· Start → Turneringer: Turneringsdata ; Hjælp ;

Turneringsdata: International Elite PRO league
Navn :    International Elite PRO league
Til :    Seniorholdet
Start dato :    23-10-2015 16:00:00
Antallet af hold :    128
Runder :    13
Start hoved runde :    7
Grupper :    32

Vinder af turneringen



Palmeiras de Chocolate F7





Zafiro



Grupper
GRUPPE 1
Holdnavn PTS F-A P W D L
 VIGIAREAL 18 55 - 1 (+54) 6 6 0 0
 Cruzeiro EC 10 17 - 13 (+4) 6 3 1 2
 The Wanderer 7 24 - 26 (-2) 6 2 1 3
 Watford 0 1 - 57 (-56) 6 0 0 6
GRUPPE 2
Holdnavn PTS F-A P W D L
 Deportivo Narvarte 15 41 - 27 (+14) 6 5 0 1
 ViNoTinTO FC. 9 38 - 17 (+21) 6 3 0 3
 refucilo 9 37 - 33 (+4) 6 3 0 3
 Real Madrid 2015 3 11 - 50 (-39) 6 1 0 5
GRUPPE 3
Holdnavn PTS F-A P W D L
 Die wilden Fußball Kerle 18 47 - 7 (+40) 6 6 0 0
 F.C. Boqueron de Plata 12 38 - 10 (+28) 6 4 0 2
 Lambercity Fc 6 25 - 28 (-3) 6 2 0 4
 Masacra 0 0 - 65 (-65) 6 0 0 6
GRUPPE 4
Holdnavn PTS F-A P W D L
 Vecchie Pippe 15 36 - 23 (+13) 6 5 0 1
 Zafiro 12 47 - 25 (+22) 6 4 0 2
 Grandiosa Killers 9 26 - 25 (+1) 6 3 0 3
 Acapulco 0 7 - 43 (-36) 6 0 0 6
GRUPPE 5
Holdnavn PTS F-A P W D L
 los cruzados 18 41 - 1 (+40) 6 6 0 0
 La Dea d`Oriente 12 39 - 15 (+24) 6 4 0 2
 Guadalajara 6 23 - 30 (-7) 6 2 0 4
 Vulturii Crocmaz 0 1 - 58 (-57) 6 0 0 6
GRUPPE 6
Holdnavn PTS F-A P W D L
 rojolocura 18 50 - 9 (+41) 6 6 0 0
 CimediRapaUTD 12 48 - 13 (+35) 6 4 0 2
 Club Sport Maritimo 6 10 - 34 (-24) 6 2 0 4
 INFERNAL F.C 0 2 - 54 (-52) 6 0 0 6
GRUPPE 7
Holdnavn PTS F-A P W D L
 Boneco F. C. 15 54 - 17 (+37) 6 5 0 1
 Fc Mitice 15 48 - 25 (+23) 6 5 0 1
 Los Chullas de Castilla 6 29 - 32 (-3) 6 2 0 4
 LFLS Jurbarkas 0 0 - 57 (-57) 6 0 0 6
GRUPPE 8
Holdnavn PTS F-A P W D L
 nyampa-zampa 18 58 - 10 (+48) 6 6 0 0
 FC Splügen 12 36 - 21 (+15) 6 4 0 2
 FC Stronghold 6 27 - 27 (0) 6 2 0 4
 firestorm 0 2 - 65 (-63) 6 0 0 6
GRUPPE 9
Holdnavn PTS F-A P W D L
 Caracas F.C 15 47 - 13 (+34) 6 5 0 1
 Blue Lions 13 33 - 11 (+22) 6 4 1 1
 Krak ot masa 4 13 - 29 (-16) 6 1 1 4
 U.D. Leridana 3 3 - 43 (-40) 6 1 0 5
GRUPPE 10
Holdnavn PTS F-A P W D L
 fc dragasani 15 35 - 12 (+23) 6 5 0 1
 Zerringa Team 12 32 - 16 (+16) 6 4 0 2
 gameloft fc 9 18 - 22 (-4) 6 3 0 3
 FK Liepājas metlaurgs 0 3 - 38 (-35) 6 0 0 6
GRUPPE 11
Holdnavn PTS F-A P W D L
 Brøndby IF 15 48 - 11 (+37) 6 5 0 1
 Ostrów City 12 17 - 16 (+1) 6 4 0 2
 Rsc Mauve 6 8 - 25 (-17) 6 2 0 4
 Olympique Grumbois 3 6 - 27 (-21) 6 1 0 5
GRUPPE 12
Holdnavn PTS F-A P W D L
 Gadkaya 15 30 - 11 (+19) 6 5 0 1
 fcparzen 12 24 - 13 (+11) 6 4 0 2
 brangela united 7 11 - 16 (-5) 6 2 1 3
 SKA Бабруйск 1 0 - 25 (-25) 6 0 1 5
GRUPPE 13
Holdnavn PTS F-A P W D L
 FC Viper x 18 41 - 14 (+27) 6 6 0 0
 Bohemian FC 12 51 - 20 (+31) 6 4 0 2
 leopard SC 6 28 - 29 (-1) 6 2 0 4
 FK.Goverla 0 4 - 61 (-57) 6 0 0 6
GRUPPE 14
Holdnavn PTS F-A P W D L
 Team JUAQUINS 12 19 - 15 (+4) 6 4 0 2
 CD Magallanes 12 21 - 19 (+2) 6 4 0 2
 Fc Barcelona 9 34 - 10 (+24) 6 3 0 3
 Tornado 3 7 - 37 (-30) 6 1 0 5
GRUPPE 15
Holdnavn PTS F-A P W D L
 Mariana F.C 16 54 - 20 (+34) 6 5 1 0
 Amiens-Sporting-Club 11 45 - 21 (+24) 6 3 2 1
 Cadel FC 7 30 - 38 (-8) 6 2 1 3
 Brussels United 0 7 - 57 (-50) 6 0 0 6
GRUPPE 16
Holdnavn PTS F-A P W D L
 KFCE Zoersel 15 37 - 10 (+27) 6 5 0 1
 elere futbol club 12 34 - 16 (+18) 6 4 0 2
 NK Opasanjek city 9 32 - 15 (+17) 6 3 0 3
 afek fc 0 1 - 63 (-62) 6 0 0 6
GRUPPE 17
Holdnavn PTS F-A P W D L
 USC Eichkögl 15 26 - 8 (+18) 6 5 0 1
 Traktor Perleberg 15 21 - 5 (+16) 6 5 0 1
 Blue panthers 3 11 - 27 (-16) 6 1 0 5
 Zagreb Giants 3 11 - 29 (-18) 6 1 0 5
GRUPPE 18
Holdnavn PTS F-A P W D L
 Palmeiras de Chocolate F7 15 46 - 15 (+31) 6 5 0 1
 kvk 13 26 - 10 (+16) 6 4 1 1
 Die Roten Teufeln 7 29 - 21 (+8) 6 2 1 3
 Universidad de Santa Ana 0 0 - 55 (-55) 6 0 0 6
GRUPPE 19
Holdnavn PTS F-A P W D L
 Huracán de Rada Tilly 15 41 - 8 (+33) 6 5 0 1
 ESSEF 15 40 - 17 (+23) 6 5 0 1
 Deportes Antioquía F.C 6 18 - 26 (-8) 6 2 0 4
 S.O.S 0 3 - 51 (-48) 6 0 0 6
GRUPPE 20
Holdnavn PTS F-A P W D L
 Leirenoa C.F 15 54 - 14 (+40) 6 5 0 1
 NK Species 12 35 - 17 (+18) 6 4 0 2
 Ustronie 9 26 - 29 (-3) 6 3 0 3
 Fc Kokosza 0 2 - 57 (-55) 6 0 0 6
GRUPPE 21
Holdnavn PTS F-A P W D L
 GanjaLovers 15 49 - 15 (+34) 6 5 0 1
 Untura in Damigeana 9 35 - 30 (+5) 6 3 0 3
 Colonia Suiza F.C. 9 29 - 24 (+5) 6 3 0 3
 los villas 3 8 - 52 (-44) 6 1 0 5
GRUPPE 22
Holdnavn PTS F-A P W D L
 comeon 18 53 - 5 (+48) 6 6 0 0
 AC MonzaBrianza1912 12 26 - 19 (+7) 6 4 0 2
 Depomar FC 6 28 - 24 (+4) 6 2 0 4
 Bor.Neunkirchen 0 1 - 60 (-59) 6 0 0 6
GRUPPE 23
Holdnavn PTS F-A P W D L
 FK Rafani Hořovice 15 54 - 8 (+46) 6 5 0 1
 Misiones 12 15 41 - 20 (+21) 6 5 0 1
 Moscow Rangers 6 22 - 36 (-14) 6 2 0 4
 Besiktas 0 0 - 53 (-53) 6 0 0 6
GRUPPE 24
Holdnavn PTS F-A P W D L
 FC LOUDUN 18 39 - 0 (+39) 6 6 0 0
 Csélcsap Fc. 12 24 - 9 (+15) 6 4 0 2
 -olimpia- 6 19 - 18 (+1) 6 2 0 4
 Ruma City 0 0 - 55 (-55) 6 0 0 6
GRUPPE 25
Holdnavn PTS F-A P W D L
 Ancient Aliens 16 42 - 5 (+37) 6 5 1 0
 Sparta myšáci 13 28 - 4 (+24) 6 4 1 1
 Petardines Anonimos F.C. 6 21 - 25 (-4) 6 2 0 4
 percivais 0 0 - 57 (-57) 6 0 0 6
GRUPPE 26
Holdnavn PTS F-A P W D L
 P.F.C. LA RÚA 18 40 - 1 (+39) 6 6 0 0
 castellan 10 13 - 15 (-2) 6 3 1 2
 Huippula 7 12 - 19 (-7) 6 2 1 3
 Racing... 0 0 - 30 (-30) 6 0 0 6
GRUPPE 27
Holdnavn PTS F-A P W D L
 F.C.Triple B 18 53 - 4 (+49) 6 6 0 0
 F.C.Caisamar 12 40 - 19 (+21) 6 4 0 2
 Atletico Nacional 6 20 - 37 (-17) 6 2 0 4
 New RPG 0 1 - 54 (-53) 6 0 0 6
GRUPPE 28
Holdnavn PTS F-A P W D L
 FC POLY TIMISOARA 16 40 - 9 (+31) 6 5 1 0
 Claps 13 41 - 8 (+33) 6 4 1 1
 pottestampers 6 24 - 28 (-4) 6 2 0 4
 奥布斯特本队 0 1 - 61 (-60) 6 0 0 6
GRUPPE 29
Holdnavn PTS F-A P W D L
 Farul Constanta 15 47 - 13 (+34) 6 5 0 1
 Brufittu 15 33 - 13 (+20) 6 5 0 1
 Parrapas Team 4 20 - 33 (-13) 6 1 1 4
 Sønderjylland/Schlesvig... 1 0 - 41 (-41) 6 0 1 5
GRUPPE 30
Holdnavn PTS F-A P W D L
 Los cachorros de El Paular 15 45 - 8 (+37) 6 5 0 1
 Die Königsblauen 15 43 - 8 (+35) 6 5 0 1
 Leedsgutta fc 6 17 - 37 (-20) 6 2 0 4
 Titán SE 0 1 - 53 (-52) 6 0 0 6
GRUPPE 31
Holdnavn PTS F-A P W D L
 Arrahona F.C. 18 56 - 12 (+44) 6 6 0 0
 Hangö IK 10 34 - 20 (+14) 6 3 1 2
 Lambia 7 26 - 20 (+6) 6 2 1 3
 锦铭国际 0 1 - 65 (-64) 6 0 0 6
GRUPPE 32
Holdnavn PTS F-A P W D L
 Móstoles city F.C. 15 51 - 21 (+30) 6 5 0 1
 LoS MaNgInEs 15 53 - 24 (+29) 6 5 0 1
 Cromos prá Troca 6 40 - 31 (+9) 6 2 0 4
 KAUNAS NEMUNAS 0 1 - 69 (-68) 6 0 0 6


Kampe
Runde 1
VIGIAREAL - The Wanderer 10 - 0 Cruzeiro EC - Watford 6 - 0
ViNoTinTO FC. - Deportivo Narvarte 0 - 5 refucilo - Real Madrid 2015 10 - 1
F.C. Boqueron de Plata - Die wilden Fußball Kerle 4 - 5 Lambercity Fc - Masacra 11 - 0
Zafiro - Vecchie Pippe 12 - 0 Grandiosa Killers - Acapulco 6 - 0
La Dea d`Oriente - los cruzados 0 - 4 Guadalajara - Vulturii Crocmaz 8 - 0
CimediRapaUTD - rojolocura 4 - 6 Club Sport Maritimo - INFERNAL F.C 6 - 0
Boneco F. C. - Los Chullas de Castilla 9 - 0 Fc Mitice - LFLS Jurbarkas 10 - 0
nyampa-zampa - FC Splügen 10 - 2 FC Stronghold - firestorm 9 - 0
Blue Lions - Caracas F.C 2 - 5 Krak ot masa - U.D. Leridana 8 - 1
Zerringa Team - fc dragasani 7 - 6 gameloft fc - FK Liepājas metlaurgs 9 - 0
Brøndby IF - Ostrów City 9 - 2 Rsc Mauve - Olympique Grumbois 5 - 1
fcparzen - Gadkaya 8 - 5 brangela united - SKA Бабруйск 5 - 0
FC Viper x - Bohemian FC 5 - 0 leopard SC - FK.Goverla 8 - 0
Fc Barcelona - Team JUAQUINS 2 - 3 Tornado - CD Magallanes 7 - 0
Amiens-Sporting-Club - Mariana F.C 6 - 6 Cadel FC - Brussels United 9 - 2
KFCE Zoersel - elere futbol club 5 - 3 NK Opasanjek city - afek fc 10 - 0
Traktor Perleberg - USC Eichkögl 3 - 2 Zagreb Giants - Blue panthers 5 - 4
Palmeiras de Chocolate F7 - Die Roten Teufeln 8 - 4 kvk - Universidad de Santa Ana 3 - 0
ESSEF - Huracán de Rada Tilly 0 - 8 Deportes Antioquía F.C - S.O.S 6 - 0
Leirenoa C.F - NK Species 9 - 2 Ustronie - Fc Kokosza 9 - 1
GanjaLovers - Untura in Damigeana 9 - 1 Colonia Suiza F.C. - los villas 5 - 3
comeon - AC MonzaBrianza1912 9 - 1 Depomar FC - Bor.Neunkirchen 14 - 0
Misiones 12 - FK Rafani Hořovice 0 - 9 Moscow Rangers - Besiktas 6 - 0
FC LOUDUN - Csélcsap Fc. 1 - 0 -olimpia- - Ruma City 11 - 0
Ancient Aliens - Sparta myšáci 4 - 0 Petardines Anonimos F.C. - percivais 9 - 0
P.F.C. LA RÚA - castellan 8 - 0 Huippula - Racing... 5 - 0
F.C.Triple B - F.C.Caisamar 9 - 2 Atletico Nacional - New RPG 9 - 0
Claps - pottestampers 8 - 0 FC POLY TIMISOARA - 奥布斯特本队 11 - 1
Farul Constanta - Brufittu 10 - 0 Sønderjylland/Schlesvig... - Parrapas Team 0 - 0
Los cachorros de El Paular - Die Königsblauen 1 - 4 Leedsgutta fc - Titán SE 6 - 0
Arrahona F.C. - Hangö IK 8 - 1 Lambia - 锦铭国际 8 - 0
Móstoles city F.C. - Cromos prá Troca 8 - 4 LoS MaNgInEs - KAUNAS NEMUNAS 12 - 0
Runde 2
Watford - VIGIAREAL 0 - 12 The Wanderer - Cruzeiro EC 2 - 2
Real Madrid 2015 - ViNoTinTO FC. 5 - 0 Deportivo Narvarte - refucilo 9 - 3
Masacra - F.C. Boqueron de Plata 0 - 10 Die wilden Fußball Kerle - Lambercity Fc 12 - 0
Acapulco - Zafiro 4 - 9 Vecchie Pippe - Grandiosa Killers 5 - 3
Vulturii Crocmaz - La Dea d`Oriente 0 - 12 los cruzados - Guadalajara 7 - 0
INFERNAL F.C - CimediRapaUTD 0 - 11 rojolocura - Club Sport Maritimo 5 - 0
LFLS Jurbarkas - Boneco F. C. 0 - 10 Los Chullas de Castilla - Fc Mitice 6 - 7
firestorm - nyampa-zampa 2 - 11 FC Splügen - FC Stronghold 8 - 1
U.D. Leridana - Blue Lions 0 - 6 Caracas F.C - Krak ot masa 10 - 4
FK Liepājas metlaurgs - Zerringa Team 3 - 8 fc dragasani - gameloft fc 7 - 1
Olympique Grumbois - Brøndby IF 0 - 11 Ostrów City - Rsc Mauve 2 - 0
SKA Бабруйск - fcparzen 0 - 5 Gadkaya - brangela united 5 - 0
FK.Goverla - FC Viper x 4 - 9 Bohemian FC - leopard SC 9 - 4
CD Magallanes - Fc Barcelona 0 - 12 Team JUAQUINS - Tornado 9 - 0
Brussels United - Amiens-Sporting-Club 0 - 10 Mariana F.C - Cadel FC 10 - 2
afek fc - KFCE Zoersel 0 - 11 elere futbol club - NK Opasanjek city 3 - 1
Blue panthers - Traktor Perleberg 0 - 5 USC Eichkögl - Zagreb Giants 8 - 2
Universidad de Santa Ana - Palmeiras de Chocolate F7 0 - 12 Die Roten Teufeln - kvk 1 - 1
S.O.S - ESSEF 3 - 5 Huracán de Rada Tilly - Deportes Antioquía F.C 4 - 1
Fc Kokosza - Leirenoa C.F 0 - 11 NK Species - Ustronie 7 - 1
los villas - GanjaLovers 0 - 13 Untura in Damigeana - Colonia Suiza F.C. 4 - 8
Bor.Neunkirchen - comeon 0 - 15 AC MonzaBrianza1912 - Depomar FC 5 - 4
Besiktas - Misiones 12 0 - 11 FK Rafani Hořovice - Moscow Rangers 11 - 1
Ruma City - FC LOUDUN 0 - 9 Csélcsap Fc. - -olimpia- 5 - 0
percivais - Ancient Aliens 0 - 10 Sparta myšáci - Petardines Anonimos F.C. 6 - 0
Racing... - P.F.C. LA RÚA 0 - 5 castellan - Huippula 2 - 0
New RPG - F.C.Triple B 0 - 11 F.C.Caisamar - Atletico Nacional 9 - 2
奥布斯特本队 - Claps 0 - 13 pottestampers - FC POLY TIMISOARA 3 - 5
Parrapas Team - Farul Constanta 4 - 9 Brufittu - Sønderjylland/Schlesvig... 9 - 0
Titán SE - Los cachorros de El Paular 0 - 10 Die Königsblauen - Leedsgutta fc 9 - 0
锦铭国际 - Arrahona F.C. 1 - 12 Hangö IK - Lambia 2 - 1
KAUNAS NEMUNAS - Móstoles city F.C. 0 - 9 Cromos prá Troca - LoS MaNgInEs 3 - 8
Runde 3
Watford - The Wanderer 1 - 9 Cruzeiro EC - VIGIAREAL 0 - 5
Real Madrid 2015 - Deportivo Narvarte 3 - 8 refucilo - ViNoTinTO FC. 7 - 2
Masacra - Die wilden Fußball Kerle 0 - 8 Lambercity Fc - F.C. Boqueron de Plata 0 - 4
Acapulco - Vecchie Pippe 0 - 10 Grandiosa Killers - Zafiro 6 - 5
Vulturii Crocmaz - los cruzados 1 - 10 Guadalajara - La Dea d`Oriente 4 - 8
INFERNAL F.C - rojolocura 1 - 11 Club Sport Maritimo - CimediRapaUTD 0 - 9
LFLS Jurbarkas - Los Chullas de Castilla 0 - 8 Fc Mitice - Boneco F. C. 9 - 5
firestorm - FC Splügen 0 - 10 FC Stronghold - nyampa-zampa 1 - 8
U.D. Leridana - Caracas F.C 1 - 8 Krak ot masa - Blue Lions 1 - 10
FK Liepājas metlaurgs - fc dragasani 0 - 6 gameloft fc - Zerringa Team 1 - 0
Olympique Grumbois - Ostrów City 0 - 6 Rsc Mauve - Brøndby IF 1 - 10
SKA Бабруйск - Gadkaya 0 - 5 brangela united - fcparzen 0 - 5
FK.Goverla - Bohemian FC 0 - 12 leopard SC - FC Viper x 4 - 7
CD Magallanes - Team JUAQUINS 2 - 0 Tornado - Fc Barcelona 0 - 10
Brussels United - Mariana F.C 2 - 12 Cadel FC - Amiens-Sporting-Club 6 - 6
afek fc - elere futbol club 1 - 10 NK Opasanjek city - KFCE Zoersel 0 - 4
Blue panthers - USC Eichkögl 3 - 4 Zagreb Giants - Traktor Perleberg 1 - 3
Universidad de Santa Ana - Die Roten Teufeln 0 - 11 kvk - Palmeiras de Chocolate F7 3 - 0
S.O.S - Huracán de Rada Tilly 0 - 9 Deportes Antioquía F.C - ESSEF 2 - 8
Fc Kokosza - NK Species 0 - 6 Ustronie - Leirenoa C.F 6 - 5
los villas - Untura in Damigeana 0 - 9 Colonia Suiza F.C. - GanjaLovers 5 - 7
Bor.Neunkirchen - AC MonzaBrianza1912 0 - 6 Depomar FC - comeon 2 - 6
Besiktas - FK Rafani Hořovice 0 - 8 Moscow Rangers - Misiones 12 4 - 8
Ruma City - Csélcsap Fc. 0 - 9 -olimpia- - FC LOUDUN 0 - 4
percivais - Sparta myšáci 0 - 9 Petardines Anonimos F.C. - Ancient Aliens 3 - 9
Racing... - castellan 0 - 5 Huippula - P.F.C. LA RÚA 1 - 8
New RPG - F.C.Caisamar 1 - 14 Atletico Nacional - F.C.Triple B 1 - 10
奥布斯特本队 - pottestampers 0 - 8 FC POLY TIMISOARA - Claps 8 - 3
Parrapas Team - Brufittu 1 - 10 Sønderjylland/Schlesvig... - Farul Constanta 0 - 8
Titán SE - Die Königsblauen 0 - 10 Leedsgutta fc - Los cachorros de El Paular 2 - 9
锦铭国际 - Hangö IK 0 - 10 Lambia - Arrahona F.C. 3 - 8
KAUNAS NEMUNAS - Cromos prá Troca 0 - 13 LoS MaNgInEs - Móstoles city F.C. 2 - 14
Runde 4
The Wanderer - VIGIAREAL 1 - 9 Watford - Cruzeiro EC 0 - 5
Deportivo Narvarte - ViNoTinTO FC. 0 - 15 Real Madrid 2015 - refucilo 1 - 12
Die wilden Fußball Kerle - F.C. Boqueron de Plata 5 - 1 Masacra - Lambercity Fc 0 - 12
Vecchie Pippe - Zafiro 10 - 3 Acapulco - Grandiosa Killers 1 - 3
los cruzados - La Dea d`Oriente 4 - 0 Vulturii Crocmaz - Guadalajara 0 - 8
rojolocura - CimediRapaUTD 7 - 3 INFERNAL F.C - Club Sport Maritimo 0 - 4
Los Chullas de Castilla - Boneco F. C. 5 - 7 LFLS Jurbarkas - Fc Mitice 0 - 10
FC Splügen - nyampa-zampa 2 - 10 firestorm - FC Stronghold 0 - 13
Caracas F.C - Blue Lions 5 - 6 U.D. Leridana - Krak ot masa 1 - 0
fc dragasani - Zerringa Team 5 - 3 FK Liepājas metlaurgs - gameloft fc 0 - 5
Ostrów City - Brøndby IF 2 - 7 Olympique Grumbois - Rsc Mauve 0 - 1
Gadkaya - fcparzen 4 - 1 SKA Бабруйск - brangela united 0 - 0
Bohemian FC - FC Viper x 5 - 8 FK.Goverla - leopard SC 0 - 8
Team JUAQUINS - Fc Barcelona 4 - 2 CD Magallanes - Tornado 7 - 0
Mariana F.C - Amiens-Sporting-Club 7 - 4 Brussels United - Cadel FC 1 - 7
elere futbol club - KFCE Zoersel 5 - 1 afek fc - NK Opasanjek city 0 - 11
USC Eichkögl - Traktor Perleberg 2 - 0 Blue panthers - Zagreb Giants 4 - 3
Die Roten Teufeln - Palmeiras de Chocolate F7 4 - 6 Universidad de Santa Ana - kvk 0 - 9
Huracán de Rada Tilly - ESSEF 3 - 5 S.O.S - Deportes Antioquía F.C 0 - 6
NK Species - Leirenoa C.F 4 - 7 Fc Kokosza - Ustronie 1 - 8
Untura in Damigeana - GanjaLovers 9 - 4 los villas - Colonia Suiza F.C. 4 - 3
AC MonzaBrianza1912 - comeon 1 - 6 Bor.Neunkirchen - Depomar FC 1 - 7
FK Rafani Hořovice - Misiones 12 3 - 6 Besiktas - Moscow Rangers 0 - 6
Csélcsap Fc. - FC LOUDUN 0 - 8 Ruma City - -olimpia- 0 - 8
Sparta myšáci - Ancient Aliens 0 - 0 percivais - Petardines Anonimos F.C. 0 - 7
castellan - P.F.C. LA RÚA 0 - 6 Racing... - Huippula 0 - 5
F.C.Caisamar - F.C.Triple B 0 - 5 New RPG - Atletico Nacional 0 - 5
pottestampers - Claps 0 - 6 奥布斯特本队 - FC POLY TIMISOARA 0 - 7
Brufittu - Farul Constanta 5 - 0 Parrapas Team - Sønderjylland/Schlesvig... 9 - 0
Die Königsblauen - Los cachorros de El Paular 1 - 2 Titán SE - Leedsgutta fc 0 - 4
Hangö IK - Arrahona F.C. 4 - 9 锦铭国际 - Lambia 0 - 9
Cromos prá Troca - Móstoles city F.C. 3 - 9 KAUNAS NEMUNAS - LoS MaNgInEs 1 - 13
Runde 5
VIGIAREAL - Watford 14 - 0 Cruzeiro EC - The Wanderer 4 - 1
ViNoTinTO FC. - Real Madrid 2015 9 - 0 refucilo - Deportivo Narvarte 5 - 8
F.C. Boqueron de Plata - Masacra 13 - 0 Lambercity Fc - Die wilden Fußball Kerle 2 - 6
Zafiro - Acapulco 10 - 1 Grandiosa Killers - Vecchie Pippe 4 - 6
La Dea d`Oriente - Vulturii Crocmaz 10 - 0 Guadalajara - los cruzados 0 - 6
CimediRapaUTD - INFERNAL F.C 11 - 0 Club Sport Maritimo - rojolocura 0 - 10
Boneco F. C. - LFLS Jurbarkas 11 - 0 Fc Mitice - Los Chullas de Castilla 9 - 2
nyampa-zampa - firestorm 11 - 0 FC Stronghold - FC Splügen 0 - 3
Blue Lions - U.D. Leridana 9 - 0 Krak ot masa - Caracas F.C 0 - 7
Zerringa Team - FK Liepājas metlaurgs 5 - 0 gameloft fc - fc dragasani 1 - 6
Brøndby IF - Olympique Grumbois 0 - 5 Rsc Mauve - Ostrów City 0 - 1
fcparzen - SKA Бабруйск 5 - 0 brangela united - Gadkaya 2 - 6
FC Viper x - FK.Goverla 9 - 0 leopard SC - Bohemian FC 3 - 10
Fc Barcelona - CD Magallanes 0 - 3 Tornado - Team JUAQUINS 0 - 3
Amiens-Sporting-Club - Brussels United 10 - 0 Cadel FC - Mariana F.C 4 - 10
KFCE Zoersel - afek fc 11 - 0 NK Opasanjek city - elere futbol club 8 - 3
Traktor Perleberg - Blue panthers 5 - 0 Zagreb Giants - USC Eichkögl 0 - 5
Palmeiras de Chocolate F7 - Universidad de Santa Ana 11 - 0 kvk - Die Roten Teufeln 6 - 0
ESSEF - S.O.S 14 - 0 Deportes Antioquía F.C - Huracán de Rada Tilly 2 - 6
Leirenoa C.F - Fc Kokosza 11 - 0 Ustronie - NK Species 0 - 4
GanjaLovers - los villas 11 - 0 Colonia Suiza F.C. - Untura in Damigeana 8 - 1
comeon - Bor.Neunkirchen 9 - 0 Depomar FC - AC MonzaBrianza1912 0 - 4
Misiones 12 - Besiktas 10 - 0 Moscow Rangers - FK Rafani Hořovice 1 - 11
FC LOUDUN - Ruma City 10 - 0 -olimpia- - Csélcsap Fc. 0 - 2
Ancient Aliens - percivais 10 - 0 Petardines Anonimos F.C. - Sparta myšáci 0 - 1
P.F.C. LA RÚA - Racing... 5 - 0 Huippula - castellan 1 - 1
F.C.Triple B - New RPG 9 - 0 Atletico Nacional - F.C.Caisamar 2 - 9
Claps - 奥布斯特本队 11 - 0 FC POLY TIMISOARA - pottestampers 9 - 2
Farul Constanta - Parrapas Team 9 - 4 Sønderjylland/Schlesvig... - Brufittu 0 - 4
Los cachorros de El Paular - Titán SE 12 - 0 Leedsgutta fc - Die Königsblauen 4 - 8
Arrahona F.C. - 锦铭国际 11 - 0 Lambia - Hangö IK 2 - 2
Móstoles city F.C. - KAUNAS NEMUNAS 10 - 0 LoS MaNgInEs - Cromos prá Troca 6 - 5
Runde 6
The Wanderer - Watford 11 - 0 VIGIAREAL - Cruzeiro EC 5 - 0
Deportivo Narvarte - Real Madrid 2015 11 - 1 ViNoTinTO FC. - refucilo 12 - 0
Die wilden Fußball Kerle - Masacra 11 - 0 F.C. Boqueron de Plata - Lambercity Fc 6 - 0
Vecchie Pippe - Acapulco 5 - 1 Zafiro - Grandiosa Killers 8 - 4
los cruzados - Vulturii Crocmaz 10 - 0 La Dea d`Oriente - Guadalajara 9 - 3
rojolocura - INFERNAL F.C 11 - 1 CimediRapaUTD - Club Sport Maritimo 10 - 0
Los Chullas de Castilla - LFLS Jurbarkas 8 - 0 Boneco F. C. - Fc Mitice 12 - 3
FC Splügen - firestorm 11 - 0 nyampa-zampa - FC Stronghold 8 - 3
Caracas F.C - U.D. Leridana 12 - 0 Blue Lions - Krak ot masa 0 - 0
fc dragasani - FK Liepājas metlaurgs 5 - 0 Zerringa Team - gameloft fc 9 - 1
Ostrów City - Olympique Grumbois 4 - 0 Brøndby IF - Rsc Mauve 11 - 1
Gadkaya - SKA Бабруйск 5 - 0 fcparzen - brangela united 0 - 4
Bohemian FC - FK.Goverla 15 - 0 FC Viper x - leopard SC 3 - 1
Team JUAQUINS - CD Magallanes 0 - 9 Fc Barcelona - Tornado 8 - 0
Mariana F.C - Brussels United 9 - 2 Amiens-Sporting-Club - Cadel FC 9 - 2
elere futbol club - afek fc 10 - 0 KFCE Zoersel - NK Opasanjek city 5 - 2
USC Eichkögl - Blue panthers 5 - 0 Traktor Perleberg - Zagreb Giants 5 - 0
Die Roten Teufeln - Universidad de Santa Ana 9 - 0 Palmeiras de Chocolate F7 - kvk 9 - 4
Huracán de Rada Tilly - S.O.S 11 - 0 ESSEF - Deportes Antioquía F.C 8 - 1
NK Species - Fc Kokosza 12 - 0 Leirenoa C.F - Ustronie 11 - 2
Untura in Damigeana - los villas 11 - 1 GanjaLovers - Colonia Suiza F.C. 5 - 0
AC MonzaBrianza1912 - Bor.Neunkirchen 9 - 0 comeon - Depomar FC 8 - 1
FK Rafani Hořovice - Besiktas 12 - 0 Misiones 12 - Moscow Rangers 6 - 4
Csélcsap Fc. - Ruma City 8 - 0 FC LOUDUN - -olimpia- 7 - 0
Sparta myšáci - percivais 12 - 0 Ancient Aliens - Petardines Anonimos F.C. 9 - 2
castellan - Racing... 5 - 0 P.F.C. LA RÚA - Huippula 8 - 0
F.C.Caisamar - New RPG 6 - 0 F.C.Triple B - Atletico Nacional 9 - 1
pottestampers - 奥布斯特本队 11 - 0 Claps - FC POLY TIMISOARA 0 - 0
Brufittu - Parrapas Team 5 - 2 Farul Constanta - Sønderjylland/Schlesvig... 11 - 0
Die Königsblauen - Titán SE 11 - 1 Los cachorros de El Paular - Leedsgutta fc 11 - 1
Hangö IK - 锦铭国际 15 - 0 Arrahona F.C. - Lambia 8 - 3
Cromos prá Troca - KAUNAS NEMUNAS 12 - 0 Móstoles city F.C. - LoS MaNgInEs 1 - 12


Topscorere
Position Spiller Hold Mål
  Metin Şahin   nyampa-zampa 42


Knald eller fald kampe: 6 Runder
32-delsfinale

32.1 VIGIAREAL
0 - 6
ViNoTinTO FC.

32.2 Die wilden Fußball Kerle
1 - 8
Zafiro

32.3 los cruzados
8 - 2
CimediRapaUTD

32.4 Boneco F. C.
9 - 0
FC Splügen

32.5 Caracas F.C
5 - 6
Zerringa Team

32.6 Brøndby IF
14 - 0
fcparzen

32.7 FC Viper x
5 - 9
CD Magallanes

32.8 Mariana F.C
10 - 5
elere futbol club

32.9 USC Eichkögl
9 - 0
kvk

32.10 Huracán de Rada Tilly
7 - 1
NK Species

32.11 GanjaLovers
9 - 0
AC MonzaBrianza1912

32.12 FK Rafani Hořovice
7 - 0
Csélcsap Fc.

32.13 Ancient Aliens
5 - 0
castellan

32.14 F.C.Triple B
0 - 2
Claps

32.15 Farul Constanta
3 - 8
Die Königsblauen

32.16 Arrahona F.C.
11 - 0
LoS MaNgInEs

32.17 Deportivo Narvarte
8 - 2
Cruzeiro EC

32.18 Vecchie Pippe
5 - 7
F.C. Boqueron de Plata

32.19 rojolocura
6 - 4
La Dea d`Oriente

32.20 nyampa-zampa
7 - 4
Fc Mitice

32.21 fc dragasani
0 - 5
Blue Lions

32.22 Gadkaya
9 - 3
Ostrów City

32.23 Team JUAQUINS
0 - 4
Bohemian FC

32.24 KFCE Zoersel
2 - 4
Amiens-Sporting-Club

32.25 Palmeiras de Chocolate F7
9 - 3
Traktor Perleberg

32.26 Leirenoa C.F
7 - 4
ESSEF

32.27 comeon
11 - 2
Untura in Damigeana

32.28 FC LOUDUN
8 - 0
Misiones 12

32.29 P.F.C. LA RÚA
6 - 2
Sparta myšáci

32.30 FC POLY TIMISOARA
1 - 0
F.C.Caisamar

32.31 Los cachorros de El Paular
8 - 1
Brufittu

32.32 Móstoles city F.C.
7 - 6
Hangö IK

16-dels finale

16.1 ViNoTinTO FC.
0 - 5
Zafiro

16.2 los cruzados
5 - 9
Boneco F. C.

16.3 Zerringa Team
5 - 0
Brøndby IF

16.4 CD Magallanes
8 - 7
Mariana F.C

16.5 USC Eichkögl
10 - 3
Huracán de Rada Tilly

16.6 GanjaLovers
5 - 0
FK Rafani Hořovice

16.7 Ancient Aliens
0 - 2
Claps

16.8 Die Königsblauen
2 - 0
Arrahona F.C.

16.9 Deportivo Narvarte
4 - 8
F.C. Boqueron de Plata

16.10 rojolocura
3 - 11
nyampa-zampa

16.11 Blue Lions
0 - 6
Gadkaya

16.12 Bohemian FC
6 - 5
Amiens-Sporting-Club

16.13 Palmeiras de Chocolate F7
5 - 3
Leirenoa C.F

16.14 comeon
8 - 2
FC LOUDUN

16.15 P.F.C. LA RÚA
8 - 0
FC POLY TIMISOARA

16.16 Los cachorros de El Paular
1 - 6
Móstoles city F.C.

8.-dels finaler

8.1 Zafiro
9 - 3
Boneco F. C.

8.2 Zerringa Team
0 - 1
CD Magallanes

8.3 USC Eichkögl
8 - 3
GanjaLovers

8.4 Claps
1 - 4
Die Königsblauen

8.5 F.C. Boqueron de Plata
5 - 7
nyampa-zampa

8.6 Gadkaya
10 - 2
Bohemian FC

8.7 Palmeiras de Chocolate F7
3 - 0
comeon

8.8 P.F.C. LA RÚA
0 - 3
Móstoles city F.C.

Kvartfinaler

4.1 Zafiro
5 - 0
CD Magallanes

4.2 USC Eichkögl
4 - 4
Die Königsblauen

4.3 nyampa-zampa
0 - 5
Gadkaya

4.4 Palmeiras de Chocolate F7
9 - 7
Móstoles city F.C.

Semifinale

2.1 Zafiro
8 - 1
Die Königsblauen

2.2 Gadkaya
0 - 6
Palmeiras de Chocolate F7

Finale

1.1 Zafiro
1 - 2
Palmeiras de Chocolate F7



Liste over bekræftede
1.     P.F.C. LA RÚA → ES
2.     Zafiro → ES
3.     Rayo Leganes → ES
4.     Kerry Copo John → ES
5.     nyampa-zampa → ES
6.     Leirenoa C.F → ES
7.     F.C. Boqueron de Plata → ES
8.     Móstoles city F.C. → ES
9.     Los cachorros de El Paular → ES
10.     Palmeiras de Chocolate F7 → ES
11.     FC Viper x → RO
12.     fc dragasani → RO
13.     UM Slatina → RO
14.     Farul Constanta → RO
15.     Untura in Damigeana → RO
16.     Blue Lions → RO
17.     FC POLY TIMISOARA → RO
18.     CSM Făget → RO
19.     Deportivo concordiense → AR
20.     Esgrima de Tucumán → AR
21.     Boneco F. C. → AR
22.     Unión de Guaymallén → AR
23.     rojolocura → AR
24.     Huracán de Rada Tilly → AR
25.     ESTRELLA LILA → AR
26.     Juventus Acireale → IT
27.     AC MonzaBrianza1912 → IT
28.     FC Vicenza → IT
29.     Claps → IT
30.     Inter Bitonto → IT
31.     CimediRapaUTD → IT
32.     Internazionale Palermo → IT
33.     União Desportiva de Barreiro → PT
34.     Associação Paços de Ferreira → PT
35.     Sporting Clube de Cantanhede → PT
36.     Club Sport Lagos → PT
37.     Cromos prá Troca → PT
38.     SV Gent → BE
39.     Club Hennegau → BE
40.     pottestampers → BE
41.     kvk → BE
42.     Ustronie → PL
43.     Odra Ropczyce → PL
44.     SSC Ostrów → PL
45.     comeon → DK
46.     Boldklub Fjerritslev → DK
47.     Brøndby IF → DK
48.     SV Brandenburg → DE
49.     SpVgg Münster → DE
50.     SV Heibronn → DE
51.     SC Ingolstadt → DE
52.     LB Valenciennes → FR
53.     OGC Bordeaux → FR
54.     Olympique Reims → FR
55.     Racing Annecy → FR
56.     Deportes Freire → CL
57.     Club Deportivo Nancagua → CL
58.     Rangers Tiltil → CL
59.     Regional Catemu → CL
60.     SSW Graz → AT
61.     Wacker Währing → AT
62.     SV Brigittenau → AT
63.     Sparta myšáci → CZ
64.     Rafani Chomutov → CZ
65.     Die Roten Teufeln → CH
66.     FC Splügen → CH
67.     Sporting Cristal → PE
68.     Petardines Anonimos F.C. → PE
69.     Ocelotes de Jalisco → MX
70.     Búhos de Monterrey → MX
71.     Club de Fútbol Zacatecas → MX
72.     Guadalajara → MX
73.     Fútbol Club Miranda → VE
74.     Deportivo de Amazonas → VE
75.     MTK Balkány → HU
76.     HFC Kisbér → HU
77.     SC Sellye → HU
78.     Junior Bucaramanga → CO
79.     América de Huila → CO
80.     Deportes de Caquetá → CO
81.     Deportes de Risaralda Providencia → CO
82.     Α.Π.Σ. Κιλκίς → GR
83.     castellan → GR
84.     Hangö IK → FI
85.     Huippula → FI
86.     Club Sportivo de Artigas → UY
87.     Danubio Rocha → UY
88.     Esporte Clube Pernambuco → BR
89.     Futebol Clube Fortaleza → BR
90.     Associação Desportiva Recife → BR
91.     MND Krško → SI
92.     NK Laško → SI
93.     NK Species → SI
94.     Club Mónaco → EURO
95.     Sporting de Napoli → EURO
96.     NK Koprivnica → HR
97.     MNK Zagreb → HR
98.     Fotball Elverum → NO
99.     BK Risør → NO
100.     Eleven 11 → RU
101.     Zenit Chuvashia → RU
102.     PSV Haarlemmermeer → NL
103.     Oranje → NL
104.     Chongqing Maoniu → CN
105.     Xianggang UFC → CN
106.     Colonia Boquerón → PY
107.     Sporting Club Cordillera → PY
108.     FK Kārsava → LV
109.     JFK Skrunda → LV
110.     CS Soroca → MD
111.     Revolution Florida → US
112.     Universitario de Deportes → US
113.     Pampers United → GB
114.     Villa Nottingham → GB
115.     U.F.C. Kerry → IE
116.     AC Acre → IL
117.     AIK → SE
118.     CSKA Одеська → UA
119.     MSK Vilniaus rajonas → LT
120.     FBK Pakruojis → LT
121.     Levski Pazardžiška → BG
122.     Club de Fútbol Tarija → BO
123.     Los Chullas de Castilla → EC
124.     Spor Kastamonu → TR
125.     Racing Marrakech-Tensift-El Haouz → MA
126.     Universidad de Santa Ana → CR
127.     Fudbalski Klub Peć → RS
128.     SKA Бабруйск → BY
Generel information & Regler
01.  España → 10 Hold
02.  România → 8 Hold
03.  Argentina → 7 Hold
04.  Italia → 7 Hold
05.  Portugal → 5 Hold
06.  België → 4 Hold
07.  Polska → 3 Hold
08.  Danmark → 3 Hold
09.  Deutschland → 4 Hold
10.  France → 4 Hold
11.  Chile → 4 Hold
12.  Österreich → 3 Hold
13.  Česká republika → 2 Hold
14.  Schweiz → 2 Hold
15.  Perú → 2 Hold
16.  México → 4 Hold
17.  Venezuela → 2 Hold
18.  Magyarország → 3 Hold
19.  Colombia → 4 Hold
20.  Hellas → 2 Hold
21.  Suomi → 2 Hold
22.  Uruguay → 2 Hold
23.  Brasil → 3 Hold
24.  Slovenija → 3 Hold
25.  Global PRO → 2 Hold
26.  Hrvatska → 2 Hold
27.  Norge → 2 Hold
28.  Rossiya → 2 Hold
29.  Nederland → 2 Hold
30.  China → 2 Hold
31.  Paraguay → 2 Hold
32.  Latvija → 2 Hold
33.  Moldova → 1 Hold
34.  USA → 2 Hold
35.  England → 2 Hold
36.  Ireland → 1 Hold
37.  Israel → 1 Hold
38.  Sverige → 1 Hold
39.  Ukraina → 1 Hold
40.  Lietuva → 2 Hold
41.  Bulgaria → 1 Hold
42.  Bolivia → 1 Hold
43.  Ecuador → 1 Hold
44.  Türkiye → 1 Hold
45.  Al-Maghrib → 1 Hold
46.  Costa Rica → 1 Hold
47.  Srbija → 1 Hold
48.  Belarus → 1 Hold

Plads nr.1:
- 1ª valg: Holdet der slutter som nummer 1 i hele II divisionsrække.
- 2ª valg: Holdet der slutter som nummer 2 i hele II divisionsrække.
- 3ª valg: Holdet der slutter som nummer 3 i hele II divisionsrække.

Plads nr.2:
- 1ª valg: Holdet der slutter som nummer 1 i hele III alternativt II divisionrække.
- 2ª valg: Holdet der slutter som nummer 2 i hele III alternativt II divisionrække.
- 3ª valg: Holdet der slutter som nummer 3 i hele III alternativt II divisionrække.

Plads nr.3:
- 1ª valg: Holdet der slutter som nummer 1 i hele IV alternativt II divisionrække.
- 2ª valg: Holdet der slutter som nummer 2 i hele IV alternativt II divisionrække.
- 3ª valg: Holdet der slutter som nummer 3 i hele IV alternativt II divisionrække.

Plads nr.4:
- 1ª valg: Holdet der slutter som nummer 1 i hele V alternativt II divisionrække.
- 2ª valg: Holdet der slutter som nummer 2 i hele V alternativt II divisionrække.
- 3ª valg: Holdet der slutter som nummer 3 i hele V alternativt II divisionrække.

Plads nr.5:
- 1ª valg: Holdet der slutter som nummer 1 i hele VI alternativt II divisionrække.
- 2ª valg: Holdet der slutter som nummer 2 i hele VI alternativt II divisionrække.
- 3ª valg: Holdet der slutter som nummer 3 i hele VI alternativt II divisionrække.

Pladser og valg-orden, generelle regler:
Hvert land har lige nu et antal pladser baseret på antallet af brugere og divisioner. (I fremtiden vil der bliver lavet en anden type rangering). Hver plads bliver besat efter ovenstående tabel, der viser at hvis første valget allerede er kvalificeret eller hvis det er et bot-hold, går pladsen videre til alternativet, og så videre derned af, til alle landets pladser er besat.
Vinder af turneringen
Hold



Palmeiras de Chocolate F7





Zafiro





 
Tilbage

Op




 Hold: 16.464 · Online: 26
Vælg dit sprog →
Du er i US-DA 
 
 
ProFurgol.com ®
Fortrolighed - 0.498 - Juridiske spørgsmål