.     Aesernia Calcio → IT
25.     Quattro Pini → IT
26.     Boca Juniors. → AR
27.     ELECTRÓNICA HD → AR
28.     rayo rojo → AR
29.     Union de Zapala → AR
30.     cruz jujuy → AR
31.     Fullzer0 F.C → AR
32.     C.A.I. de AVELLANEDA → AR
33.     Top Notch Football → PT
34.     Nekar CP → PT
35.     S. L. Caridade → PT
36.     Os Pilas F.C. → PT
37.     Olissipo Futebol Clube → PT
38.     fc frodesvej → DK
39.     Smil´s drenge → DK
40.     Krolsen → DK
41.     FV Splavinho → PL
42.     Dyskobolia Grodzisk Wielkopolski → PL
43.     Piekary → PL
44.     Phenomen → PL
45.     kvk → BE
46.     Xtralicu CT → BE
47.     pottestampers → BE
48.     FC Scheven Hoek → BE
49.     Esta es la U → PE
50.     Univeristario FC → PE
51.     serimfa f.c. → PE
52.     Colo colo mi vida → CL
53.     Rokuyukai → CL
54.     renca junior → CL
55.     Cultural El Melón → CL
56.     Mineros de San Felipe → VE
57.     Team Cerote FC → VE
58.     xervXerox → VE
59.     Grêmio → BR
60.     O Rei Pele → BR
61.     Associação Desportiva Niteroi → BR
62.     Spartak SPb → RU
63.     Zarnitsa → RU
64.     Ortiga → RU
65.     BSC Young Boys → CH
66.     FC Eulach → CH
67.     Fc Forssa → FI
68.     Kärppä → FI
69.     FC Ústí nad Orlicí → CZ
70.     hampi team → CZ
71.     Chicharitos rojos → MX
72.     Campos → MX
73.     GUASAVENSES FC → MX
74.     Agapito fobal clú → UY
75.     Campeones del Siglo → UY
76.     Ska F.C. → UY
77.     Vienna Invaders → AT
78.     FC Schlecker → AT
79.     Pauli FC → AT
80.     ΑΠΟΛΛΩΝ → GR
81.     Ελλάδα → GR
82.     Don Mario → CO
83.     DREAM STAR → CO
84.     Deportes de Caquetá → CO
85.     Bayern RotBlau → DE
86.     glubb → DE
87.     Manchester Red Devils → DE
88.     VfL Nümberg → DE
89.     Amiens-Sporting-Club → FR
90.     Toof Football Club → FR
91.     Le Havre AC → FR
92.     Albirroja → PY
93.     Luque → PY
94.     Azul y oro → PY
95.     Alll Stars → US
96.     Texas → US
97.     CHEMLON HUMENNE → EURO
98.     El ángel gris F.C → EURO
99.     Šumari → HR
100.     Dinamo Zagorje → HR
101.     Scampi → NO
102.     Des paravenki → SI
103.     Harambe United → SI
104.     ac kewi fc → SI
105.     De Swingende Spanjaarden → NL
106.     FC SCHEVENINGEN → NL
107.     fc ochiul alb → MD
108.     Nordic PSG → SE
109.     FK Bankrotas → LT
110.     FK Aludariai → LT
111.     FC Montana → BG
112.     FC Blēži 18 → LV
113.     Ludza Latgol/NSS → LV
114.     Fightclub46 → TR
115.     SGFC → CN
116.     Kwangchowan FC → CN
117.     C.D. Galápagos → EC
118.     Csélcsap Fc. → HU
119.     leopard SE → HU
120.     Pampers United → GB
121.     The Rebels → IE
122.     Raja Taza → MA
123.     Balibate → UA
124.     C.D. Saprissa → CR
125.     The Strongers → BO
126.     Jablanica → RS
127.     Assassin of old people → BY
128.     Beitar FC → IL
Generel information & Regler
01.  España → 10 Hold
02.  România → 8 Hold
03.  Italia → 7 Hold
04.  Argentina → 7 Hold
05.  Portugal → 5 Hold
06.  Danmark → 3 Hold
07.  Polska → 4 Hold
08.  België → 4 Hold
09.  Perú → 3 Hold
10.  Chile → 4 Hold
11.  Venezuela → 3 Hold
12.  Brasil → 3 Hold
13.  Rossiya → 3 Hold
14.  Schweiz → 2 Hold
15.  Suomi → 2 Hold
16.  Česká republika → 2 Hold
17.  México → 3 Hold
18.  Uruguay → 3 Hold
19.  Österreich → 3 Hold
20.  Hellas → 2 Hold
21.  Colombia → 3 Hold
22.  Deutschland → 4 Hold
23.  France → 3 Hold
24.  Paraguay → 3 Hold
25.  USA → 2 Hold
26.  Global PRO → 2 Hold
27.  Hrvatska → 2 Hold
28.  Norge → 1 Hold
29.  Slovenija → 3 Hold
30.  Nederland → 2 Hold
31.  Moldova → 1 Hold
32.  Sverige → 1 Hold
33.  Lietuva → 2 Hold
34.  Bulgaria → 1 Hold
35.  Latvija → 2 Hold
36.  Türkiye → 1 Hold
37.  China → 2 Hold
38.  Ecuador → 1 Hold
39.  Magyarország → 2 Hold
40.  England → 1 Hold
41.  Ireland → 1 Hold
42.  Al-Maghrib → 1 Hold
43.  Ukraina → 1 Hold
44.  Costa Rica → 1 Hold
45.  Bolivia → 1 Hold
46.  Srbija → 1 Hold
47.  Belarus → 1 Hold
48.  Israel → 1 Hold

Plads nr.1:
- 1ª valg: Holdet der slutter som nummer 1 i hele II divisionsrække.
- 2ª valg: Holdet der slutter som nummer 2 i hele II divisionsrække.
- 3ª valg: Holdet der slutter som nummer 3 i hele II divisionsrække.

Plads nr.2:
- 1ª valg: Holdet der slutter som nummer 1 i hele III alternativt II divisionrække.
- 2ª valg: Holdet der slutter som nummer 2 i hele III alternativt II divisionrække.
- 3ª valg: Holdet der slutter som nummer 3 i hele III alternativt II divisionrække.

Plads nr.3:
- 1ª valg: Holdet der slutter som nummer 1 i hele IV alternativt II divisionrække.
- 2ª valg: Holdet der slutter som nummer 2 i hele IV alternativt II divisionrække.
- 3ª valg: Holdet der slutter som nummer 3 i hele IV alternativt II divisionrække.

Plads nr.4:
- 1ª valg: Holdet der slutter som nummer 1 i hele V alternativt II divisionrække.
- 2ª valg: Holdet der slutter som nummer 2 i hele V alternativt II divisionrække.
- 3ª valg: Holdet der slutter som nummer 3 i hele V alternativt II divisionrække.

Plads nr.5:
- 1ª valg: Holdet der slutter som nummer 1 i hele VI alternativt II divisionrække.
- 2ª valg: Holdet der slutter som nummer 2 i hele VI alternativt II divisionrække.
- 3ª valg: Holdet der slutter som nummer 3 i hele VI alternativt II divisionrække.

Pladser og valg-orden, generelle regler:
Hvert land har lige nu et antal pladser baseret på antallet af brugere og divisioner. (I fremtiden vil der bliver lavet en anden type rangering). Hver plads bliver besat efter ovenstående tabel, der viser at hvis første valget allerede er kvalificeret eller hvis det er et bot-hold, går pladsen videre til alternativet, og så videre derned af, til alle landets pladser er besat.
Vinder af turneringen
Hold



nyampa-zampa





Sporting Estrada





 
Tilbage

Op




 Hold: 16.464 · Online: 7
Vælg dit sprog →
Du er i US-DA 
 
 
ProFurgol.com ®
Fortrolighed - 0.299 - Juridiske spørgsmål