· Start → Turneringer: Turneringsdata ; Hjælp ;

Turneringsdata: International Champions PRO league
Navn :    International Champions PRO league
Til :    Seniorholdet
Start dato :    07-02-2020 16:00:00
Antallet af hold :    128
Runder :    13
Start hoved runde :    7
Grupper :    32

Vinder af turneringen



FC POLY TIMISOARA





Torpedo de Chiquitistán



Grupper
GRUPPE 1
Holdnavn PTS F-A P W D L
 nacional welcome 16 16 - 3 (+13) 6 5 1 0
 ESSEF 9 27 - 22 (+5) 6 3 0 3
 A.C. Lake Baikal 8 28 - 17 (+11) 6 2 2 2
 Šumari 1 6 - 35 (-29) 6 0 1 5
GRUPPE 2
Holdnavn PTS F-A P W D L
 P.F.C. LA RÚA 15 41 - 11 (+30) 6 5 0 1
 King David 12 35 - 19 (+16) 6 4 0 2
 Jászberényi Lehel... 9 18 - 30 (-12) 6 3 0 3
 Maquina Danada 0 14 - 48 (-34) 6 0 0 6
GRUPPE 3
Holdnavn PTS F-A P W D L
 Colo-Colo 15 39 - 15 (+24) 6 5 0 1
 Kolopetinitsa 12 22 - 17 (+5) 6 4 0 2
 Superstar Soccer 6 13 - 28 (-15) 6 2 0 4
 Motociclettababbeo 3 17 - 31 (-14) 6 1 0 5
GRUPPE 4
Holdnavn PTS F-A P W D L
 SW Harelbeke 15 35 - 18 (+17) 6 5 0 1
 Nazaret 15 25 - 14 (+11) 6 5 0 1
 Liberia 6 23 - 22 (+1) 6 2 0 4
 Vienuolika 0 19 - 48 (-29) 6 0 0 6
GRUPPE 5
Holdnavn PTS F-A P W D L
 Mostviertel United 16 50 - 12 (+38) 6 5 1 0
 Adriatica 13 48 - 19 (+29) 6 4 1 1
 Drusti 6 22 - 42 (-20) 6 2 0 4
 BJD Panthers 0 10 - 57 (-47) 6 0 0 6
GRUPPE 6
Holdnavn PTS F-A P W D L
 Millonarios F.C.R. 18 61 - 12 (+49) 6 6 0 0
 Los rayos 9 41 - 28 (+13) 6 3 0 3
 Maczugi Krosno 9 30 - 36 (-6) 6 3 0 3
 Boneco F. C. 0 7 - 63 (-56) 6 0 0 6
GRUPPE 7
Holdnavn PTS F-A P W D L
 MIKI FC 1969 12 33 - 22 (+11) 6 4 0 2
 Huracán de Rada Tilly 11 28 - 16 (+12) 6 3 2 1
 Nakhon Si Thammarat 10 27 - 24 (+3) 6 3 1 2
 Phenomen 1 5 - 31 (-26) 6 0 1 5
GRUPPE 8
Holdnavn PTS F-A P W D L
 Os Maneta 10 28 - 24 (+4) 6 3 1 2
 real sporting fiorentina 10 14 - 19 (-5) 6 3 1 2
 Torpedo Epsilon 9 31 - 20 (+11) 6 3 0 3
 Deportivo Cali 6 23 - 33 (-10) 6 2 0 4
GRUPPE 9
Holdnavn PTS F-A P W D L
 rojolocura 14 25 - 2 (+23) 6 4 2 0
 Xanthi FC 12 39 - 24 (+15) 6 4 0 2
 New York Leopards 8 15 - 12 (+3) 6 2 2 2
 AC Milan 1899 0 6 - 47 (-41) 6 0 0 6
GRUPPE 10
Holdnavn PTS F-A P W D L
 Tigres.F.C 18 55 - 6 (+49) 6 6 0 0
 Hooligans United 12 38 - 15 (+23) 6 4 0 2
 The Strongers 4 18 - 44 (-26) 6 1 1 4
 California Panthers 1 10 - 56 (-46) 6 0 1 5
GRUPPE 11
Holdnavn PTS F-A P W D L
 Stars FC 15 41 - 23 (+18) 6 5 0 1
 Don Mario 10 31 - 22 (+9) 6 3 1 2
 Beitar FC 7 28 - 31 (-3) 6 2 1 3
 Zarnitsa 3 11 - 35 (-24) 6 1 0 5
GRUPPE 12
Holdnavn PTS F-A P W D L
 F.C. AMIC 15 50 - 18 (+32) 6 5 0 1
 EL FRONTON 12 32 - 16 (+16) 6 4 0 2
 FC H.Fires 9 23 - 29 (-6) 6 3 0 3
 Nk Gwozd 0 11 - 53 (-42) 6 0 0 6
GRUPPE 13
Holdnavn PTS F-A P W D L
 zwaagwesteinde 13 12 - 4 (+8) 6 4 1 1
 Stroelers 8 8 - 13 (-5) 6 2 2 2
 Al Hueso Pirata 7 21 - 20 (+1) 6 2 1 3
 KILLERS F.C 5 19 - 23 (-4) 6 1 2 3
GRUPPE 14
Holdnavn PTS F-A P W D L
 Energia 15 38 - 11 (+27) 6 5 0 1
 Crossing de Schaerbeek . 12 40 - 25 (+15) 6 4 0 2
 Mariana F.C 9 40 - 29 (+11) 6 3 0 3
 Galatasaray 0 16 - 69 (-53) 6 0 0 6
GRUPPE 15
Holdnavn PTS F-A P W D L
 Freitagplan 15 55 - 15 (+40) 6 5 0 1
 F.C. Infinito 15 36 - 24 (+12) 6 5 0 1
 aguias do bairro 6 30 - 39 (-9) 6 2 0 4
 Deportivo Santa Fe 0 1 - 44 (-43) 6 0 0 6
GRUPPE 16
Holdnavn PTS F-A P W D L
 AQUAE FLAVIAE 12 30 - 9 (+21) 6 4 0 2
 nyampa-zampa 10 25 - 24 (+1) 6 3 1 2
 英俊潇洒一表人才 9 18 - 30 (-12) 6 3 0 3
 Rompe Cocos 4 21 - 31 (-10) 6 1 1 4
GRUPPE 17
Holdnavn PTS F-A P W D L
 Austria WBC 18 55 - 8 (+47) 6 6 0 0
 DANFC 12 47 - 18 (+29) 6 4 0 2
 Luque 6 26 - 57 (-31) 6 2 0 4
 Šumbar team 0 12 - 57 (-45) 6 0 0 6
GRUPPE 18
Holdnavn PTS F-A P W D L
 Struer F.C. 18 56 - 6 (+50) 6 6 0 0
 Pampers United 12 32 - 15 (+17) 6 4 0 2
 FK Žalgiris 3 15 - 46 (-31) 6 1 0 5
 CARABOBO FC 3 11 - 47 (-36) 6 1 0 5
GRUPPE 19
Holdnavn PTS F-A P W D L
 _Real Sociedad_ 18 46 - 18 (+28) 6 6 0 0
 Čechie Dubeč 6 35 - 33 (+2) 6 2 0 4
 Muresul Chirileu 6 24 - 38 (-14) 6 2 0 4
 Racing FC 6 18 - 34 (-16) 6 2 0 4
GRUPPE 20
Holdnavn PTS F-A P W D L
 Independiente Santa fe 16 42 - 15 (+27) 6 5 1 0
 Bierpower 12 29 - 19 (+10) 6 4 0 2
 筋肉神殿 4 16 - 31 (-15) 6 1 1 4
 Alianza San Miguel 2 9 - 31 (-22) 6 0 2 4
GRUPPE 21
Holdnavn PTS F-A P W D L
 Juventud Antoniana 18 38 - 13 (+25) 6 6 0 0
 Les ARAVIS 12 32 - 17 (+15) 6 4 0 2
 Aliaga FC 6 22 - 33 (-11) 6 2 0 4
 Дынама Мiнск 0 10 - 39 (-29) 6 0 0 6
GRUPPE 22
Holdnavn PTS F-A P W D L
 Cromos prá Troca 18 46 - 15 (+31) 6 6 0 0
 F.C. Sparta P.N. 12 22 - 18 (+4) 6 4 0 2
 pinkipoje 6 23 - 23 (0) 6 2 0 4
 Shirma 0 9 - 44 (-35) 6 0 0 6
GRUPPE 23
Holdnavn PTS F-A P W D L
 goleadores 18 42 - 1 (+41) 6 6 0 0
 Club-Cordoba 12 36 - 11 (+25) 6 4 0 2
 FC Afalina 3 16 - 43 (-27) 6 1 0 5
 SPORTMAN FUTBOL CLUB 3 8 - 47 (-39) 6 1 0 5
GRUPPE 24
Holdnavn PTS F-A P W D L
 FAPESA RACING TEAM 16 34 - 7 (+27) 6 5 1 0
 Jnvorio F.c. 10 30 - 15 (+15) 6 3 1 2
 Charrua 6 27 - 45 (-18) 6 2 0 4
 Ustronie 3 15 - 39 (-24) 6 1 0 5
GRUPPE 25
Holdnavn PTS F-A P W D L
 R.C. PHENIX 18 38 - 8 (+30) 6 6 0 0
 WPM Hustlers 10 36 - 18 (+18) 6 3 1 2
 harcosok63 6 13 - 34 (-21) 6 2 0 4
 Black Stars 1 12 - 39 (-27) 6 0 1 5
GRUPPE 26
Holdnavn PTS F-A P W D L
 FC Christkindl 12 41 - 25 (+16) 6 4 0 2
 Zhel-dor (Mos.Obl.) 10 33 - 25 (+8) 6 3 1 2
 A.S.Fidanken 10 30 - 36 (-6) 6 3 1 2
 Shahter 2 30 - 48 (-18) 6 0 2 4
GRUPPE 27
Holdnavn PTS F-A P W D L
 chinarro´s club 12 28 - 12 (+16) 6 4 0 2
 Stiinta-Univ. 12 33 - 20 (+13) 6 4 0 2
 Los Chullas de Castilla 9 33 - 28 (+5) 6 3 0 3
 Des paravenki 3 6 - 40 (-34) 6 1 0 5
GRUPPE 28
Holdnavn PTS F-A P W D L
 AIK 12 29 - 13 (+16) 6 4 0 2
 FC POLY TIMISOARA 11 10 - 5 (+5) 6 3 2 1
 CimediRapaUTD 10 22 - 7 (+15) 6 3 1 2
 BONANÇA 1 4 - 40 (-36) 6 0 1 5
GRUPPE 29
Holdnavn PTS F-A P W D L
 Baile Atha Cliath 18 55 - 13 (+42) 6 6 0 0
 WP Olkankolkka 10 30 - 29 (+1) 6 3 1 2
 C.D. GESVER 4 6 - 26 (-20) 6 1 1 4
 The Margarita FC 3 21 - 44 (-23) 6 1 0 5
GRUPPE 30
Holdnavn PTS F-A P W D L
 comeon 14 32 - 7 (+25) 6 4 2 0
 rc lens 1906 12 41 - 12 (+29) 6 3 3 0
 Junior Dinosaurs 7 31 - 32 (-1) 6 2 1 3
 Waas United 0 9 - 62 (-53) 6 0 0 6
GRUPPE 31
Holdnavn PTS F-A P W D L
 Peon Ocho F.C 12 54 - 23 (+31) 6 4 0 2
 Ludza Latgol/NSS 9 21 - 22 (-1) 6 3 0 3
 Club Siero 9 24 - 33 (-9) 6 3 0 3
 Tufoil FC 6 22 - 43 (-21) 6 2 0 4
GRUPPE 32
Holdnavn PTS F-A P W D L
 Torpedo de Chiquitistán 15 33 - 6 (+27) 6 5 0 1
 Blue Lions 12 28 - 12 (+16) 6 4 0 2
 Guadalajara 9 24 - 17 (+7) 6 3 0 3
 Coleccionistas 0 9 - 59 (-50) 6 0 0 6


Kampe
Runde 1
nacional welcome - ESSEF 5 - 0 Šumari - A.C. Lake Baikal 4 - 4
P.F.C. LA RÚA - Maquina Danada 8 - 3 Jászberényi Lehel... - King David 2 - 10
Colo-Colo - Kolopetinitsa 10 - 0 Superstar Soccer - Motociclettababbeo 2 - 8
Nazaret - Vienuolika 8 - 4 SW Harelbeke - Liberia 3 - 2
Mostviertel United - Adriatica 11 - 4 Drusti - BJD Panthers 7 - 3
Maczugi Krosno - Los rayos 6 - 5 Boneco F. C. - Millonarios F.C.R. 1 - 12
MIKI FC 1969 - Huracán de Rada Tilly 4 - 1 Nakhon Si Thammarat - Phenomen 9 - 1
real sporting fiorentina - Torpedo Epsilon 2 - 1 Os Maneta - Deportivo Cali 7 - 6
rojolocura - Xanthi FC 12 - 2 New York Leopards - AC Milan 1899 7 - 0
Tigres.F.C - Hooligans United 8 - 3 California Panthers - The Strongers 6 - 6
Stars FC - Don Mario 5 - 8 Beitar FC - Zarnitsa 8 - 2
F.C. AMIC - EL FRONTON 14 - 0 FC H.Fires - Nk Gwozd 10 - 1
KILLERS F.C - Al Hueso Pirata 6 - 6 Stroelers - zwaagwesteinde 0 - 1
Crossing de Schaerbeek . - Mariana F.C 9 - 5 Energia - Galatasaray 12 - 1
Freitagplan - F.C. Infinito 9 - 3 aguias do bairro - Deportivo Santa Fe 9 - 0
AQUAE FLAVIAE - nyampa-zampa 10 - 0 Rompe Cocos - 英俊潇洒一表人才 4 - 5
Austria WBC - DANFC 9 - 4 Šumbar team - Luque 6 - 9
Struer F.C. - CARABOBO FC 9 - 0 Pampers United - FK Žalgiris 3 - 1
_Real Sociedad_ - Čechie Dubeč 9 - 5 Muresul Chirileu - Racing FC 0 - 5
Bierpower - Independiente Santa fe 0 - 6 Alianza San Miguel - 筋肉神殿 0 - 5
Juventud Antoniana - Les ARAVIS 9 - 2 Aliaga FC - Дынама Мiнск 9 - 6
pinkipoje - Cromos prá Troca 1 - 7 F.C. Sparta P.N. - Shirma 9 - 0
Club-Cordoba - goleadores 0 - 1 SPORTMAN FUTBOL CLUB - FC Afalina 0 - 11
Jnvorio F.c. - Ustronie 9 - 1 FAPESA RACING TEAM - Charrua 8 - 0
R.C. PHENIX - WPM Hustlers 4 - 0 harcosok63 - Black Stars 5 - 0
Zhel-dor (Mos.Obl.) - A.S.Fidanken 5 - 6 FC Christkindl - Shahter 10 - 4
Stiinta-Univ. - Los Chullas de Castilla 10 - 0 chinarro´s club - Des paravenki 2 - 0
BONANÇA - CimediRapaUTD 0 - 7 FC POLY TIMISOARA - AIK 3 - 0
Baile Atha Cliath - C.D. GESVER 9 - 0 WP Olkankolkka - The Margarita FC 10 - 4
rc lens 1906 - comeon 0 - 0 Waas United - Junior Dinosaurs 4 - 8
Ludza Latgol/NSS - Peon Ocho F.C 2 - 9 Club Siero - Tufoil FC 8 - 1
Blue Lions - Torpedo de Chiquitistán 0 - 5 Coleccionistas - Guadalajara 3 - 10
Runde 2
A.C. Lake Baikal - nacional welcome 3 - 5 ESSEF - Šumari 10 - 1
King David - P.F.C. LA RÚA 2 - 1 Maquina Danada - Jászberényi Lehel... 1 - 3
Motociclettababbeo - Colo-Colo 2 - 10 Kolopetinitsa - Superstar Soccer 0 - 3
Liberia - Nazaret 0 - 2 Vienuolika - SW Harelbeke 3 - 8
BJD Panthers - Mostviertel United 4 - 9 Adriatica - Drusti 9 - 3
Millonarios F.C.R. - Maczugi Krosno 11 - 1 Los rayos - Boneco F. C. 13 - 1
Phenomen - MIKI FC 1969 2 - 6 Huracán de Rada Tilly - Nakhon Si Thammarat 3 - 3
Deportivo Cali - real sporting fiorentina 0 - 3 Torpedo Epsilon - Os Maneta 5 - 9
AC Milan 1899 - rojolocura 0 - 7 Xanthi FC - New York Leopards 6 - 2
The Strongers - Tigres.F.C 0 - 5 Hooligans United - California Panthers 8 - 0
Zarnitsa - Stars FC 3 - 7 Don Mario - Beitar FC 0 - 0
Nk Gwozd - F.C. AMIC 4 - 10 EL FRONTON - FC H.Fires 9 - 0
zwaagwesteinde - KILLERS F.C 4 - 0 Al Hueso Pirata - Stroelers 0 - 2
Galatasaray - Crossing de Schaerbeek . 5 - 12 Mariana F.C - Energia 0 - 3
Deportivo Santa Fe - Freitagplan 0 - 9 F.C. Infinito - aguias do bairro 8 - 4
英俊潇洒一表人才 - AQUAE FLAVIAE 3 - 2 nyampa-zampa - Rompe Cocos 6 - 6
Luque - Austria WBC 1 - 12 DANFC - Šumbar team 11 - 2
FK Žalgiris - Struer F.C. 2 - 13 CARABOBO FC - Pampers United 0 - 6
Racing FC - _Real Sociedad_ 0 - 4 Čechie Dubeč - Muresul Chirileu 5 - 6
筋肉神殿 - Bierpower 2 - 9 Independiente Santa fe - Alianza San Miguel 6 - 6
Дынама Мiнск - Juventud Antoniana 0 - 3 Les ARAVIS - Aliaga FC 6 - 0
Shirma - pinkipoje 0 - 8 Cromos prá Troca - F.C. Sparta P.N. 9 - 2
FC Afalina - Club-Cordoba 1 - 8 goleadores - SPORTMAN FUTBOL CLUB 10 - 1
Charrua - Jnvorio F.c. 4 - 8 Ustronie - FAPESA RACING TEAM 0 - 5
Black Stars - R.C. PHENIX 3 - 7 WPM Hustlers - harcosok63 10 - 2
Shahter - Zhel-dor (Mos.Obl.) 5 - 5 A.S.Fidanken - FC Christkindl 2 - 8
Des paravenki - Stiinta-Univ. 1 - 8 Los Chullas de Castilla - chinarro´s club 8 - 5
AIK - BONANÇA 10 - 1 CimediRapaUTD - FC POLY TIMISOARA 0 - 1
The Margarita FC - Baile Atha Cliath 6 - 8 C.D. GESVER - WP Olkankolkka 1 - 2
Junior Dinosaurs - rc lens 1906 6 - 6 comeon - Waas United 9 - 2
Tufoil FC - Ludza Latgol/NSS 0 - 7 Peon Ocho F.C - Club Siero 14 - 0
Guadalajara - Blue Lions 2 - 9 Torpedo de Chiquitistán - Coleccionistas 9 - 2
Runde 3
A.C. Lake Baikal - ESSEF 10 - 0 Šumari - nacional welcome 0 - 1
King David - Maquina Danada 12 - 3 Jászberényi Lehel... - P.F.C. LA RÚA 3 - 8
Motociclettababbeo - Kolopetinitsa 0 - 1 Superstar Soccer - Colo-Colo 3 - 9
Liberia - Vienuolika 8 - 2 SW Harelbeke - Nazaret 5 - 0
BJD Panthers - Adriatica 2 - 12 Drusti - Mostviertel United 4 - 8
Millonarios F.C.R. - Los rayos 11 - 2 Boneco F. C. - Maczugi Krosno 1 - 8
Phenomen - Huracán de Rada Tilly 2 - 2 Nakhon Si Thammarat - MIKI FC 1969 6 - 3
Deportivo Cali - Torpedo Epsilon 1 - 6 Os Maneta - real sporting fiorentina 0 - 0
AC Milan 1899 - Xanthi FC 4 - 11 New York Leopards - rojolocura 0 - 0
The Strongers - Hooligans United 3 - 9 California Panthers - Tigres.F.C 1 - 13
Zarnitsa - Don Mario 1 - 9 Beitar FC - Stars FC 4 - 8
Nk Gwozd - EL FRONTON 0 - 4 FC H.Fires - F.C. AMIC 0 - 5
zwaagwesteinde - Al Hueso Pirata 4 - 0 Stroelers - KILLERS F.C 2 - 9
Galatasaray - Mariana F.C 2 - 11 Energia - Crossing de Schaerbeek . 5 - 0
Deportivo Santa Fe - F.C. Infinito 0 - 4 aguias do bairro - Freitagplan 1 - 10
英俊潇洒一表人才 - nyampa-zampa 4 - 7 Rompe Cocos - AQUAE FLAVIAE 2 - 11
Luque - DANFC 1 - 12 Šumbar team - Austria WBC 0 - 10
FK Žalgiris - CARABOBO FC 7 - 4 Pampers United - Struer F.C. 0 - 4
Racing FC - Čechie Dubeč 1 - 6 Muresul Chirileu - _Real Sociedad_ 2 - 3
筋肉神殿 - Independiente Santa fe 3 - 5 Alianza San Miguel - Bierpower 0 - 5
Дынама Мiнск - Les ARAVIS 0 - 6 Aliaga FC - Juventud Antoniana 0 - 6
Shirma - Cromos prá Troca 3 - 8 F.C. Sparta P.N. - pinkipoje 2 - 1
FC Afalina - goleadores 0 - 8 SPORTMAN FUTBOL CLUB - Club-Cordoba 0 - 6
Charrua - Ustronie 3 - 8 FAPESA RACING TEAM - Jnvorio F.c. 0 - 0
Black Stars - WPM Hustlers 5 - 5 harcosok63 - R.C. PHENIX 0 - 7
Shahter - A.S.Fidanken 7 - 7 FC Christkindl - Zhel-dor (Mos.Obl.) 8 - 4
Des paravenki - Los Chullas de Castilla 0 - 11 chinarro´s club - Stiinta-Univ. 0 - 4
AIK - CimediRapaUTD 0 - 3 FC POLY TIMISOARA - BONANÇA 6 - 0
The Margarita FC - C.D. GESVER 0 - 2 WP Olkankolkka - Baile Atha Cliath 4 - 10
Junior Dinosaurs - comeon 3 - 7 Waas United - rc lens 1906 1 - 12
Tufoil FC - Peon Ocho F.C 9 - 6 Club Siero - Ludza Latgol/NSS 2 - 0
Guadalajara - Torpedo de Chiquitistán 0 - 3 Coleccionistas - Blue Lions 0 - 9
Runde 4
ESSEF - nacional welcome 0 - 1 A.C. Lake Baikal - Šumari 6 - 1
Maquina Danada - P.F.C. LA RÚA 2 - 10 King David - Jászberényi Lehel... 0 - 5
Kolopetinitsa - Colo-Colo 4 - 0 Motociclettababbeo - Superstar Soccer 0 - 2
Vienuolika - Nazaret 5 - 7 Liberia - SW Harelbeke 5 - 10
Adriatica - Mostviertel United 0 - 0 BJD Panthers - Drusti 0 - 6
Los rayos - Maczugi Krosno 9 - 1 Millonarios F.C.R. - Boneco F. C. 10 - 2
Huracán de Rada Tilly - MIKI FC 1969 9 - 4 Phenomen - Nakhon Si Thammarat 0 - 2
Torpedo Epsilon - real sporting fiorentina 2 - 8 Deportivo Cali - Os Maneta 8 - 4
Xanthi FC - rojolocura 0 - 2 AC Milan 1899 - New York Leopards 0 - 4
Hooligans United - Tigres.F.C 0 - 4 The Strongers - California Panthers 7 - 3
Don Mario - Stars FC 4 - 10 Zarnitsa - Beitar FC 3 - 8
EL FRONTON - F.C. AMIC 9 - 0 Nk Gwozd - FC H.Fires 2 - 10
Al Hueso Pirata - KILLERS F.C 8 - 4 zwaagwesteinde - Stroelers 0 - 0
Mariana F.C - Crossing de Schaerbeek . 7 - 6 Galatasaray - Energia 3 - 11
F.C. Infinito - Freitagplan 9 - 5 Deportivo Santa Fe - aguias do bairro 1 - 8
nyampa-zampa - AQUAE FLAVIAE 0 - 2 英俊潇洒一表人才 - Rompe Cocos 5 - 4
DANFC - Austria WBC 0 - 1 Luque - Šumbar team 8 - 3
CARABOBO FC - Struer F.C. 1 - 11 FK Žalgiris - Pampers United 1 - 10
Čechie Dubeč - _Real Sociedad_ 5 - 7 Racing FC - Muresul Chirileu 4 - 8
Independiente Santa fe - Bierpower 9 - 1 筋肉神殿 - Alianza San Miguel 1 - 1
Les ARAVIS - Juventud Antoniana 6 - 7 Дынама Мiнск - Aliaga FC 4 - 7
Cromos prá Troca - pinkipoje 10 - 4 Shirma - F.C. Sparta P.N. 2 - 4
goleadores - Club-Cordoba 5 - 0 FC Afalina - SPORTMAN FUTBOL CLUB 0 - 7
Ustronie - Jnvorio F.c. 0 - 6 Charrua - FAPESA RACING TEAM 4 - 11
WPM Hustlers - R.C. PHENIX 2 - 3 Black Stars - harcosok63 0 - 3
A.S.Fidanken - Zhel-dor (Mos.Obl.) 2 - 6 Shahter - FC Christkindl 4 - 11
Los Chullas de Castilla - Stiinta-Univ. 2 - 11 Des paravenki - chinarro´s club 0 - 7
CimediRapaUTD - BONANÇA 8 - 1 AIK - FC POLY TIMISOARA 5 - 0
C.D. GESVER - Baile Atha Cliath 0 - 7 The Margarita FC - WP Olkankolkka 3 - 11
comeon - rc lens 1906 1 - 1 Junior Dinosaurs - Waas United 11 - 0
Peon Ocho F.C - Ludza Latgol/NSS 10 - 1 Tufoil FC - Club Siero 3 - 11
Torpedo de Chiquitistán - Blue Lions 2 - 3 Guadalajara - Coleccionistas 11 - 1
Runde 5
nacional welcome - A.C. Lake Baikal 0 - 0 Šumari - ESSEF 0 - 10
P.F.C. LA RÚA - King David 5 - 0 Jászberényi Lehel... - Maquina Danada 4 - 2
Colo-Colo - Motociclettababbeo 7 - 4 Superstar Soccer - Kolopetinitsa 1 - 8
Nazaret - Liberia 3 - 0 SW Harelbeke - Vienuolika 9 - 3
Mostviertel United - BJD Panthers 11 - 0 Drusti - Adriatica 2 - 11
Maczugi Krosno - Millonarios F.C.R. 3 - 10 Boneco F. C. - Los rayos 2 - 9
MIKI FC 1969 - Phenomen 7 - 0 Nakhon Si Thammarat - Huracán de Rada Tilly 3 - 8
real sporting fiorentina - Deportivo Cali 1 - 8 Os Maneta - Torpedo Epsilon 0 - 5
rojolocura - AC Milan 1899 4 - 0 New York Leopards - Xanthi FC 2 - 6
Tigres.F.C - The Strongers 11 - 2 California Panthers - Hooligans United 0 - 8
Stars FC - Zarnitsa 3 - 0 Beitar FC - Don Mario 4 - 10
F.C. AMIC - Nk Gwozd 9 - 3 FC H.Fires - EL FRONTON 1 - 0
KILLERS F.C - zwaagwesteinde 0 - 3 Stroelers - Al Hueso Pirata 4 - 3
Crossing de Schaerbeek . - Galatasaray 11 - 3 Energia - Mariana F.C 7 - 5
Freitagplan - Deportivo Santa Fe 9 - 0 aguias do bairro - F.C. Infinito 6 - 7
AQUAE FLAVIAE - 英俊潇洒一表人才 4 - 0 Rompe Cocos - nyampa-zampa 1 - 3
Austria WBC - Luque 14 - 3 Šumbar team - DANFC 1 - 10
Struer F.C. - FK Žalgiris 11 - 0 Pampers United - CARABOBO FC 10 - 1
_Real Sociedad_ - Racing FC 11 - 2 Muresul Chirileu - Čechie Dubeč 4 - 9
Bierpower - 筋肉神殿 9 - 2 Alianza San Miguel - Independiente Santa fe 2 - 9
Juventud Antoniana - Дынама Мiнск 7 - 0 Aliaga FC - Les ARAVIS 1 - 5
pinkipoje - Shirma 9 - 2 F.C. Sparta P.N. - Cromos prá Troca 3 - 6
Club-Cordoba - FC Afalina 10 - 4 SPORTMAN FUTBOL CLUB - goleadores 0 - 8
Jnvorio F.c. - Charrua 7 - 8 FAPESA RACING TEAM - Ustronie 8 - 3
R.C. PHENIX - Black Stars 9 - 2 harcosok63 - WPM Hustlers 2 - 9
Zhel-dor (Mos.Obl.) - Shahter 8 - 4 FC Christkindl - A.S.Fidanken 4 - 6
Stiinta-Univ. - Des paravenki 0 - 5 chinarro´s club - Los Chullas de Castilla 2 - 0
BONANÇA - AIK 2 - 9 FC POLY TIMISOARA - CimediRapaUTD 0 - 0
Baile Atha Cliath - The Margarita FC 11 - 1 WP Olkankolkka - C.D. GESVER 1 - 1
rc lens 1906 - Junior Dinosaurs 10 - 2 Waas United - comeon 0 - 10
Ludza Latgol/NSS - Tufoil FC 7 - 0 Club Siero - Peon Ocho F.C 2 - 11
Blue Lions - Guadalajara 0 - 1 Coleccionistas - Torpedo de Chiquitistán 1 - 13
Runde 6
ESSEF - A.C. Lake Baikal 7 - 5 nacional welcome - Šumari 4 - 0
Maquina Danada - King David 3 - 11 P.F.C. LA RÚA - Jászberényi Lehel... 9 - 1
Kolopetinitsa - Motociclettababbeo 9 - 3 Colo-Colo - Superstar Soccer 3 - 2
Vienuolika - Liberia 2 - 8 Nazaret - SW Harelbeke 5 - 0
Adriatica - BJD Panthers 12 - 1 Mostviertel United - Drusti 11 - 0
Los rayos - Millonarios F.C.R. 3 - 7 Maczugi Krosno - Boneco F. C. 11 - 0
Huracán de Rada Tilly - Phenomen 5 - 0 MIKI FC 1969 - Nakhon Si Thammarat 9 - 4
Torpedo Epsilon - Deportivo Cali 12 - 0 real sporting fiorentina - Os Maneta 0 - 8
Xanthi FC - AC Milan 1899 14 - 2 rojolocura - New York Leopards 0 - 0
Hooligans United - The Strongers 10 - 0 Tigres.F.C - California Panthers 14 - 0
Don Mario - Zarnitsa 0 - 2 Stars FC - Beitar FC 8 - 4
EL FRONTON - Nk Gwozd 10 - 1 F.C. AMIC - FC H.Fires 12 - 2
Al Hueso Pirata - zwaagwesteinde 4 - 0 KILLERS F.C - Stroelers 0 - 0
Mariana F.C - Galatasaray 12 - 2 Crossing de Schaerbeek . - Energia 2 - 0
F.C. Infinito - Deportivo Santa Fe 5 - 0 Freitagplan - aguias do bairro 13 - 2
nyampa-zampa - 英俊潇洒一表人才 9 - 1 AQUAE FLAVIAE - Rompe Cocos 1 - 4
DANFC - Luque 10 - 4 Austria WBC - Šumbar team 9 - 0
CARABOBO FC - FK Žalgiris 5 - 4 Struer F.C. - Pampers United 8 - 3
Čechie Dubeč - Racing FC 5 - 6 _Real Sociedad_ - Muresul Chirileu 12 - 4
Independiente Santa fe - 筋肉神殿 7 - 3 Bierpower - Alianza San Miguel 5 - 0
Les ARAVIS - Дынама Мiнск 7 - 0 Juventud Antoniana - Aliaga FC 6 - 5
Cromos prá Troca - Shirma 6 - 2 pinkipoje - F.C. Sparta P.N. 0 - 2
goleadores - FC Afalina 10 - 0 Club-Cordoba - SPORTMAN FUTBOL CLUB 12 - 0
Ustronie - Charrua 3 - 8 Jnvorio F.c. - FAPESA RACING TEAM 0 - 2
WPM Hustlers - Black Stars 10 - 2 R.C. PHENIX - harcosok63 8 - 1
A.S.Fidanken - Shahter 7 - 6 Zhel-dor (Mos.Obl.) - FC Christkindl 5 - 0
Los Chullas de Castilla - Des paravenki 12 - 0 Stiinta-Univ. - chinarro´s club 0 - 12
CimediRapaUTD - AIK 4 - 5 BONANÇA - FC POLY TIMISOARA 0 - 0
C.D. GESVER - The Margarita FC 2 - 7 Baile Atha Cliath - WP Olkankolkka 10 - 2
comeon - Junior Dinosaurs 5 - 1 rc lens 1906 - Waas United 12 - 2
Peon Ocho F.C - Tufoil FC 4 - 9 Ludza Latgol/NSS - Club Siero 4 - 1
Torpedo de Chiquitistán - Guadalajara 1 - 0 Blue Lions - Coleccionistas 7 - 2


Topscorere
Position Spiller Hold Mål
  León Gamboa   Millonarios F.C.R. 35


Knald eller fald kampe: 6 Runder
32-delsfinale

32.1 nacional welcome
3 - 8
King David

32.2 Colo-Colo
5 - 6
Nazaret

32.3 Mostviertel United
12 - 2
Los rayos

32.4 MIKI FC 1969
5 - 9
real sporting fiorentina

32.5 rojolocura
10 - 2
Hooligans United

32.6 Stars FC
6 - 5
EL FRONTON

32.7 zwaagwesteinde
7 - 7
Crossing de Schaerbeek .

32.8 Freitagplan
0 - 6
nyampa-zampa

32.9 Austria WBC
9 - 2
Pampers United

32.10 _Real Sociedad_
8 - 5
Bierpower

32.11 Juventud Antoniana
5 - 0
F.C. Sparta P.N.

32.12 goleadores
6 - 8
Jnvorio F.c.

32.13 R.C. PHENIX
5 - 9
Zhel-dor (Mos.Obl.)

32.14 chinarro´s club
0 - 2
FC POLY TIMISOARA

32.15 Baile Atha Cliath
1 - 0
rc lens 1906

32.16 Peon Ocho F.C
10 - 1
Blue Lions

32.17 P.F.C. LA RÚA
8 - 7
ESSEF

32.18 SW Harelbeke
4 - 8
Kolopetinitsa

32.19 Millonarios F.C.R.
2 - 13
Adriatica

32.20 Os Maneta
9 - 5
Huracán de Rada Tilly

32.21 Tigres.F.C
5 - 0
Xanthi FC

32.22 F.C. AMIC
4 - 10
Don Mario

32.23 Energia
3 - 1
Stroelers

32.24 AQUAE FLAVIAE
8 - 8
F.C. Infinito

32.25 Struer F.C.
9 - 5
DANFC

32.26 Independiente Santa fe
9 - 4
Čechie Dubeč

32.27 Cromos prá Troca
1 - 4
Les ARAVIS

32.28 FAPESA RACING TEAM
6 - 5
Club-Cordoba

32.29 FC Christkindl
11 - 2
WPM Hustlers

32.30 AIK
1 - 9
Stiinta-Univ.

32.31 comeon
5 - 1
WP Olkankolkka

32.32 Torpedo de Chiquitistán
9 - 4
Ludza Latgol/NSS

16-dels finale

16.1 King David
2 - 12
Nazaret

16.2 Mostviertel United
0 - 1
real sporting fiorentina

16.3 rojolocura
5 - 8
Stars FC

16.4 zwaagwesteinde
0 - 8
nyampa-zampa

16.5 Austria WBC
4 - 0
_Real Sociedad_

16.6 Juventud Antoniana
4 - 8
Jnvorio F.c.

16.7 Zhel-dor (Mos.Obl.)
0 - 0
FC POLY TIMISOARA

16.8 Baile Atha Cliath
7 - 6
Peon Ocho F.C

16.9 P.F.C. LA RÚA
9 - 4
Kolopetinitsa

16.10 Adriatica
9 - 4
Os Maneta

16.11 Tigres.F.C
0 - 0
Don Mario

16.12 Energia
2 - 11
F.C. Infinito

16.13 Struer F.C.
2 - 8
Independiente Santa fe

16.14 Les ARAVIS
1 - 9
FAPESA RACING TEAM

16.15 FC Christkindl
0 - 4
Stiinta-Univ.

16.16 comeon
0 - 0
Torpedo de Chiquitistán

8.-dels finaler

8.1 Nazaret
5 - 0
real sporting fiorentina

8.2 Stars FC
0 - 2
nyampa-zampa

8.3 Austria WBC
3 - 6
Jnvorio F.c.

8.4 FC POLY TIMISOARA
3 - 0
Baile Atha Cliath

8.5 P.F.C. LA RÚA
5 - 9
Adriatica

8.6 Tigres.F.C
4 - 0
F.C. Infinito

8.7 Independiente Santa fe
4 - 2
FAPESA RACING TEAM

8.8 Stiinta-Univ.
0 - 0
Torpedo de Chiquitistán

Kvartfinaler

4.1 Nazaret
0 - 0
nyampa-zampa

4.2 Jnvorio F.c.
0 - 2
FC POLY TIMISOARA

4.3 Adriatica
4 - 10
Tigres.F.C

4.4 Independiente Santa fe
0 - 0
Torpedo de Chiquitistán

Semifinale

2.1 Nazaret
0 - 0
FC POLY TIMISOARA

2.2 Tigres.F.C
2 - 8
Torpedo de Chiquitistán

Finale

1.1 FC POLY TIMISOARA
0 - 0
Torpedo de Chiquitistán



Liste over bekræftede
1.     real sporting fiorentina → ES
2.     Nazaret → ES
3.     P.F.C. LA RÚA → ES
4.     nyampa-zampa → ES
5.     C.D. GESVER → ES
6.     KILLERS F.C → ES
7.     Gimnastica Zamora → ES
8.     SD Asturias → ES
9.     chinarro´s club → ES
10.     Torpedo de Chiquitistán → ES
11.     Blue Lions → RO
12.     FC POLY TIMISOARA → RO
13.     F.C. AMIC → RO
14.     Stiinta-Univ. → RO
15.     CSU Medgidia → RO
16.     DANFC → RO
17.     F.C. Sparta P.N. → RO
18.     AC Milan 1899 → RO
19.     Juventud Antoniana → AR
20.     rojolocura → AR
21.     EL FRONTON → AR
22.     Boneco F. C. → AR
23.     SPORTMAN FUTBOL CLUB → AR
24.     Superstar Soccer → AR
25.     Huracán de Rada Tilly → AR
26.     Jnvorio F.c. → IT
27.     A.C. Lake Baikal → IT
28.     F.C. Infinito → IT
29.     MIKI FC 1969 → IT
30.     A.S.Fidanken → IT
31.     Motociclettababbeo → IT
32.     CimediRapaUTD → IT
33.     AQUAE FLAVIAE → PT
34.     aguias do bairro → PT
35.     Sporting Clube de Cantanhede → PT
36.     Cromos prá Troca → PT
37.     Maquina Danada → PT
38.     Maczugi Krosno → PL
39.     pinkipoje → PL
40.     Ustronie → PL
41.     Phenomen → PL
42.     Struer F.C. → DK
43.     Tufoil FC → DK
44.     comeon → DK
45.     Tigres.F.C → UY
46.     nacional welcome → UY
47.     Rompe Cocos → UY
48.     Os Maneta → BR
49.     Sport Club Rondonopolis → BR
50.     Charrua → BR
51.     Crossing de Schaerbeek . → BE
52.     Waas United → BE
53.     Stroelers → BE
54.     SW Harelbeke → BE
55.     FAPESA RACING TEAM → MX
56.     Millonarios F.C.R. → MX
57.     Guadalajara → MX
58.     Colo-Colo → CL
59.     Coleccionistas → CL
60.     Peon Ocho F.C → CL
61.     Al Hueso Pirata → CL
62.     CARABOBO FC → VE
63.     Sport Bolívar → VE
64.     The Margarita FC → VE
65.     Anhui Huochetou → CN
66.     Neimenggu Horse → CN
67.     goleadores → PE
68.     Olympique Lima → PE
69.     Alianza San Miguel → PE
70.     WPM Hustlers → CH
71.     Bierpower → CH
72.     Stars FC → FI
73.     WP Olkankolkka → FI
74.     FC H.Fires → CZ
75.     Čechie Dubeč → CZ
76.     AFC Yakutia → RU
77.     Zarnitsa → RU
78.     Energia → RU
79.     Los rayos → PY
80.     Luque → PY
81.     Hooligans United → PY
82.     Kolopetinitsa → GR
83.     Xanthi FC → GR
84.     Independiente Santa fe → CO
85.     Deportivo Caquetá → CO
86.     Don Mario → CO
87.     R.C. PHENIX → FR
88.     Les ARAVIS → FR
89.     rc lens 1906 → FR
90.     FC Christkindl → AT
91.     Mostviertel United → AT
92.     Austria WBC → AT
93.     U.D. Finlandia → EURO
94.     Racing FC → EURO
95.     Galaxy Massachusetts → US
96.     Fire Idaho → US
97.     King David → SI
98.     AS Starše → SI
99.     Nk Gwozd → SI
100.     Baile Atha Cliath → DE
101.     Freitagplan → DE
102.     Torpedo Epsilon → DE
103.     Club-Cordoba → DE
104.     Junior Dinosaurs → NO
105.     Šumari → HR
106.     Šumbar team → HR
107.     Mariana F.C → NL
108.     zwaagwesteinde → NL
109.     Pampers United → GB
110.     LFLS Jurbarkas → LT
111.     Vienuolika → LT
112.     Adriatica → MD
113.     Levski Velikotŭrnovska → BG
114.     AIK → SE
115.     Los Chullas de Castilla → EC
116.     Drusti → LV
117.     Ludza Latgol/NSS → LV
118.     SK Denizli → TR
119.     harcosok63 → HU
120.     Jászberényi Lehel 1906 FC → HU
121.     IZK Taounate → MA
122.     Rayo de Padilla → BO
123.     BJD Panthers → IE
124.     Shahter → UA
125.     Athletic de Acosta → CR
126.     Spartak Severno-Banat → RS
127.     SKA Магілёў → BY
128.     Beitar FC → IL
Generel information & Regler
01.  España → 10 Hold
02.  România → 8 Hold
03.  Argentina → 7 Hold
04.  Italia → 7 Hold
05.  Portugal → 5 Hold
06.  Polska → 4 Hold
07.  Danmark → 3 Hold
08.  Uruguay → 3 Hold
09.  Brasil → 3 Hold
10.  België → 4 Hold
11.  México → 3 Hold
12.  Chile → 4 Hold
13.  Venezuela → 3 Hold
14.  China → 2 Hold
15.  Perú → 3 Hold
16.  Schweiz → 2 Hold
17.  Suomi → 2 Hold
18.  Česká republika → 2 Hold
19.  Rossiya → 3 Hold
20.  Paraguay → 3 Hold
21.  Hellas → 2 Hold
22.  Colombia → 3 Hold
23.  France → 3 Hold
24.  Österreich → 3 Hold
25.  Global PRO → 2 Hold
26.  USA → 2 Hold
27.  Slovenija → 3 Hold
28.  Deutschland → 4 Hold
29.  Norge → 1 Hold
30.  Hrvatska → 2 Hold
31.  Nederland → 2 Hold
32.  England → 1 Hold
33.  Lietuva → 2 Hold
34.  Moldova → 1 Hold
35.  Bulgaria → 1 Hold
36.  Sverige → 1 Hold
37.  Ecuador → 1 Hold
38.  Latvija → 2 Hold
39.  Türkiye → 1 Hold
40.  Magyarország → 2 Hold
41.  Al-Maghrib → 1 Hold
42.  Bolivia → 1 Hold
43.  Ireland → 1 Hold
44.  Ukraina → 1 Hold
45.  Costa Rica → 1 Hold
46.  Srbija → 1 Hold
47.  Belarus → 1 Hold
48.  Israel → 1 Hold

Plads nr.1:
- 1º valg: National mester.

Plads nr.2:
- 1º valg: Landspokalenvinder.
- 2º valg: Landspokal runner-up.
- 3º valg: Holdet der slutter som nummer 2 i Højeste division.

Plads nr.3:
- 1º valg: Holdet der slutter som nummer 2 i Højeste division.
- 2º valg: Holdet der slutter som nummer 3 i Højeste division.
- 3º valg: Holdet der slutter som nummer 4 i Højeste division.

Plads nr.4:
- 1º valg: Landspokal runner-up.
- 2º valg: Holdet der slutter som nummer 3 i Højeste division.
- 3º valg: Holdet der slutter som nummer 4 i Højeste division.
- 4º valg: Holdet der slutter som nummer 5 i Højeste division.

Plads nr.5:
- 1º valg: Holdet der slutter som nummer 3 i Højeste division.
- 2º valg: Holdet der slutter som nummer 4 i Højeste division.
- 3º valg: Holdet der slutter som nummer 5 i Højeste division.
- 4º valg: Holdet der slutter som nummer 6 i Højeste division.
- 5º valg: Holdet der slutter som nummer 7 i Højeste division.

Pladser og valg-orden, generelle regler:
Hvert land har lige nu et antal pladser baseret på antallet af brugere og divisioner. (I fremtiden vil der bliver lavet en anden type rangering). Hver plads bliver besat efter ovenstående tabel, der viser at hvis første valget allerede er kvalificeret eller hvis det er et bot-hold, går pladsen videre til næste valg i rækken, og så videre derned af, til alle landets pladser er besat.
Vinder af turneringen
Hold



FC POLY TIMISOARA





Torpedo de Chiquitistán





 
Tilbage

Op




 Hold: 16.464 · Online: 32
Vælg dit sprog →
Du er i US-DA 
 
 
ProFurgol.com ®
Fortrolighed - 0.653 - Juridiske spørgsmål