· Start → Turneringer: Turneringsdata ; Hjælp ;

Turneringsdata: International Elite PRO league
Navn :    International Elite PRO league
Til :    Seniorholdet
Start dato :    10-07-2015 16:00:00
Antallet af hold :    128
Runder :    13
Start hoved runde :    7
Grupper :    32

Vinder af turneringen



Torpedo de Chiquitistán





Salmonetes



Grupper
GRUPPE 1
Holdnavn PTS F-A P W D L
 Club Siero 18 61 - 7 (+54) 6 6 0 0
 Royal Republic FC 12 33 - 25 (+8) 6 4 0 2
 Rio de Mouro 6 30 - 31 (-1) 6 2 0 4
 Kicker246 0 0 - 61 (-61) 6 0 0 6
GRUPPE 2
Holdnavn PTS F-A P W D L
 SL Benfica 18 37 - 3 (+34) 6 6 0 0
 Boneco F. C. 9 22 - 24 (-2) 6 3 0 3
 Rompemallas FC 9 21 - 23 (-2) 6 3 0 3
 Real madryd ec 0 0 - 30 (-30) 6 0 0 6
GRUPPE 3
Holdnavn PTS F-A P W D L
 Real Flag F. C. 15 23 - 6 (+17) 6 5 0 1
 Prosiak19861986 9 15 - 12 (+3) 6 3 0 3
 FC SCHEVENINGEN 6 11 - 20 (-9) 6 2 0 4
 bocajuniors 6 12 - 23 (-11) 6 2 0 4
GRUPPE 4
Holdnavn PTS F-A P W D L
 chinarro´s club 18 44 - 1 (+43) 6 6 0 0
 Deportivo Santa Fe 12 19 - 14 (+5) 6 4 0 2
 FC Lego City 3 9 - 25 (-16) 6 1 0 5
 Fusion Illinois 3 6 - 38 (-32) 6 1 0 5
GRUPPE 5
Holdnavn PTS F-A P W D L
 Torpedo de Chiquitistán 18 46 - 7 (+39) 6 6 0 0
 maccabi haifa 12 32 - 17 (+15) 6 4 0 2
 Brufittu 6 10 - 24 (-14) 6 2 0 4
 ipes FC 0 0 - 40 (-40) 6 0 0 6
GRUPPE 6
Holdnavn PTS F-A P W D L
 BAKERSFIELD 15 56 - 8 (+48) 6 5 0 1
 Cthulhu FC 15 42 - 17 (+25) 6 5 0 1
 Cristal Palace 6 23 - 46 (-23) 6 2 0 4
 Enger Sport 0 9 - 59 (-50) 6 0 0 6
GRUPPE 7
Holdnavn PTS F-A P W D L
 FC Deportivo Capiata PY 18 49 - 9 (+40) 6 6 0 0
 O.Marseilles 12 43 - 12 (+31) 6 4 0 2
 Guadalajara 6 19 - 32 (-13) 6 2 0 4
 Wydad Khouribga 0 0 - 58 (-58) 6 0 0 6
GRUPPE 8
Holdnavn PTS F-A P W D L
 El Guacho FC 15 44 - 10 (+34) 6 5 0 1
 ProEvolutionCugir 15 35 - 15 (+20) 6 5 0 1
 Reyes 3 6 - 25 (-19) 6 1 0 5
 Dream Town 3 8 - 43 (-35) 6 1 0 5
GRUPPE 9
Holdnavn PTS F-A P W D L
 nyampa-zampa 18 52 - 4 (+48) 6 6 0 0
 Kost Team 12 38 - 18 (+20) 6 4 0 2
 Alvaro1907 FC 6 11 - 49 (-38) 6 2 0 4
 Bögötei Betyárok 0 0 - 30 (-30) 6 0 0 6
GRUPPE 10
Holdnavn PTS F-A P W D L
 Laramir Warriors 18 42 - 9 (+33) 6 6 0 0
 Torpedo Epsilon 12 41 - 20 (+21) 6 4 0 2
 FC Novokosino 6 28 - 29 (-1) 6 2 0 4
 ★无敌先锋队★ 0 0 - 53 (-53) 6 0 0 6
GRUPPE 11
Holdnavn PTS F-A P W D L
 OvH Liberec 18 57 - 1 (+56) 6 6 0 0
 Charrua 12 38 - 21 (+17) 6 4 0 2
 MAJE United 6 18 - 35 (-17) 6 2 0 4
 Drys FC 0 1 - 57 (-56) 6 0 0 6
GRUPPE 12
Holdnavn PTS F-A P W D L
 el 21 blanco 13 47 - 12 (+35) 6 4 1 1
 KFCE Zoersel 12 22 - 8 (+14) 6 4 0 2
 Fc Forssa 10 34 - 23 (+11) 6 3 1 2
 C.A blanconegro 0 0 - 60 (-60) 6 0 0 6
GRUPPE 13
Holdnavn PTS F-A P W D L
 El Tanín FC 18 53 - 4 (+49) 6 6 0 0
 NK Species 10 17 - 20 (-3) 6 3 1 2
 FC Rancho Wilkowyje 7 10 - 20 (-10) 6 2 1 3
 CR7 F.C 0 2 - 38 (-36) 6 0 0 6
GRUPPE 14
Holdnavn PTS F-A P W D L
 Os miseráveis 18 35 - 0 (+35) 6 6 0 0
 internazionale cerro navia 12 30 - 7 (+23) 6 4 0 2
 FC Obrigado 6 10 - 38 (-28) 6 2 0 4
 Iluminaty 0 0 - 30 (-30) 6 0 0 6
GRUPPE 15
Holdnavn PTS F-A P W D L
 dinamo ts 15 45 - 25 (+20) 6 5 0 1
 FC Vyborg 12 46 - 19 (+27) 6 4 0 2
 Club-Cordoba 9 29 - 31 (-2) 6 3 0 3
 Krak ot masa 0 12 - 57 (-45) 6 0 0 6
GRUPPE 16
Holdnavn PTS F-A P W D L
 Salmonetes 18 46 - 11 (+35) 6 6 0 0
 F.C. Steaua Bucuresti 12 43 - 13 (+30) 6 4 0 2
 De Swingende Spanjaarden 6 21 - 33 (-12) 6 2 0 4
 zshpxw 0 2 - 55 (-53) 6 0 0 6
GRUPPE 17
Holdnavn PTS F-A P W D L
 Palmeiras de Chocolate F7 18 51 - 13 (+38) 6 6 0 0
 Royal - Stars - Landsberg 12 40 - 15 (+25) 6 4 0 2
 Racing Cobra 6 10 - 28 (-18) 6 2 0 4
 Goblin 0 5 - 50 (-45) 6 0 0 6
GRUPPE 18
Holdnavn PTS F-A P W D L
 FC Christkindl 18 45 - 6 (+39) 6 6 0 0
 BARCE 9 16 - 34 (-18) 6 3 0 3
 B-jiu Yorkerss 7 22 - 18 (+4) 6 2 1 3
 Brujas 1 0 - 25 (-25) 6 0 1 5
GRUPPE 19
Holdnavn PTS F-A P W D L
 Omega Opava 15 45 - 8 (+37) 6 5 0 1
 Vecchie Pippe 15 41 - 9 (+32) 6 5 0 1
 Sörivók 4 5 - 29 (-24) 6 1 1 4
 Edson 1 3 - 48 (-45) 6 0 1 5
GRUPPE 20
Holdnavn PTS F-A P W D L
 los cruzados 18 49 - 9 (+40) 6 6 0 0
 F.C.Triple B 12 49 - 18 (+31) 6 4 0 2
 Eagle 6 11 - 31 (-20) 6 2 0 4
 MSK Alytus 0 0 - 51 (-51) 6 0 0 6
GRUPPE 21
Holdnavn PTS F-A P W D L
 Pinguinos del Sur 16 41 - 7 (+34) 6 5 1 0
 R.C. PHENIX 13 44 - 13 (+31) 6 4 1 1
 australianteam 6 19 - 23 (-4) 6 2 0 4
 ardasoy 0 1 - 62 (-61) 6 0 0 6
GRUPPE 22
Holdnavn PTS F-A P W D L
 La Dea d`Oriente 15 49 - 18 (+31) 6 5 0 1
 Keraimtso 9 22 - 34 (-12) 6 3 0 3
 MAKGREEK 7 32 - 30 (+2) 6 2 1 3
 NICAR 4 19 - 40 (-21) 6 1 1 4
GRUPPE 23
Holdnavn PTS F-A P W D L
 plantasfc 15 49 - 9 (+40) 6 5 0 1
 Tor Tre Teste 15 40 - 15 (+25) 6 5 0 1
 GREGORIANJI 6 25 - 39 (-14) 6 2 0 4
 Assassins 0 3 - 54 (-51) 6 0 0 6
GRUPPE 24
Holdnavn PTS F-A P W D L
 Bengali Tigers Florida 15 53 - 14 (+39) 6 5 0 1
 beagle 12 43 - 26 (+17) 6 4 0 2
 Untura in Damigeana 9 25 - 32 (-7) 6 3 0 3
 CANABIS FC 0 6 - 55 (-49) 6 0 0 6
GRUPPE 25
Holdnavn PTS F-A P W D L
 Superstar Soccer 16 50 - 7 (+43) 6 5 1 0
 FC Piatra Neamt 10 33 - 22 (+11) 6 3 1 2
 Girondin-team 6 21 - 28 (-7) 6 2 0 4
 Spartak Mačva 3 6 - 53 (-47) 6 1 0 5
GRUPPE 26
Holdnavn PTS F-A P W D L
 Deportivo Narvarte 16 37 - 9 (+28) 6 5 1 0
 SPORT SHAJARI SAC 9 18 - 27 (-9) 6 3 0 3
 DANFC 7 24 - 23 (+1) 6 2 1 3
 Alianza San Miguel 3 5 - 25 (-20) 6 1 0 5
GRUPPE 27
Holdnavn PTS F-A P W D L
 Kick it. 18 54 - 4 (+50) 6 6 0 0
 Dragones F.C. 12 28 - 19 (+9) 6 4 0 2
 Zagreb 6 20 - 33 (-13) 6 2 0 4
 FC Віцебск 0 2 - 48 (-46) 6 0 0 6
GRUPPE 28
Holdnavn PTS F-A P W D L
 Sadu din Gorj 18 41 - 1 (+40) 6 6 0 0
 Nk Kozjak 12 24 - 15 (+9) 6 4 0 2
 F.C. Barzelona United 6 15 - 19 (-4) 6 2 0 4
 FC.America 0 0 - 45 (-45) 6 0 0 6
GRUPPE 29
Holdnavn PTS F-A P W D L
 Austria Tetris 18 55 - 6 (+49) 6 6 0 0
 C.A.I. de AVELLANEDA 12 29 - 21 (+8) 6 4 0 2
 Los Chullas de Castilla 3 23 - 43 (-20) 6 1 0 5
 Acapulco 3 10 - 47 (-37) 6 1 0 5
GRUPPE 30
Holdnavn PTS F-A P W D L
 OM Stars Tournai 15 33 - 14 (+19) 6 5 0 1
 Nk Gwozd 12 35 - 22 (+13) 6 4 0 2
 MIKI FC 1969 9 31 - 24 (+7) 6 3 0 3
 Ustronie 0 9 - 48 (-39) 6 0 0 6
GRUPPE 31
Holdnavn PTS F-A P W D L
 Heroes FC 15 52 - 13 (+39) 6 5 0 1
 F.C. Biolese 15 46 - 11 (+35) 6 5 0 1
 Bohemian FC 6 27 - 29 (-2) 6 2 0 4
 Racing de Tibás 0 0 - 72 (-72) 6 0 0 6
GRUPPE 32
Holdnavn PTS F-A P W D L
 FC Wildbachsiedlung 18 49 - 8 (+41) 6 6 0 0
 Club Atlético Osasuna 12 21 - 15 (+6) 6 4 0 2
 Vasas FC 6 18 - 24 (-6) 6 2 0 4
 Nizza United 0 0 - 41 (-41) 6 0 0 6


Kampe
Runde 1
Club Siero - Rio de Mouro 8 - 0 Royal Republic FC - Kicker246 8 - 0
Boneco F. C. - SL Benfica 0 - 8 Rompemallas FC - Real madryd ec 5 - 0
Real Flag F. C. - bocajuniors 6 - 0 FC SCHEVENINGEN - Prosiak19861986 4 - 2
chinarro´s club - FC Lego City 5 - 0 Deportivo Santa Fe - Fusion Illinois 3 - 0
Torpedo de Chiquitistán - Brufittu 7 - 1 maccabi haifa - ipes FC 5 - 0
BAKERSFIELD - Cthulhu FC 11 - 4 Cristal Palace - Enger Sport 9 - 2
FC Deportivo Capiata PY - O.Marseilles 4 - 3 Guadalajara - Wydad Khouribga 9 - 0
El Guacho FC - ProEvolutionCugir 5 - 6 Reyes - Dream Town 6 - 0
nyampa-zampa - Bögötei Betyárok 5 - 0 Kost Team - Alvaro1907 FC 13 - 1
Laramir Warriors - Torpedo Epsilon 6 - 0 FC Novokosino - ★无敌先锋队★ 10 - 0
OvH Liberec - MAJE United 9 - 0 Charrua - Drys FC 11 - 0
el 21 blanco - Fc Forssa 12 - 2 KFCE Zoersel - C.A blanconegro 8 - 0
El Tanín FC - NK Species 11 - 1 FC Rancho Wilkowyje - CR7 F.C 4 - 0
Os miseráveis - internazionale cerro navia 5 - 0 Iluminaty - FC Obrigado 0 - 5
Club-Cordoba - FC Vyborg 2 - 9 dinamo ts - Krak ot masa 11 - 0
Salmonetes - F.C. Steaua Bucuresti 7 - 5 De Swingende Spanjaarden - zshpxw 8 - 0
Palmeiras de Chocolate F7 - Royal - Stars - Landsberg 7 - 4 Racing Cobra - Goblin 7 - 0
B-jiu Yorkerss - Brujas 5 - 0 FC Christkindl - BARCE 11 - 0
Omega Opava - Vecchie Pippe 6 - 3 Sörivók - Edson 4 - 2
F.C.Triple B - los cruzados 4 - 7 Eagle - MSK Alytus 7 - 0
Pinguinos del Sur - R.C. PHENIX 1 - 1 australianteam - ardasoy 9 - 0
La Dea d`Oriente - MAKGREEK 6 - 7 NICAR - Keraimtso 8 - 1
plantasfc - Tor Tre Teste 10 - 1 GREGORIANJI - Assassins 8 - 0
Bengali Tigers Florida - Untura in Damigeana 9 - 1 beagle - CANABIS FC 12 - 2
FC Piatra Neamt - Superstar Soccer 3 - 3 Girondin-team - Spartak Mačva 11 - 0
DANFC - Alianza San Miguel 5 - 0 Deportivo Narvarte - SPORT SHAJARI SAC 7 - 1
Dragones F.C. - Kick it. 3 - 8 Zagreb - FC Віцебск 9 - 1
F.C. Barzelona United - Sadu din Gorj 0 - 6 Nk Kozjak - FC.America 7 - 0
Austria Tetris - C.A.I. de AVELLANEDA 8 - 1 Los Chullas de Castilla - Acapulco 10 - 2
MIKI FC 1969 - Nk Gwozd 6 - 3 OM Stars Tournai - Ustronie 8 - 0
F.C. Biolese - Bohemian FC 6 - 0 Heroes FC - Racing de Tibás 12 - 0
FC Wildbachsiedlung - Club Atlético Osasuna 7 - 2 Vasas FC - Nizza United 9 - 0
Runde 2
Kicker246 - Club Siero 0 - 8 Rio de Mouro - Royal Republic FC 3 - 7
Real madryd ec - Boneco F. C. 0 - 5 SL Benfica - Rompemallas FC 4 - 0
Prosiak19861986 - Real Flag F. C. 0 - 1 bocajuniors - FC SCHEVENINGEN 3 - 0
Fusion Illinois - chinarro´s club 0 - 9 FC Lego City - Deportivo Santa Fe 0 - 5
ipes FC - Torpedo de Chiquitistán 0 - 9 Brufittu - maccabi haifa 0 - 2
Enger Sport - BAKERSFIELD 1 - 10 Cthulhu FC - Cristal Palace 8 - 2
Wydad Khouribga - FC Deportivo Capiata PY 0 - 10 O.Marseilles - Guadalajara 9 - 2
Dream Town - El Guacho FC 0 - 10 ProEvolutionCugir - Reyes 5 - 0
Alvaro1907 FC - nyampa-zampa 0 - 14 Bögötei Betyárok - Kost Team 0 - 5
★无敌先锋队★ - Laramir Warriors 0 - 11 Torpedo Epsilon - FC Novokosino 8 - 4
Drys FC - OvH Liberec 0 - 12 MAJE United - Charrua 1 - 9
C.A blanconegro - el 21 blanco 0 - 12 Fc Forssa - KFCE Zoersel 3 - 1
CR7 F.C - El Tanín FC 0 - 8 NK Species - FC Rancho Wilkowyje 0 - 0
FC Obrigado - Os miseráveis 0 - 9 internazionale cerro navia - Iluminaty 5 - 0
Krak ot masa - Club-Cordoba 3 - 11 FC Vyborg - dinamo ts 12 - 0
zshpxw - Salmonetes 2 - 10 F.C. Steaua Bucuresti - De Swingende Spanjaarden 8 - 2
Goblin - Palmeiras de Chocolate F7 3 - 9 Royal - Stars - Landsberg - Racing Cobra 3 - 0
BARCE - B-jiu Yorkerss 0 - 12 Brujas - FC Christkindl 0 - 5
Edson - Omega Opava 0 - 9 Vecchie Pippe - Sörivók 7 - 0
MSK Alytus - F.C.Triple B 0 - 11 los cruzados - Eagle 10 - 0
ardasoy - Pinguinos del Sur 0 - 10 R.C. PHENIX - australianteam 9 - 0
Keraimtso - La Dea d`Oriente 4 - 9 MAKGREEK - NICAR 12 - 1
Assassins - plantasfc 0 - 11 Tor Tre Teste - GREGORIANJI 9 - 1
CANABIS FC - Bengali Tigers Florida 2 - 6 Untura in Damigeana - beagle 6 - 3
Spartak Mačva - FC Piatra Neamt 1 - 10 Superstar Soccer - Girondin-team 9 - 3
SPORT SHAJARI SAC - DANFC 1 - 12 Alianza San Miguel - Deportivo Narvarte 0 - 5
FC Віцебск - Dragones F.C. 0 - 4 Kick it. - Zagreb 9 - 0
FC.America - F.C. Barzelona United 0 - 2 Sadu din Gorj - Nk Kozjak 7 - 1
Acapulco - Austria Tetris 1 - 10 C.A.I. de AVELLANEDA - Los Chullas de Castilla 8 - 2
Ustronie - MIKI FC 1969 3 - 8 Nk Gwozd - OM Stars Tournai 6 - 4
Racing de Tibás - F.C. Biolese 0 - 14 Bohemian FC - Heroes FC 3 - 9
Nizza United - FC Wildbachsiedlung 0 - 12 Club Atlético Osasuna - Vasas FC 4 - 0
Runde 3
Kicker246 - Rio de Mouro 0 - 12 Royal Republic FC - Club Siero 3 - 10
Real madryd ec - SL Benfica 0 - 5 Rompemallas FC - Boneco F. C. 8 - 0
Prosiak19861986 - bocajuniors 5 - 1 FC SCHEVENINGEN - Real Flag F. C. 0 - 1
Fusion Illinois - FC Lego City 0 - 9 Deportivo Santa Fe - chinarro´s club 0 - 2
ipes FC - Brufittu 0 - 3 maccabi haifa - Torpedo de Chiquitistán 2 - 9
Enger Sport - Cthulhu FC 1 - 10 Cristal Palace - BAKERSFIELD 0 - 9
Wydad Khouribga - O.Marseilles 0 - 12 Guadalajara - FC Deportivo Capiata PY 0 - 9
Dream Town - ProEvolutionCugir 1 - 7 Reyes - El Guacho FC 0 - 5
Alvaro1907 FC - Bögötei Betyárok 5 - 0 Kost Team - nyampa-zampa 3 - 8
★无敌先锋队★ - Torpedo Epsilon 0 - 10 FC Novokosino - Laramir Warriors 3 - 9
Drys FC - MAJE United 1 - 7 Charrua - OvH Liberec 1 - 8
C.A blanconegro - Fc Forssa 0 - 11 KFCE Zoersel - el 21 blanco 2 - 5
CR7 F.C - NK Species 0 - 5 FC Rancho Wilkowyje - El Tanín FC 0 - 8
FC Obrigado - internazionale cerro navia 0 - 9 Iluminaty - Os miseráveis 0 - 5
Krak ot masa - FC Vyborg 4 - 9 dinamo ts - Club-Cordoba 9 - 2
zshpxw - F.C. Steaua Bucuresti 0 - 10 De Swingende Spanjaarden - Salmonetes 3 - 10
Goblin - Royal - Stars - Landsberg 1 - 9 Racing Cobra - Palmeiras de Chocolate F7 1 - 8
BARCE - Brujas 5 - 0 FC Christkindl - B-jiu Yorkerss 8 - 5
Edson - Vecchie Pippe 0 - 9 Sörivók - Omega Opava 0 - 9
MSK Alytus - los cruzados 0 - 12 Eagle - F.C.Triple B 1 - 7
ardasoy - R.C. PHENIX 0 - 12 australianteam - Pinguinos del Sur 0 - 2
Keraimtso - MAKGREEK 6 - 5 NICAR - La Dea d`Oriente 4 - 9
Assassins - Tor Tre Teste 1 - 8 GREGORIANJI - plantasfc 2 - 11
CANABIS FC - Untura in Damigeana 0 - 4 beagle - Bengali Tigers Florida 8 - 2
Spartak Mačva - Superstar Soccer 0 - 12 Girondin-team - FC Piatra Neamt 0 - 5
SPORT SHAJARI SAC - Alianza San Miguel 5 - 0 Deportivo Narvarte - DANFC 7 - 7
FC Віцебск - Kick it. 0 - 7 Zagreb - Dragones F.C. 0 - 5
FC.America - Sadu din Gorj 0 - 7 Nk Kozjak - F.C. Barzelona United 4 - 2
Acapulco - C.A.I. de AVELLANEDA 0 - 3 Los Chullas de Castilla - Austria Tetris 2 - 9
Ustronie - Nk Gwozd 1 - 7 OM Stars Tournai - MIKI FC 1969 5 - 3
Racing de Tibás - Bohemian FC 0 - 13 Heroes FC - F.C. Biolese 6 - 3
Nizza United - Club Atlético Osasuna 0 - 5 Vasas FC - FC Wildbachsiedlung 2 - 9
Runde 4
Rio de Mouro - Club Siero 2 - 10 Kicker246 - Royal Republic FC 0 - 7
SL Benfica - Boneco F. C. 6 - 2 Real madryd ec - Rompemallas FC 0 - 5
bocajuniors - Real Flag F. C. 6 - 5 Prosiak19861986 - FC SCHEVENINGEN 7 - 1
FC Lego City - chinarro´s club 0 - 5 Fusion Illinois - Deportivo Santa Fe 0 - 6
Brufittu - Torpedo de Chiquitistán 0 - 7 ipes FC - maccabi haifa 0 - 11
Cthulhu FC - BAKERSFIELD 2 - 0 Enger Sport - Cristal Palace 5 - 8
O.Marseilles - FC Deportivo Capiata PY 4 - 6 Wydad Khouribga - Guadalajara 0 - 6
ProEvolutionCugir - El Guacho FC 4 - 7 Dream Town - Reyes 5 - 0
Bögötei Betyárok - nyampa-zampa 0 - 5 Alvaro1907 FC - Kost Team 0 - 11
Torpedo Epsilon - Laramir Warriors 5 - 8 ★无敌先锋队★ - FC Novokosino 0 - 8
MAJE United - OvH Liberec 0 - 8 Drys FC - Charrua 0 - 9
Fc Forssa - el 21 blanco 6 - 6 C.A blanconegro - KFCE Zoersel 0 - 5
NK Species - El Tanín FC 0 - 7 CR7 F.C - FC Rancho Wilkowyje 0 - 3
internazionale cerro navia - Os miseráveis 0 - 2 FC Obrigado - Iluminaty 5 - 0
FC Vyborg - Club-Cordoba 2 - 3 Krak ot masa - dinamo ts 2 - 10
F.C. Steaua Bucuresti - Salmonetes 0 - 3 zshpxw - De Swingende Spanjaarden 0 - 6
Royal - Stars - Landsberg - Palmeiras de Chocolate F7 4 - 6 Goblin - Racing Cobra 0 - 1
Brujas - B-jiu Yorkerss 0 - 0 BARCE - FC Christkindl 1 - 11
Vecchie Pippe - Omega Opava 5 - 3 Edson - Sörivók 1 - 1
los cruzados - F.C.Triple B 10 - 5 MSK Alytus - Eagle 0 - 3
R.C. PHENIX - Pinguinos del Sur 5 - 11 ardasoy - australianteam 1 - 8
MAKGREEK - La Dea d`Oriente 0 - 8 Keraimtso - NICAR 5 - 0
Tor Tre Teste - plantasfc 2 - 0 Assassins - GREGORIANJI 1 - 8
Untura in Damigeana - Bengali Tigers Florida 2 - 10 CANABIS FC - beagle 0 - 11
Superstar Soccer - FC Piatra Neamt 11 - 1 Spartak Mačva - Girondin-team 5 - 0
Alianza San Miguel - DANFC 5 - 0 SPORT SHAJARI SAC - Deportivo Narvarte 1 - 8
Kick it. - Dragones F.C. 9 - 1 FC Віцебск - Zagreb 1 - 9
Sadu din Gorj - F.C. Barzelona United 7 - 0 FC.America - Nk Kozjak 0 - 10
C.A.I. de AVELLANEDA - Austria Tetris 0 - 8 Acapulco - Los Chullas de Castilla 6 - 5
Nk Gwozd - MIKI FC 1969 6 - 3 Ustronie - OM Stars Tournai 1 - 5
Bohemian FC - F.C. Biolese 0 - 5 Racing de Tibás - Heroes FC 0 - 11
Club Atlético Osasuna - FC Wildbachsiedlung 3 - 7 Nizza United - Vasas FC 0 - 5
Runde 5
Club Siero - Kicker246 14 - 0 Royal Republic FC - Rio de Mouro 6 - 1
Boneco F. C. - Real madryd ec 5 - 0 Rompemallas FC - SL Benfica 1 - 9
Real Flag F. C. - Prosiak19861986 5 - 0 FC SCHEVENINGEN - bocajuniors 6 - 2
chinarro´s club - Fusion Illinois 11 - 1 Deportivo Santa Fe - FC Lego City 5 - 0
Torpedo de Chiquitistán - ipes FC 8 - 0 maccabi haifa - Brufittu 8 - 2
BAKERSFIELD - Enger Sport 12 - 0 Cristal Palace - Cthulhu FC 3 - 8
FC Deportivo Capiata PY - Wydad Khouribga 10 - 0 Guadalajara - O.Marseilles 0 - 4
El Guacho FC - Dream Town 12 - 0 Reyes - ProEvolutionCugir 0 - 5
nyampa-zampa - Alvaro1907 FC 11 - 0 Kost Team - Bögötei Betyárok 5 - 0
Laramir Warriors - ★无敌先锋队★ 4 - 0 FC Novokosino - Torpedo Epsilon 2 - 8
OvH Liberec - Drys FC 11 - 0 Charrua - MAJE United 8 - 3
el 21 blanco - C.A blanconegro 12 - 0 KFCE Zoersel - Fc Forssa 4 - 0
El Tanín FC - CR7 F.C 11 - 0 FC Rancho Wilkowyje - NK Species 0 - 4
Os miseráveis - FC Obrigado 9 - 0 Iluminaty - internazionale cerro navia 0 - 5
Club-Cordoba - Krak ot masa 7 - 0 dinamo ts - FC Vyborg 7 - 5
Salmonetes - zshpxw 10 - 0 De Swingende Spanjaarden - F.C. Steaua Bucuresti 1 - 9
Palmeiras de Chocolate F7 - Goblin 12 - 0 Racing Cobra - Royal - Stars - Landsberg 0 - 8
B-jiu Yorkerss - BARCE 0 - 5 FC Christkindl - Brujas 5 - 0
Omega Opava - Edson 13 - 0 Sörivók - Vecchie Pippe 0 - 5
F.C.Triple B - MSK Alytus 11 - 0 Eagle - los cruzados 0 - 3
Pinguinos del Sur - ardasoy 10 - 0 australianteam - R.C. PHENIX 1 - 4
La Dea d`Oriente - Keraimtso 8 - 1 NICAR - MAKGREEK 4 - 4
plantasfc - Assassins 9 - 1 GREGORIANJI - Tor Tre Teste 3 - 10
Bengali Tigers Florida - CANABIS FC 14 - 0 beagle - Untura in Damigeana 8 - 4
FC Piatra Neamt - Spartak Mačva 10 - 0 Girondin-team - Superstar Soccer 0 - 5
DANFC - SPORT SHAJARI SAC 0 - 5 Deportivo Narvarte - Alianza San Miguel 5 - 0
Dragones F.C. - FC Віцебск 9 - 0 Zagreb - Kick it. 0 - 11
F.C. Barzelona United - FC.America 10 - 0 Nk Kozjak - Sadu din Gorj 0 - 5
Austria Tetris - Acapulco 9 - 1 Los Chullas de Castilla - C.A.I. de AVELLANEDA 3 - 7
MIKI FC 1969 - Ustronie 11 - 2 OM Stars Tournai - Nk Gwozd 6 - 4
F.C. Biolese - Racing de Tibás 12 - 0 Heroes FC - Bohemian FC 9 - 1
FC Wildbachsiedlung - Nizza United 5 - 0 Vasas FC - Club Atlético Osasuna 1 - 2
Runde 6
Rio de Mouro - Kicker246 12 - 0 Club Siero - Royal Republic FC 11 - 2
SL Benfica - Real madryd ec 5 - 0 Boneco F. C. - Rompemallas FC 10 - 2
bocajuniors - Prosiak19861986 0 - 1 Real Flag F. C. - FC SCHEVENINGEN 5 - 0
FC Lego City - Fusion Illinois 0 - 5 chinarro´s club - Deportivo Santa Fe 12 - 0
Brufittu - ipes FC 4 - 0 Torpedo de Chiquitistán - maccabi haifa 6 - 4
Cthulhu FC - Enger Sport 10 - 0 BAKERSFIELD - Cristal Palace 14 - 1
O.Marseilles - Wydad Khouribga 11 - 0 FC Deportivo Capiata PY - Guadalajara 10 - 2
ProEvolutionCugir - Dream Town 8 - 2 El Guacho FC - Reyes 5 - 0
Bögötei Betyárok - Alvaro1907 FC 0 - 5 nyampa-zampa - Kost Team 9 - 1
Torpedo Epsilon - ★无敌先锋队★ 10 - 0 Laramir Warriors - FC Novokosino 4 - 1
MAJE United - Drys FC 7 - 0 OvH Liberec - Charrua 9 - 0
Fc Forssa - C.A blanconegro 12 - 0 el 21 blanco - KFCE Zoersel 0 - 2
NK Species - CR7 F.C 7 - 2 El Tanín FC - FC Rancho Wilkowyje 8 - 3
internazionale cerro navia - FC Obrigado 11 - 0 Os miseráveis - Iluminaty 5 - 0
FC Vyborg - Krak ot masa 9 - 3 Club-Cordoba - dinamo ts 4 - 8
F.C. Steaua Bucuresti - zshpxw 11 - 0 Salmonetes - De Swingende Spanjaarden 6 - 1
Royal - Stars - Landsberg - Goblin 12 - 1 Palmeiras de Chocolate F7 - Racing Cobra 9 - 1
Brujas - BARCE 0 - 5 B-jiu Yorkerss - FC Christkindl 0 - 5
Vecchie Pippe - Edson 12 - 0 Omega Opava - Sörivók 5 - 0
los cruzados - MSK Alytus 7 - 0 F.C.Triple B - Eagle 11 - 0
R.C. PHENIX - ardasoy 13 - 0 Pinguinos del Sur - australianteam 7 - 1
MAKGREEK - Keraimtso 4 - 5 La Dea d`Oriente - NICAR 9 - 2
Tor Tre Teste - Assassins 10 - 0 plantasfc - GREGORIANJI 8 - 3
Untura in Damigeana - CANABIS FC 8 - 2 Bengali Tigers Florida - beagle 12 - 1
Superstar Soccer - Spartak Mačva 10 - 0 FC Piatra Neamt - Girondin-team 4 - 7
Alianza San Miguel - SPORT SHAJARI SAC 0 - 5 DANFC - Deportivo Narvarte 0 - 5
Kick it. - FC Віцебск 10 - 0 Dragones F.C. - Zagreb 6 - 2
Sadu din Gorj - FC.America 9 - 0 F.C. Barzelona United - Nk Kozjak 1 - 2
C.A.I. de AVELLANEDA - Acapulco 10 - 0 Austria Tetris - Los Chullas de Castilla 11 - 1
Nk Gwozd - Ustronie 9 - 2 MIKI FC 1969 - OM Stars Tournai 0 - 5
Bohemian FC - Racing de Tibás 10 - 0 F.C. Biolese - Heroes FC 6 - 5
Club Atlético Osasuna - Nizza United 5 - 0 FC Wildbachsiedlung - Vasas FC 9 - 1


Topscorere
Position Spiller Hold Mål
  Bernardo Mejía   Torpedo de Chiquitistán 29
  Wilhelm Fischbek   FC Vyborg 29


Knald eller fald kampe: 6 Runder
32-delsfinale

32.1 Club Siero
8 - 4
Boneco F. C.

32.2 Real Flag F. C.
4 - 3
Deportivo Santa Fe

32.3 Torpedo de Chiquitistán
2 - 0
Cthulhu FC

32.4 FC Deportivo Capiata PY
6 - 5
ProEvolutionCugir

32.5 nyampa-zampa
8 - 3
Torpedo Epsilon

32.6 OvH Liberec
8 - 2
KFCE Zoersel

32.7 El Tanín FC
4 - 1
internazionale cerro navia

32.8 dinamo ts
10 - 5
F.C. Steaua Bucuresti

32.9 Palmeiras de Chocolate F7
0 - 5
BARCE

32.10 Omega Opava
3 - 9
F.C.Triple B

32.11 Pinguinos del Sur
11 - 0
Keraimtso

32.12 plantasfc
2 - 0
beagle

32.13 Superstar Soccer
10 - 2
SPORT SHAJARI SAC

32.14 Kick it.
9 - 1
Nk Kozjak

32.15 Austria Tetris
13 - 2
Nk Gwozd

32.16 Heroes FC
6 - 3
Club Atlético Osasuna

32.17 SL Benfica
9 - 1
Royal Republic FC

32.18 chinarro´s club
11 - 2
Prosiak19861986

32.19 BAKERSFIELD
11 - 0
maccabi haifa

32.20 El Guacho FC
0 - 3
O.Marseilles

32.21 Laramir Warriors
3 - 1
Kost Team

32.22 el 21 blanco
14 - 1
Charrua

32.23 Os miseráveis
9 - 4
NK Species

32.24 Salmonetes
8 - 2
FC Vyborg

32.25 FC Christkindl
8 - 0
Royal - Stars - Landsberg

32.26 los cruzados
10 - 1
Vecchie Pippe

32.27 La Dea d`Oriente
10 - 4
R.C. PHENIX

32.28 Bengali Tigers Florida
9 - 1
Tor Tre Teste

32.29 Deportivo Narvarte
8 - 8
FC Piatra Neamt

32.30 Sadu din Gorj
1 - 3
Dragones F.C.

32.31 OM Stars Tournai
4 - 0
C.A.I. de AVELLANEDA

32.32 FC Wildbachsiedlung
0 - 5
F.C. Biolese

16-dels finale

16.1 Club Siero
9 - 2
Real Flag F. C.

16.2 Torpedo de Chiquitistán
9 - 4
FC Deportivo Capiata PY

16.3 nyampa-zampa
9 - 2
OvH Liberec

16.4 El Tanín FC
7 - 0
dinamo ts

16.5 BARCE
0 - 11
F.C.Triple B

16.6 Pinguinos del Sur
4 - 8
plantasfc

16.7 Superstar Soccer
0 - 2
Kick it.

16.8 Austria Tetris
9 - 4
Heroes FC

16.9 SL Benfica
2 - 6
chinarro´s club

16.10 BAKERSFIELD
9 - 3
O.Marseilles

16.11 Laramir Warriors
12 - 2
el 21 blanco

16.12 Os miseráveis
0 - 0
Salmonetes

16.13 FC Christkindl
7 - 5
los cruzados

16.14 La Dea d`Oriente
4 - 10
Bengali Tigers Florida

16.15 FC Piatra Neamt
8 - 5
Dragones F.C.

16.16 OM Stars Tournai
1 - 10
F.C. Biolese

8.-dels finaler

8.1 Club Siero
0 - 6
Torpedo de Chiquitistán

8.2 nyampa-zampa
8 - 1
El Tanín FC

8.3 F.C.Triple B
7 - 6
plantasfc

8.4 Kick it.
4 - 5
Austria Tetris

8.5 chinarro´s club
2 - 0
BAKERSFIELD

8.6 Laramir Warriors
1 - 2
Salmonetes

8.7 FC Christkindl
7 - 5
Bengali Tigers Florida

8.8 FC Piatra Neamt
5 - 4
F.C. Biolese

Kvartfinaler

4.1 Torpedo de Chiquitistán
3 - 0
nyampa-zampa

4.2 F.C.Triple B
0 - 4
Austria Tetris

4.3 chinarro´s club
0 - 1
Salmonetes

4.4 FC Christkindl
0 - 4
FC Piatra Neamt

Semifinale

2.1 Torpedo de Chiquitistán
3 - 0
Austria Tetris

2.2 Salmonetes
7 - 3
FC Piatra Neamt

Finale

1.1 Torpedo de Chiquitistán
5 - 1
Salmonetes



Liste over bekræftede
1.     chinarro´s club → ES
2.     SD Asturias → ES
3.     Asociación Deportiva Ugena → ES
4.     Escobosa de Navaluenga → ES
5.     nyampa-zampa → ES
6.     Torpedo de Chiquitistán → ES
7.     Kerry Copo John → ES
8.     Salmonetes → ES
9.     UD Barcelona → ES
10.     Palmeiras de Chocolate F7 → ES
11.     FC Piatra Neamt → RO
12.     F.C. Steaua Bucuresti → RO
13.     Juventus Tăşnad → RO
14.     DANFC → RO
15.     AFC Dorohoi → RO
16.     AS Babadag → RO
17.     FCS Sibiu → RO
18.     Untura in Damigeana → RO
19.     Club Comunicaciones de Rosario → AR
20.     Gimnasia y Esgrima de Santiago del Estero → AR
21.     Club de Catamarca → AR
22.     Talleres de Bahía Blanca → AR
23.     Superstar Soccer → AR
24.     Boneco F. C. → AR
25.     C.A.I. de AVELLANEDA → AR
26.     São José dos campos → IT
27.     Inter Scandicci → IT
28.     Internazionale Palermo → IT
29.     MIKI FC 1969 → IT
30.     Juventus Lamezia Terme → IT
31.     FC Vicenza → IT
32.     Inter Bitonto → IT
33.     Vitória Vila Real → PT
34.     Club Sport Lagoa → PT
35.     Club Sport Vila do Conde → PT
36.     Real Flag F. C. → PT
37.     Sporting Clube de Gondomar → PT
38.     IK Bov → DK
39.     IK Haarby → DK
40.     Kick it. → DK
41.     SC Hildesheim → DE
42.     Torpedo Epsilon → DE
43.     Borussia Oldenburg → DE
44.     Club-Cordoba → DE
45.     RSC Maaseik → BE
46.     KW Droixhe → BE
47.     KFC Brügge → BE
48.     SV Gent → BE
49.     Sparta Torzym → PL
50.     Ustronie → PL
51.     FC Rancho Wilkowyje → PL
52.     Universidad Valle del Cauca → CO
53.     Deportivo de Mocoa → CO
54.     Deportes de Norte de Santander → CO
55.     Junior Arauca → CO
56.     Choricuas → CL
57.     Instituto Los Andes → CL
58.     Regional Catemu → CL
59.     Provincial Freire → CL
60.     Omega Opava → CZ
61.     AFK Olomouc → CZ
62.     Atlético Huancavelica → PE
63.     Alianza San Miguel → PE
64.     Iluminaty → MX
65.     Universitario Sonora → MX
66.     Guadalajara → MX
67.     Ocelotes de Jalisco → MX
68.     Austria Tetris → AT
69.     Rapid Wörgl → AT
70.     FC Christkindl → AT
71.     Charrua → BR
72.     Nacional Atlético Ubatuba → BR
73.     Foot Ball Club Parati → BR
74.     Dragones F.C. → VE
75.     Sport Bolívar → VE
76.     R.C. PHENIX → FR
77.     RC Angoulême → FR
78.     US Metz → FR
79.     Racing Tours → FR
80.     Liverpool FC 1892 → CH
81.     BSC Young Boys → CH
82.     FC Honka → FI
83.     Fc Forssa → FI
84.     LC Törökszentmiklós → HU
85.     TE Bük → HU
86.     MTK Nyírbátor → HU
87.     Εθνικός Πέλλας → GR
88.     beagle → GR
89.     Club Plaza Artigas → UY
90.     Club Social y Deportivo Flores → UY
91.     Nk Gwozd → SI
92.     AS Starše → SI
93.     NK Species → SI
94.     MNK Koprivnica → HR
95.     Olimpija Dubrovnik → HR
96.     FC Bayern Dresde → EURO
97.     FV Rusia → EURO
98.     Colonia Presidente Hayes → PY
99.     Huracán Alto Paraguay → PY
100.     IL Stavanger → NO
101.     Bot 123456 → NO
102.     De Swingende Spanjaarden → NL
103.     SV Venlo → NL
104.     FC Vyborg → RU
105.     Dynamo Kostroma → RU
106.     FCH Zilupe → LV
107.     Sport Valdemārpils → LV
108.     Jiangxi Tianma FC → CN
109.     shijianzhuang Horse → CN
110.     AIK → SE
111.     LGSF Kretuonas → LT
112.     MSK Alytus → LT
113.     NC Şoldăneşti → MD
114.     U.F.C. Kerry → IE
115.     Galaxy Iowa → US
116.     Fire Nevada → US
117.     Football Club Bootle → GB
118.     United Billingham → GB
119.     CD Cobija → BO
120.     BGS Manisa → TR
121.     Spartak Запорізька → UA
122.     Levski Pazardžiška → BG
123.     Los Chullas de Castilla → EC
124.     AC Carmel City → IL
125.     Racing de Tibás → CR
126.     FC Віцебск → BY
127.     Wydad Khouribga → MA
128.     Spartak Mačva → RS
Generel information & Regler
01.  España → 10 Hold
02.  România → 8 Hold
03.  Argentina → 7 Hold
04.  Italia → 7 Hold
05.  Portugal → 5 Hold
06.  Danmark → 3 Hold
07.  Deutschland → 4 Hold
08.  België → 4 Hold
09.  Polska → 3 Hold
10.  Colombia → 4 Hold
11.  Chile → 4 Hold
12.  Česká republika → 2 Hold
13.  Perú → 2 Hold
14.  México → 4 Hold
15.  Österreich → 3 Hold
16.  Brasil → 3 Hold
17.  Venezuela → 2 Hold
18.  France → 4 Hold
19.  Schweiz → 2 Hold
20.  Suomi → 2 Hold
21.  Magyarország → 3 Hold
22.  Hellas → 2 Hold
23.  Uruguay → 2 Hold
24.  Slovenija → 3 Hold
25.  Hrvatska → 2 Hold
26.  Global PRO → 2 Hold
27.  Paraguay → 2 Hold
28.  Norge → 2 Hold
29.  Nederland → 2 Hold
30.  Rossiya → 2 Hold
31.  Latvija → 2 Hold
32.  China → 2 Hold
33.  Sverige → 1 Hold
34.  Lietuva → 2 Hold
35.  Moldova → 1 Hold
36.  Ireland → 1 Hold
37.  USA → 2 Hold
38.  England → 2 Hold
39.  Bolivia → 1 Hold
40.  Türkiye → 1 Hold
41.  Ukraina → 1 Hold
42.  Bulgaria → 1 Hold
43.  Ecuador → 1 Hold
44.  Israel → 1 Hold
45.  Costa Rica → 1 Hold
46.  Belarus → 1 Hold
47.  Al-Maghrib → 1 Hold
48.  Srbija → 1 Hold

Plads nr.1:
- 1ª valg: Holdet der slutter som nummer 1 i hele II divisionsrække.
- 2ª valg: Holdet der slutter som nummer 2 i hele II divisionsrække.
- 3ª valg: Holdet der slutter som nummer 3 i hele II divisionsrække.

Plads nr.2:
- 1ª valg: Holdet der slutter som nummer 1 i hele III alternativt II divisionrække.
- 2ª valg: Holdet der slutter som nummer 2 i hele III alternativt II divisionrække.
- 3ª valg: Holdet der slutter som nummer 3 i hele III alternativt II divisionrække.

Plads nr.3:
- 1ª valg: Holdet der slutter som nummer 1 i hele IV alternativt II divisionrække.
- 2ª valg: Holdet der slutter som nummer 2 i hele IV alternativt II divisionrække.
- 3ª valg: Holdet der slutter som nummer 3 i hele IV alternativt II divisionrække.

Plads nr.4:
- 1ª valg: Holdet der slutter som nummer 1 i hele V alternativt II divisionrække.
- 2ª valg: Holdet der slutter som nummer 2 i hele V alternativt II divisionrække.
- 3ª valg: Holdet der slutter som nummer 3 i hele V alternativt II divisionrække.

Plads nr.5:
- 1ª valg: Holdet der slutter som nummer 1 i hele VI alternativt II divisionrække.
- 2ª valg: Holdet der slutter som nummer 2 i hele VI alternativt II divisionrække.
- 3ª valg: Holdet der slutter som nummer 3 i hele VI alternativt II divisionrække.

Pladser og valg-orden, generelle regler:
Hvert land har lige nu et antal pladser baseret på antallet af brugere og divisioner. (I fremtiden vil der bliver lavet en anden type rangering). Hver plads bliver besat efter ovenstående tabel, der viser at hvis første valget allerede er kvalificeret eller hvis det er et bot-hold, går pladsen videre til alternativet, og så videre derned af, til alle landets pladser er besat.
Vinder af turneringen
Hold



Torpedo de Chiquitistán





Salmonetes





 
Tilbage

Op




 Hold: 16.464 · Online: 32
Vælg dit sprog →
Du er i US-DA 
 
 
ProFurgol.com ®
Fortrolighed - 0.584 - Juridiske spørgsmål