· Start → Turneringer: Turneringsdata ; Hjælp ;

Turneringsdata: International Champions PRO league
Navn :    International Champions PRO league
Til :    Seniorholdet
Start dato :    05-07-2019 16:00:00
Antallet af hold :    128
Runder :    13
Start hoved runde :    7
Grupper :    32

Vinder af turneringen



FC POLY TIMISOARA





FAPESA RACING TEAM



Grupper
GRUPPE 1
Holdnavn PTS F-A P W D L
 Kolopetinitsa 16 34 - 4 (+30) 6 5 1 0
 MIKI FC 1969 13 38 - 10 (+28) 6 4 1 1
 tifon de munro 6 10 - 38 (-28) 6 2 0 4
 Maximum 0 0 - 30 (-30) 6 0 0 6
GRUPPE 2
Holdnavn PTS F-A P W D L
 AQUAE FLAVIAE 16 17 - 0 (+17) 6 5 1 0
 Schinkelkade 13 31 - 19 (+12) 6 4 1 1
 A.C. Lake Baikal 3 14 - 24 (-10) 6 1 0 5
 Evangelista S.C. 3 12 - 31 (-19) 6 1 0 5
GRUPPE 3
Holdnavn PTS F-A P W D L
 Xanthi FC 13 42 - 23 (+19) 6 4 1 1
 Cromos prá Troca 12 29 - 21 (+8) 6 4 0 2
 F.C. AMIC 10 41 - 27 (+14) 6 3 1 2
 Shirma 0 16 - 57 (-41) 6 0 0 6
GRUPPE 4
Holdnavn PTS F-A P W D L
 AC Milan 1899 16 32 - 3 (+29) 6 5 1 0
 Freitagplan 13 41 - 14 (+27) 6 4 1 1
 Texas 4 9 - 34 (-25) 6 1 1 4
 Aliaga FC 1 7 - 38 (-31) 6 0 1 5
GRUPPE 5
Holdnavn PTS F-A P W D L
 Galatasaray 12 33 - 19 (+14) 6 4 0 2
 WPM Hustlers 12 33 - 21 (+12) 6 4 0 2
 FC Christkindl 12 31 - 27 (+4) 6 4 0 2
 Jászberényi Lehel... 0 9 - 39 (-30) 6 0 0 6
GRUPPE 6
Holdnavn PTS F-A P W D L
 Independiente Santa fe 15 31 - 19 (+12) 6 5 0 1
 Drusti 9 21 - 18 (+3) 6 3 0 3
 FC Vinc 9 23 - 23 (0) 6 3 0 3
 zwaagwesteinde 3 8 - 23 (-15) 6 1 0 5
GRUPPE 7
Holdnavn PTS F-A P W D L
 Adriatica 18 64 - 17 (+47) 6 6 0 0
 Baile Atha Cliath 12 43 - 24 (+19) 6 4 0 2
 IK Zvaigznes 3 15 - 44 (-29) 6 1 0 5
 BUCARAMANGA FC. 3 13 - 50 (-37) 6 1 0 5
GRUPPE 8
Holdnavn PTS F-A P W D L
 Millonarios F.C.R. 15 57 - 23 (+34) 6 5 0 1
 SW Harelbeke 12 40 - 23 (+17) 6 4 0 2
 Phenomen 6 25 - 46 (-21) 6 2 0 4
 chinarro´s club 3 21 - 51 (-30) 6 1 0 5
GRUPPE 9
Holdnavn PTS F-A P W D L
 Boneco F. C. 15 54 - 21 (+33) 6 5 0 1
 P.F.C. LA RÚA 15 33 - 13 (+20) 6 5 0 1
 NK Species 4 16 - 39 (-23) 6 1 1 4
 The Margarita FC 1 16 - 46 (-30) 6 0 1 5
GRUPPE 10
Holdnavn PTS F-A P W D L
 Bierpower 12 40 - 20 (+20) 6 4 0 2
 Blue Lions 12 38 - 21 (+17) 6 4 0 2
 C.D. Tenerife 6 27 - 33 (-6) 6 2 0 4
 TSV Spalt 6 18 - 49 (-31) 6 2 0 4
GRUPPE 11
Holdnavn PTS F-A P W D L
 Tigres.F.C 18 59 - 4 (+55) 6 6 0 0
 KILLERS F.C 12 44 - 23 (+21) 6 4 0 2
 英俊潇洒一表人才 6 13 - 51 (-38) 6 2 0 4
 Šumbar team 0 8 - 46 (-38) 6 0 0 6
GRUPPE 12
Holdnavn PTS F-A P W D L
 goleadores 15 40 - 9 (+31) 6 5 0 1
 Fc Bělidla 9 20 - 26 (-6) 6 3 0 3
 Tufoil FC 6 27 - 39 (-12) 6 2 0 4
 the Jennys 6 24 - 37 (-13) 6 2 0 4
GRUPPE 13
Holdnavn PTS F-A P W D L
 Jnvorio F.c. 18 50 - 10 (+40) 6 6 0 0
 Junior Dinosaurs 9 41 - 39 (+2) 6 3 0 3
 King David 9 29 - 31 (-2) 6 3 0 3
 Los rayos 0 20 - 60 (-40) 6 0 0 6
GRUPPE 14
Holdnavn PTS F-A P W D L
 FAPESA RACING TEAM 16 21 - 4 (+17) 6 5 1 0
 Colo-Colo 10 23 - 15 (+8) 6 3 1 2
 Les ARAVIS 6 10 - 19 (-9) 6 2 0 4
 FK Žalgiris 3 14 - 30 (-16) 6 1 0 5
GRUPPE 15
Holdnavn PTS F-A P W D L
 fc stadlkirchen 16 29 - 7 (+22) 6 5 1 0
 Supercampeones 10 19 - 20 (-1) 6 3 1 2
 Anillos de Oro 9 35 - 35 (0) 6 3 0 3
 BJD Panthers 0 11 - 32 (-21) 6 0 0 6
GRUPPE 16
Holdnavn PTS F-A P W D L
 EL FRONTON 13 25 - 15 (+10) 6 4 1 1
 FC POLY TIMISOARA 11 18 - 9 (+9) 6 3 2 1
 Pampers United 10 35 - 14 (+21) 6 3 1 2
 Šumari 0 4 - 44 (-40) 6 0 0 6
GRUPPE 17
Holdnavn PTS F-A P W D L
 Juventud Antoniana 15 36 - 9 (+27) 6 5 0 1
 nyampa-zampa 15 35 - 14 (+21) 6 5 0 1
 Balkis 3 14 - 37 (-23) 6 1 0 5
 Guadalajara 3 18 - 43 (-25) 6 1 0 5
GRUPPE 18
Holdnavn PTS F-A P W D L
 comeon 15 37 - 14 (+23) 6 5 0 1
 C.D. GESVER 13 25 - 19 (+6) 6 4 1 1
 Choricuas 7 7 - 16 (-9) 6 2 1 3
 harcosok63 0 9 - 29 (-20) 6 0 0 6
GRUPPE 19
Holdnavn PTS F-A P W D L
 Nakhon Si Thammarat 18 37 - 10 (+27) 6 6 0 0
 pinkipoje 12 23 - 13 (+10) 6 4 0 2
 New York Leopards 3 16 - 32 (-16) 6 1 0 5
 Defensor Lima 3 7 - 28 (-21) 6 1 0 5
GRUPPE 20
Holdnavn PTS F-A P W D L
 Nazaret 18 44 - 3 (+41) 6 6 0 0
 Torpedo Epsilon 12 30 - 26 (+4) 6 4 0 2
 WP Olkankolkka 6 24 - 33 (-9) 6 2 0 4
 Flamengo 0 0 - 36 (-36) 6 0 0 6
GRUPPE 21
Holdnavn PTS F-A P W D L
 Struer F.C. 18 41 - 4 (+37) 6 6 0 0
 Stroelers 12 33 - 15 (+18) 6 4 0 2
 CimediRapaUTD 6 17 - 20 (-3) 6 2 0 4
 left united 0 1 - 53 (-52) 6 0 0 6
GRUPPE 22
Holdnavn PTS F-A P W D L
 Peon Ocho F.C 18 47 - 10 (+37) 6 6 0 0
 Energia 12 15 - 20 (-5) 6 4 0 2
 A.S.Fidanken 6 19 - 24 (-5) 6 2 0 4
 Liberia 0 16 - 43 (-27) 6 0 0 6
GRUPPE 23
Holdnavn PTS F-A P W D L
 Noeliuka FC 13 35 - 11 (+24) 6 4 1 1
 Os Maneta 12 36 - 22 (+14) 6 4 0 2
 Дынама Мiнск 10 27 - 21 (+6) 6 3 1 2
 Viola 65 Timisoara 0 9 - 53 (-44) 6 0 0 6
GRUPPE 24
Holdnavn PTS F-A P W D L
 nacional welcome 15 31 - 4 (+27) 6 5 0 1
 real sporting fiorentina 10 19 - 18 (+1) 6 3 1 2
 AGUILA Futbol Club 6 14 - 27 (-13) 6 2 0 4
 Black Stars 4 6 - 21 (-15) 6 1 1 4
GRUPPE 25
Holdnavn PTS F-A P W D L
 R.C. PHENIX 16 41 - 2 (+39) 6 5 1 0
 WINNER`S DUBAI Club 7 20 - 16 (+4) 6 2 1 3
 Albirroja 6 14 - 27 (-13) 6 2 0 4
 CARABOBO FC 6 18 - 48 (-30) 6 2 0 4
GRUPPE 26
Holdnavn PTS F-A P W D L
 ESSEF 18 45 - 18 (+27) 6 6 0 0
 Shahter 12 40 - 27 (+13) 6 4 0 2
 Ustronie 6 32 - 39 (-7) 6 2 0 4
 Waas United 0 18 - 51 (-33) 6 0 0 6
GRUPPE 27
Holdnavn PTS F-A P W D L
 DANFC 15 32 - 8 (+24) 6 5 0 1
 FC Afalina 15 37 - 17 (+20) 6 5 0 1
 Hooligans United 6 16 - 30 (-14) 6 2 0 4
 Top Notch Football 0 0 - 30 (-30) 6 0 0 6
GRUPPE 28
Holdnavn PTS F-A P W D L
 Charrua 15 57 - 19 (+38) 6 5 0 1
 AIK 12 39 - 31 (+8) 6 4 0 2
 Beitar FC 9 31 - 42 (-11) 6 3 0 3
 Vienuolika 0 17 - 52 (-35) 6 0 0 6
GRUPPE 29
Holdnavn PTS F-A P W D L
 rojolocura 18 29 - 3 (+26) 6 6 0 0
 Motociclettababbeo 12 33 - 9 (+24) 6 4 0 2
 FC Vyborg 6 17 - 27 (-10) 6 2 0 4
 筋肉神殿 0 8 - 48 (-40) 6 0 0 6
GRUPPE 30
Holdnavn PTS F-A P W D L
 giant taifuns 16 18 - 0 (+18) 6 5 1 0
 Sion 10 28 - 28 (0) 6 3 1 2
 Maczugi Krosno 6 27 - 23 (+4) 6 2 0 4
 Untura in Damigeana 3 12 - 34 (-22) 6 1 0 5
GRUPPE 31
Holdnavn PTS F-A P W D L
 F.C. Infinito 16 48 - 19 (+29) 6 5 1 0
 Crossing de Schaerbeek . 10 33 - 29 (+4) 6 3 1 2
 Los Chullas de Castilla 9 37 - 28 (+9) 6 3 0 3
 Boca Juniors. 0 16 - 58 (-42) 6 0 0 6
GRUPPE 32
Holdnavn PTS F-A P W D L
 Heroes FC 18 25 - 0 (+25) 6 6 0 0
 Rompe Cocos 9 32 - 16 (+16) 6 3 0 3
 Os Pilas F.C. 9 19 - 21 (-2) 6 3 0 3
 Le Havre AC 0 1 - 40 (-39) 6 0 0 6


Kampe
Runde 1
MIKI FC 1969 - Kolopetinitsa 4 - 6 Maximum - tifon de munro 0 - 1
AQUAE FLAVIAE - Schinkelkade 5 - 0 A.C. Lake Baikal - Evangelista S.C. 7 - 2
F.C. AMIC - Cromos prá Troca 5 - 7 Xanthi FC - Shirma 10 - 2
Freitagplan - Aliaga FC 12 - 2 AC Milan 1899 - Texas 8 - 1
WPM Hustlers - FC Christkindl 9 - 0 Jászberényi Lehel... - Galatasaray 0 - 5
Independiente Santa fe - Drusti 3 - 0 FC Vinc - zwaagwesteinde 3 - 1
Baile Atha Cliath - Adriatica 5 - 9 IK Zvaigznes - BUCARAMANGA FC. 5 - 0
chinarro´s club - SW Harelbeke 2 - 12 Millonarios F.C.R. - Phenomen 12 - 2
P.F.C. LA RÚA - Boneco F. C. 12 - 2 The Margarita FC - NK Species 6 - 6
Bierpower - C.D. Tenerife 8 - 4 Blue Lions - TSV Spalt 13 - 2
Tigres.F.C - KILLERS F.C 12 - 1 Šumbar team - 英俊潇洒一表人才 5 - 6
goleadores - the Jennys 7 - 0 Fc Bělidla - Tufoil FC 0 - 5
Jnvorio F.c. - Los rayos 12 - 2 Junior Dinosaurs - King David 13 - 2
Colo-Colo - Les ARAVIS 4 - 0 FAPESA RACING TEAM - FK Žalgiris 7 - 4
fc stadlkirchen - Supercampeones 5 - 0 BJD Panthers - Anillos de Oro 4 - 9
FC POLY TIMISOARA - EL FRONTON 0 - 5 Pampers United - Šumari 9 - 0
Juventud Antoniana - nyampa-zampa 0 - 5 Guadalajara - Balkis 2 - 8
comeon - C.D. GESVER 11 - 1 Choricuas - harcosok63 4 - 2
pinkipoje - Nakhon Si Thammarat 0 - 1 Defensor Lima - New York Leopards 4 - 0
Nazaret - Torpedo Epsilon 4 - 0 WP Olkankolkka - Flamengo 4 - 0
Struer F.C. - CimediRapaUTD 6 - 0 Stroelers - left united 8 - 0
Peon Ocho F.C - A.S.Fidanken 6 - 0 Energia - Liberia 4 - 0
Noeliuka FC - Os Maneta 7 - 0 Дынама Мiнск - Viola 65 Timisoara 8 - 3
nacional welcome - real sporting fiorentina 0 - 4 AGUILA Futbol Club - Black Stars 8 - 1
R.C. PHENIX - WINNER`S DUBAI Club 3 - 0 CARABOBO FC - Albirroja 7 - 4
Ustronie - ESSEF 6 - 7 Waas United - Shahter 5 - 7
DANFC - Hooligans United 8 - 0 FC Afalina - Top Notch Football 5 - 0
Vienuolika - Charrua 2 - 9 Beitar FC - AIK 7 - 4
rojolocura - FC Vyborg 3 - 0 筋肉神殿 - Motociclettababbeo 0 - 10
Maczugi Krosno - giant taifuns 0 - 2 Untura in Damigeana - Sion 5 - 10
Crossing de Schaerbeek . - Los Chullas de Castilla 5 - 3 F.C. Infinito - Boca Juniors. 10 - 2
Heroes FC - Os Pilas F.C. 4 - 0 Rompe Cocos - Le Havre AC 14 - 1
Runde 2
tifon de munro - MIKI FC 1969 4 - 10 Kolopetinitsa - Maximum 7 - 0
Evangelista S.C. - AQUAE FLAVIAE 0 - 4 Schinkelkade - A.C. Lake Baikal 9 - 5
Shirma - F.C. AMIC 2 - 12 Cromos prá Troca - Xanthi FC 0 - 3
Texas - Freitagplan 3 - 9 Aliaga FC - AC Milan 1899 2 - 10
Galatasaray - WPM Hustlers 0 - 5 FC Christkindl - Jászberényi Lehel... 7 - 5
zwaagwesteinde - Independiente Santa fe 2 - 4 Drusti - FC Vinc 6 - 5
BUCARAMANGA FC. - Baile Atha Cliath 0 - 5 Adriatica - IK Zvaigznes 10 - 2
Phenomen - chinarro´s club 9 - 4 SW Harelbeke - Millonarios F.C.R. 8 - 5
NK Species - P.F.C. LA RÚA 0 - 3 Boneco F. C. - The Margarita FC 11 - 2
TSV Spalt - Bierpower 1 - 10 C.D. Tenerife - Blue Lions 2 - 10
英俊潇洒一表人才 - Tigres.F.C 2 - 11 KILLERS F.C - Šumbar team 10 - 1
Tufoil FC - goleadores 5 - 2 the Jennys - Fc Bělidla 0 - 4
King David - Jnvorio F.c. 0 - 3 Los rayos - Junior Dinosaurs 4 - 9
FK Žalgiris - Colo-Colo 5 - 4 Les ARAVIS - FAPESA RACING TEAM 0 - 3
Anillos de Oro - fc stadlkirchen 2 - 11 Supercampeones - BJD Panthers 2 - 0
Šumari - FC POLY TIMISOARA 4 - 7 EL FRONTON - Pampers United 10 - 3
Balkis - Juventud Antoniana 0 - 5 nyampa-zampa - Guadalajara 3 - 0
harcosok63 - comeon 2 - 7 C.D. GESVER - Choricuas 4 - 0
New York Leopards - pinkipoje 2 - 3 Nakhon Si Thammarat - Defensor Lima 10 - 0
Flamengo - Nazaret 0 - 9 Torpedo Epsilon - WP Olkankolkka 10 - 4
left united - Struer F.C. 0 - 9 CimediRapaUTD - Stroelers 0 - 4
Liberia - Peon Ocho F.C 3 - 10 A.S.Fidanken - Energia 0 - 3
Viola 65 Timisoara - Noeliuka FC 2 - 6 Os Maneta - Дынама Мiнск 2 - 1
Black Stars - nacional welcome 0 - 4 real sporting fiorentina - AGUILA Futbol Club 11 - 1
Albirroja - R.C. PHENIX 0 - 5 WINNER`S DUBAI Club - CARABOBO FC 10 - 1
Shahter - Ustronie 10 - 2 ESSEF - Waas United 11 - 4
Top Notch Football - DANFC 0 - 5 Hooligans United - FC Afalina 3 - 9
AIK - Vienuolika 8 - 4 Charrua - Beitar FC 13 - 2
Motociclettababbeo - rojolocura 0 - 2 FC Vyborg - 筋肉神殿 8 - 1
Sion - Maczugi Krosno 8 - 6 giant taifuns - Untura in Damigeana 4 - 0
Boca Juniors. - Crossing de Schaerbeek . 4 - 8 Los Chullas de Castilla - F.C. Infinito 4 - 7
Le Havre AC - Heroes FC 0 - 5 Os Pilas F.C. - Rompe Cocos 3 - 9
Runde 3
tifon de munro - Kolopetinitsa 0 - 13 Maximum - MIKI FC 1969 0 - 8
Evangelista S.C. - Schinkelkade 5 - 7 A.C. Lake Baikal - AQUAE FLAVIAE 0 - 3
Shirma - Cromos prá Troca 2 - 10 Xanthi FC - F.C. AMIC 6 - 9
Texas - Aliaga FC 2 - 0 AC Milan 1899 - Freitagplan 0 - 0
Galatasaray - FC Christkindl 12 - 2 Jászberényi Lehel... - WPM Hustlers 2 - 8
zwaagwesteinde - Drusti 1 - 0 FC Vinc - Independiente Santa fe 4 - 7
BUCARAMANGA FC. - Adriatica 2 - 12 IK Zvaigznes - Baile Atha Cliath 2 - 7
Phenomen - SW Harelbeke 0 - 4 Millonarios F.C.R. - chinarro´s club 8 - 6
NK Species - Boneco F. C. 0 - 8 The Margarita FC - P.F.C. LA RÚA 0 - 5
TSV Spalt - C.D. Tenerife 6 - 4 Blue Lions - Bierpower 4 - 2
英俊潇洒一表人才 - KILLERS F.C 2 - 13 Šumbar team - Tigres.F.C 1 - 10
Tufoil FC - the Jennys 6 - 7 Fc Bělidla - goleadores 0 - 8
King David - Los rayos 10 - 5 Junior Dinosaurs - Jnvorio F.c. 2 - 10
FK Žalgiris - Les ARAVIS 0 - 4 FAPESA RACING TEAM - Colo-Colo 1 - 0
Anillos de Oro - Supercampeones 11 - 2 BJD Panthers - fc stadlkirchen 0 - 1
Šumari - EL FRONTON 0 - 9 Pampers United - FC POLY TIMISOARA 0 - 4
Balkis - nyampa-zampa 4 - 10 Guadalajara - Juventud Antoniana 0 - 9
harcosok63 - C.D. GESVER 1 - 8 Choricuas - comeon 0 - 3
New York Leopards - Nakhon Si Thammarat 6 - 8 Defensor Lima - pinkipoje 0 - 6
Flamengo - Torpedo Epsilon 0 - 2 WP Olkankolkka - Nazaret 0 - 6
left united - CimediRapaUTD 0 - 8 Stroelers - Struer F.C. 0 - 9
Liberia - A.S.Fidanken 4 - 11 Energia - Peon Ocho F.C 0 - 9
Viola 65 Timisoara - Os Maneta 2 - 10 Дынама Мiнск - Noeliuka FC 0 - 0
Black Stars - real sporting fiorentina 0 - 4 AGUILA Futbol Club - nacional welcome 0 - 5
Albirroja - WINNER`S DUBAI Club 1 - 6 CARABOBO FC - R.C. PHENIX 0 - 13
Shahter - ESSEF 0 - 5 Waas United - Ustronie 3 - 10
Top Notch Football - Hooligans United 0 - 5 FC Afalina - DANFC 0 - 7
AIK - Charrua 9 - 4 Beitar FC - Vienuolika 9 - 4
Motociclettababbeo - FC Vyborg 9 - 4 筋肉神殿 - rojolocura 2 - 7
Sion - giant taifuns 0 - 0 Untura in Damigeana - Maczugi Krosno 0 - 5
Boca Juniors. - Los Chullas de Castilla 4 - 10 F.C. Infinito - Crossing de Schaerbeek . 5 - 0
Le Havre AC - Os Pilas F.C. 0 - 8 Rompe Cocos - Heroes FC 0 - 2
Runde 4
Kolopetinitsa - MIKI FC 1969 0 - 0 tifon de munro - Maximum 5 - 0
Schinkelkade - AQUAE FLAVIAE 0 - 0 Evangelista S.C. - A.C. Lake Baikal 3 - 0
Cromos prá Troca - F.C. AMIC 1 - 0 Shirma - Xanthi FC 3 - 8
Aliaga FC - Freitagplan 2 - 12 Texas - AC Milan 1899 0 - 8
FC Christkindl - WPM Hustlers 12 - 1 Galatasaray - Jászberényi Lehel... 9 - 2
Drusti - Independiente Santa fe 9 - 3 zwaagwesteinde - FC Vinc 0 - 5
Adriatica - Baile Atha Cliath 9 - 3 BUCARAMANGA FC. - IK Zvaigznes 7 - 1
SW Harelbeke - chinarro´s club 0 - 5 Phenomen - Millonarios F.C.R. 2 - 11
Boneco F. C. - P.F.C. LA RÚA 10 - 3 NK Species - The Margarita FC 8 - 5
C.D. Tenerife - Bierpower 9 - 4 TSV Spalt - Blue Lions 2 - 11
KILLERS F.C - Tigres.F.C 0 - 6 英俊潇洒一表人才 - Šumbar team 2 - 0
the Jennys - goleadores 2 - 9 Tufoil FC - Fc Bělidla 5 - 9
Los rayos - Jnvorio F.c. 3 - 11 King David - Junior Dinosaurs 9 - 4
Les ARAVIS - Colo-Colo 4 - 8 FK Žalgiris - FAPESA RACING TEAM 0 - 6
Supercampeones - fc stadlkirchen 0 - 0 Anillos de Oro - BJD Panthers 9 - 2
EL FRONTON - FC POLY TIMISOARA 0 - 0 Šumari - Pampers United 0 - 11
nyampa-zampa - Juventud Antoniana 3 - 5 Balkis - Guadalajara 2 - 10
C.D. GESVER - comeon 8 - 5 harcosok63 - Choricuas 0 - 2
Nakhon Si Thammarat - pinkipoje 5 - 2 New York Leopards - Defensor Lima 4 - 0
Torpedo Epsilon - Nazaret 1 - 12 Flamengo - WP Olkankolkka 0 - 8
CimediRapaUTD - Struer F.C. 0 - 1 left united - Stroelers 1 - 8
A.S.Fidanken - Peon Ocho F.C 0 - 4 Liberia - Energia 0 - 3
Os Maneta - Noeliuka FC 9 - 3 Viola 65 Timisoara - Дынама Мiнск 2 - 9
real sporting fiorentina - nacional welcome 0 - 12 Black Stars - AGUILA Futbol Club 5 - 0
WINNER`S DUBAI Club - R.C. PHENIX 0 - 0 Albirroja - CARABOBO FC 6 - 0
ESSEF - Ustronie 7 - 4 Shahter - Waas United 11 - 2
Hooligans United - DANFC 0 - 3 Top Notch Football - FC Afalina 0 - 5
Charrua - Vienuolika 10 - 2 AIK - Beitar FC 7 - 4
FC Vyborg - rojolocura 0 - 6 Motociclettababbeo - 筋肉神殿 9 - 1
giant taifuns - Maczugi Krosno 1 - 0 Sion - Untura in Damigeana 5 - 0
Los Chullas de Castilla - Crossing de Schaerbeek . 6 - 4 Boca Juniors. - F.C. Infinito 2 - 11
Os Pilas F.C. - Heroes FC 0 - 4 Le Havre AC - Rompe Cocos 0 - 5
Runde 5
MIKI FC 1969 - tifon de munro 9 - 0 Maximum - Kolopetinitsa 0 - 2
AQUAE FLAVIAE - Evangelista S.C. 4 - 0 A.C. Lake Baikal - Schinkelkade 2 - 6
F.C. AMIC - Shirma 8 - 4 Xanthi FC - Cromos prá Troca 8 - 2
Freitagplan - Texas 8 - 2 AC Milan 1899 - Aliaga FC 1 - 0
WPM Hustlers - Galatasaray 5 - 7 Jászberényi Lehel... - FC Christkindl 0 - 5
Independiente Santa fe - zwaagwesteinde 9 - 4 FC Vinc - Drusti 6 - 4
Baile Atha Cliath - BUCARAMANGA FC. 14 - 2 IK Zvaigznes - Adriatica 3 - 11
chinarro´s club - Phenomen 3 - 10 Millonarios F.C.R. - SW Harelbeke 9 - 4
P.F.C. LA RÚA - NK Species 6 - 0 The Margarita FC - Boneco F. C. 2 - 12
Bierpower - TSV Spalt 11 - 2 Blue Lions - C.D. Tenerife 0 - 8
Tigres.F.C - 英俊潇洒一表人才 11 - 0 Šumbar team - KILLERS F.C 1 - 9
goleadores - Tufoil FC 11 - 2 Fc Bělidla - the Jennys 7 - 5
Jnvorio F.c. - King David 4 - 0 Junior Dinosaurs - Los rayos 10 - 4
Colo-Colo - FK Žalgiris 7 - 5 FAPESA RACING TEAM - Les ARAVIS 4 - 0
fc stadlkirchen - Anillos de Oro 5 - 0 BJD Panthers - Supercampeones 0 - 4
FC POLY TIMISOARA - Šumari 7 - 0 Pampers United - EL FRONTON 12 - 0
Juventud Antoniana - Balkis 5 - 0 Guadalajara - nyampa-zampa 5 - 9
comeon - harcosok63 4 - 2 Choricuas - C.D. GESVER 0 - 0
pinkipoje - New York Leopards 6 - 3 Defensor Lima - Nakhon Si Thammarat 1 - 2
Nazaret - Flamengo 4 - 0 WP Olkankolkka - Torpedo Epsilon 6 - 8
Struer F.C. - left united 11 - 0 Stroelers - CimediRapaUTD 9 - 0
Peon Ocho F.C - Liberia 7 - 5 Energia - A.S.Fidanken 3 - 0
Noeliuka FC - Viola 65 Timisoara 9 - 0 Дынама Мiнск - Os Maneta 9 - 4
nacional welcome - Black Stars 5 - 0 AGUILA Futbol Club - real sporting fiorentina 5 - 0
R.C. PHENIX - Albirroja 9 - 0 CARABOBO FC - WINNER`S DUBAI Club 8 - 4
Ustronie - Shahter 2 - 8 Waas United - ESSEF 0 - 4
DANFC - Top Notch Football 5 - 0 FC Afalina - Hooligans United 10 - 3
Vienuolika - AIK 2 - 8 Beitar FC - Charrua 1 - 11
rojolocura - Motociclettababbeo 2 - 0 筋肉神殿 - FC Vyborg 3 - 5
Maczugi Krosno - Sion 11 - 5 Untura in Damigeana - giant taifuns 0 - 5
Crossing de Schaerbeek . - Boca Juniors. 9 - 4 F.C. Infinito - Los Chullas de Castilla 8 - 4
Heroes FC - Le Havre AC 5 - 0 Rompe Cocos - Os Pilas F.C. 4 - 5
Runde 6
Kolopetinitsa - tifon de munro 6 - 0 MIKI FC 1969 - Maximum 7 - 0
Schinkelkade - Evangelista S.C. 9 - 2 AQUAE FLAVIAE - A.C. Lake Baikal 1 - 0
Cromos prá Troca - Shirma 9 - 3 F.C. AMIC - Xanthi FC 7 - 7
Aliaga FC - Texas 1 - 1 Freitagplan - AC Milan 1899 0 - 5
FC Christkindl - Galatasaray 5 - 0 WPM Hustlers - Jászberényi Lehel... 5 - 0
Drusti - zwaagwesteinde 2 - 0 Independiente Santa fe - FC Vinc 5 - 0
Adriatica - BUCARAMANGA FC. 13 - 2 Baile Atha Cliath - IK Zvaigznes 9 - 2
SW Harelbeke - Phenomen 12 - 2 chinarro´s club - Millonarios F.C.R. 1 - 12
Boneco F. C. - NK Species 11 - 2 P.F.C. LA RÚA - The Margarita FC 4 - 1
C.D. Tenerife - TSV Spalt 0 - 5 Bierpower - Blue Lions 5 - 0
KILLERS F.C - 英俊潇洒一表人才 11 - 1 Tigres.F.C - Šumbar team 9 - 0
the Jennys - Tufoil FC 10 - 4 goleadores - Fc Bělidla 3 - 0
Los rayos - King David 2 - 8 Jnvorio F.c. - Junior Dinosaurs 10 - 3
Les ARAVIS - FK Žalgiris 2 - 0 Colo-Colo - FAPESA RACING TEAM 0 - 0
Supercampeones - Anillos de Oro 11 - 4 fc stadlkirchen - BJD Panthers 7 - 5
EL FRONTON - Šumari 1 - 0 FC POLY TIMISOARA - Pampers United 0 - 0
nyampa-zampa - Balkis 5 - 0 Juventud Antoniana - Guadalajara 12 - 1
C.D. GESVER - harcosok63 4 - 2 comeon - Choricuas 7 - 1
Nakhon Si Thammarat - New York Leopards 11 - 1 pinkipoje - Defensor Lima 6 - 2
Torpedo Epsilon - Flamengo 9 - 0 Nazaret - WP Olkankolkka 9 - 2
CimediRapaUTD - left united 9 - 0 Struer F.C. - Stroelers 5 - 4
A.S.Fidanken - Liberia 8 - 4 Peon Ocho F.C - Energia 11 - 2
Os Maneta - Viola 65 Timisoara 11 - 0 Noeliuka FC - Дынама Мiнск 10 - 0
real sporting fiorentina - Black Stars 0 - 0 nacional welcome - AGUILA Futbol Club 5 - 0
WINNER`S DUBAI Club - Albirroja 0 - 3 R.C. PHENIX - CARABOBO FC 11 - 2
ESSEF - Shahter 11 - 4 Ustronie - Waas United 8 - 4
Hooligans United - Top Notch Football 5 - 0 DANFC - FC Afalina 4 - 8
Charrua - AIK 10 - 3 Vienuolika - Beitar FC 3 - 8
FC Vyborg - Motociclettababbeo 0 - 5 rojolocura - 筋肉神殿 9 - 1
giant taifuns - Sion 6 - 0 Maczugi Krosno - Untura in Damigeana 5 - 7
Los Chullas de Castilla - Boca Juniors. 10 - 0 Crossing de Schaerbeek . - F.C. Infinito 7 - 7
Os Pilas F.C. - Le Havre AC 3 - 0 Heroes FC - Rompe Cocos 5 - 0


Topscorere
Position Spiller Hold Mål
  León Gamboa   Millonarios F.C.R. 30


Knald eller fald kampe: 6 Runder
32-delsfinale

32.1 Kolopetinitsa
11 - 1
Schinkelkade

32.2 Xanthi FC
8 - 6
Freitagplan

32.3 Galatasaray
9 - 4
Drusti

32.4 Adriatica
10 - 5
SW Harelbeke

32.5 Boneco F. C.
2 - 8
Blue Lions

32.6 Tigres.F.C
12 - 0
Fc Bělidla

32.7 Jnvorio F.c.
0 - 1
Colo-Colo

32.8 fc stadlkirchen
0 - 4
FC POLY TIMISOARA

32.9 Juventud Antoniana
9 - 5
C.D. GESVER

32.10 Nakhon Si Thammarat
9 - 4
Torpedo Epsilon

32.11 Struer F.C.
5 - 9
Energia

32.12 Noeliuka FC
2 - 8
real sporting fiorentina

32.13 R.C. PHENIX
11 - 3
Shahter

32.14 DANFC
8 - 2
AIK

32.15 rojolocura
9 - 0
Sion

32.16 F.C. Infinito
12 - 2
Rompe Cocos

32.17 AQUAE FLAVIAE
2 - 0
MIKI FC 1969

32.18 AC Milan 1899
0 - 0
Cromos prá Troca

32.19 Independiente Santa fe
3 - 0
WPM Hustlers

32.20 Millonarios F.C.R.
5 - 8
Baile Atha Cliath

32.21 Bierpower
0 - 3
P.F.C. LA RÚA

32.22 goleadores
2 - 8
KILLERS F.C

32.23 FAPESA RACING TEAM
4 - 0
Junior Dinosaurs

32.24 EL FRONTON
9 - 4
Supercampeones

32.25 comeon
0 - 1
nyampa-zampa

32.26 Nazaret
9 - 2
pinkipoje

32.27 Peon Ocho F.C
4 - 0
Stroelers

32.28 nacional welcome
0 - 4
Os Maneta

32.29 ESSEF
3 - 9
WINNER`S DUBAI Club

32.30 Charrua
0 - 1
FC Afalina

32.31 giant taifuns
1 - 0
Motociclettababbeo

32.32 Heroes FC
2 - 9
Crossing de Schaerbeek .

16-dels finale

16.1 Kolopetinitsa
11 - 3
Xanthi FC

16.2 Galatasaray
0 - 5
Adriatica

16.3 Blue Lions
0 - 6
Tigres.F.C

16.4 Colo-Colo
0 - 0
FC POLY TIMISOARA

16.5 Juventud Antoniana
10 - 1
Nakhon Si Thammarat

16.6 Energia
2 - 11
real sporting fiorentina

16.7 R.C. PHENIX
10 - 4
DANFC

16.8 rojolocura
1 - 9
F.C. Infinito

16.9 AQUAE FLAVIAE
0 - 0
AC Milan 1899

16.10 Independiente Santa fe
7 - 3
Baile Atha Cliath

16.11 P.F.C. LA RÚA
5 - 3
KILLERS F.C

16.12 FAPESA RACING TEAM
0 - 0
EL FRONTON

16.13 nyampa-zampa
0 - 0
Nazaret

16.14 Peon Ocho F.C
0 - 0
Os Maneta

16.15 WINNER`S DUBAI Club
9 - 5
FC Afalina

16.16 giant taifuns
3 - 4
Crossing de Schaerbeek .

8.-dels finaler

8.1 Kolopetinitsa
2 - 3
Adriatica

8.2 Tigres.F.C
0 - 0
FC POLY TIMISOARA

8.3 Juventud Antoniana
9 - 0
real sporting fiorentina

8.4 R.C. PHENIX
2 - 1
F.C. Infinito

8.5 AQUAE FLAVIAE
9 - 1
Independiente Santa fe

8.6 P.F.C. LA RÚA
0 - 0
FAPESA RACING TEAM

8.7 Nazaret
5 - 8
Peon Ocho F.C

8.8 WINNER`S DUBAI Club
5 - 8
Crossing de Schaerbeek .

Kvartfinaler

4.1 Adriatica
0 - 1
FC POLY TIMISOARA

4.2 Juventud Antoniana
11 - 4
R.C. PHENIX

4.3 AQUAE FLAVIAE
6 - 7
FAPESA RACING TEAM

4.4 Peon Ocho F.C
10 - 2
Crossing de Schaerbeek .

Semifinale

2.1 FC POLY TIMISOARA
0 - 0
Juventud Antoniana

2.2 FAPESA RACING TEAM
1 - 0
Peon Ocho F.C

Finale

1.1 FC POLY TIMISOARA
0 - 0
FAPESA RACING TEAM



Liste over bekræftede
1.     real sporting fiorentina → ES
2.     Nazaret → ES
3.     KILLERS F.C → ES
4.     Anillos de Oro → ES
5.     C.D. GESVER → ES
6.     nyampa-zampa → ES
7.     P.F.C. LA RÚA → ES
8.     chinarro´s club → ES
9.     Noeliuka FC → ES
10.     C.D. Tenerife → ES
11.     Blue Lions → RO
12.     AC Milan 1899 → RO
13.     FC POLY TIMISOARA → RO
14.     Untura in Damigeana → RO
15.     DANFC → RO
16.     F.C. AMIC → RO
17.     LPS Zimnicea → RO
18.     Viola 65 Timisoara → RO
19.     Jnvorio F.c. → IT
20.     A.S.Fidanken → IT
21.     F.C. Infinito → IT
22.     MIKI FC 1969 → IT
23.     Motociclettababbeo → IT
24.     CimediRapaUTD → IT
25.     A.C. Lake Baikal → IT
26.     rojolocura → AR
27.     Juventud Antoniana → AR
28.     EL FRONTON → AR
29.     Boneco F. C. → AR
30.     SPORTMAN FUTBOL CLUB → AR
31.     Boca Juniors. → AR
32.     Unión de La Plata → AR
33.     AQUAE FLAVIAE → PT
34.     Top Notch Football → PT
35.     Cromos prá Troca → PT
36.     Sporting Clube de Cantanhede → PT
37.     Os Pilas F.C. → PT
38.     Maczugi Krosno → PL
39.     Ustronie → PL
40.     pinkipoje → PL
41.     Phenomen → PL
42.     Struer F.C. → DK
43.     Tufoil FC → DK
44.     comeon → DK
45.     Stroelers → BE
46.     Crossing de Schaerbeek . → BE
47.     SW Harelbeke → BE
48.     Waas United → BE
49.     Tigres.F.C → UY
50.     nacional welcome → UY
51.     Rompe Cocos → UY
52.     Charrua → BR
53.     Futebol Clube Curitiba → BR
54.     Os Maneta → BR
55.     goleadores → PE
56.     Olympique Lima → PE
57.     Club Sportivo Madre de Dios → PE
58.     Peon Ocho F.C → CL
59.     Colo-Colo → CL
60.     Provincial Biobío → CL
61.     Choricuas → CL
62.     CARABOBO FC → VE
63.     Evangelista S.C. → VE
64.     The Margarita FC → VE
65.     FC Honka → FI
66.     WP Olkankolkka → FI
67.     Millonarios F.C.R. → MX
68.     FAPESA RACING TEAM → MX
69.     Guadalajara → MX
70.     WPM Hustlers → CH
71.     Bierpower → CH
72.     Fc Bělidla → CZ
73.     FC Vinc → CZ
74.     Maximum → RU
75.     FC Vyborg → RU
76.     Energia → RU
77.     Los rayos → PY
78.     Albirroja → PY
79.     Hooligans United → PY
80.     FC Christkindl → AT
81.     giant taifuns → AT
82.     fc stadlkirchen → AT
83.     Kolopetinitsa → GR
84.     Xanthi FC → GR
85.     R.C. PHENIX → FR
86.     AS Lorient → FR
87.     Les ARAVIS → FR
88.     Independiente Santa fe → CO
89.     BUCARAMANGA FC. → CO
90.     Supercampeones → CO
91.     Freitagplan → DE
92.     Baile Atha Cliath → DE
93.     Torpedo Epsilon → DE
94.     TSV Spalt → DE
95.     Fire Idaho → US
96.     Revolution Florida → US
97.     U.D. Finlandia → EURO
98.     RSCA Colombelgica → EURO
99.     Junior Dinosaurs → NO
100.     King David → SI
101.     NK Puconci → SI
102.     NK Species → SI
103.     Šumari → HR
104.     Šumbar team → HR
105.     zwaagwesteinde → NL
106.     Schinkelkade → NL
107.     Neimenggu Horse → CN
108.     Anhui Huochetou → CN
109.     Vienuolika → LT
110.     LFLS Jurbarkas → LT
111.     Adriatica → MD
112.     Levski Velikotŭrnovska → BG
113.     AIK → SE
114.     Pampers United → GB
115.     Los Chullas de Castilla → EC
116.     Drusti → LV
117.     IK Zvaigznes → LV
118.     SK Denizli → TR
119.     harcosok63 → HU
120.     Jászberényi Lehel 1906 FC → HU
121.     Rayo de Pando → BO
122.     BJD Panthers → IE
123.     IZK Taounate → MA
124.     Shahter → UA
125.     Athletic de Acosta → CR
126.     Spartak Severno-Banat → RS
127.     SKA Магілёў → BY
128.     Beitar FC → IL
Generel information & Regler
01.  España → 10 Hold
02.  România → 8 Hold
03.  Italia → 7 Hold
04.  Argentina → 7 Hold
05.  Portugal → 5 Hold
06.  Polska → 4 Hold
07.  Danmark → 3 Hold
08.  België → 4 Hold
09.  Uruguay → 3 Hold
10.  Brasil → 3 Hold
11.  Perú → 3 Hold
12.  Chile → 4 Hold
13.  Venezuela → 3 Hold
14.  Suomi → 2 Hold
15.  México → 3 Hold
16.  Schweiz → 2 Hold
17.  Česká republika → 2 Hold
18.  Rossiya → 3 Hold
19.  Paraguay → 3 Hold
20.  Österreich → 3 Hold
21.  Hellas → 2 Hold
22.  France → 3 Hold
23.  Colombia → 3 Hold
24.  Deutschland → 4 Hold
25.  USA → 2 Hold
26.  Global PRO → 2 Hold
27.  Norge → 1 Hold
28.  Slovenija → 3 Hold
29.  Hrvatska → 2 Hold
30.  Nederland → 2 Hold
31.  China → 2 Hold
32.  Lietuva → 2 Hold
33.  Moldova → 1 Hold
34.  Bulgaria → 1 Hold
35.  Sverige → 1 Hold
36.  England → 1 Hold
37.  Ecuador → 1 Hold
38.  Latvija → 2 Hold
39.  Türkiye → 1 Hold
40.  Magyarország → 2 Hold
41.  Bolivia → 1 Hold
42.  Ireland → 1 Hold
43.  Al-Maghrib → 1 Hold
44.  Ukraina → 1 Hold
45.  Costa Rica → 1 Hold
46.  Srbija → 1 Hold
47.  Belarus → 1 Hold
48.  Israel → 1 Hold

Plads nr.1:
- 1º valg: National mester.

Plads nr.2:
- 1º valg: Landspokalenvinder.
- 2º valg: Landspokal runner-up.
- 3º valg: Holdet der slutter som nummer 2 i Højeste division.

Plads nr.3:
- 1º valg: Holdet der slutter som nummer 2 i Højeste division.
- 2º valg: Holdet der slutter som nummer 3 i Højeste division.
- 3º valg: Holdet der slutter som nummer 4 i Højeste division.

Plads nr.4:
- 1º valg: Landspokal runner-up.
- 2º valg: Holdet der slutter som nummer 3 i Højeste division.
- 3º valg: Holdet der slutter som nummer 4 i Højeste division.
- 4º valg: Holdet der slutter som nummer 5 i Højeste division.

Plads nr.5:
- 1º valg: Holdet der slutter som nummer 3 i Højeste division.
- 2º valg: Holdet der slutter som nummer 4 i Højeste division.
- 3º valg: Holdet der slutter som nummer 5 i Højeste division.
- 4º valg: Holdet der slutter som nummer 6 i Højeste division.
- 5º valg: Holdet der slutter som nummer 7 i Højeste division.

Pladser og valg-orden, generelle regler:
Hvert land har lige nu et antal pladser baseret på antallet af brugere og divisioner. (I fremtiden vil der bliver lavet en anden type rangering). Hver plads bliver besat efter ovenstående tabel, der viser at hvis første valget allerede er kvalificeret eller hvis det er et bot-hold, går pladsen videre til næste valg i rækken, og så videre derned af, til alle landets pladser er besat.
Vinder af turneringen
Hold



FC POLY TIMISOARA





FAPESA RACING TEAM





 
Tilbage

Op




 Hold: 16.464 · Online: 24
Vælg dit sprog →
Du er i US-DA 
 
 
ProFurgol.com ®
Fortrolighed - 0.585 - Juridiske spørgsmål