· Start → Turneringer: Turneringsdata ; Hjælp ;

Turneringsdata: International Champions PRO league
Navn :    International Champions PRO league
Til :    Seniorholdet
Start dato :    25-08-2017 16:00:00
Antallet af hold :    128
Runder :    13
Start hoved runde :    7
Grupper :    32

Vinder af turneringen



giant taifuns





Torpedo de Chiquitistán



Grupper
GRUPPE 1
Holdnavn PTS F-A P W D L
 SV Zulte-Waregem 15 44 - 17 (+27) 6 5 0 1
 rojolocura 15 28 - 10 (+18) 6 5 0 1
 NK Species 4 10 - 35 (-25) 6 1 1 4
 筋肉神殿 1 7 - 27 (-20) 6 0 1 5
GRUPPE 2
Holdnavn PTS F-A P W D L
 Cromos prá Troca 15 38 - 17 (+21) 6 5 0 1
 BUCARAMANGA FC. 13 31 - 18 (+13) 6 4 1 1
 FK DAINAVA 7 16 - 17 (-1) 6 2 1 3
 Kinizsi 0 19 - 52 (-33) 6 0 0 6
GRUPPE 3
Holdnavn PTS F-A P W D L
 zwaagwesteinde 15 49 - 22 (+27) 6 5 0 1
 pinkipoje 15 44 - 18 (+26) 6 5 0 1
 Superstar Soccer 3 23 - 43 (-20) 6 1 0 5
 IK Zvaigznes 3 10 - 43 (-33) 6 1 0 5
GRUPPE 4
Holdnavn PTS F-A P W D L
 Ustronie 15 39 - 24 (+15) 6 5 0 1
 R.C. PHENIX 12 42 - 23 (+19) 6 4 0 2
 Jablanica 9 38 - 33 (+5) 6 3 0 3
 Union de Zapala 0 16 - 55 (-39) 6 0 0 6
GRUPPE 5
Holdnavn PTS F-A P W D L
 Crossing de Schaerbeek . 18 53 - 18 (+35) 6 6 0 0
 Meridiana f.c. 9 31 - 32 (-1) 6 3 0 3
 AGUILA Futbol Club 6 26 - 42 (-16) 6 2 0 4
 Squadra del Bruxo 3 20 - 38 (-18) 6 1 0 5
GRUPPE 6
Holdnavn PTS F-A P W D L
 Tigres.F.C 14 33 - 8 (+25) 6 4 2 0
 Juventud Antoniana 9 17 - 14 (+3) 6 2 3 1
 Charrua 8 9 - 13 (-4) 6 2 2 2
 Quattro Pini 1 11 - 35 (-24) 6 0 1 5
GRUPPE 7
Holdnavn PTS F-A P W D L
 Heroes FC 15 17 - 9 (+8) 6 5 0 1
 F.C. AMIC 12 40 - 8 (+32) 6 4 0 2
 fc stadlkirchen 9 33 - 25 (+8) 6 3 0 3
 Dakota Sharks 0 8 - 56 (-48) 6 0 0 6
GRUPPE 8
Holdnavn PTS F-A P W D L
 comeon 16 44 - 4 (+40) 6 5 1 0
 goleadores 13 31 - 13 (+18) 6 4 1 1
 Prosiak19861986 6 19 - 30 (-11) 6 2 0 4
 Supercampeones 0 2 - 49 (-47) 6 0 0 6
GRUPPE 9
Holdnavn PTS F-A P W D L
 Čechie Dubeč 15 45 - 18 (+27) 6 5 0 1
 FC Christkindl 12 38 - 13 (+25) 6 4 0 2
 Dale U Campeón 9 27 - 23 (+4) 6 3 0 3
 Hapoel 0 2 - 58 (-56) 6 0 0 6
GRUPPE 10
Holdnavn PTS F-A P W D L
 Stars FC 15 55 - 23 (+32) 6 5 0 1
 Bluesbreakers 15 44 - 25 (+19) 6 5 0 1
 Millonarios F.C.R. 3 31 - 46 (-15) 6 1 0 5
 JAMES 3 17 - 53 (-36) 6 1 0 5
GRUPPE 11
Holdnavn PTS F-A P W D L
 Jnvorio F.c. 15 40 - 17 (+23) 6 5 0 1
 the Jennys 12 46 - 19 (+27) 6 4 0 2
 Sport Angels 9 18 - 39 (-21) 6 3 0 3
 C.D. Saprissa 0 10 - 39 (-29) 6 0 0 6
GRUPPE 12
Holdnavn PTS F-A P W D L
 Torpedo Epsilon 12 37 - 17 (+20) 6 4 0 2
 P.F.C. LA RÚA 11 25 - 12 (+13) 6 3 2 1
 C.S.Emelec 11 21 - 10 (+11) 6 3 2 1
 Dep Mandiyu FC 0 7 - 51 (-44) 6 0 0 6
GRUPPE 13
Holdnavn PTS F-A P W D L
 nyampa-zampa 13 32 - 20 (+12) 6 4 1 1
 Dragones F.C. 11 18 - 18 (0) 6 3 2 1
 Los rayos 9 46 - 26 (+20) 6 3 0 3
 Star Trek 1 7 - 39 (-32) 6 0 1 5
GRUPPE 14
Holdnavn PTS F-A P W D L
 Os Maneta 18 42 - 7 (+35) 6 6 0 0
 Amazzoni 12 33 - 16 (+17) 6 4 0 2
 FC Scheven Hoek 6 22 - 34 (-12) 6 2 0 4
 Pampers United 0 5 - 45 (-40) 6 0 0 6
GRUPPE 15
Holdnavn PTS F-A P W D L
 CARABOBO FC 15 52 - 24 (+28) 6 5 0 1
 FC Deportivo Capiata PY 9 48 - 27 (+21) 6 3 0 3
 Celeritas_haag 9 39 - 28 (+11) 6 3 0 3
 dinamo ts 3 5 - 65 (-60) 6 1 0 5
GRUPPE 16
Holdnavn PTS F-A P W D L
 Adriatica 18 52 - 4 (+48) 6 6 0 0
 Olissipo Futebol Clube 6 14 - 18 (-4) 6 2 0 4
 Guadalajara 6 20 - 37 (-17) 6 2 0 4
 Nebraska Ants 6 9 - 36 (-27) 6 2 0 4
GRUPPE 17
Holdnavn PTS F-A P W D L
 FAPESA RACING TEAM 16 44 - 8 (+36) 6 5 1 0
 Tufoil FC 13 42 - 16 (+26) 6 4 1 1
 Depomar FC 6 24 - 42 (-18) 6 2 0 4
 Black Stars 0 8 - 52 (-44) 6 0 0 6
GRUPPE 18
Holdnavn PTS F-A P W D L
 Bierpower 18 60 - 5 (+55) 6 6 0 0
 EL FRONTON 12 36 - 21 (+15) 6 4 0 2
 Spartaks 3 19 - 52 (-33) 6 1 0 5
 Villaggio City 3 17 - 54 (-37) 6 1 0 5
GRUPPE 19
Holdnavn PTS F-A P W D L
 Peon Ocho F.C 13 34 - 8 (+26) 6 4 1 1
 Noeliuka FC 13 29 - 9 (+20) 6 4 1 1
 FC Vyborg 9 26 - 25 (+1) 6 3 0 3
 Óbudai Sasok F.C. 0 8 - 55 (-47) 6 0 0 6
GRUPPE 20
Holdnavn PTS F-A P W D L
 AQUAE FLAVIAE 18 39 - 6 (+33) 6 6 0 0
 Madocsai Herok 12 36 - 10 (+26) 6 4 0 2
 krystym cugir 6 17 - 39 (-22) 6 2 0 4
 英俊潇洒一表人才 0 8 - 45 (-37) 6 0 0 6
GRUPPE 21
Holdnavn PTS F-A P W D L
 Struer F.C. 15 57 - 14 (+43) 6 5 0 1
 FC H.Fires 9 40 - 27 (+13) 6 3 0 3
 F.C. Infinito 9 28 - 43 (-15) 6 3 0 3
 Bar Brothers 3 9 - 50 (-41) 6 1 0 5
GRUPPE 22
Holdnavn PTS F-A P W D L
 furaredes 15 46 - 12 (+34) 6 5 0 1
 SW Harelbeke 15 51 - 29 (+22) 6 5 0 1
 Macross Frontier 3 16 - 36 (-20) 6 1 0 5
 AC Milan 1899 3 19 - 55 (-36) 6 1 0 5
GRUPPE 23
Holdnavn PTS F-A P W D L
 Kolopetinitsa 18 45 - 9 (+36) 6 6 0 0
 chinarro´s club 12 31 - 34 (-3) 6 4 0 2
 N.K d u g a v e 6 24 - 25 (-1) 6 2 0 4
 Galatasaray Münezzer 0 8 - 40 (-32) 6 0 0 6
GRUPPE 24
Holdnavn PTS F-A P W D L
 C.F. Dalvis76 15 46 - 16 (+30) 6 5 0 1
 KoffiShop 15 35 - 24 (+11) 6 5 0 1
 Vienuolika 6 17 - 31 (-14) 6 2 0 4
 WPM Hustlers 0 13 - 40 (-27) 6 0 0 6
GRUPPE 25
Holdnavn PTS F-A P W D L
 Mariana F.C 15 58 - 18 (+40) 6 5 0 1
 Baile Atha Cliath 12 38 - 24 (+14) 6 4 0 2
 Maczugi Krosno 6 18 - 40 (-22) 6 2 0 4
 Deportivo Valencia FC 3 15 - 47 (-32) 6 1 0 5
GRUPPE 26
Holdnavn PTS F-A P W D L
 Zafiro 15 26 - 6 (+20) 6 5 0 1
 FOTBAL CLUB OTELUL GALATI 12 36 - 24 (+12) 6 4 0 2
 Bohemian FC 9 24 - 31 (-7) 6 3 0 3
 La Paz 0 17 - 42 (-25) 6 0 0 6
GRUPPE 27
Holdnavn PTS F-A P W D L
 FC POLY TIMISOARA 12 33 - 15 (+18) 6 4 0 2
 Torpedo de Chiquitistán 12 35 - 20 (+15) 6 4 0 2
 Zagreb 6 15 - 31 (-16) 6 2 0 4
 Les ARAVIS 6 14 - 31 (-17) 6 2 0 4
GRUPPE 28
Holdnavn PTS F-A P W D L
 Colo-Colo 12 34 - 21 (+13) 6 4 0 2
 FC Chirileu 9 33 - 19 (+14) 6 3 0 3
 1. FC Hümörbomben 9 18 - 27 (-9) 6 3 0 3
 Nk Gwozd 6 12 - 30 (-18) 6 2 0 4
GRUPPE 29
Holdnavn PTS F-A P W D L
 AS Agen 18 39 - 0 (+39) 6 6 0 0
 nacional welcome 12 20 - 15 (+5) 6 4 0 2
 Malmo_Redwings 6 14 - 22 (-8) 6 2 0 4
 Nazaret 0 0 - 36 (-36) 6 0 0 6
GRUPPE 30
Holdnavn PTS F-A P W D L
 San Victor CF 15 39 - 14 (+25) 6 5 0 1
 giant taifuns 12 33 - 26 (+7) 6 4 0 2
 aguias do bairro 6 26 - 31 (-5) 6 2 0 4
 Balibate 3 15 - 42 (-27) 6 1 0 5
GRUPPE 31
Holdnavn PTS F-A P W D L
 International Cugir 18 41 - 6 (+35) 6 6 0 0
 F.C. Biolese 12 31 - 20 (+11) 6 4 0 2
 Energia 6 26 - 31 (-5) 6 2 0 4
 Nakhon Si Thammarat 0 15 - 56 (-41) 6 0 0 6
GRUPPE 32
Holdnavn PTS F-A P W D L
 Wilde Kobolde 15 35 - 18 (+17) 6 5 0 1
 Junior Dinosaurs 12 30 - 11 (+19) 6 4 0 2
 Oteam 9 15 - 21 (-6) 6 3 0 3
 COBRELEX F.C 0 0 - 30 (-30) 6 0 0 6


Kampe
Runde 1
rojolocura - SV Zulte-Waregem 4 - 9 筋肉神殿 - NK Species 1 - 3
Cromos prá Troca - BUCARAMANGA FC. 5 - 7 Kinizsi - FK DAINAVA 3 - 9
pinkipoje - IK Zvaigznes 9 - 1 Superstar Soccer - zwaagwesteinde 5 - 11
Ustronie - Union de Zapala 11 - 2 R.C. PHENIX - Jablanica 6 - 9
Crossing de Schaerbeek . - Meridiana f.c. 9 - 3 AGUILA Futbol Club - Squadra del Bruxo 7 - 2
Juventud Antoniana - Tigres.F.C 1 - 9 Charrua - Quattro Pini 4 - 0
F.C. AMIC - fc stadlkirchen 4 - 1 Heroes FC - Dakota Sharks 4 - 0
comeon - Prosiak19861986 9 - 1 goleadores - Supercampeones 8 - 1
Čechie Dubeč - FC Christkindl 8 - 4 Dale U Campeón - Hapoel 10 - 1
Stars FC - Bluesbreakers 6 - 4 Millonarios F.C.R. - JAMES 9 - 2
Jnvorio F.c. - the Jennys 12 - 3 C.D. Saprissa - Sport Angels 0 - 1
P.F.C. LA RÚA - Dep Mandiyu FC 9 - 2 Torpedo Epsilon - C.S.Emelec 4 - 6
nyampa-zampa - Los rayos 12 - 2 Dragones F.C. - Star Trek 6 - 0
Amazzoni - Os Maneta 3 - 8 FC Scheven Hoek - Pampers United 9 - 2
Celeritas_haag - FC Deportivo Capiata PY 7 - 4 CARABOBO FC - dinamo ts 14 - 0
Adriatica - Olissipo Futebol Clube 5 - 0 Guadalajara - Nebraska Ants 9 - 1
FAPESA RACING TEAM - Depomar FC 10 - 0 Tufoil FC - Black Stars 10 - 1
Bierpower - Villaggio City 10 - 0 EL FRONTON - Spartaks 8 - 5
Noeliuka FC - FC Vyborg 0 - 2 Peon Ocho F.C - Óbudai Sasok F.C. 10 - 3
Madocsai Herok - AQUAE FLAVIAE 0 - 2 krystym cugir - 英俊潇洒一表人才 8 - 4
Struer F.C. - F.C. Infinito 8 - 3 FC H.Fires - Bar Brothers 11 - 1
furaredes - SW Harelbeke 5 - 8 Macross Frontier - AC Milan 1899 9 - 4
Kolopetinitsa - chinarro´s club 10 - 2 N.K d u g a v e - Galatasaray Münezzer 6 - 0
C.F. Dalvis76 - WPM Hustlers 7 - 6 KoffiShop - Vienuolika 6 - 3
Maczugi Krosno - Baile Atha Cliath 4 - 1 Deportivo Valencia FC - Mariana F.C 4 - 10
Zafiro - FOTBAL CLUB OTELUL GALATI 5 - 0 Bohemian FC - La Paz 9 - 4
Torpedo de Chiquitistán - FC POLY TIMISOARA 2 - 10 Les ARAVIS - Zagreb 5 - 1
Colo-Colo - FC Chirileu 8 - 5 1. FC Hümörbomben - Nk Gwozd 4 - 0
AS Agen - nacional welcome 6 - 0 Malmo_Redwings - Nazaret 9 - 0
giant taifuns - San Victor CF 1 - 8 aguias do bairro - Balibate 9 - 2
F.C. Biolese - International Cugir 0 - 3 Nakhon Si Thammarat - Energia 3 - 8
Junior Dinosaurs - Oteam 0 - 1 Wilde Kobolde - COBRELEX F.C 5 - 0
Runde 2
NK Species - rojolocura 1 - 9 SV Zulte-Waregem - 筋肉神殿 5 - 3
FK DAINAVA - Cromos prá Troca 0 - 2 BUCARAMANGA FC. - Kinizsi 10 - 2
zwaagwesteinde - pinkipoje 11 - 2 IK Zvaigznes - Superstar Soccer 2 - 1
Jablanica - Ustronie 5 - 7 Union de Zapala - R.C. PHENIX 4 - 8
Squadra del Bruxo - Crossing de Schaerbeek . 3 - 9 Meridiana f.c. - AGUILA Futbol Club 9 - 4
Quattro Pini - Juventud Antoniana 2 - 2 Tigres.F.C - Charrua 10 - 1
Dakota Sharks - F.C. AMIC 1 - 13 fc stadlkirchen - Heroes FC 9 - 3
Supercampeones - comeon 1 - 9 Prosiak19861986 - goleadores 1 - 7
Hapoel - Čechie Dubeč 0 - 5 FC Christkindl - Dale U Campeón 0 - 2
JAMES - Stars FC 4 - 10 Bluesbreakers - Millonarios F.C.R. 8 - 6
Sport Angels - Jnvorio F.c. 3 - 11 the Jennys - C.D. Saprissa 13 - 2
C.S.Emelec - P.F.C. LA RÚA 0 - 0 Dep Mandiyu FC - Torpedo Epsilon 2 - 9
Star Trek - nyampa-zampa 0 - 1 Los rayos - Dragones F.C. 14 - 1
Pampers United - Amazzoni 2 - 6 Os Maneta - FC Scheven Hoek 13 - 2
dinamo ts - Celeritas_haag 5 - 0 FC Deportivo Capiata PY - CARABOBO FC 5 - 8
Nebraska Ants - Adriatica 2 - 11 Olissipo Futebol Clube - Guadalajara 10 - 0
Black Stars - FAPESA RACING TEAM 0 - 4 Depomar FC - Tufoil FC 1 - 9
Spartaks - Bierpower 4 - 10 Villaggio City - EL FRONTON 0 - 12
Óbudai Sasok F.C. - Noeliuka FC 2 - 5 FC Vyborg - Peon Ocho F.C 0 - 6
英俊潇洒一表人才 - Madocsai Herok 0 - 8 AQUAE FLAVIAE - krystym cugir 12 - 2
Bar Brothers - Struer F.C. 0 - 12 F.C. Infinito - FC H.Fires 8 - 7
AC Milan 1899 - furaredes 0 - 9 SW Harelbeke - Macross Frontier 9 - 2
Galatasaray Münezzer - Kolopetinitsa 1 - 4 chinarro´s club - N.K d u g a v e 6 - 0
Vienuolika - C.F. Dalvis76 0 - 10 WPM Hustlers - KoffiShop 2 - 4
Mariana F.C - Maczugi Krosno 9 - 1 Baile Atha Cliath - Deportivo Valencia FC 4 - 0
La Paz - Zafiro 4 - 9 FOTBAL CLUB OTELUL GALATI - Bohemian FC 11 - 3
Zagreb - Torpedo de Chiquitistán 3 - 8 FC POLY TIMISOARA - Les ARAVIS 5 - 2
Nk Gwozd - Colo-Colo 4 - 10 FC Chirileu - 1. FC Hümörbomben 9 - 2
Nazaret - AS Agen 0 - 6 nacional welcome - Malmo_Redwings 3 - 0
Balibate - giant taifuns 5 - 9 San Victor CF - aguias do bairro 8 - 6
Energia - F.C. Biolese 2 - 3 International Cugir - Nakhon Si Thammarat 10 - 1
COBRELEX F.C - Junior Dinosaurs 0 - 5 Oteam - Wilde Kobolde 3 - 6
Runde 3
NK Species - SV Zulte-Waregem 2 - 9 筋肉神殿 - rojolocura 0 - 7
FK DAINAVA - BUCARAMANGA FC. 0 - 1 Kinizsi - Cromos prá Troca 4 - 8
zwaagwesteinde - IK Zvaigznes 8 - 3 Superstar Soccer - pinkipoje 6 - 8
Jablanica - Union de Zapala 8 - 2 R.C. PHENIX - Ustronie 9 - 4
Squadra del Bruxo - Meridiana f.c. 4 - 2 AGUILA Futbol Club - Crossing de Schaerbeek . 1 - 8
Quattro Pini - Tigres.F.C 3 - 10 Charrua - Juventud Antoniana 0 - 3
Dakota Sharks - fc stadlkirchen 1 - 11 Heroes FC - F.C. AMIC 2 - 0
Supercampeones - Prosiak19861986 0 - 5 goleadores - comeon 0 - 0
Hapoel - FC Christkindl 1 - 11 Dale U Campeón - Čechie Dubeč 5 - 9
JAMES - Bluesbreakers 0 - 5 Millonarios F.C.R. - Stars FC 5 - 10
Sport Angels - the Jennys 2 - 11 C.D. Saprissa - Jnvorio F.c. 3 - 4
C.S.Emelec - Dep Mandiyu FC 8 - 0 Torpedo Epsilon - P.F.C. LA RÚA 3 - 0
Star Trek - Los rayos 1 - 13 Dragones F.C. - nyampa-zampa 3 - 3
Pampers United - Os Maneta 0 - 6 FC Scheven Hoek - Amazzoni 2 - 13
dinamo ts - FC Deportivo Capiata PY 0 - 13 CARABOBO FC - Celeritas_haag 8 - 4
Nebraska Ants - Olissipo Futebol Clube 0 - 1 Guadalajara - Adriatica 1 - 9
Black Stars - Depomar FC 0 - 8 Tufoil FC - FAPESA RACING TEAM 0 - 0
Spartaks - Villaggio City 10 - 2 EL FRONTON - Bierpower 0 - 6
Óbudai Sasok F.C. - FC Vyborg 1 - 9 Peon Ocho F.C - Noeliuka FC 0 - 0
英俊潇洒一表人才 - AQUAE FLAVIAE 0 - 9 krystym cugir - Madocsai Herok 0 - 2
Bar Brothers - F.C. Infinito 2 - 6 FC H.Fires - Struer F.C. 0 - 11
AC Milan 1899 - SW Harelbeke 2 - 13 Macross Frontier - furaredes 0 - 3
Galatasaray Münezzer - chinarro´s club 4 - 9 N.K d u g a v e - Kolopetinitsa 4 - 9
Vienuolika - WPM Hustlers 6 - 0 KoffiShop - C.F. Dalvis76 1 - 10
Mariana F.C - Baile Atha Cliath 13 - 2 Deportivo Valencia FC - Maczugi Krosno 9 - 1
La Paz - FOTBAL CLUB OTELUL GALATI 3 - 12 Bohemian FC - Zafiro 0 - 1
Zagreb - FC POLY TIMISOARA 1 - 9 Les ARAVIS - Torpedo de Chiquitistán 2 - 9
Nk Gwozd - FC Chirileu 2 - 10 1. FC Hümörbomben - Colo-Colo 2 - 9
Nazaret - nacional welcome 0 - 6 Malmo_Redwings - AS Agen 0 - 4
Balibate - San Victor CF 0 - 4 aguias do bairro - giant taifuns 0 - 4
Energia - International Cugir 0 - 11 Nakhon Si Thammarat - F.C. Biolese 2 - 11
COBRELEX F.C - Oteam 0 - 5 Wilde Kobolde - Junior Dinosaurs 7 - 6
Runde 4
SV Zulte-Waregem - rojolocura 0 - 5 NK Species - 筋肉神殿 2 - 2
BUCARAMANGA FC. - Cromos prá Troca 4 - 9 FK DAINAVA - Kinizsi 7 - 6
IK Zvaigznes - pinkipoje 0 - 8 zwaagwesteinde - Superstar Soccer 10 - 3
Union de Zapala - Ustronie 5 - 9 Jablanica - R.C. PHENIX 3 - 10
Meridiana f.c. - Crossing de Schaerbeek . 5 - 7 Squadra del Bruxo - AGUILA Futbol Club 5 - 6
Tigres.F.C - Juventud Antoniana 0 - 0 Quattro Pini - Charrua 0 - 4
fc stadlkirchen - F.C. AMIC 1 - 10 Dakota Sharks - Heroes FC 0 - 4
Prosiak19861986 - comeon 1 - 7 Supercampeones - goleadores 0 - 8
FC Christkindl - Čechie Dubeč 8 - 2 Hapoel - Dale U Campeón 0 - 9
Bluesbreakers - Stars FC 8 - 5 JAMES - Millonarios F.C.R. 7 - 5
the Jennys - Jnvorio F.c. 0 - 1 Sport Angels - C.D. Saprissa 5 - 2
Dep Mandiyu FC - P.F.C. LA RÚA 2 - 8 C.S.Emelec - Torpedo Epsilon 0 - 6
Los rayos - nyampa-zampa 5 - 8 Star Trek - Dragones F.C. 0 - 0
Os Maneta - Amazzoni 4 - 1 Pampers United - FC Scheven Hoek 0 - 9
FC Deportivo Capiata PY - Celeritas_haag 8 - 5 dinamo ts - CARABOBO FC 0 - 12
Olissipo Futebol Clube - Adriatica 0 - 5 Nebraska Ants - Guadalajara 4 - 3
Depomar FC - FAPESA RACING TEAM 2 - 11 Black Stars - Tufoil FC 1 - 11
Villaggio City - Bierpower 0 - 12 Spartaks - EL FRONTON 0 - 5
FC Vyborg - Noeliuka FC 5 - 9 Óbudai Sasok F.C. - Peon Ocho F.C 0 - 11
AQUAE FLAVIAE - Madocsai Herok 8 - 4 英俊潇洒一表人才 - krystym cugir 4 - 7
F.C. Infinito - Struer F.C. 0 - 11 Bar Brothers - FC H.Fires 2 - 0
SW Harelbeke - furaredes 2 - 13 AC Milan 1899 - Macross Frontier 8 - 1
chinarro´s club - Kolopetinitsa 0 - 13 Galatasaray Münezzer - N.K d u g a v e 0 - 8
WPM Hustlers - C.F. Dalvis76 0 - 11 Vienuolika - KoffiShop 4 - 7
Baile Atha Cliath - Maczugi Krosno 12 - 2 Mariana F.C - Deportivo Valencia FC 13 - 1
FOTBAL CLUB OTELUL GALATI - Zafiro 1 - 9 La Paz - Bohemian FC 6 - 7
FC POLY TIMISOARA - Torpedo de Chiquitistán 0 - 5 Zagreb - Les ARAVIS 0 - 5
FC Chirileu - Colo-Colo 0 - 4 Nk Gwozd - 1. FC Hümörbomben 0 - 3
nacional welcome - AS Agen 0 - 9 Nazaret - Malmo_Redwings 0 - 5
San Victor CF - giant taifuns 11 - 1 Balibate - aguias do bairro 2 - 9
International Cugir - F.C. Biolese 5 - 0 Energia - Nakhon Si Thammarat 10 - 2
Oteam - Junior Dinosaurs 0 - 6 COBRELEX F.C - Wilde Kobolde 0 - 5
Runde 5
rojolocura - NK Species 2 - 0 筋肉神殿 - SV Zulte-Waregem 1 - 9
Cromos prá Troca - FK DAINAVA 5 - 0 Kinizsi - BUCARAMANGA FC. 2 - 9
pinkipoje - zwaagwesteinde 7 - 0 Superstar Soccer - IK Zvaigznes 8 - 2
Ustronie - Jablanica 7 - 3 R.C. PHENIX - Union de Zapala 9 - 2
Crossing de Schaerbeek . - Squadra del Bruxo 9 - 4 AGUILA Futbol Club - Meridiana f.c. 6 - 7
Juventud Antoniana - Quattro Pini 11 - 3 Charrua - Tigres.F.C 0 - 0
F.C. AMIC - Dakota Sharks 13 - 2 Heroes FC - fc stadlkirchen 3 - 0
comeon - Supercampeones 12 - 0 goleadores - Prosiak19861986 7 - 4
Čechie Dubeč - Hapoel 12 - 0 Dale U Campeón - FC Christkindl 0 - 4
Stars FC - JAMES 13 - 1 Millonarios F.C.R. - Bluesbreakers 5 - 8
Jnvorio F.c. - Sport Angels 5 - 7 C.D. Saprissa - the Jennys 2 - 9
P.F.C. LA RÚA - C.S.Emelec 0 - 0 Torpedo Epsilon - Dep Mandiyu FC 10 - 1
nyampa-zampa - Star Trek 7 - 5 Dragones F.C. - Los rayos 3 - 0
Amazzoni - Pampers United 6 - 0 FC Scheven Hoek - Os Maneta 0 - 2
Celeritas_haag - dinamo ts 13 - 0 CARABOBO FC - FC Deportivo Capiata PY 7 - 5
Adriatica - Nebraska Ants 11 - 0 Guadalajara - Olissipo Futebol Clube 6 - 2
FAPESA RACING TEAM - Black Stars 8 - 4 Tufoil FC - Depomar FC 10 - 2
Bierpower - Spartaks 12 - 0 EL FRONTON - Villaggio City 10 - 0
Noeliuka FC - Óbudai Sasok F.C. 10 - 0 Peon Ocho F.C - FC Vyborg 7 - 0
Madocsai Herok - 英俊潇洒一表人才 12 - 0 krystym cugir - AQUAE FLAVIAE 0 - 7
Struer F.C. - Bar Brothers 12 - 1 FC H.Fires - F.C. Infinito 12 - 2
furaredes - AC Milan 1899 12 - 2 Macross Frontier - SW Harelbeke 4 - 8
Kolopetinitsa - Galatasaray Münezzer 4 - 0 N.K d u g a v e - chinarro´s club 4 - 5
C.F. Dalvis76 - Vienuolika 7 - 0 KoffiShop - WPM Hustlers 8 - 4
Maczugi Krosno - Mariana F.C 2 - 9 Deportivo Valencia FC - Baile Atha Cliath 1 - 11
Zafiro - La Paz 2 - 0 Bohemian FC - FOTBAL CLUB OTELUL GALATI 4 - 9
Torpedo de Chiquitistán - Zagreb 4 - 5 Les ARAVIS - FC POLY TIMISOARA 0 - 9
Colo-Colo - Nk Gwozd 3 - 5 1. FC Hümörbomben - FC Chirileu 2 - 9
AS Agen - Nazaret 5 - 0 Malmo_Redwings - nacional welcome 0 - 6
giant taifuns - Balibate 6 - 0 aguias do bairro - San Victor CF 0 - 3
F.C. Biolese - Energia 8 - 6 Nakhon Si Thammarat - International Cugir 5 - 8
Junior Dinosaurs - COBRELEX F.C 5 - 0 Wilde Kobolde - Oteam 9 - 1
Runde 6
SV Zulte-Waregem - NK Species 12 - 2 rojolocura - 筋肉神殿 1 - 0
BUCARAMANGA FC. - FK DAINAVA 0 - 0 Cromos prá Troca - Kinizsi 9 - 2
IK Zvaigznes - zwaagwesteinde 2 - 9 pinkipoje - Superstar Soccer 10 - 0
Union de Zapala - Jablanica 1 - 10 Ustronie - R.C. PHENIX 1 - 0
Meridiana f.c. - Squadra del Bruxo 5 - 2 Crossing de Schaerbeek . - AGUILA Futbol Club 11 - 2
Tigres.F.C - Quattro Pini 4 - 3 Juventud Antoniana - Charrua 0 - 0
fc stadlkirchen - Dakota Sharks 11 - 4 F.C. AMIC - Heroes FC 0 - 1
Prosiak19861986 - Supercampeones 7 - 0 comeon - goleadores 7 - 1
FC Christkindl - Hapoel 11 - 0 Čechie Dubeč - Dale U Campeón 9 - 1
Bluesbreakers - JAMES 11 - 3 Stars FC - Millonarios F.C.R. 11 - 1
the Jennys - Sport Angels 10 - 0 Jnvorio F.c. - C.D. Saprissa 7 - 1
Dep Mandiyu FC - C.S.Emelec 0 - 7 P.F.C. LA RÚA - Torpedo Epsilon 8 - 5
Los rayos - Star Trek 12 - 1 nyampa-zampa - Dragones F.C. 1 - 5
Os Maneta - Pampers United 9 - 1 Amazzoni - FC Scheven Hoek 4 - 0
FC Deportivo Capiata PY - dinamo ts 13 - 0 Celeritas_haag - CARABOBO FC 10 - 3
Olissipo Futebol Clube - Nebraska Ants 1 - 2 Adriatica - Guadalajara 11 - 1
Depomar FC - Black Stars 11 - 2 FAPESA RACING TEAM - Tufoil FC 11 - 2
Villaggio City - Spartaks 15 - 0 Bierpower - EL FRONTON 10 - 1
FC Vyborg - Óbudai Sasok F.C. 10 - 2 Noeliuka FC - Peon Ocho F.C 5 - 0
AQUAE FLAVIAE - 英俊潇洒一表人才 1 - 0 Madocsai Herok - krystym cugir 10 - 0
F.C. Infinito - Bar Brothers 9 - 3 Struer F.C. - FC H.Fires 3 - 10
SW Harelbeke - AC Milan 1899 11 - 3 furaredes - Macross Frontier 4 - 0
chinarro´s club - Galatasaray Münezzer 9 - 3 Kolopetinitsa - N.K d u g a v e 5 - 2
WPM Hustlers - Vienuolika 1 - 4 C.F. Dalvis76 - KoffiShop 1 - 9
Baile Atha Cliath - Mariana F.C 8 - 4 Maczugi Krosno - Deportivo Valencia FC 8 - 0
FOTBAL CLUB OTELUL GALATI - La Paz 3 - 0 Zafiro - Bohemian FC 0 - 1
FC POLY TIMISOARA - Zagreb 0 - 5 Torpedo de Chiquitistán - Les ARAVIS 7 - 0
FC Chirileu - Nk Gwozd 0 - 1 Colo-Colo - 1. FC Hümörbomben 0 - 5
nacional welcome - Nazaret 5 - 0 AS Agen - Malmo_Redwings 9 - 0
San Victor CF - Balibate 5 - 6 giant taifuns - aguias do bairro 12 - 2
International Cugir - Energia 4 - 0 F.C. Biolese - Nakhon Si Thammarat 9 - 2
Oteam - COBRELEX F.C 5 - 0 Junior Dinosaurs - Wilde Kobolde 8 - 3


Topscorere
Position Spiller Hold Mål
  Jan Laurvig Bille Alefel   Tufoil FC 30


Knald eller fald kampe: 6 Runder
32-delsfinale

32.1 SV Zulte-Waregem
0 - 2
BUCARAMANGA FC.

32.2 zwaagwesteinde
0 - 1
R.C. PHENIX

32.3 Crossing de Schaerbeek .
0 - 2
Juventud Antoniana

32.4 Heroes FC
2 - 1
goleadores

32.5 Čechie Dubeč
5 - 0
Bluesbreakers

32.6 Jnvorio F.c.
8 - 1
P.F.C. LA RÚA

32.7 nyampa-zampa
1 - 0
Amazzoni

32.8 CARABOBO FC
6 - 4
Olissipo Futebol Clube

32.9 FAPESA RACING TEAM
4 - 0
EL FRONTON

32.10 Peon Ocho F.C
8 - 3
Madocsai Herok

32.11 Struer F.C.
2 - 1
SW Harelbeke

32.12 Kolopetinitsa
10 - 5
KoffiShop

32.13 Mariana F.C
5 - 7
FOTBAL CLUB OTELUL GALATI

32.14 FC POLY TIMISOARA
0 - 0
FC Chirileu

32.15 AS Agen
0 - 1
giant taifuns

32.16 International Cugir
3 - 9
Junior Dinosaurs

32.17 Cromos prá Troca
2 - 13
rojolocura

32.18 Ustronie
4 - 8
pinkipoje

32.19 Tigres.F.C
9 - 3
Meridiana f.c.

32.20 comeon
6 - 2
F.C. AMIC

32.21 Stars FC
0 - 2
FC Christkindl

32.22 Torpedo Epsilon
7 - 1
the Jennys

32.23 Os Maneta
1 - 2
Dragones F.C.

32.24 Adriatica
11 - 2
FC Deportivo Capiata PY

32.25 Bierpower
10 - 5
Tufoil FC

32.26 AQUAE FLAVIAE
9 - 2
Noeliuka FC

32.27 furaredes
11 - 2
FC H.Fires

32.28 C.F. Dalvis76
3 - 1
chinarro´s club

32.29 Zafiro
3 - 0
Baile Atha Cliath

32.30 Colo-Colo
0 - 0
Torpedo de Chiquitistán

32.31 San Victor CF
10 - 4
nacional welcome

32.32 Wilde Kobolde
4 - 7
F.C. Biolese

16-dels finale

16.1 BUCARAMANGA FC.
7 - 5
R.C. PHENIX

16.2 Juventud Antoniana
8 - 2
Heroes FC

16.3 Čechie Dubeč
0 - 2
Jnvorio F.c.

16.4 nyampa-zampa
7 - 5
CARABOBO FC

16.5 FAPESA RACING TEAM
1 - 0
Peon Ocho F.C

16.6 Struer F.C.
1 - 4
Kolopetinitsa

16.7 FOTBAL CLUB OTELUL GALATI
0 - 5
FC POLY TIMISOARA

16.8 giant taifuns
0 - 0
Junior Dinosaurs

16.9 rojolocura
9 - 0
pinkipoje

16.10 Tigres.F.C
4 - 2
comeon

16.11 FC Christkindl
0 - 0
Torpedo Epsilon

16.12 Dragones F.C.
1 - 9
Adriatica

16.13 Bierpower
0 - 0
AQUAE FLAVIAE

16.14 furaredes
1 - 2
C.F. Dalvis76

16.15 Zafiro
1 - 13
Torpedo de Chiquitistán

16.16 San Victor CF
8 - 6
F.C. Biolese

8.-dels finaler

8.1 BUCARAMANGA FC.
2 - 11
Juventud Antoniana

8.2 Jnvorio F.c.
0 - 0
nyampa-zampa

8.3 FAPESA RACING TEAM
3 - 4
Kolopetinitsa

8.4 FC POLY TIMISOARA
0 - 7
giant taifuns

8.5 rojolocura
0 - 0
Tigres.F.C

8.6 Torpedo Epsilon
0 - 0
Adriatica

8.7 AQUAE FLAVIAE
3 - 1
C.F. Dalvis76

8.8 Torpedo de Chiquitistán
8 - 2
San Victor CF

Kvartfinaler

4.1 Juventud Antoniana
0 - 0
nyampa-zampa

4.2 Kolopetinitsa
0 - 4
giant taifuns

4.3 rojolocura
2 - 8
Torpedo Epsilon

4.4 AQUAE FLAVIAE
2 - 11
Torpedo de Chiquitistán

Semifinale

2.1 Juventud Antoniana
0 - 6
giant taifuns

2.2 Torpedo Epsilon
0 - 0
Torpedo de Chiquitistán

Finale

1.1 giant taifuns
0 - 0
Torpedo de Chiquitistán



Liste over bekræftede
1.     Torpedo de Chiquitistán → ES
2.     Zafiro → ES
3.     nyampa-zampa → ES
4.     furaredes → ES
5.     P.F.C. LA RÚA → ES
6.     Noeliuka FC → ES
7.     Oteam → ES
8.     Nazaret → ES
9.     San Victor CF → ES
10.     chinarro´s club → ES
11.     FCS Bistriţa-Năsăud → RO
12.     AC Milan 1899 → RO
13.     Echipa Horezu → RO
14.     C.F. Dalvis76 → RO
15.     krystym cugir → RO
16.     FC POLY TIMISOARA → RO
17.     F.C. AMIC → RO
18.     FOTBAL CLUB OTELUL GALATI → RO
19.     FC Cremona → IT
20.     F.C. Infinito → IT
21.     Jnvorio F.c. → IT
22.     Meridiana f.c. → IT
23.     São José dos campos → IT
24.     Calcio Siena → IT
25.     SSC Foggia → IT
26.     rojolocura → AR
27.     EL FRONTON → AR
28.     Juventud Antoniana → AR
29.     Union de Zapala → AR
30.     Superstar Soccer → AR
31.     Club de Catamarca → AR
32.     SPORTMAN FUTBOL CLUB → AR
33.     AQUAE FLAVIAE → PT
34.     Cromos prá Troca → PT
35.     aguias do bairro → PT
36.     Olissipo Futebol Clube → PT
37.     Club Sport Vila do Conde → PT
38.     Maczugi Krosno → PL
39.     Sparta Torzym → PL
40.     pinkipoje → PL
41.     Ustronie → PL
42.     Union Deportiva de San Cristóbal → VE
43.     CARABOBO FC → VE
44.     Dragones F.C. → VE
45.     Struer F.C. → DK
46.     Tufoil FC → DK
47.     comeon → DK
48.     goleadores → PE
49.     Sportivo Iquitos → PE
50.     Sport Angels → PE
51.     Crossing de Schaerbeek . → BE
52.     SW Harelbeke → BE
53.     KV Stockem → BE
54.     KVC Andenne → BE
55.     Millonarios F.C.R. → MX
56.     FAPESA RACING TEAM → MX
57.     Guadalajara → MX
58.     Bierpower → CH
59.     WPM Hustlers → CH
60.     FSC Kamchatka → RU
61.     Energia → RU
62.     FC Vyborg → RU
63.     Charrua → BR
64.     Squadra del Bruxo → BR
65.     Os Maneta → BR
66.     FC Christkindl → AT
67.     giant taifuns → AT
68.     fc stadlkirchen → AT
69.     Colo-Colo → CL
70.     Peon Ocho F.C → CL
71.     Colo-Colo Futrono → CL
72.     Club Deportivo Nancagua → CL
73.     Baile Atha Cliath → DE
74.     Torpedo Epsilon → DE
75.     TSV Münster → DE
76.     1. FC Hümörbomben → DE
77.     nacional welcome → UY
78.     Tigres.F.C → UY
79.     Čechie Dubeč → CZ
80.     FC H.Fires → CZ
81.     FC Honka → FI
82.     Stars FC → FI
83.     R.C. PHENIX → FR
84.     US Toulouse → FR
85.     Les ARAVIS → FR
86.     Racing Club Saint-Nazaire → FR
87.     United Arkansas → US
88.     Rapids New Mexico → US
89.     BUCARAMANGA FC. → CO
90.     Junior Leticia → CO
91.     Supercampeones → CO
92.     Ολυμπιακός Καρδίτσας → GR
93.     Kolopetinitsa → GR
94.     Club Mónaco → EURO
95.     RSCA Colombelgica → EURO
96.     TFC Dunaföldvár → HU
97.     LC Máriapócs → HU
98.     SE Dunavarsány → HU
99.     zwaagwesteinde → NL
100.     Sport Leiden → NL
101.     Los rayos → PY
102.     Colonia Presidente Hayes → PY
103.     Junior Dinosaurs → NO
104.     King David → SI
105.     Nk Gwozd → SI
106.     NK Species → SI
107.     FBK Dysnai → LT
108.     Vienuolika → LT
109.     Adriatica → MD
110.     IS Arjeplog → SE
111.     Anhui Huochetou → CN
112.     Neimenggu Horse → CN
113.     U.F.C. Kerry → IE
114.     GK Konya → TR
115.     Lokomotiva Rijeka → HR
116.     Olimpija Dubrovnik → HR
117.     Levski Velikotŭrnovska → BG
118.     LFKA Lielvārde → LV
119.     IK Zvaigznes → LV
120.     Club Deportivo Zamora Chinchipe → EC
121.     OFK Kosovo-Pomoravlje → RS
122.     IZK Taounate → MA
123.     Pampers United → GB
124.     Sports Club Черкаська → UA
125.     Asociación Deportiva Nicoya → CR
126.     CF Sacaba → BO
127.     AS FC Віцебск → BY
128.     Beitar El´ad → IL
Generel information & Regler
01.  España → 10 Hold
02.  România → 8 Hold
03.  Italia → 7 Hold
04.  Argentina → 7 Hold
05.  Portugal → 5 Hold
06.  Polska → 4 Hold
07.  Venezuela → 3 Hold
08.  Danmark → 3 Hold
09.  Perú → 3 Hold
10.  België → 4 Hold
11.  México → 3 Hold
12.  Schweiz → 2 Hold
13.  Rossiya → 3 Hold
14.  Brasil → 3 Hold
15.  Österreich → 3 Hold
16.  Chile → 4 Hold
17.  Deutschland → 4 Hold
18.  Uruguay → 2 Hold
19.  Česká republika → 2 Hold
20.  Suomi → 2 Hold
21.  France → 4 Hold
22.  USA → 2 Hold
23.  Colombia → 3 Hold
24.  Hellas → 2 Hold
25.  Global PRO → 2 Hold
26.  Magyarország → 3 Hold
27.  Nederland → 2 Hold
28.  Paraguay → 2 Hold
29.  Norge → 1 Hold
30.  Slovenija → 3 Hold
31.  Lietuva → 2 Hold
32.  Moldova → 1 Hold
33.  Sverige → 1 Hold
34.  China → 2 Hold
35.  Ireland → 1 Hold
36.  Türkiye → 1 Hold
37.  Hrvatska → 2 Hold
38.  Bulgaria → 1 Hold
39.  Latvija → 2 Hold
40.  Ecuador → 1 Hold
41.  Srbija → 1 Hold
42.  Al-Maghrib → 1 Hold
43.  England → 1 Hold
44.  Ukraina → 1 Hold
45.  Costa Rica → 1 Hold
46.  Bolivia → 1 Hold
47.  Belarus → 1 Hold
48.  Israel → 1 Hold

Plads nr.1:
- 1º valg: National mester.

Plads nr.2:
- 1º valg: Landspokalenvinder.
- 2º valg: Landspokal runner-up.
- 3º valg: Holdet der slutter som nummer 2 i Højeste division.

Plads nr.3:
- 1º valg: Holdet der slutter som nummer 2 i Højeste division.
- 2º valg: Holdet der slutter som nummer 3 i Højeste division.
- 3º valg: Holdet der slutter som nummer 4 i Højeste division.

Plads nr.4:
- 1º valg: Landspokal runner-up.
- 2º valg: Holdet der slutter som nummer 3 i Højeste division.
- 3º valg: Holdet der slutter som nummer 4 i Højeste division.
- 4º valg: Holdet der slutter som nummer 5 i Højeste division.

Plads nr.5:
- 1º valg: Holdet der slutter som nummer 3 i Højeste division.
- 2º valg: Holdet der slutter som nummer 4 i Højeste division.
- 3º valg: Holdet der slutter som nummer 5 i Højeste division.
- 4º valg: Holdet der slutter som nummer 6 i Højeste division.
- 5º valg: Holdet der slutter som nummer 7 i Højeste division.

Pladser og valg-orden, generelle regler:
Hvert land har lige nu et antal pladser baseret på antallet af brugere og divisioner. (I fremtiden vil der bliver lavet en anden type rangering). Hver plads bliver besat efter ovenstående tabel, der viser at hvis første valget allerede er kvalificeret eller hvis det er et bot-hold, går pladsen videre til næste valg i rækken, og så videre derned af, til alle landets pladser er besat.
Vinder af turneringen
Hold



giant taifuns





Torpedo de Chiquitistán





 
Tilbage

Op




 Hold: 16.464 · Online: 28
Vælg dit sprog →
Du er i US-DA 
 
 
ProFurgol.com ®
Fortrolighed - 0.585 - Juridiske spørgsmål