· Start → Turneringer: Turneringsdata ; Hjælp ;

Turneringsdata: International Champions PRO league
Navn :    International Champions PRO league
Til :    Seniorholdet
Start dato :    09-10-2020 16:00:00
Antallet af hold :    128
Runder :    13
Start hoved runde :    7
Grupper :    32

Vinder af turneringen



Torpedo de Chiquitistán





Tigres.F.C



Grupper
GRUPPE 1
Holdnavn PTS F-A P W D L
 F.C. Infinito 18 40 - 3 (+37) 6 6 0 0
 Stiinta-Univ. 12 35 - 16 (+19) 6 4 0 2
 Superstar Soccer 6 24 - 24 (0) 6 2 0 4
 Tunas 0 2 - 58 (-56) 6 0 0 6
GRUPPE 2
Holdnavn PTS F-A P W D L
 FC Cricova 12 35 - 14 (+21) 6 4 0 2
 R.C. PHENIX 12 36 - 20 (+16) 6 4 0 2
 KILLERS F.C 12 24 - 29 (-5) 6 4 0 2
 A.C. Lake Baikal 0 19 - 51 (-32) 6 0 0 6
GRUPPE 3
Holdnavn PTS F-A P W D L
 pinkipoje 18 44 - 12 (+32) 6 6 0 0
 WPM Hustlers 9 36 - 31 (+5) 6 3 0 3
 Šumari 6 27 - 41 (-14) 6 2 0 4
 Rompe Cocos 3 25 - 48 (-23) 6 1 0 5
GRUPPE 4
Holdnavn PTS F-A P W D L
 Noeliuka FC 18 31 - 10 (+21) 6 6 0 0
 Scarlet Sails FC 12 37 - 22 (+15) 6 4 0 2
 DANFC 6 27 - 38 (-11) 6 2 0 4
 S. L. Caridade 0 22 - 47 (-25) 6 0 0 6
GRUPPE 5
Holdnavn PTS F-A P W D L
 F.C. AMIC 18 59 - 13 (+46) 6 6 0 0
 Esta es la U 9 49 - 24 (+25) 6 3 0 3
 chinarro´s club 9 31 - 33 (-2) 6 3 0 3
 IZK Taounate 0 0 - 69 (-69) 6 0 0 6
GRUPPE 6
Holdnavn PTS F-A P W D L
 Bierpower 15 43 - 12 (+31) 6 5 0 1
 aguias do bairro 15 20 - 9 (+11) 6 5 0 1
 Sao Lorenzo 2 6 - 24 (-18) 6 0 2 4
 FC Montana 2 2 - 26 (-24) 6 0 2 4
GRUPPE 7
Holdnavn PTS F-A P W D L
 Choricuas 13 29 - 5 (+24) 6 4 1 1
 FC POLY TIMISOARA 13 29 - 9 (+20) 6 4 1 1
 Supercampeones 6 15 - 24 (-9) 6 2 0 4
 Zenit Бары́саў 3 7 - 42 (-35) 6 1 0 5
GRUPPE 8
Holdnavn PTS F-A P W D L
 Tigres.F.C 18 53 - 4 (+49) 6 6 0 0
 Jnvorio F.c. 12 24 - 14 (+10) 6 4 0 2
 Guadalajara 6 20 - 38 (-18) 6 2 0 4
 Junior Dinosaurs 0 10 - 51 (-41) 6 0 0 6
GRUPPE 9
Holdnavn PTS F-A P W D L
 Nazaret 13 29 - 23 (+6) 6 4 1 1
 Blue Lions 10 24 - 17 (+7) 6 3 1 2
 Ludza Latgol/NSS 9 33 - 22 (+11) 6 3 0 3
 Independiente Santa fe 3 16 - 40 (-24) 6 1 0 5
GRUPPE 10
Holdnavn PTS F-A P W D L
 SW Harelbeke 16 38 - 10 (+28) 6 5 1 0
 Ustronie 10 25 - 26 (-1) 6 3 1 2
 Trabzonspor 6 27 - 39 (-12) 6 2 0 4
 Alianza San Miguel 3 18 - 33 (-15) 6 1 0 5
GRUPPE 11
Holdnavn PTS F-A P W D L
 Huracán de Rada Tilly 18 49 - 10 (+39) 6 6 0 0
 Kleszcze z lasu 10 28 - 10 (+18) 6 3 1 2
 Nebraska Ants 7 12 - 21 (-9) 6 2 1 3
 Maquina Danada 0 2 - 50 (-48) 6 0 0 6
GRUPPE 12
Holdnavn PTS F-A P W D L
 FC Vyborg 13 36 - 14 (+22) 6 4 1 1
 C.D. GESVER 12 16 - 16 (0) 6 4 0 2
 Racing FC 7 19 - 29 (-10) 6 2 1 3
 FC Splügen 3 22 - 34 (-12) 6 1 0 5
GRUPPE 13
Holdnavn PTS F-A P W D L
 Baile Atha Cliath 18 48 - 4 (+44) 6 6 0 0
 Fink`s Banditter 10 28 - 25 (+3) 6 3 1 2
 iniesta team 4 5 - 29 (-24) 6 1 1 4
 fc dragasani 2 6 - 29 (-23) 6 0 2 4
GRUPPE 14
Holdnavn PTS F-A P W D L
 comeon 16 34 - 9 (+25) 6 5 1 0
 etxebarri 12 35 - 24 (+11) 6 4 0 2
 harcosok63 6 11 - 26 (-15) 6 2 0 4
 Nk Gwozd 1 7 - 28 (-21) 6 0 1 5
GRUPPE 15
Holdnavn PTS F-A P W D L
 Pauli FC 18 50 - 14 (+36) 6 6 0 0
 Čechie Dubeč 10 18 - 23 (-5) 6 3 1 2
 atletico alacant 7 26 - 28 (-2) 6 2 1 3
 NK Viska trava 0 7 - 36 (-29) 6 0 0 6
GRUPPE 16
Holdnavn PTS F-A P W D L
 Struer F.C. 16 35 - 6 (+29) 6 5 1 0
 FAPESA RACING TEAM 10 15 - 17 (-2) 6 3 1 2
 Stroelers 9 22 - 20 (+2) 6 3 0 3
 FK Žalgiris 0 10 - 39 (-29) 6 0 0 6
GRUPPE 17
Holdnavn PTS F-A P W D L
 real sporting fiorentina 18 48 - 11 (+37) 6 6 0 0
 Los Chullas de Castilla 12 28 - 24 (+4) 6 4 0 2
 Shahter 3 30 - 47 (-17) 6 1 0 5
 FC Striking rockers 3 13 - 37 (-24) 6 1 0 5
GRUPPE 18
Holdnavn PTS F-A P W D L
 nacional welcome 15 51 - 22 (+29) 6 5 0 1
 Oteam 12 24 - 22 (+2) 6 4 0 2
 CARABOBO FC 6 15 - 25 (-10) 6 2 0 4
 Kick it. 3 11 - 32 (-21) 6 1 0 5
GRUPPE 19
Holdnavn PTS F-A P W D L
 AQUAE FLAVIAE 18 19 - 6 (+13) 6 6 0 0
 Os Maneta 9 23 - 25 (-2) 6 3 0 3
 FC Nacional 4 23 - 28 (-5) 6 1 1 4
 Kärppä 4 20 - 26 (-6) 6 1 1 4
GRUPPE 20
Holdnavn PTS F-A P W D L
 Crossing de Schaerbeek . 18 58 - 12 (+46) 6 6 0 0
 A.S.Fidanken 12 51 - 18 (+33) 6 4 0 2
 El ángel gris F.C 6 15 - 38 (-23) 6 2 0 4
 EL FRONTON 0 0 - 56 (-56) 6 0 0 6
GRUPPE 21
Holdnavn PTS F-A P W D L
 Telemarketing Nation 15 22 - 11 (+11) 6 5 0 1
 Kolopetinitsa 13 28 - 11 (+17) 6 4 1 1
 ESSEF 5 12 - 10 (+2) 6 1 2 3
 Cainii Rosii 1 12 - 42 (-30) 6 0 1 5
GRUPPE 22
Holdnavn PTS F-A P W D L
 rojolocura 15 24 - 7 (+17) 6 5 0 1
 Mariana F.C 12 44 - 12 (+32) 6 4 0 2
 Luque 9 22 - 34 (-12) 6 3 0 3
 The Rebels 0 8 - 45 (-37) 6 0 0 6
GRUPPE 23
Holdnavn PTS F-A P W D L
 Torpedo Epsilon 15 49 - 14 (+35) 6 5 0 1
 Beitar FC 15 46 - 27 (+19) 6 5 0 1
 Claps 4 20 - 48 (-28) 6 1 1 4
 Zhel-dor (Mos.Obl.) 1 19 - 45 (-26) 6 0 1 5
GRUPPE 24
Holdnavn PTS F-A P W D L
 Schinkelkade 16 53 - 13 (+40) 6 5 1 0
 Fc Bělidla 13 45 - 18 (+27) 6 4 1 1
 WP Olkankolkka 6 37 - 33 (+4) 6 2 0 4
 Rayo de Padilla 0 0 - 71 (-71) 6 0 0 6
GRUPPE 25
Holdnavn PTS F-A P W D L
 Milnoh 13 42 - 16 (+26) 6 4 1 1
 Los rayos 12 45 - 16 (+29) 6 4 0 2
 Energia 10 31 - 19 (+12) 6 3 1 2
 Anhui Huochetou 0 0 - 67 (-67) 6 0 0 6
GRUPPE 26
Holdnavn PTS F-A P W D L
 Maczugi Krosno 18 57 - 12 (+45) 6 6 0 0
 beagle 12 37 - 23 (+14) 6 4 0 2
 Cromos prá Troca 6 37 - 24 (+13) 6 2 0 4
 Athletic de Acosta 0 0 - 72 (-72) 6 0 0 6
GRUPPE 27
Holdnavn PTS F-A P W D L
 Boneco F. C. 13 47 - 19 (+28) 6 4 1 1
 goleadores 13 32 - 13 (+19) 6 4 1 1
 Olissipo Futebol Clube 7 22 - 31 (-9) 6 2 1 3
 Dragones F.C. 1 7 - 45 (-38) 6 0 1 5
GRUPPE 28
Holdnavn PTS F-A P W D L
 fc stadlkirchen 15 46 - 15 (+31) 6 5 0 1
 FC H.Fires 15 25 - 15 (+10) 6 5 0 1
 Charrua 4 17 - 41 (-24) 6 1 1 4
 vea cf 1 24 - 41 (-17) 6 0 1 5
GRUPPE 29
Holdnavn PTS F-A P W D L
 Stars FC 15 57 - 14 (+43) 6 5 0 1
 Juventud Antoniana 15 39 - 28 (+11) 6 5 0 1
 Peon Ocho F.C 6 36 - 36 (0) 6 2 0 4
 Sporting Estrada 0 7 - 61 (-54) 6 0 0 6
GRUPPE 30
Holdnavn PTS F-A P W D L
 Razesii 15 26 - 5 (+21) 6 5 0 1
 AIK 12 18 - 18 (0) 6 4 0 2
 nyampa-zampa 9 18 - 14 (+4) 6 3 0 3
 Anagennisi Artas F.C 0 4 - 29 (-25) 6 0 0 6
GRUPPE 31
Holdnavn PTS F-A P W D L
 Austria WBC 15 36 - 21 (+15) 6 5 0 1
 atletico oscar crack fc 10 33 - 23 (+10) 6 3 1 2
 Motociclettababbeo 8 25 - 30 (-5) 6 2 2 2
 KKS Balerony 1 20 - 40 (-20) 6 0 1 5
GRUPPE 32
Holdnavn PTS F-A P W D L
 P.F.C. LA RÚA 15 30 - 10 (+20) 6 5 0 1
 Torpedo de Chiquitistán 13 25 - 11 (+14) 6 4 1 1
 Ball Magicians 7 12 - 14 (-2) 6 2 1 3
 Liberacion FC 0 14 - 46 (-32) 6 0 0 6


Kampe
Runde 1
Stiinta-Univ. - Superstar Soccer 9 - 2 F.C. Infinito - Tunas 11 - 0
R.C. PHENIX - KILLERS F.C 10 - 0 FC Cricova - A.C. Lake Baikal 10 - 3
pinkipoje - Šumari 9 - 1 WPM Hustlers - Rompe Cocos 11 - 4
Noeliuka FC - DANFC 10 - 3 S. L. Caridade - Scarlet Sails FC 4 - 8
F.C. AMIC - chinarro´s club 12 - 1 Esta es la U - IZK Taounate 15 - 0
Bierpower - Sao Lorenzo 9 - 3 aguias do bairro - FC Montana 5 - 0
Supercampeones - Choricuas 0 - 5 FC POLY TIMISOARA - Zenit Бары́саў 9 - 0
Tigres.F.C - Jnvorio F.c. 5 - 0 Junior Dinosaurs - Guadalajara 4 - 6
Ludza Latgol/NSS - Nazaret 6 - 7 Blue Lions - Independiente Santa fe 6 - 0
Ustronie - Alianza San Miguel 7 - 0 SW Harelbeke - Trabzonspor 9 - 1
Huracán de Rada Tilly - Maquina Danada 9 - 0 Kleszcze z lasu - Nebraska Ants 0 - 0
FC Vyborg - C.D. GESVER 3 - 1 FC Splügen - Racing FC 10 - 3
Fink`s Banditter - Baile Atha Cliath 4 - 6 iniesta team - fc dragasani 2 - 0
comeon - etxebarri 5 - 1 Nk Gwozd - harcosok63 0 - 1
atletico alacant - Čechie Dubeč 5 - 6 Pauli FC - NK Viska trava 10 - 2
Struer F.C. - Stroelers 5 - 0 FAPESA RACING TEAM - FK Žalgiris 5 - 0
real sporting fiorentina - Los Chullas de Castilla 8 - 2 FC Striking rockers - Shahter 8 - 3
nacional welcome - CARABOBO FC 4 - 8 Oteam - Kick it. 5 - 0
FC Nacional - AQUAE FLAVIAE 0 - 1 Os Maneta - Kärppä 9 - 3
Crossing de Schaerbeek . - A.S.Fidanken 7 - 5 EL FRONTON - El ángel gris F.C 0 - 4
Telemarketing Nation - ESSEF 2 - 1 Kolopetinitsa - Cainii Rosii 9 - 4
rojolocura - Mariana F.C 3 - 0 Luque - The Rebels 8 - 2
Torpedo Epsilon - Claps 13 - 1 Beitar FC - Zhel-dor (Mos.Obl.) 10 - 3
Schinkelkade - Fc Bělidla 9 - 4 WP Olkankolkka - Rayo de Padilla 12 - 0
Los rayos - Milnoh 7 - 1 Energia - Anhui Huochetou 12 - 0
Maczugi Krosno - Cromos prá Troca 8 - 4 beagle - Athletic de Acosta 11 - 0
Olissipo Futebol Clube - goleadores 5 - 2 Boneco F. C. - Dragones F.C. 9 - 1
fc stadlkirchen - FC H.Fires 8 - 1 vea cf - Charrua 6 - 6
Sporting Estrada - Juventud Antoniana 0 - 6 Stars FC - Peon Ocho F.C 7 - 6
Razesii - Anagennisi Artas F.C 7 - 0 nyampa-zampa - AIK 0 - 1
Austria WBC - atletico oscar crack fc 1 - 0 KKS Balerony - Motociclettababbeo 3 - 4
Torpedo de Chiquitistán - P.F.C. LA RÚA 2 - 3 Ball Magicians - Liberacion FC 3 - 2
Runde 2
Tunas - Stiinta-Univ. 1 - 12 Superstar Soccer - F.C. Infinito 3 - 9
A.C. Lake Baikal - R.C. PHENIX 1 - 12 KILLERS F.C - FC Cricova 2 - 9
Rompe Cocos - pinkipoje 3 - 9 Šumari - WPM Hustlers 8 - 3
Scarlet Sails FC - Noeliuka FC 0 - 2 DANFC - S. L. Caridade 8 - 3
IZK Taounate - F.C. AMIC 0 - 12 chinarro´s club - Esta es la U 7 - 0
FC Montana - Bierpower 2 - 8 Sao Lorenzo - aguias do bairro 0 - 5
Zenit Бары́саў - Supercampeones 0 - 6 Choricuas - FC POLY TIMISOARA 0 - 3
Guadalajara - Tigres.F.C 2 - 13 Jnvorio F.c. - Junior Dinosaurs 3 - 0
Independiente Santa fe - Ludza Latgol/NSS 0 - 7 Nazaret - Blue Lions 5 - 0
Trabzonspor - Ustronie 4 - 10 Alianza San Miguel - SW Harelbeke 1 - 2
Nebraska Ants - Huracán de Rada Tilly 3 - 8 Maquina Danada - Kleszcze z lasu 0 - 11
Racing FC - FC Vyborg 4 - 2 C.D. GESVER - FC Splügen 2 - 1
fc dragasani - Fink`s Banditter 0 - 5 Baile Atha Cliath - iniesta team 11 - 0
harcosok63 - comeon 0 - 7 etxebarri - Nk Gwozd 8 - 2
NK Viska trava - atletico alacant 5 - 9 Čechie Dubeč - Pauli FC 2 - 7
FK Žalgiris - Struer F.C. 6 - 10 Stroelers - FAPESA RACING TEAM 6 - 1
Shahter - real sporting fiorentina 3 - 11 Los Chullas de Castilla - FC Striking rockers 5 - 1
Kick it. - nacional welcome 5 - 8 CARABOBO FC - Oteam 0 - 3
Kärppä - FC Nacional 3 - 4 AQUAE FLAVIAE - Os Maneta 3 - 0
El ángel gris F.C - Crossing de Schaerbeek . 2 - 9 A.S.Fidanken - EL FRONTON 13 - 0
Cainii Rosii - Telemarketing Nation 0 - 8 ESSEF - Kolopetinitsa 0 - 0
The Rebels - rojolocura 0 - 7 Mariana F.C - Luque 13 - 2
Zhel-dor (Mos.Obl.) - Torpedo Epsilon 0 - 9 Claps - Beitar FC 5 - 8
Rayo de Padilla - Schinkelkade 0 - 12 Fc Bělidla - WP Olkankolkka 9 - 1
Anhui Huochetou - Los rayos 0 - 12 Milnoh - Energia 9 - 4
Athletic de Acosta - Maczugi Krosno 0 - 12 Cromos prá Troca - beagle 0 - 1
Dragones F.C. - Olissipo Futebol Clube 4 - 4 goleadores - Boneco F. C. 8 - 4
Charrua - fc stadlkirchen 2 - 11 FC H.Fires - vea cf 4 - 2
Peon Ocho F.C - Sporting Estrada 9 - 5 Juventud Antoniana - Stars FC 0 - 11
AIK - Razesii 3 - 0 Anagennisi Artas F.C - nyampa-zampa 0 - 1
Motociclettababbeo - Austria WBC 3 - 6 atletico oscar crack fc - KKS Balerony 8 - 2
Liberacion FC - Torpedo de Chiquitistán 4 - 9 P.F.C. LA RÚA - Ball Magicians 3 - 0
Runde 3
Tunas - Superstar Soccer 0 - 7 F.C. Infinito - Stiinta-Univ. 5 - 0
A.C. Lake Baikal - KILLERS F.C 0 - 5 FC Cricova - R.C. PHENIX 0 - 2
Rompe Cocos - Šumari 7 - 6 WPM Hustlers - pinkipoje 5 - 6
Scarlet Sails FC - DANFC 9 - 4 S. L. Caridade - Noeliuka FC 4 - 6
IZK Taounate - chinarro´s club 0 - 9 Esta es la U - F.C. AMIC 6 - 7
FC Montana - Sao Lorenzo 0 - 0 aguias do bairro - Bierpower 0 - 9
Zenit Бары́саў - Choricuas 1 - 9 FC POLY TIMISOARA - Supercampeones 0 - 9
Guadalajara - Jnvorio F.c. 0 - 1 Junior Dinosaurs - Tigres.F.C 1 - 12
Independiente Santa fe - Nazaret 8 - 1 Blue Lions - Ludza Latgol/NSS 1 - 5
Trabzonspor - Alianza San Miguel 8 - 3 SW Harelbeke - Ustronie 0 - 0
Nebraska Ants - Maquina Danada 5 - 1 Kleszcze z lasu - Huracán de Rada Tilly 3 - 5
Racing FC - C.D. GESVER 3 - 7 FC Splügen - FC Vyborg 4 - 10
fc dragasani - Baile Atha Cliath 0 - 5 iniesta team - Fink`s Banditter 3 - 8
harcosok63 - etxebarri 4 - 5 Nk Gwozd - comeon 2 - 8
NK Viska trava - Čechie Dubeč 0 - 2 Pauli FC - atletico alacant 9 - 4
FK Žalgiris - Stroelers 0 - 3 FAPESA RACING TEAM - Struer F.C. 0 - 0
Shahter - Los Chullas de Castilla 4 - 7 FC Striking rockers - real sporting fiorentina 0 - 5
Kick it. - CARABOBO FC 0 - 2 Oteam - nacional welcome 2 - 12
Kärppä - AQUAE FLAVIAE 0 - 3 Os Maneta - FC Nacional 5 - 3
El ángel gris F.C - A.S.Fidanken 0 - 9 EL FRONTON - Crossing de Schaerbeek . 0 - 12
Cainii Rosii - ESSEF 3 - 3 Kolopetinitsa - Telemarketing Nation 2 - 5
The Rebels - Mariana F.C 3 - 9 Luque - rojolocura 2 - 1
Zhel-dor (Mos.Obl.) - Claps 6 - 7 Beitar FC - Torpedo Epsilon 5 - 4
Rayo de Padilla - Fc Bělidla 0 - 10 WP Olkankolkka - Schinkelkade 4 - 8
Anhui Huochetou - Milnoh 0 - 11 Energia - Los rayos 4 - 1
Athletic de Acosta - Cromos prá Troca 0 - 11 beagle - Maczugi Krosno 1 - 9
Dragones F.C. - goleadores 0 - 8 Boneco F. C. - Olissipo Futebol Clube 10 - 2
Charrua - FC H.Fires 0 - 5 vea cf - fc stadlkirchen 1 - 8
Peon Ocho F.C - Juventud Antoniana 5 - 7 Stars FC - Sporting Estrada 12 - 0
AIK - Anagennisi Artas F.C 4 - 0 nyampa-zampa - Razesii 0 - 3
Motociclettababbeo - atletico oscar crack fc 5 - 5 KKS Balerony - Austria WBC 5 - 7
Liberacion FC - P.F.C. LA RÚA 4 - 5 Ball Magicians - Torpedo de Chiquitistán 0 - 2
Runde 4
Superstar Soccer - Stiinta-Univ. 2 - 3 Tunas - F.C. Infinito 0 - 7
KILLERS F.C - R.C. PHENIX 8 - 3 A.C. Lake Baikal - FC Cricova 4 - 9
Šumari - pinkipoje 2 - 8 Rompe Cocos - WPM Hustlers 5 - 8
DANFC - Noeliuka FC 0 - 2 Scarlet Sails FC - S. L. Caridade 10 - 4
chinarro´s club - F.C. AMIC 2 - 9 IZK Taounate - Esta es la U 0 - 12
Sao Lorenzo - Bierpower 3 - 7 FC Montana - aguias do bairro 0 - 3
Choricuas - Supercampeones 5 - 0 Zenit Бары́саў - FC POLY TIMISOARA 0 - 8
Jnvorio F.c. - Tigres.F.C 0 - 4 Guadalajara - Junior Dinosaurs 9 - 2
Nazaret - Ludza Latgol/NSS 6 - 4 Independiente Santa fe - Blue Lions 3 - 9
Alianza San Miguel - Ustronie 4 - 6 Trabzonspor - SW Harelbeke 6 - 7
Maquina Danada - Huracán de Rada Tilly 1 - 12 Nebraska Ants - Kleszcze z lasu 0 - 2
C.D. GESVER - FC Vyborg 1 - 9 Racing FC - FC Splügen 7 - 5
Baile Atha Cliath - Fink`s Banditter 10 - 0 fc dragasani - iniesta team 0 - 0
etxebarri - comeon 6 - 7 harcosok63 - Nk Gwozd 3 - 0
Čechie Dubeč - atletico alacant 0 - 0 NK Viska trava - Pauli FC 0 - 5
Stroelers - Struer F.C. 0 - 5 FK Žalgiris - FAPESA RACING TEAM 0 - 4
Los Chullas de Castilla - real sporting fiorentina 0 - 6 Shahter - FC Striking rockers 11 - 2
CARABOBO FC - nacional welcome 4 - 7 Kick it. - Oteam 0 - 6
AQUAE FLAVIAE - FC Nacional 7 - 6 Kärppä - Os Maneta 9 - 2
A.S.Fidanken - Crossing de Schaerbeek . 4 - 10 El ángel gris F.C - EL FRONTON 7 - 0
ESSEF - Telemarketing Nation 0 - 1 Cainii Rosii - Kolopetinitsa 1 - 9
Mariana F.C - rojolocura 0 - 2 The Rebels - Luque 2 - 4
Claps - Torpedo Epsilon 0 - 7 Zhel-dor (Mos.Obl.) - Beitar FC 3 - 8
Fc Bělidla - Schinkelkade 3 - 3 Rayo de Padilla - WP Olkankolkka 0 - 13
Milnoh - Los rayos 9 - 5 Anhui Huochetou - Energia 0 - 9
Cromos prá Troca - Maczugi Krosno 5 - 6 Athletic de Acosta - beagle 0 - 13
goleadores - Olissipo Futebol Clube 2 - 0 Dragones F.C. - Boneco F. C. 2 - 7
FC H.Fires - fc stadlkirchen 4 - 0 Charrua - vea cf 7 - 5
Juventud Antoniana - Sporting Estrada 10 - 2 Peon Ocho F.C - Stars FC 0 - 9
Anagennisi Artas F.C - Razesii 0 - 3 AIK - nyampa-zampa 3 - 8
atletico oscar crack fc - Austria WBC 8 - 5 Motociclettababbeo - KKS Balerony 4 - 4
P.F.C. LA RÚA - Torpedo de Chiquitistán 1 - 2 Liberacion FC - Ball Magicians 0 - 8
Runde 5
Stiinta-Univ. - Tunas 11 - 1 F.C. Infinito - Superstar Soccer 3 - 0
R.C. PHENIX - A.C. Lake Baikal 8 - 5 FC Cricova - KILLERS F.C 1 - 2
pinkipoje - Rompe Cocos 7 - 0 WPM Hustlers - Šumari 8 - 3
Noeliuka FC - Scarlet Sails FC 4 - 1 S. L. Caridade - DANFC 5 - 8
F.C. AMIC - IZK Taounate 11 - 0 Esta es la U - chinarro´s club 12 - 2
Bierpower - FC Montana 10 - 0 aguias do bairro - Sao Lorenzo 3 - 0
Supercampeones - Zenit Бары́саў 0 - 5 FC POLY TIMISOARA - Choricuas 0 - 0
Tigres.F.C - Guadalajara 7 - 0 Junior Dinosaurs - Jnvorio F.c. 2 - 9
Ludza Latgol/NSS - Independiente Santa fe 7 - 0 Blue Lions - Nazaret 0 - 0
Ustronie - Trabzonspor 1 - 8 SW Harelbeke - Alianza San Miguel 10 - 1
Huracán de Rada Tilly - Nebraska Ants 10 - 0 Kleszcze z lasu - Maquina Danada 9 - 0
FC Vyborg - Racing FC 2 - 2 FC Splügen - C.D. GESVER 0 - 2
Fink`s Banditter - fc dragasani 6 - 6 iniesta team - Baile Atha Cliath 0 - 5
comeon - harcosok63 7 - 0 Nk Gwozd - etxebarri 3 - 8
atletico alacant - NK Viska trava 5 - 0 Pauli FC - Čechie Dubeč 11 - 3
Struer F.C. - FK Žalgiris 6 - 0 FAPESA RACING TEAM - Stroelers 5 - 2
real sporting fiorentina - Shahter 10 - 4 FC Striking rockers - Los Chullas de Castilla 0 - 5
nacional welcome - Kick it. 10 - 1 Oteam - CARABOBO FC 6 - 0
FC Nacional - Kärppä 5 - 5 Os Maneta - AQUAE FLAVIAE 0 - 2
Crossing de Schaerbeek . - El ángel gris F.C 9 - 1 EL FRONTON - A.S.Fidanken 0 - 9
Telemarketing Nation - Cainii Rosii 6 - 4 Kolopetinitsa - ESSEF 4 - 1
rojolocura - The Rebels 5 - 0 Luque - Mariana F.C 1 - 10
Torpedo Epsilon - Zhel-dor (Mos.Obl.) 7 - 3 Beitar FC - Claps 10 - 3
Schinkelkade - Rayo de Padilla 13 - 0 WP Olkankolkka - Fc Bělidla 5 - 8
Los rayos - Anhui Huochetou 11 - 0 Energia - Milnoh 0 - 0
Maczugi Krosno - Athletic de Acosta 12 - 0 beagle - Cromos prá Troca 9 - 4
Olissipo Futebol Clube - Dragones F.C. 9 - 0 Boneco F. C. - goleadores 4 - 4
fc stadlkirchen - Charrua 11 - 2 vea cf - FC H.Fires 5 - 8
Sporting Estrada - Peon Ocho F.C 0 - 11 Stars FC - Juventud Antoniana 5 - 8
Razesii - AIK 10 - 2 nyampa-zampa - Anagennisi Artas F.C 9 - 4
Austria WBC - Motociclettababbeo 7 - 3 KKS Balerony - atletico oscar crack fc 4 - 7
Torpedo de Chiquitistán - Liberacion FC 10 - 3 Ball Magicians - P.F.C. LA RÚA 1 - 7
Runde 6
Superstar Soccer - Tunas 10 - 0 Stiinta-Univ. - F.C. Infinito 0 - 5
KILLERS F.C - A.C. Lake Baikal 7 - 6 R.C. PHENIX - FC Cricova 1 - 6
Šumari - Rompe Cocos 7 - 6 pinkipoje - WPM Hustlers 5 - 1
DANFC - Scarlet Sails FC 4 - 9 Noeliuka FC - S. L. Caridade 7 - 2
chinarro´s club - IZK Taounate 10 - 0 F.C. AMIC - Esta es la U 8 - 4
Sao Lorenzo - FC Montana 0 - 0 Bierpower - aguias do bairro 0 - 4
Choricuas - Zenit Бары́саў 10 - 1 Supercampeones - FC POLY TIMISOARA 0 - 9
Jnvorio F.c. - Guadalajara 11 - 3 Tigres.F.C - Junior Dinosaurs 12 - 1
Nazaret - Independiente Santa fe 10 - 5 Ludza Latgol/NSS - Blue Lions 4 - 8
Alianza San Miguel - Trabzonspor 9 - 0 Ustronie - SW Harelbeke 1 - 10
Maquina Danada - Nebraska Ants 0 - 4 Huracán de Rada Tilly - Kleszcze z lasu 5 - 3
C.D. GESVER - Racing FC 3 - 0 FC Vyborg - FC Splügen 10 - 2
Baile Atha Cliath - fc dragasani 11 - 0 Fink`s Banditter - iniesta team 5 - 0
etxebarri - harcosok63 7 - 3 comeon - Nk Gwozd 0 - 0
Čechie Dubeč - NK Viska trava 5 - 0 atletico alacant - Pauli FC 3 - 8
Stroelers - FK Žalgiris 11 - 4 Struer F.C. - FAPESA RACING TEAM 9 - 0
Los Chullas de Castilla - Shahter 9 - 5 real sporting fiorentina - FC Striking rockers 8 - 2
CARABOBO FC - Kick it. 1 - 5 nacional welcome - Oteam 10 - 2
AQUAE FLAVIAE - Kärppä 3 - 0 FC Nacional - Os Maneta 5 - 7
A.S.Fidanken - El ángel gris F.C 11 - 1 Crossing de Schaerbeek . - EL FRONTON 11 - 0
ESSEF - Cainii Rosii 7 - 0 Telemarketing Nation - Kolopetinitsa 0 - 4
Mariana F.C - The Rebels 12 - 1 rojolocura - Luque 6 - 5
Claps - Zhel-dor (Mos.Obl.) 4 - 4 Torpedo Epsilon - Beitar FC 9 - 5
Fc Bělidla - Rayo de Padilla 11 - 0 Schinkelkade - WP Olkankolkka 8 - 2
Milnoh - Anhui Huochetou 12 - 0 Los rayos - Energia 9 - 2
Cromos prá Troca - Athletic de Acosta 13 - 0 Maczugi Krosno - beagle 10 - 2
goleadores - Dragones F.C. 8 - 0 Olissipo Futebol Clube - Boneco F. C. 2 - 13
FC H.Fires - Charrua 3 - 0 fc stadlkirchen - vea cf 8 - 5
Juventud Antoniana - Peon Ocho F.C 8 - 5 Sporting Estrada - Stars FC 0 - 13
Anagennisi Artas F.C - AIK 0 - 5 Razesii - nyampa-zampa 3 - 0
atletico oscar crack fc - Motociclettababbeo 5 - 6 Austria WBC - KKS Balerony 10 - 2
P.F.C. LA RÚA - Liberacion FC 11 - 1 Torpedo de Chiquitistán - Ball Magicians 0 - 0


Topscorere
Position Spiller Hold Mål
  Dan Jørgensen   Esta es la U 38


Knald eller fald kampe: 6 Runder
32-delsfinale

32.1 F.C. Infinito
5 - 9
R.C. PHENIX

32.2 pinkipoje
7 - 0
Scarlet Sails FC

32.3 F.C. AMIC
2 - 0
aguias do bairro

32.4 Choricuas
0 - 1
Jnvorio F.c.

32.5 Nazaret
9 - 3
Ustronie

32.6 Huracán de Rada Tilly
9 - 4
C.D. GESVER

32.7 Baile Atha Cliath
9 - 2
etxebarri

32.8 Pauli FC
0 - 4
FAPESA RACING TEAM

32.9 real sporting fiorentina
8 - 4
Oteam

32.10 AQUAE FLAVIAE
7 - 4
A.S.Fidanken

32.11 Telemarketing Nation
7 - 6
Mariana F.C

32.12 Torpedo Epsilon
5 - 8
Fc Bělidla

32.13 Milnoh
0 - 6
beagle

32.14 Boneco F. C.
0 - 4
FC H.Fires

32.15 Stars FC
5 - 1
AIK

32.16 Austria WBC
1 - 9
Torpedo de Chiquitistán

32.17 FC Cricova
9 - 5
Stiinta-Univ.

32.18 Noeliuka FC
8 - 6
WPM Hustlers

32.19 Bierpower
10 - 4
Esta es la U

32.20 Tigres.F.C
0 - 0
FC POLY TIMISOARA

32.21 SW Harelbeke
7 - 8
Blue Lions

32.22 FC Vyborg
9 - 1
Kleszcze z lasu

32.23 comeon
0 - 0
Fink`s Banditter

32.24 Struer F.C.
4 - 0
Čechie Dubeč

32.25 nacional welcome
2 - 9
Los Chullas de Castilla

32.26 Crossing de Schaerbeek .
9 - 2
Os Maneta

32.27 rojolocura
4 - 1
Kolopetinitsa

32.28 Schinkelkade
1 - 0
Beitar FC

32.29 Maczugi Krosno
3 - 12
Los rayos

32.30 fc stadlkirchen
5 - 9
goleadores

32.31 Razesii
0 - 0
Juventud Antoniana

32.32 P.F.C. LA RÚA
2 - 1
atletico oscar crack fc

16-dels finale

16.1 R.C. PHENIX
0 - 1
pinkipoje

16.2 F.C. AMIC
0 - 0
Jnvorio F.c.

16.3 Nazaret
1 - 0
Huracán de Rada Tilly

16.4 Baile Atha Cliath
2 - 0
FAPESA RACING TEAM

16.5 real sporting fiorentina
0 - 0
AQUAE FLAVIAE

16.6 Telemarketing Nation
0 - 2
Fc Bělidla

16.7 beagle
4 - 9
FC H.Fires

16.8 Stars FC
0 - 0
Torpedo de Chiquitistán

16.9 FC Cricova
4 - 0
Noeliuka FC

16.10 Bierpower
0 - 6
Tigres.F.C

16.11 Blue Lions
8 - 5
FC Vyborg

16.12 Fink`s Banditter
1 - 0
Struer F.C.

16.13 Los Chullas de Castilla
5 - 7
Crossing de Schaerbeek .

16.14 rojolocura
7 - 0
Schinkelkade

16.15 Los rayos
10 - 3
goleadores

16.16 Razesii
5 - 0
P.F.C. LA RÚA

8.-dels finaler

8.1 pinkipoje
2 - 0
Jnvorio F.c.

8.2 Nazaret
0 - 2
Baile Atha Cliath

8.3 AQUAE FLAVIAE
8 - 4
Fc Bělidla

8.4 FC H.Fires
0 - 0
Torpedo de Chiquitistán

8.5 FC Cricova
0 - 3
Tigres.F.C

8.6 Blue Lions
8 - 4
Fink`s Banditter

8.7 Crossing de Schaerbeek .
1 - 0
rojolocura

8.8 Los rayos
3 - 2
Razesii

Kvartfinaler

4.1 pinkipoje
2 - 10
Baile Atha Cliath

4.2 AQUAE FLAVIAE
0 - 0
Torpedo de Chiquitistán

4.3 Tigres.F.C
13 - 2
Blue Lions

4.4 Crossing de Schaerbeek .
8 - 7
Los rayos

Semifinale

2.1 Baile Atha Cliath
0 - 0
Torpedo de Chiquitistán

2.2 Tigres.F.C
3 - 0
Crossing de Schaerbeek .

Finale

1.1 Torpedo de Chiquitistán
2 - 0
Tigres.F.C



Liste over bekræftede
1.     Nazaret → ES
2.     Torpedo de Chiquitistán → ES
3.     real sporting fiorentina → ES
4.     Sporting Estrada → ES
5.     nyampa-zampa → ES
6.     KILLERS F.C → ES
7.     C.D. GESVER → ES
8.     vea cf → ES
9.     Telemarketing Nation → ES
10.     Noeliuka FC → ES
11.     atletico oscar crack fc → ES
12.     etxebarri → ES
13.     iniesta team → ES
14.     P.F.C. LA RÚA → ES
15.     Oteam → ES
16.     atletico alacant → ES
17.     chinarro´s club → ES
18.     Milnoh → ES
19.     Blue Lions → RO
20.     FC POLY TIMISOARA → RO
21.     Stiinta-Univ. → RO
22.     fc dragasani → RO
23.     F.C. AMIC → RO
24.     DANFC → RO
25.     Razesii → RO
26.     Cainii Rosii → RO
27.     Ball Magicians → RO
28.     FC Nacional → RO
29.     rojolocura → AR
30.     EL FRONTON → AR
31.     Boneco F. C. → AR
32.     Juventud Antoniana → AR
33.     Superstar Soccer → AR
34.     Sao Lorenzo → AR
35.     Huracán de Rada Tilly → AR
36.     AQUAE FLAVIAE → PT
37.     Olissipo Futebol Clube → PT
38.     Cromos prá Troca → PT
39.     Sporting Clube de Cantanhede → PT
40.     aguias do bairro → PT
41.     Maquina Danada → PT
42.     S. L. Caridade → PT
43.     Jnvorio F.c. → IT
44.     Motociclettababbeo → IT
45.     F.C. Infinito → IT
46.     A.C. Lake Baikal → IT
47.     A.S.Fidanken → IT
48.     Claps → IT
49.     Maczugi Krosno → PL
50.     pinkipoje → PL
51.     Ustronie → PL
52.     KKS Balerony → PL
53.     Kleszcze z lasu → PL
54.     goleadores → PE
55.     Alianza San Miguel → PE
56.     Esta es la U → PE
57.     Struer F.C. → DK
58.     Fink`s Banditter → DK
59.     comeon → DK
60.     Kick it. → DK
61.     Crossing de Schaerbeek . → BE
62.     SW Harelbeke → BE
63.     Stroelers → BE
64.     WPM Hustlers → CH
65.     Bierpower → CH
66.     FC Splügen → CH
67.     Čechie Dubeč → CZ
68.     Fc Bělidla → CZ
69.     FC H.Fires → CZ
70.     Los rayos → PY
71.     Luque → PY
72.     Liberacion FC → PY
73.     WP Olkankolkka → FI
74.     Stars FC → FI
75.     Kärppä → FI
76.     Energia → RU
77.     AFC Yakutia → RU
78.     FC Vyborg → RU
79.     Kolopetinitsa → GR
80.     beagle → GR
81.     Anagennisi Artas F.C → GR
82.     SV Ried → AT
83.     fc stadlkirchen → AT
84.     Austria WBC → AT
85.     Os Maneta → BR
86.     Charrua → BR
87.     Tigres.F.C → UY
88.     nacional welcome → UY
89.     Rompe Cocos → UY
90.     NK Viska trava → SI
91.     FC Striking rockers → SI
92.     Nk Gwozd → SI
93.     Baile Atha Cliath → DE
94.     Torpedo Epsilon → DE
95.     Peon Ocho F.C → CL
96.     Choricuas → CL
97.     CARABOBO FC → VE
98.     Dragones F.C. → VE
99.     Racing FC → EURO
100.     Club Roma → EURO
101.     Supercampeones → CO
102.     Independiente Santa fe → CO
103.     FAPESA RACING TEAM → MX
104.     Guadalajara → MX
105.     Schinkelkade → NL
106.     Mariana F.C → NL
107.     R.C. PHENIX → FR
108.     harcosok63 → HU
109.     Rapids New Mexico → US
110.     FC Montana → BG
111.     Athletic Football Club Monaghan → IE
112.     FC Cricova → MD
113.     Junior Dinosaurs → NO
114.     Ludza Latgol/NSS → LV
115.     AIK → SE
116.     Trabzonspor → TR
117.     Šumari → HR
118.     LFLS Jurbarkas → LT
119.     Scarlet Sails FC → GB
120.     Shahter → UA
121.     Los Chullas de Castilla → EC
122.     Tunas → RS
123.     Beitar FC → IL
124.     Athletic de Acosta → CR
125.     Rayo de Padilla → BO
126.     Zenit Бары́саў → BY
127.     IZK Taounate → MA
128.     Anhui Huochetou → CN
Generel information & Regler
01.  España → 18 Hold
02.  România → 10 Hold
03.  Argentina → 7 Hold
04.  Portugal → 7 Hold
05.  Italia → 6 Hold
06.  Polska → 5 Hold
07.  Perú → 3 Hold
08.  Danmark → 4 Hold
09.  België → 3 Hold
10.  Schweiz → 3 Hold
11.  Česká republika → 3 Hold
12.  Paraguay → 3 Hold
13.  Suomi → 3 Hold
14.  Rossiya → 3 Hold
15.  Hellas → 3 Hold
16.  Österreich → 3 Hold
17.  Brasil → 2 Hold
18.  Uruguay → 3 Hold
19.  Slovenija → 3 Hold
20.  Deutschland → 2 Hold
21.  Chile → 2 Hold
22.  Venezuela → 2 Hold
23.  Global PRO → 2 Hold
24.  Colombia → 2 Hold
25.  México → 2 Hold
26.  Nederland → 2 Hold
27.  France → 1 Hold
28.  Magyarország → 1 Hold
29.  USA → 1 Hold
30.  Bulgaria → 1 Hold
31.  Ireland → 1 Hold
32.  Moldova → 1 Hold
33.  Norge → 1 Hold
34.  Latvija → 1 Hold
35.  Sverige → 1 Hold
36.  Türkiye → 1 Hold
37.  Hrvatska → 1 Hold
38.  Lietuva → 1 Hold
39.  England → 1 Hold
40.  Ukraina → 1 Hold
41.  Ecuador → 1 Hold
42.  Srbija → 1 Hold
43.  Israel → 1 Hold
44.  Costa Rica → 1 Hold
45.  Bolivia → 1 Hold
46.  Belarus → 1 Hold
47.  Al-Maghrib → 1 Hold
48.  China → 1 Hold

Plads nr.1:
- 1º valg: National mester.

Plads nr.2:
- 1º valg: Landspokalenvinder.
- 2º valg: Landspokal runner-up.
- 3º valg: Holdet der slutter som nummer 2 i Højeste division.

Plads nr.3:
- 1º valg: Holdet der slutter som nummer 2 i Højeste division.
- 2º valg: Holdet der slutter som nummer 3 i Højeste division.
- 3º valg: Holdet der slutter som nummer 4 i Højeste division.

Plads nr.4:
- 1º valg: Landspokal runner-up.
- 2º valg: Holdet der slutter som nummer 3 i Højeste division.
- 3º valg: Holdet der slutter som nummer 4 i Højeste division.
- 4º valg: Holdet der slutter som nummer 5 i Højeste division.

Plads nr.5:
- 1º valg: Holdet der slutter som nummer 3 i Højeste division.
- 2º valg: Holdet der slutter som nummer 4 i Højeste division.
- 3º valg: Holdet der slutter som nummer 5 i Højeste division.
- 4º valg: Holdet der slutter som nummer 6 i Højeste division.
- 5º valg: Holdet der slutter som nummer 7 i Højeste division.

Pladser og valg-orden, generelle regler:
Hvert land har lige nu et antal pladser baseret på antallet af brugere og divisioner. (I fremtiden vil der bliver lavet en anden type rangering). Hver plads bliver besat efter ovenstående tabel, der viser at hvis første valget allerede er kvalificeret eller hvis det er et bot-hold, går pladsen videre til næste valg i rækken, og så videre derned af, til alle landets pladser er besat.
Vinder af turneringen
Hold



Torpedo de Chiquitistán





Tigres.F.C





 
Tilbage

Op




 Hold: 16.464 · Online: 26
Vælg dit sprog →
Du er i US-DA 
 
 
ProFurgol.com ®
Fortrolighed - 0.638 - Juridiske spørgsmål