· Start → Turneringer: Turneringsdata ; Hjælp ;

Turneringsdata: International Champions PRO league
Navn :    International Champions PRO league
Til :    Seniorholdet
Start dato :    08-03-2019 16:00:00
Antallet af hold :    128
Runder :    13
Start hoved runde :    7
Grupper :    32

Vinder af turneringen



Tigres.F.C





Millonarios F.C.R.



Grupper
GRUPPE 1
Holdnavn PTS F-A P W D L
 P.F.C. LA RÚA 13 25 - 2 (+23) 6 4 1 1
 TSV Spalt 10 13 - 11 (+2) 6 3 1 2
 ESSEF 9 9 - 21 (-12) 6 3 0 3
 Iluminaty 3 5 - 18 (-13) 6 1 0 5
GRUPPE 2
Holdnavn PTS F-A P W D L
 comeon 15 37 - 8 (+29) 6 5 0 1
 FC Afalina 12 28 - 20 (+8) 6 4 0 2
 FC Deportivo Capiata PY 6 19 - 39 (-20) 6 2 0 4
 Supercampeones 3 11 - 28 (-17) 6 1 0 5
GRUPPE 3
Holdnavn PTS F-A P W D L
 giant taifuns 15 26 - 12 (+14) 6 5 0 1
 Charrua 9 31 - 15 (+16) 6 3 0 3
 Claps 7 24 - 36 (-12) 6 2 1 3
 Kick it. 4 15 - 33 (-18) 6 1 1 4
GRUPPE 4
Holdnavn PTS F-A P W D L
 real sporting fiorentina 14 31 - 3 (+28) 6 4 2 0
 AQUAE FLAVIAE 13 28 - 9 (+19) 6 4 1 1
 AC Milan 1899 7 23 - 36 (-13) 6 2 1 3
 NK Species 0 8 - 42 (-34) 6 0 0 6
GRUPPE 5
Holdnavn PTS F-A P W D L
 Xanthi FC 18 66 - 8 (+58) 6 6 0 0
 DANFC 12 41 - 24 (+17) 6 4 0 2
 Maniacs 6 23 - 39 (-16) 6 2 0 4
 Honved Pegli 0 0 - 59 (-59) 6 0 0 6
GRUPPE 6
Holdnavn PTS F-A P W D L
 Independiente Santa fe 13 37 - 16 (+21) 6 4 1 1
 FAPESA RACING TEAM 10 38 - 18 (+20) 6 3 1 2
 Boneco F. C. 9 31 - 36 (-5) 6 3 0 3
 NK Mraclin 3 13 - 49 (-36) 6 1 0 5
GRUPPE 7
Holdnavn PTS F-A P W D L
 Peon Ocho F.C 15 37 - 12 (+25) 6 5 0 1
 SW Harelbeke 12 31 - 15 (+16) 6 4 0 2
 AGUILA Futbol Club 9 24 - 26 (-2) 6 3 0 3
 Shirma 0 15 - 54 (-39) 6 0 0 6
GRUPPE 8
Holdnavn PTS F-A P W D L
 Adriatica 18 64 - 11 (+53) 6 6 0 0
 Дынама Мiнск 9 26 - 41 (-15) 6 3 0 3
 Defensor Lima 6 12 - 36 (-24) 6 2 0 4
 Vienuolika 3 22 - 36 (-14) 6 1 0 5
GRUPPE 9
Holdnavn PTS F-A P W D L
 Cromos prá Troca 13 25 - 9 (+16) 6 4 1 1
 F.C. AMIC 11 40 - 16 (+24) 6 3 2 1
 Shahter 10 37 - 33 (+4) 6 3 1 2
 CARABOBO FC 0 12 - 56 (-44) 6 0 0 6
GRUPPE 10
Holdnavn PTS F-A P W D L
 Torpedo de Chiquitistán 11 22 - 7 (+15) 6 3 2 1
 Jnvorio F.c. 10 34 - 21 (+13) 6 3 1 2
 Ustronie 10 29 - 20 (+9) 6 3 1 2
 Universidad Católica 3 7 - 44 (-37) 6 1 0 5
GRUPPE 11
Holdnavn PTS F-A P W D L
 goleadores 15 48 - 17 (+31) 6 5 0 1
 Kolopetinitsa 15 30 - 12 (+18) 6 5 0 1
 Les ARAVIS 6 24 - 27 (-3) 6 2 0 4
 FC Chirileu 0 4 - 50 (-46) 6 0 0 6
GRUPPE 12
Holdnavn PTS F-A P W D L
 A.S.Fidanken 15 36 - 17 (+19) 6 5 0 1
 FC Nacional 15 31 - 16 (+15) 6 5 0 1
 Liberia 6 26 - 32 (-6) 6 2 0 4
 The Bulls F.C 0 2 - 30 (-28) 6 0 0 6
GRUPPE 13
Holdnavn PTS F-A P W D L
 Struer F.C. 13 25 - 3 (+22) 6 4 1 1
 Colo-Colo 13 31 - 12 (+19) 6 4 1 1
 Motociclettababbeo 9 23 - 19 (+4) 6 3 0 3
 英俊潇洒一表人才 0 11 - 56 (-45) 6 0 0 6
GRUPPE 14
Holdnavn PTS F-A P W D L
 BUCARAMANGA FC. 13 28 - 10 (+18) 6 4 1 1
 FC POLY TIMISOARA 11 25 - 10 (+15) 6 3 2 1
 pinkipoje 10 21 - 24 (-3) 6 3 1 2
 Hapoel 0 0 - 30 (-30) 6 0 0 6
GRUPPE 15
Holdnavn PTS F-A P W D L
 C.D. Tenerife 16 11 - 0 (+11) 6 5 1 0
 Drusti 12 26 - 6 (+20) 6 4 0 2
 cf casal da mata 7 5 - 9 (-4) 6 2 1 3
 Waas United 0 4 - 31 (-27) 6 0 0 6
GRUPPE 16
Holdnavn PTS F-A P W D L
 Freitagplan 15 49 - 14 (+35) 6 5 0 1
 Racing FC 13 12 - 11 (+1) 6 4 1 1
 EL FRONTON 4 10 - 32 (-22) 6 1 1 4
 Evangelista S.C. 3 13 - 27 (-14) 6 1 0 5
GRUPPE 17
Holdnavn PTS F-A P W D L
 rojolocura 15 46 - 7 (+39) 6 5 0 1
 Nakhon Si Thammarat 15 38 - 7 (+31) 6 5 0 1
 FC AIN 4 9 - 41 (-32) 6 1 1 4
 Maximum 1 0 - 38 (-38) 6 0 1 5
GRUPPE 18
Holdnavn PTS F-A P W D L
 Stroelers 13 32 - 8 (+24) 6 4 1 1
 FC Christkindl 10 24 - 14 (+10) 6 3 1 2
 BONANÇA 9 17 - 23 (-6) 6 3 0 3
 Cerro Porteño 3 8 - 36 (-28) 6 1 0 5
GRUPPE 19
Holdnavn PTS F-A P W D L
 Baile Atha Cliath 16 56 - 5 (+51) 6 5 1 0
 Os Maneta 11 38 - 22 (+16) 6 3 2 1
 Watford 7 34 - 48 (-14) 6 2 1 3
 Šumbar team 0 7 - 60 (-53) 6 0 0 6
GRUPPE 20
Holdnavn PTS F-A P W D L
 KILLERS F.C 16 40 - 12 (+28) 6 5 1 0
 Schinkelkade 10 33 - 17 (+16) 6 3 1 2
 Jászberényi Lehel... 6 11 - 33 (-22) 6 2 0 4
 Black Stars 3 15 - 37 (-22) 6 1 0 5
GRUPPE 21
Holdnavn PTS F-A P W D L
 Rompe Cocos 12 38 - 21 (+17) 6 4 0 2
 chinarro´s club 12 38 - 22 (+16) 6 4 0 2
 SlowMotion FC 6 17 - 32 (-15) 6 2 0 4
 Choricuas 6 23 - 41 (-18) 6 2 0 4
GRUPPE 22
Holdnavn PTS F-A P W D L
 Tigres.F.C 18 45 - 6 (+39) 6 6 0 0
 Millonarios F.C.R. 12 37 - 18 (+19) 6 4 0 2
 Junior Dinosaurs 6 36 - 38 (-2) 6 2 0 4
 Bar Brothers 0 11 - 67 (-56) 6 0 0 6
GRUPPE 23
Holdnavn PTS F-A P W D L
 R.C. PHENIX 12 33 - 5 (+28) 6 3 3 0
 Juventud Antoniana 11 39 - 10 (+29) 6 3 2 1
 Energia 10 30 - 35 (-5) 6 3 1 2
 Nk Gwozd 0 9 - 61 (-52) 6 0 0 6
GRUPPE 24
Holdnavn PTS F-A P W D L
 Crossing de Schaerbeek . 18 63 - 14 (+49) 6 6 0 0
 Minnesota Wolves 12 38 - 38 (0) 6 4 0 2
 Super 6 22 - 37 (-15) 6 2 0 4
 Maquina Danada 0 16 - 50 (-34) 6 0 0 6
GRUPPE 25
Holdnavn PTS F-A P W D L
 Los Chullas de Castilla 18 49 - 9 (+40) 6 6 0 0
 WPM Hustlers 9 35 - 34 (+1) 6 3 0 3
 Dragones F.C. 9 31 - 30 (+1) 6 3 0 3
 harcosok63 0 10 - 52 (-42) 6 0 0 6
GRUPPE 26
Holdnavn PTS F-A P W D L
 nacional welcome 16 33 - 11 (+22) 6 5 1 0
 F.C. Infinito 12 33 - 20 (+13) 6 4 0 2
 Huracán de Rada Tilly 5 13 - 26 (-13) 6 1 2 3
 FK Žalgiris 1 3 - 25 (-22) 6 0 1 5
GRUPPE 27
Holdnavn PTS F-A P W D L
 Čechie Dubeč 15 47 - 27 (+20) 6 5 0 1
 Maczugi Krosno 9 32 - 27 (+5) 6 3 0 3
 Los rayos 9 39 - 40 (-1) 6 3 0 3
 Balkis 3 24 - 48 (-24) 6 1 0 5
GRUPPE 28
Holdnavn PTS F-A P W D L
 fc stadlkirchen 15 51 - 24 (+27) 6 5 0 1
 Anillos de Oro 12 45 - 33 (+12) 6 4 0 2
 Torpedo Epsilon 9 37 - 36 (+1) 6 3 0 3
 筋肉神殿 0 16 - 56 (-40) 6 0 0 6
GRUPPE 29
Holdnavn PTS F-A P W D L
 Omega Opava 16 39 - 4 (+35) 6 5 1 0
 C.D. GESVER 10 19 - 20 (-1) 6 3 1 2
 Galatasaray 6 26 - 37 (-11) 6 2 0 4
 Nebraska Ants 3 16 - 39 (-23) 6 1 0 5
GRUPPE 30
Holdnavn PTS F-A P W D L
 etxebarri 18 47 - 9 (+38) 6 6 0 0
 Blue Lions 9 37 - 18 (+19) 6 3 0 3
 Mariana F.C 9 32 - 31 (+1) 6 3 0 3
 WP Manteli 0 5 - 63 (-58) 6 0 0 6
GRUPPE 31
Holdnavn PTS F-A P W D L
 Stars FC 18 75 - 7 (+68) 6 6 0 0
 FC Vyborg 12 37 - 43 (-6) 6 4 0 2
 KKS Balerony 6 20 - 47 (-27) 6 2 0 4
 Parque Norte 0 20 - 55 (-35) 6 0 0 6
GRUPPE 32
Holdnavn PTS F-A P W D L
 Servette Genf 15 44 - 18 (+26) 6 5 0 1
 MIKI FC 1969 15 35 - 18 (+17) 6 5 0 1
 Zoe Butterflies 6 16 - 27 (-11) 6 2 0 4
 Untura in Damigeana 0 9 - 41 (-32) 6 0 0 6


Kampe
Runde 1
P.F.C. LA RÚA - ESSEF 11 - 1 Iluminaty - TSV Spalt 5 - 1
Supercampeones - comeon 0 - 5 FC Afalina - FC Deportivo Capiata PY 9 - 3
giant taifuns - Claps 9 - 4 Charrua - Kick it. 11 - 0
AQUAE FLAVIAE - real sporting fiorentina 0 - 0 NK Species - AC Milan 1899 4 - 9
DANFC - Xanthi FC 3 - 10 Maniacs - Honved Pegli 10 - 0
Independiente Santa fe - FAPESA RACING TEAM 1 - 1 Boneco F. C. - NK Mraclin 9 - 5
Peon Ocho F.C - SW Harelbeke 5 - 0 AGUILA Futbol Club - Shirma 10 - 1
Vienuolika - Adriatica 2 - 9 Defensor Lima - Дынама Мiнск 2 - 6
F.C. AMIC - Cromos prá Troca 0 - 1 CARABOBO FC - Shahter 2 - 8
Jnvorio F.c. - Ustronie 9 - 1 Torpedo de Chiquitistán - Universidad Católica 9 - 0
goleadores - Kolopetinitsa 7 - 6 Les ARAVIS - FC Chirileu 9 - 0
FC Nacional - A.S.Fidanken 5 - 8 The Bulls F.C - Liberia 2 - 5
Struer F.C. - Colo-Colo 0 - 2 英俊潇洒一表人才 - Motociclettababbeo 1 - 9
FC POLY TIMISOARA - pinkipoje 3 - 3 BUCARAMANGA FC. - Hapoel 5 - 0
C.D. Tenerife - Drusti 1 - 0 Waas United - cf casal da mata 0 - 2
Freitagplan - EL FRONTON 9 - 2 Racing FC - Evangelista S.C. 2 - 1
rojolocura - Nakhon Si Thammarat 6 - 0 Maximum - FC AIN 0 - 5
FC Christkindl - Stroelers 0 - 0 BONANÇA - Cerro Porteño 5 - 0
Baile Atha Cliath - Os Maneta 8 - 1 Šumbar team - Watford 4 - 9
KILLERS F.C - Schinkelkade 9 - 4 Jászberényi Lehel... - Black Stars 4 - 1
SlowMotion FC - chinarro´s club 5 - 0 Rompe Cocos - Choricuas 9 - 1
Tigres.F.C - Junior Dinosaurs 10 - 3 Millonarios F.C.R. - Bar Brothers 12 - 2
Juventud Antoniana - R.C. PHENIX 0 - 0 Energia - Nk Gwozd 9 - 1
Crossing de Schaerbeek . - Maquina Danada 11 - 2 Super - Minnesota Wolves 4 - 7
WPM Hustlers - Los Chullas de Castilla 0 - 9 Dragones F.C. - harcosok63 7 - 2
nacional welcome - Huracán de Rada Tilly 7 - 3 F.C. Infinito - FK Žalgiris 4 - 0
Čechie Dubeč - Maczugi Krosno 10 - 1 Los rayos - Balkis 9 - 6
fc stadlkirchen - Torpedo Epsilon 9 - 3 筋肉神殿 - Anillos de Oro 3 - 8
C.D. GESVER - Omega Opava 1 - 1 Nebraska Ants - Galatasaray 9 - 5
etxebarri - Blue Lions 5 - 0 WP Manteli - Mariana F.C 0 - 11
Stars FC - FC Vyborg 13 - 1 KKS Balerony - Parque Norte 6 - 4
MIKI FC 1969 - Untura in Damigeana 6 - 1 Servette Genf - Zoe Butterflies 9 - 2
Runde 2
TSV Spalt - P.F.C. LA RÚA 0 - 3 ESSEF - Iluminaty 2 - 0
FC Deportivo Capiata PY - Supercampeones 5 - 0 comeon - FC Afalina 0 - 2
Kick it. - giant taifuns 7 - 4 Claps - Charrua 6 - 5
AC Milan 1899 - AQUAE FLAVIAE 2 - 11 real sporting fiorentina - NK Species 6 - 0
Honved Pegli - DANFC 0 - 10 Xanthi FC - Maniacs 11 - 2
NK Mraclin - Independiente Santa fe 5 - 1 FAPESA RACING TEAM - Boneco F. C. 7 - 0
Shirma - Peon Ocho F.C 3 - 9 SW Harelbeke - AGUILA Futbol Club 8 - 1
Дынама Мiнск - Vienuolika 9 - 2 Adriatica - Defensor Lima 12 - 1
Shahter - F.C. AMIC 3 - 11 Cromos prá Troca - CARABOBO FC 10 - 1
Universidad Católica - Jnvorio F.c. 7 - 3 Ustronie - Torpedo de Chiquitistán 0 - 5
FC Chirileu - goleadores 3 - 12 Kolopetinitsa - Les ARAVIS 7 - 4
Liberia - FC Nacional 4 - 7 A.S.Fidanken - The Bulls F.C 5 - 0
Motociclettababbeo - Struer F.C. 0 - 1 Colo-Colo - 英俊潇洒一表人才 8 - 5
Hapoel - FC POLY TIMISOARA 0 - 5 pinkipoje - BUCARAMANGA FC. 5 - 0
cf casal da mata - C.D. Tenerife 0 - 1 Drusti - Waas United 12 - 0
Evangelista S.C. - Freitagplan 1 - 11 EL FRONTON - Racing FC 0 - 0
FC AIN - rojolocura 2 - 11 Nakhon Si Thammarat - Maximum 9 - 0
Cerro Porteño - FC Christkindl 4 - 2 Stroelers - BONANÇA 9 - 0
Watford - Baile Atha Cliath 2 - 14 Os Maneta - Šumbar team 11 - 1
Black Stars - KILLERS F.C 3 - 7 Schinkelkade - Jászberényi Lehel... 8 - 2
Choricuas - SlowMotion FC 9 - 3 chinarro´s club - Rompe Cocos 8 - 4
Bar Brothers - Tigres.F.C 0 - 10 Junior Dinosaurs - Millonarios F.C.R. 5 - 8
Nk Gwozd - Juventud Antoniana 0 - 12 R.C. PHENIX - Energia 0 - 0
Minnesota Wolves - Crossing de Schaerbeek . 3 - 11 Maquina Danada - Super 2 - 4
harcosok63 - WPM Hustlers 2 - 7 Los Chullas de Castilla - Dragones F.C. 7 - 0
FK Žalgiris - nacional welcome 0 - 4 Huracán de Rada Tilly - F.C. Infinito 6 - 8
Balkis - Čechie Dubeč 5 - 8 Maczugi Krosno - Los rayos 1 - 9
Anillos de Oro - fc stadlkirchen 5 - 9 Torpedo Epsilon - 筋肉神殿 9 - 2
Galatasaray - C.D. GESVER 8 - 3 Omega Opava - Nebraska Ants 7 - 0
Mariana F.C - etxebarri 3 - 11 Blue Lions - WP Manteli 12 - 2
Parque Norte - Stars FC 1 - 13 FC Vyborg - KKS Balerony 10 - 2
Zoe Butterflies - MIKI FC 1969 1 - 7 Untura in Damigeana - Servette Genf 2 - 9
Runde 3
TSV Spalt - ESSEF 8 - 3 Iluminaty - P.F.C. LA RÚA 0 - 6
FC Deportivo Capiata PY - comeon 5 - 10 FC Afalina - Supercampeones 5 - 0
Kick it. - Claps 3 - 3 Charrua - giant taifuns 0 - 2
AC Milan 1899 - real sporting fiorentina 0 - 0 NK Species - AQUAE FLAVIAE 0 - 4
Honved Pegli - Xanthi FC 0 - 12 Maniacs - DANFC 2 - 8
NK Mraclin - FAPESA RACING TEAM 1 - 8 Boneco F. C. - Independiente Santa fe 3 - 8
Shirma - SW Harelbeke 2 - 10 AGUILA Futbol Club - Peon Ocho F.C 3 - 0
Дынама Мiнск - Adriatica 2 - 12 Defensor Lima - Vienuolika 2 - 0
Shahter - Cromos prá Troca 0 - 6 CARABOBO FC - F.C. AMIC 2 - 11
Universidad Católica - Ustronie 0 - 10 Torpedo de Chiquitistán - Jnvorio F.c. 5 - 7
FC Chirileu - Kolopetinitsa 0 - 4 Les ARAVIS - goleadores 3 - 7
Liberia - A.S.Fidanken 5 - 8 The Bulls F.C - FC Nacional 0 - 5
Motociclettababbeo - Colo-Colo 2 - 1 英俊潇洒一表人才 - Struer F.C. 0 - 8
Hapoel - pinkipoje 0 - 5 BUCARAMANGA FC. - FC POLY TIMISOARA 6 - 3
cf casal da mata - Drusti 0 - 3 Waas United - C.D. Tenerife 0 - 3
Evangelista S.C. - EL FRONTON 0 - 3 Racing FC - Freitagplan 3 - 2
FC AIN - Nakhon Si Thammarat 0 - 10 Maximum - rojolocura 0 - 10
Cerro Porteño - Stroelers 0 - 9 BONANÇA - FC Christkindl 1 - 7
Watford - Os Maneta 5 - 10 Šumbar team - Baile Atha Cliath 0 - 12
Black Stars - Schinkelkade 1 - 9 Jászberényi Lehel... - KILLERS F.C 1 - 8
Choricuas - chinarro´s club 3 - 9 Rompe Cocos - SlowMotion FC 6 - 0
Bar Brothers - Junior Dinosaurs 4 - 8 Millonarios F.C.R. - Tigres.F.C 0 - 1
Nk Gwozd - R.C. PHENIX 0 - 11 Energia - Juventud Antoniana 1 - 13
Minnesota Wolves - Maquina Danada 8 - 5 Super - Crossing de Schaerbeek . 2 - 10
harcosok63 - Los Chullas de Castilla 2 - 8 Dragones F.C. - WPM Hustlers 9 - 3
FK Žalgiris - Huracán de Rada Tilly 0 - 1 F.C. Infinito - nacional welcome 6 - 7
Balkis - Maczugi Krosno 0 - 5 Los rayos - Čechie Dubeč 6 - 9
Anillos de Oro - Torpedo Epsilon 12 - 1 筋肉神殿 - fc stadlkirchen 4 - 9
Galatasaray - Omega Opava 0 - 5 Nebraska Ants - C.D. GESVER 0 - 3
Mariana F.C - Blue Lions 1 - 12 WP Manteli - etxebarri 2 - 8
Parque Norte - FC Vyborg 4 - 9 KKS Balerony - Stars FC 1 - 12
Zoe Butterflies - Untura in Damigeana 9 - 4 Servette Genf - MIKI FC 1969 9 - 5
Runde 4
ESSEF - P.F.C. LA RÚA 1 - 0 TSV Spalt - Iluminaty 2 - 0
comeon - Supercampeones 5 - 0 FC Deportivo Capiata PY - FC Afalina 1 - 8
Claps - giant taifuns 0 - 4 Kick it. - Charrua 0 - 4
real sporting fiorentina - AQUAE FLAVIAE 5 - 0 AC Milan 1899 - NK Species 9 - 2
Xanthi FC - DANFC 11 - 2 Honved Pegli - Maniacs 0 - 7
FAPESA RACING TEAM - Independiente Santa fe 4 - 8 NK Mraclin - Boneco F. C. 1 - 9
SW Harelbeke - Peon Ocho F.C 0 - 5 Shirma - AGUILA Futbol Club 4 - 7
Adriatica - Vienuolika 9 - 3 Дынама Мiнск - Defensor Lima 0 - 6
Cromos prá Troca - F.C. AMIC 0 - 0 Shahter - CARABOBO FC 11 - 4
Ustronie - Jnvorio F.c. 8 - 6 Universidad Católica - Torpedo de Chiquitistán 0 - 3
Kolopetinitsa - goleadores 4 - 0 FC Chirileu - Les ARAVIS 0 - 7
A.S.Fidanken - FC Nacional 1 - 3 Liberia - The Bulls F.C 5 - 0
Colo-Colo - Struer F.C. 0 - 0 Motociclettababbeo - 英俊潇洒一表人才 10 - 1
pinkipoje - FC POLY TIMISOARA 1 - 9 Hapoel - BUCARAMANGA FC. 0 - 5
Drusti - C.D. Tenerife 0 - 1 cf casal da mata - Waas United 3 - 0
EL FRONTON - Freitagplan 5 - 9 Evangelista S.C. - Racing FC 0 - 1
Nakhon Si Thammarat - rojolocura 3 - 1 FC AIN - Maximum 0 - 0
Stroelers - FC Christkindl 1 - 6 Cerro Porteño - BONANÇA 1 - 4
Os Maneta - Baile Atha Cliath 0 - 0 Watford - Šumbar team 9 - 1
Schinkelkade - KILLERS F.C 0 - 0 Black Stars - Jászberényi Lehel... 5 - 0
chinarro´s club - SlowMotion FC 10 - 1 Choricuas - Rompe Cocos 8 - 5
Junior Dinosaurs - Tigres.F.C 3 - 9 Bar Brothers - Millonarios F.C.R. 5 - 10
R.C. PHENIX - Juventud Antoniana 0 - 0 Nk Gwozd - Energia 4 - 10
Maquina Danada - Crossing de Schaerbeek . 2 - 11 Minnesota Wolves - Super 9 - 2
Los Chullas de Castilla - WPM Hustlers 7 - 6 harcosok63 - Dragones F.C. 1 - 10
Huracán de Rada Tilly - nacional welcome 0 - 0 FK Žalgiris - F.C. Infinito 0 - 5
Maczugi Krosno - Čechie Dubeč 9 - 1 Balkis - Los rayos 10 - 5
Torpedo Epsilon - fc stadlkirchen 9 - 1 Anillos de Oro - 筋肉神殿 11 - 1
Omega Opava - C.D. GESVER 8 - 0 Galatasaray - Nebraska Ants 9 - 5
Blue Lions - etxebarri 0 - 5 Mariana F.C - WP Manteli 9 - 0
FC Vyborg - Stars FC 1 - 12 Parque Norte - KKS Balerony 2 - 5
Untura in Damigeana - MIKI FC 1969 1 - 5 Zoe Butterflies - Servette Genf 1 - 2
Runde 5
P.F.C. LA RÚA - TSV Spalt 0 - 0 Iluminaty - ESSEF 0 - 2
Supercampeones - FC Deportivo Capiata PY 0 - 5 FC Afalina - comeon 1 - 5
giant taifuns - Kick it. 4 - 0 Charrua - Claps 10 - 4
AQUAE FLAVIAE - AC Milan 1899 8 - 2 NK Species - real sporting fiorentina 2 - 9
DANFC - Honved Pegli 9 - 0 Maniacs - Xanthi FC 1 - 11
Independiente Santa fe - NK Mraclin 10 - 1 Boneco F. C. - FAPESA RACING TEAM 8 - 6
Peon Ocho F.C - Shirma 9 - 3 AGUILA Futbol Club - SW Harelbeke 0 - 4
Vienuolika - Дынама Мiнск 6 - 7 Defensor Lima - Adriatica 1 - 9
F.C. AMIC - Shahter 7 - 7 CARABOBO FC - Cromos prá Troca 0 - 5
Jnvorio F.c. - Universidad Católica 9 - 0 Torpedo de Chiquitistán - Ustronie 0 - 0
goleadores - FC Chirileu 13 - 1 Les ARAVIS - Kolopetinitsa 1 - 4
FC Nacional - Liberia 6 - 3 The Bulls F.C - A.S.Fidanken 0 - 5
Struer F.C. - Motociclettababbeo 4 - 0 英俊潇洒一表人才 - Colo-Colo 3 - 9
FC POLY TIMISOARA - Hapoel 5 - 0 BUCARAMANGA FC. - pinkipoje 12 - 2
C.D. Tenerife - cf casal da mata 0 - 0 Waas United - Drusti 4 - 6
Freitagplan - Evangelista S.C. 10 - 1 Racing FC - EL FRONTON 4 - 0
rojolocura - FC AIN 11 - 2 Maximum - Nakhon Si Thammarat 0 - 7
FC Christkindl - Cerro Porteño 7 - 1 BONANÇA - Stroelers 0 - 4
Baile Atha Cliath - Watford 12 - 2 Šumbar team - Os Maneta 1 - 9
KILLERS F.C - Black Stars 7 - 3 Jászberényi Lehel... - Schinkelkade 3 - 2
SlowMotion FC - Choricuas 4 - 0 Rompe Cocos - chinarro´s club 7 - 0
Tigres.F.C - Bar Brothers 14 - 0 Millonarios F.C.R. - Junior Dinosaurs 7 - 4
Juventud Antoniana - Nk Gwozd 10 - 0 Energia - R.C. PHENIX 1 - 13
Crossing de Schaerbeek . - Minnesota Wolves 11 - 3 Super - Maquina Danada 8 - 0
WPM Hustlers - harcosok63 10 - 3 Dragones F.C. - Los Chullas de Castilla 1 - 8
nacional welcome - FK Žalgiris 10 - 2 F.C. Infinito - Huracán de Rada Tilly 10 - 2
Čechie Dubeč - Balkis 10 - 2 Los rayos - Maczugi Krosno 6 - 5
fc stadlkirchen - Anillos de Oro 12 - 1 筋肉神殿 - Torpedo Epsilon 4 - 8
C.D. GESVER - Galatasaray 9 - 1 Nebraska Ants - Omega Opava 0 - 12
etxebarri - Mariana F.C 8 - 3 WP Manteli - Blue Lions 0 - 13
Stars FC - Parque Norte 13 - 2 KKS Balerony - FC Vyborg 5 - 7
MIKI FC 1969 - Zoe Butterflies 5 - 1 Servette Genf - Untura in Damigeana 10 - 1
Runde 6
ESSEF - TSV Spalt 0 - 2 P.F.C. LA RÚA - Iluminaty 5 - 0
comeon - FC Deportivo Capiata PY 12 - 0 Supercampeones - FC Afalina 11 - 3
Claps - Kick it. 7 - 5 giant taifuns - Charrua 3 - 1
real sporting fiorentina - AC Milan 1899 11 - 1 AQUAE FLAVIAE - NK Species 5 - 0
Xanthi FC - Honved Pegli 11 - 0 DANFC - Maniacs 9 - 1
FAPESA RACING TEAM - NK Mraclin 12 - 0 Independiente Santa fe - Boneco F. C. 9 - 2
SW Harelbeke - Shirma 9 - 2 Peon Ocho F.C - AGUILA Futbol Club 9 - 3
Adriatica - Дынама Мiнск 13 - 2 Vienuolika - Defensor Lima 9 - 0
Cromos prá Troca - Shahter 3 - 8 F.C. AMIC - CARABOBO FC 11 - 3
Ustronie - Universidad Católica 10 - 0 Jnvorio F.c. - Torpedo de Chiquitistán 0 - 0
Kolopetinitsa - FC Chirileu 5 - 0 goleadores - Les ARAVIS 9 - 0
A.S.Fidanken - Liberia 9 - 4 FC Nacional - The Bulls F.C 5 - 0
Colo-Colo - Motociclettababbeo 11 - 2 Struer F.C. - 英俊潇洒一表人才 12 - 1
pinkipoje - Hapoel 5 - 0 FC POLY TIMISOARA - BUCARAMANGA FC. 0 - 0
Drusti - cf casal da mata 5 - 0 C.D. Tenerife - Waas United 5 - 0
EL FRONTON - Evangelista S.C. 0 - 10 Freitagplan - Racing FC 8 - 2
Nakhon Si Thammarat - FC AIN 9 - 0 rojolocura - Maximum 7 - 0
Stroelers - Cerro Porteño 9 - 2 FC Christkindl - BONANÇA 2 - 7
Os Maneta - Watford 7 - 7 Baile Atha Cliath - Šumbar team 10 - 0
Schinkelkade - Black Stars 10 - 2 KILLERS F.C - Jászberényi Lehel... 9 - 1
chinarro´s club - Choricuas 11 - 2 SlowMotion FC - Rompe Cocos 4 - 7
Junior Dinosaurs - Bar Brothers 13 - 0 Tigres.F.C - Millonarios F.C.R. 1 - 0
R.C. PHENIX - Nk Gwozd 9 - 4 Juventud Antoniana - Energia 4 - 9
Maquina Danada - Minnesota Wolves 5 - 8 Crossing de Schaerbeek . - Super 9 - 2
Los Chullas de Castilla - harcosok63 10 - 0 WPM Hustlers - Dragones F.C. 9 - 4
Huracán de Rada Tilly - FK Žalgiris 1 - 1 nacional welcome - F.C. Infinito 5 - 0
Maczugi Krosno - Balkis 11 - 1 Čechie Dubeč - Los rayos 9 - 4
Torpedo Epsilon - Anillos de Oro 7 - 8 fc stadlkirchen - 筋肉神殿 11 - 2
Omega Opava - Galatasaray 6 - 3 C.D. GESVER - Nebraska Ants 3 - 2
Blue Lions - Mariana F.C 0 - 5 etxebarri - WP Manteli 10 - 1
FC Vyborg - Parque Norte 9 - 7 Stars FC - KKS Balerony 12 - 1
Untura in Damigeana - Zoe Butterflies 0 - 2 MIKI FC 1969 - Servette Genf 7 - 5


Topscorere
Position Spiller Hold Mål
  Joas Kerstens   Stars FC 52


Knald eller fald kampe: 6 Runder
32-delsfinale

32.1 P.F.C. LA RÚA
1 - 6
FC Afalina

32.2 giant taifuns
0 - 0
AQUAE FLAVIAE

32.3 Xanthi FC
0 - 0
FAPESA RACING TEAM

32.4 Peon Ocho F.C
10 - 2
Дынама Мiнск

32.5 Cromos prá Troca
0 - 4
Jnvorio F.c.

32.6 goleadores
9 - 2
FC Nacional

32.7 Struer F.C.
2 - 0
FC POLY TIMISOARA

32.8 C.D. Tenerife
11 - 1
Racing FC

32.9 rojolocura
0 - 8
FC Christkindl

32.10 Baile Atha Cliath
11 - 0
Schinkelkade

32.11 Rompe Cocos
4 - 9
Millonarios F.C.R.

32.12 R.C. PHENIX
6 - 0
Minnesota Wolves

32.13 Los Chullas de Castilla
1 - 8
F.C. Infinito

32.14 Čechie Dubeč
7 - 4
Anillos de Oro

32.15 Omega Opava
2 - 8
Blue Lions

32.16 Stars FC
12 - 1
MIKI FC 1969

32.17 comeon
0 - 0
TSV Spalt

32.18 real sporting fiorentina
11 - 2
Charrua

32.19 Independiente Santa fe
8 - 3
DANFC

32.20 Adriatica
9 - 3
SW Harelbeke

32.21 Torpedo de Chiquitistán
5 - 0
F.C. AMIC

32.22 A.S.Fidanken
3 - 10
Kolopetinitsa

32.23 BUCARAMANGA FC.
0 - 2
Colo-Colo

32.24 Freitagplan
9 - 4
Drusti

32.25 Stroelers
1 - 0
Nakhon Si Thammarat

32.26 KILLERS F.C
3 - 10
Os Maneta

32.27 Tigres.F.C
12 - 1
chinarro´s club

32.28 Crossing de Schaerbeek .
9 - 5
Juventud Antoniana

32.29 nacional welcome
9 - 5
WPM Hustlers

32.30 fc stadlkirchen
9 - 3
Maczugi Krosno

32.31 etxebarri
3 - 7
C.D. GESVER

32.32 Servette Genf
5 - 11
FC Vyborg

16-dels finale

16.1 FC Afalina
0 - 1
giant taifuns

16.2 FAPESA RACING TEAM
5 - 10
Peon Ocho F.C

16.3 Jnvorio F.c.
2 - 0
goleadores

16.4 Struer F.C.
6 - 2
C.D. Tenerife

16.5 FC Christkindl
4 - 1
Baile Atha Cliath

16.6 Millonarios F.C.R.
10 - 5
R.C. PHENIX

16.7 F.C. Infinito
6 - 5
Čechie Dubeč

16.8 Blue Lions
8 - 5
Stars FC

16.9 comeon
0 - 0
real sporting fiorentina

16.10 Independiente Santa fe
2 - 0
Adriatica

16.11 Torpedo de Chiquitistán
0 - 0
Kolopetinitsa

16.12 Colo-Colo
12 - 0
Freitagplan

16.13 Stroelers
1 - 0
Os Maneta

16.14 Tigres.F.C
5 - 0
Crossing de Schaerbeek .

16.15 nacional welcome
0 - 8
fc stadlkirchen

16.16 C.D. GESVER
1 - 0
FC Vyborg

8.-dels finaler

8.1 giant taifuns
0 - 0
Peon Ocho F.C

8.2 Jnvorio F.c.
0 - 7
Struer F.C.

8.3 FC Christkindl
0 - 0
Millonarios F.C.R.

8.4 F.C. Infinito
4 - 11
Blue Lions

8.5 real sporting fiorentina
2 - 4
Independiente Santa fe

8.6 Torpedo de Chiquitistán
0 - 0
Colo-Colo

8.7 Stroelers
0 - 9
Tigres.F.C

8.8 fc stadlkirchen
13 - 1
C.D. GESVER

Kvartfinaler

4.1 giant taifuns
1 - 0
Struer F.C.

4.2 Millonarios F.C.R.
3 - 0
Blue Lions

4.3 Independiente Santa fe
0 - 4
Colo-Colo

4.4 Tigres.F.C
13 - 2
fc stadlkirchen

Semifinale

2.1 giant taifuns
2 - 7
Millonarios F.C.R.

2.2 Colo-Colo
0 - 2
Tigres.F.C

Finale

1.1 Millonarios F.C.R.
1 - 11
Tigres.F.C



Liste over bekræftede
1.     real sporting fiorentina → ES
2.     C.D. Tenerife → ES
3.     chinarro´s club → ES
4.     etxebarri → ES
5.     P.F.C. LA RÚA → ES
6.     KILLERS F.C → ES
7.     C.D. GESVER → ES
8.     Anillos de Oro → ES
9.     Zoe Butterflies → ES
10.     Torpedo de Chiquitistán → ES
11.     FC POLY TIMISOARA → RO
12.     AC Milan 1899 → RO
13.     Untura in Damigeana → RO
14.     F.C. AMIC → RO
15.     Blue Lions → RO
16.     DANFC → RO
17.     FCS Bistriţa-Năsăud → RO
18.     FC Nacional → RO
19.     Jnvorio F.c. → IT
20.     A.S.Fidanken → IT
21.     F.C. Infinito → IT
22.     Claps → IT
23.     Motociclettababbeo → IT
24.     MIKI FC 1969 → IT
25.     Honved Pegli → IT
26.     rojolocura → AR
27.     Gimnasia y Esgrima de Santiago del Estero → AR
28.     EL FRONTON → AR
29.     SPORTMAN FUTBOL CLUB → AR
30.     Boneco F. C. → AR
31.     Juventud Antoniana → AR
32.     Huracán de Rada Tilly → AR
33.     AQUAE FLAVIAE → PT
34.     Sporting Clube de Cantanhede → PT
35.     Cromos prá Troca → PT
36.     Maquina Danada → PT
37.     cf casal da mata → PT
38.     Struer F.C. → DK
39.     comeon → DK
40.     Kick it. → DK
41.     Maczugi Krosno → PL
42.     Ustronie → PL
43.     pinkipoje → PL
44.     KKS Balerony → PL
45.     Crossing de Schaerbeek . → BE
46.     SW Harelbeke → BE
47.     Stroelers → BE
48.     Waas United → BE
49.     goleadores → PE
50.     CRISMA SPORT → PE
51.     Club Sportivo Madre de Dios → PE
52.     Peon Ocho F.C → CL
53.     Club Deportivo Monte Patria → CL
54.     Colo-Colo → CL
55.     Choricuas → CL
56.     Dragones F.C. → VE
57.     Evangelista S.C. → VE
58.     CARABOBO FC → VE
59.     Os Maneta → BR
60.     Sport Club Rondonopolis → BR
61.     Charrua → BR
62.     Energia → RU
63.     Maximum → RU
64.     FC Vyborg → RU
65.     WPM Hustlers → CH
66.     Servette Genf → CH
67.     WP Manteli → FI
68.     Stars FC → FI
69.     Omega Opava → CZ
70.     Čechie Dubeč → CZ
71.     Millonarios F.C.R. → MX
72.     FAPESA RACING TEAM → MX
73.     Iluminaty → MX
74.     nacional welcome → UY
75.     Tigres.F.C → UY
76.     Rompe Cocos → UY
77.     fc stadlkirchen → AT
78.     giant taifuns → AT
79.     FC Christkindl → AT
80.     Kolopetinitsa → GR
81.     Xanthi FC → GR
82.     Independiente Santa fe → CO
83.     Supercampeones → CO
84.     BUCARAMANGA FC. → CO
85.     Baile Atha Cliath → DE
86.     Freitagplan → DE
87.     Torpedo Epsilon → DE
88.     TSV Spalt → DE
89.     R.C. PHENIX → FR
90.     OGC Limoges → FR
91.     Les ARAVIS → FR
92.     Los rayos → PY
93.     Club Atlético Central → PY
94.     Colonia Presidente Hayes → PY
95.     Rapids New Mexico → US
96.     FC Illinois → US
97.     U.D. Finlandia → EURO
98.     Racing FC → EURO
99.     Slavija Koprivnica → HR
100.     Šumbar team → HR
101.     Junior Dinosaurs → NO
102.     King David → SI
103.     NK Species → SI
104.     Nk Gwozd → SI
105.     Schinkelkade → NL
106.     Mariana F.C → NL
107.     Adriatica → MD
108.     FBK Bollebygd → SE
109.     Vienuolika → LT
110.     LFLS Jurbarkas → LT
111.     Levski Velikotŭrnovska → BG
112.     Drusti → LV
113.     JFK Limbaži → LV
114.     SK Denizli → TR
115.     Anhui Huochetou → CN
116.     Neimenggu Horse → CN
117.     Los Chullas de Castilla → EC
118.     harcosok63 → HU
119.     Jászberényi Lehel 1906 FC → HU
120.     Villa Nottingham → GB
121.     A.F.C. Roscommon → IE
122.     IZK Taounate → MA
123.     Shahter → UA
124.     Athletic de Acosta → CR
125.     Rayo de Pando → BO
126.     Spartak Severno-Banat → RS
127.     SKA Магілёў → BY
128.     Beitar El´ad → IL
Generel information & Regler
01.  España → 10 Hold
02.  România → 8 Hold
03.  Italia → 7 Hold
04.  Argentina → 7 Hold
05.  Portugal → 5 Hold
06.  Danmark → 3 Hold
07.  Polska → 4 Hold
08.  België → 4 Hold
09.  Perú → 3 Hold
10.  Chile → 4 Hold
11.  Venezuela → 3 Hold
12.  Brasil → 3 Hold
13.  Rossiya → 3 Hold
14.  Schweiz → 2 Hold
15.  Suomi → 2 Hold
16.  Česká republika → 2 Hold
17.  México → 3 Hold
18.  Uruguay → 3 Hold
19.  Österreich → 3 Hold
20.  Hellas → 2 Hold
21.  Colombia → 3 Hold
22.  Deutschland → 4 Hold
23.  France → 3 Hold
24.  Paraguay → 3 Hold
25.  USA → 2 Hold
26.  Global PRO → 2 Hold
27.  Hrvatska → 2 Hold
28.  Norge → 1 Hold
29.  Slovenija → 3 Hold
30.  Nederland → 2 Hold
31.  Moldova → 1 Hold
32.  Sverige → 1 Hold
33.  Lietuva → 2 Hold
34.  Bulgaria → 1 Hold
35.  Latvija → 2 Hold
36.  Türkiye → 1 Hold
37.  China → 2 Hold
38.  Ecuador → 1 Hold
39.  Magyarország → 2 Hold
40.  England → 1 Hold
41.  Ireland → 1 Hold
42.  Al-Maghrib → 1 Hold
43.  Ukraina → 1 Hold
44.  Costa Rica → 1 Hold
45.  Bolivia → 1 Hold
46.  Srbija → 1 Hold
47.  Belarus → 1 Hold
48.  Israel → 1 Hold

Plads nr.1:
- 1º valg: National mester.

Plads nr.2:
- 1º valg: Landspokalenvinder.
- 2º valg: Landspokal runner-up.
- 3º valg: Holdet der slutter som nummer 2 i Højeste division.

Plads nr.3:
- 1º valg: Holdet der slutter som nummer 2 i Højeste division.
- 2º valg: Holdet der slutter som nummer 3 i Højeste division.
- 3º valg: Holdet der slutter som nummer 4 i Højeste division.

Plads nr.4:
- 1º valg: Landspokal runner-up.
- 2º valg: Holdet der slutter som nummer 3 i Højeste division.
- 3º valg: Holdet der slutter som nummer 4 i Højeste division.
- 4º valg: Holdet der slutter som nummer 5 i Højeste division.

Plads nr.5:
- 1º valg: Holdet der slutter som nummer 3 i Højeste division.
- 2º valg: Holdet der slutter som nummer 4 i Højeste division.
- 3º valg: Holdet der slutter som nummer 5 i Højeste division.
- 4º valg: Holdet der slutter som nummer 6 i Højeste division.
- 5º valg: Holdet der slutter som nummer 7 i Højeste division.

Pladser og valg-orden, generelle regler:
Hvert land har lige nu et antal pladser baseret på antallet af brugere og divisioner. (I fremtiden vil der bliver lavet en anden type rangering). Hver plads bliver besat efter ovenstående tabel, der viser at hvis første valget allerede er kvalificeret eller hvis det er et bot-hold, går pladsen videre til næste valg i rækken, og så videre derned af, til alle landets pladser er besat.
Vinder af turneringen
Hold



Tigres.F.C





Millonarios F.C.R.





 
Tilbage

Op




 Hold: 16.464 · Online: 7
Vælg dit sprog →
Du er i US-DA 
 
 
ProFurgol.com ®
Fortrolighed - 0.343 - Juridiske spørgsmål